trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 344974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endriu84

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #990 dnia: Kwiecień 26, 2018, 07:48:38 pm »
Czy są jakies wiesci, ile tomow Spider-Man 2099 zamierza wydac egmont?
Jestem tez ciekaw Waszych opinii na temat tej serii, bo rozumiem, ze jej znajomosc nie jest wymagana, zeby przebrnac przez Spiderverse?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2018, 08:23:32 pm wysłana przez endriu84 »

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #991 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:17:23 pm »
Czy są jakies wiesci, ile tomow Spider-Man 2099 zamierza wydac egmont?
Chyba wszystkie czyli 7  :smile: Pierwszy tom jest raczej cienki.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #992 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:26:49 pm »
Egmont może poprzestać na dwóch. Pewnie zależy to od sprzedaży, ktora nie musi okazać zła, gdyz tom drugi to w połowie tie-in do "Spider-verse". Można sobie bez niego poradzić, ale w przypadku tego wydarzenia akurat tie-iny bywały ciekawsze od głównej serii. Co nie świadczy koniecznie o serii z pająkiem przyszłości najlepiej.

Pierwszego tomu zdecydowanie nie polecam. Peter David nie trzyma gardy, niestety. Fabuła jest licha, dialogi momentami straszliwe, a epizody i wątki niektóre wręcz kuriozalne (ten z sasiadką-sprzątaczką... ten z dealem dotyczącym robotów... niewiarygodne, że to przeszło!!).
Trudno mi przyjąć, że ktoś to czyta z zaangażowaniem, taki to pustak straszliwy.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #993 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:49:39 pm »
Egmont może poprzestać na dwóch.
To by urwał serie bo tam się tylko głupio numeracja zeruje (to samo z Ms.Marvel) Nie wiedząc jeszcze jak się sprzeda tom drugi wypadałoby w nim zapowiedzieć trzeci  :smile: Z Marvel NOW się wszystko sprzedaje.

Ale jak poziom dalej jest taki jak jedynki to mogą przerwać.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #994 dnia: Kwiecień 28, 2018, 07:35:34 pm »
Czy są jakies wiesci, ile tomow Spider-Man 2099 zamierza wydac egmont?
Jestem tez ciekaw Waszych opinii na temat tej serii, bo rozumiem, ze jej znajomosc nie jest wymagana, zeby przebrnac przez Spiderverse?

http://comtim.blogspot.com/2018/04/spider-man-2099-t-1-nie-z-tego-czasu.html

Ja spróbuję chyba podejść do następnego tomu, a po nim się zobaczy  :smile:

endriu84

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #995 dnia: Maj 19, 2018, 12:24:41 am »
Czy się mylę, czy po zapowiedziach egmontu na resztę roku mozna wnioskowac, ze egmont zamierza poprzestac na 2 tomach Spidermana 2099?

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #996 dnia: Maj 19, 2018, 12:48:50 am »
Trzeci tom jest po Secret Wars.

Offline PandaMan

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #997 dnia: Maj 26, 2018, 07:43:40 pm »
Jestem już po lekturze pierwszego tomu Ultimate Spider-mana od Bendisa i jestem całkiem zadowolony.

Jeśli chodzi o warstwę graficzną, to kreska nie zestarzała się tak źle. Co prawda czuć początek 2000 i karykaturalne proporcje budowy ciała bohaterów, ale nie przeszkadzało mi to. Na pochwałę zasługuje według mnie fakt, że kreska utrzymuje równy poziom przez te ~300 stron, gdzie w tym czasie w Superior Spider-manie rysownicy zauważalnie zmieniliby się już z 4-6 razy.

Jeśli chodzi o fabułę, to kolejny origin, jak to można się spodziewać po pierwszym tomie. Gdyby nie fakt, że widziałem już tyle wersji początków pajęczaka, to może i byłbym usatysfakcjonowany, no ale. W każdym razie relacje między bohaterami i ich dialogi są całkiem spoko, humor pajączka też. Postacie to w większości typowe archetypy, ale w końcu to superhero, więc akceptuję to - nie jest to aż tak infantylne.

Krótko podsumowując. Fajna kreska i sposób prowadzenia historii, ale pierwszy tom to origin, który niczego nie urwie jeśli chodzi o kwestię samej fabuły. Trzeba przeboleć i czekać na drugi tom. :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #998 dnia: Maj 26, 2018, 08:18:26 pm »
Tylko 7 z 13 zeszytów to origin  :smile: Potem jest na pewno ciekawiej.

Offline sum41

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #999 dnia: Maj 26, 2018, 09:51:44 pm »
Mimo iż Mark Bagley w tej serii dostał nowych inkerow i od tego momentu zmienił mu się znacząco styl to nadal  jest moim ulubionym rysownikiem ever.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Itachi

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1000 dnia: Czerwiec 08, 2018, 08:03:11 pm »
Marzyłem o tym od dziecka. Pamiętam czasy Zony i rewelacyjnej dla dzieciaka historii z Maximum Carnage. Czasy magazynu Mix-Komiks z historiami o Pajęczaku, między innymi fascynującej z Kingpinem czy z Venomem i Octopusem. Efektem niedowierzania kiedy w finale jednej z opowieści Fisk zgniatał ogromnym buciorem klatkę piersiową Petera i niezrozumiały dla nikogo przeskok do historii ze Skorpionem w następnym numerze. Erę Dobrego Komiksu z runem mistrza Straczyńskiego. Jednak to zawsze były wydania "zeszytowe". Po wielu wielu latach Egmont wchodząc w linię Marvel Now rozpoczął wydawanie Superiora. Jednak to nie było to, Otto nigdy nie był i nie będzie Spider-Manem, tylko jego nędzną podróbką. Czymś na chwilę, marnym zastępstwem. Od pierwszego numeru każdy zadawał sobie pytanie kiedy powróci jedyny i prawdziwy przyjaciel z sąsiedztwa. Doczekałem się jednak wydania runu w porządnej jakości, przy całym Batmanowym szaleństwie w końcu znalazło się miejsce dla niego.


Na początku XXI Marvel zaszokował czytelników linią Ultimate. Pozwoliło to odświeżyć wizerunek wielu superbohaterów, a szlak przetarł właśnie Peter Parker ala Spider-Man.

I choć obecnie czytam opinie iż run Bendisa jest przereklamowany, to poniższą recenzją postaram się odpowiedzieć dlaczego tak nie uważam.

Pierwsze siedem zeszytów zostało już wydanych w WKKM. Podobnie jak samo zakończenie. Decyzja Egmontu o zapełnieniu dziury była strzałem w dziesiątkę i mam nadzieję że podobnie będzie z kolejną niedokończoną serią z kolekcji.

Panowie na B w formie. Bendis z zapałem stworzył unowocześniony świat gościa łażącego po ścianach, a Mark Bagley w swoim stylu nie do porobienia zilustrował jego wizję. Największy plus tego albumu tworzy relacja Parkera z Mary Jane Watson.
Spoiler: pokaż
Bez zbędnych ceregieli i tysięcy wahań na przełomie xstu zeszytów nasz młody bohater wyjawia swojej miłości kim jest.
I zabieg ten otwiera szereg kolejnych nici, których efekt będziemy poznawać w kolejnych tomach. Prostota jest czasami największym magnezem przyciągającym czytelników. Bendis w moim przekonaniu udanie oddaje nastrój koledżu, codziennych problemów zagrożeń, emocji czy stresu. Nowe oblicza antagonistów mogą się podobać, jednak na pewno nie unikną kontrowersji. Kwestia gustu. Wilson Fisk pozostaje bez zmian, król jest tylko jeden :smile: Najważniejsza kwestia. Scenariusz. Są w nim naiwności i je dostrzegam. Jednak w gatunku superhero wszędzie jest go pełno, także nie oceniając w stosunku 1:1 do realnego świata czyta się to znakomicie. Płynnie. Bendis ukazuje bohatera jako kompletnego żółtodzioba, raz wręcz daje mu życie. Chciałbym zwrócić uwagę na rewelacyjnie rozpisaną rolę wujka Bena. Aż szkoda że standardowo musiał poświęcić się tworząc ideę iż z wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność.

9/10 Punisher Max, Daredevil, Ultimate Spider-Man -obecnie kluczowe serie z Marvela od Egmontu
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2018, 09:47:42 pm wysłana przez Itachi »

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1001 dnia: Czerwiec 08, 2018, 08:25:50 pm »
Punisher Max, Daredevil, Ultimate Spider-Man -obecnie kluczowe serie z Marvela od Egmontu
Pisałem już o tym wcześniej + nadchodzące Runaways  :smile:

Ja przeczytałem ostatnio 2 tomy Spiderversum i jak Amazing całkiem spoko to 2099 słabiutko (niech tego nie kontynuują tylko Ant-Mana  :smile: ) Dla samego Spider-Hama warto kupić Amazinga  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1002 dnia: Czerwiec 09, 2018, 12:18:30 pm »
Pisałem już o tym wcześniej + nadchodzące Runaways  :smile:

Ja przeczytałem ostatnio 2 tomy Spiderversum i jak Amazing całkiem spoko to 2099 słabiutko (niech tego nie kontynuują tylko Ant-Mana  :smile: ) Dla samego Spider-Hama warto kupić Amazinga  :smile:
Mnie 2099 się podobał, "SPiderversum" też nawet, nawet, ale...jakoś nie mogę wpasować się w te nowe historie z serii Amazing. Może to dlatego, że gdzieś na myślenie o pajęczaku oddziałuje cały czas TM-Semic. Brak jest kurcze tych klasycznych historii z lat 80. i 90.Natomiast zgadzam się, że Ultimate to obok DD i Punishera jedna z najważniejszych serii, za którą wziął się Egmont :smile:

Offline Antari

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1003 dnia: Czerwiec 10, 2018, 12:25:07 pm »
Jak dla mnie 2099 też spoko, solidna seria z NOW. Dobre uzupełnienie do Spider-Versum.

Offline xShen

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1004 dnia: Czerwiec 20, 2018, 08:38:14 pm »

 

anything