Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 351736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 19, 2014, 10:38:32 pm »
To jest obecne już nawet w naszej kulturze. Słyszałem autentyczne dziesiątki razy (jestem w wieku w którym sporo znajomych się hajta :wink: ). Co do "Wyznań", nie podobały Ci się nawet same tytułowe wyznania? :eek: Troszkę szok, bo to dobrze napisany i ważny zeszyt jest.
No nie zatrybiło, nic nie poradzę. Wcześniejszy "Powrót do domu" czytało mi się lepiej.

Offline postie

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 22, 2014, 04:46:00 pm »
Komiksów wybór zrobił się przeogromny na naszym rynku, ale na Pajączka chyba nie ma szans dopóki WKKM rozdaje karty w Polsce w kategorii komiksów z Marvela. W związku z tym mam pytanie. Jestem z fali powracających do komiksu dzięki WKKM i poza nią wciągnąłem się już w kilka serii od Taurusa. W kategorii superhero Batman jakoś mnie nie przekonuje i chciałbym zacząć jakąś kolekcję z Pajączkiem w roli głównej w związku z tym prosiłbym o podpowiedź, która amerykańska seria będzie najlepsza na początek? Bo powiem szczerze przeglądam oferty Atom i Multiversum i najzwyczajniej w świecie zupełnie się nie orientuję co będzie najlepsze na start.A może powinienem się wstrzymać, bo jest nadzieja, że Spidera zacznie wydawać jakieś Polskie wydawnictwo? Powiem szczerze, że taka opcja najbardziej by mi odpowiadała :)

Offline maximumcarnage

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 22, 2014, 04:57:48 pm »
Komiksów wybór zrobił się przeogromny na naszym rynku, ale na Pajączka chyba nie ma szans dopóki WKKM rozdaje karty w Polsce w kategorii komiksów z Marvela. W związku z tym mam pytanie. Jestem z fali powracających do komiksu dzięki WKKM i poza nią wciągnąłem się już w kilka serii od Taurusa. W kategorii superhero Batman jakoś mnie nie przekonuje i chciałbym zacząć jakąś kolekcję z Pajączkiem w roli głównej w związku z tym prosiłbym o podpowiedź, która amerykańska seria będzie najlepsza na początek? Bo powiem szczerze przeglądam oferty Atom i Multiversum i najzwyczajniej w świecie zupełnie się nie orientuję co będzie najlepsze na start.A może powinienem się wstrzymać, bo jest nadzieja, że Spidera zacznie wydawać jakieś Polskie wydawnictwo? Powiem szczerze, że taka opcja najbardziej by mi odpowiadała :smile:

Na początek najlepiej zacząć od ... początku http://multiversum.pl/p/1039/41610/amazing-spider-man-omnibus-vol-01-hc-marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
lub http://multiversum.pl/p/1039/55494/amazing-spider-man-epic-collection-great-power-sc--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Epic zawiera połowę omnibusa z pierwszego linku.

Offline Dembol_

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 22, 2014, 05:58:54 pm »
Poleciłbym raczej Ultimate Spider-man. Amazing może się okazać ciężkostrawny.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 22, 2014, 06:05:45 pm »
Komiksów wybór zrobił się przeogromny na naszym rynku, ale na Pajączka chyba nie ma szans dopóki WKKM rozdaje karty w Polsce w kategorii komiksów z Marvela. W związku z tym mam pytanie. Jestem z fali powracających do komiksu dzięki WKKM i poza nią wciągnąłem się już w kilka serii od Taurusa. W kategorii superhero Batman jakoś mnie nie przekonuje i chciałbym zacząć jakąś kolekcję z Pajączkiem w roli głównej w związku z tym prosiłbym o podpowiedź, która amerykańska seria będzie najlepsza na początek? [...]
Jeżeli chcesz Spidera z głównego świata (616) to możesz zacząć od tego, co podał Maxi - o ile nie przeraża Cię perspektywa czytania dość starych komiksów (a nie każdemu odpowiada tamta stylistyka). Jeśli spodobały Ci się tomy Straczynskiego wydane w kolekcji - możesz również zacząć od nich i kontynuować ten konkretny run. Całość została wydana w miękkiej oprawie, ostatnio nawet ktoś z forum kupował komplet na Multiversum.
http://multiversum.pl/p/1264/4172/amazing-spider-man-by-jms-ultimate-collection-vol-02-sc-dostawa-2014-24.html

Ja osobiście polecałbym trzecią drogę. Spider-man ze świata Ultimate. Mówiąc krótko jest to w mojej opinii najlepsza rzecz z Pajeczakiem jaką możesz kupić i jeden z najlepszych komiksów w ogóle. Pierwszą historię miałeś już w WKKM. Jeżeli Ci się spodobała - a to jest warunek klucz - to sięgasz po tpb. vol. 2, 3 i tak dalej. Jeżeli tom pierwszy się nie spodobał, to ja i tak dałabym szansę chociażby vol. 2. Dalej jest tylko lepiej. Seria jest jednolita pod względem scenariusza (Bendis) prawie jednolita pod względem grafiki (głównie Bagley) i zakończona (jest taka jakby kontynuacja, ale opowiada o innym bohaterze). Fantastyczna lektura.
TPB:
http://multiversum.pl/p/1039/7006/ultimate-spider-man-vol-02-learning-curve-sc--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
Ultimtae Collection TPB (to samo, tylko dwa razy grubsze):
http://multiversum.pl/p/1039/6997/ultimate-spider-man-ultimate-collection-vol-01-sc-marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2014, 06:10:37 pm wysłana przez Blaskowitz »

Offline postie

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 22, 2014, 06:32:37 pm »
I wszystko jasne! Dzięki wielkie. Właśnie o to mi chodziło. Tom od Hachette bardzo mi się podobał. Kierunek mam już obrany.
http://www.atomcomics.pl/pl/p/ULTIMATE-SPIDER-MAN-OMNIBUS-HC-VOL-01/6817 -to jeszcze tak dla pewności. To jest również kontynuacja WKKM?


Blaskowitz

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 22, 2014, 06:45:34 pm »
Tak, to jest kontynuacja tomu z WKKM, plus oczywiście to co było w tym tomie. Dostajesz pierwsze 39 zeszytów w formie omnibusa (powiększony format, twarda oprawa, obwoluta). jedyny problem jest taki, że nie wyszły kolejne omnibusy, więc resztę historii (łącznie jest 160 zeszytów  :smile: ) można dozbierać już tylko w miękkiej oprawie.
przykładowy unboxing US-M omnibusa

Offline Nick Jackolson

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #592 dnia: Listopad 23, 2014, 08:03:26 pm »
Zachęcony po lekturze USM z WKKM. Nabyłem tego omnibusa i z czystym sumieniem polecam. Największą zaletą świata Ultimate jest to, że jak ktoś ginie - to na amen (ogromny plus).

Nie do końca podeszły mi rysunki - jest ok tylko trochę tak zbyt dziecinnie... a czasami autor wysmuklił tak Petara, że wygląda jak zgrabna laska + taki błysk w oku... Pomimo tego czytało się fajnie.

Z zakupem jednak bym się wstrzymał. Ja kupiłem na Multiversum pod koniec listopada czy na początku grudnia jakoś robią promocje na omnibusy. Zapłaciłem 150 zł...

Jeżeli masz mega ciśnienie, to ja brał bym tu -> http://www.bookdepository.com/Ultimate-Spider-Man-Omnibus-Vol-1-Brian-Michael-Bendis/9780785164753  (wysyłka w cenie i 5 dych w kieszeni w stosunku do atom)

Pozdro

Offline Archie

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 23, 2014, 09:03:01 pm »
Największą zaletą świata Ultimate jest to, że jak ktoś ginie - to na amen (ogromny plus).
Tak było kiedyś. Obecnie Bendis to zmienił, ale historia trwa więc nie wiadomo czy czasem nie pogrywa z czytelnikami.

Jeżeli masz mega ciśnienie, to ja brał bym tu -> http://www.bookdepository.com/Ultimate-Spider-Man-Omnibus-Vol-1-Brian-Michael-Bendis/9780785164753  (wysyłka w cenie i 5 dych w kieszeni w stosunku do atom)
Gdzie ta różnica 50 zł skoro na Atom Comics ten komiks jest za 299,99 zł, a na Book Depository za 308.70 zł? Osobiście polecam napisać do właściciela komiksy.info.pl, obstawiam, że ogarnie za 290 zł.



Kontynuacja w "Różnych gadkach"
graves
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2014, 06:59:12 pm wysłana przez graves »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Hollow

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 24, 2014, 09:52:12 pm »
Czyta ktoś serię Scarlet Spider? Ja niedawno za to się zabrałem i nie mogę się oderwać. Historia o tym jak jeden ze złych klonów Petera postanawia się przenieść do Huston i tam za namową pewnego gejowskiego małżeństwa zostać superbohaterem naprawdę potrafi rozbawić. A w połączeniu z szaloną telepatką/półboginią/nielegalną imigrantką z Meksyku tworzą naprawdę wybuchowy duet.

Offline tokage

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 24, 2014, 09:56:59 pm »
Nie ale przymierzam się od dłuższego czasu :) Po Twojej rekomendacji widzę, że nie ma już co dłużej odkładać. Jedno pytanie - dla kogoś nie obeznanego z mainstreamwym Spider-Manem - idzie się bez problemu odnaleźć? I dla pewności - o tym mówisz? http://multiversum.pl/p/1039/33249/scarlet-spider-vol-01-life-after-death-premiere-hc--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html 

Offline Archie

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 25, 2014, 12:25:08 am »
Tak, o tę serię mu chodzi i da się w niej połapać. Problem jest taki, że po początkowym dobrym wrażeniu seria później po prostu siada. Jak ktoś chce superbohaterską serię, która potrafi rozbawić to polecam nową odsłonę Quantum and Woody z Valiant. Jeśli ma być coś koniecznie ze Spider-Manem to losy Milesa Moralesa w Ultimate trzymają poziom.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Hollow

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 25, 2014, 08:35:51 am »
Seria miejscami przeplata się z serią Superior Spider-man i Venom, ale tylko w 2 miejscach. Nawet czytając te pojedyncze zeszyty z tych serii moźna się połapać.

Offline Nick Jackolson

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 27, 2014, 04:02:45 pm »
http://allegro.pl/ultimate-spider-man-omnibus-vol-01-j-ang-okazja-i4839958922.html wracając do tematu USM brał bym tu hehe :) - podsyłam bo jestem miłym typkiem

Offline Itachi

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 27, 2014, 09:13:10 pm »
Przypomni mi ktoś, po ile był ten omnibus na promocji w Multiversum?

 

anything