trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 345016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #975 dnia: Marzec 18, 2018, 03:46:58 pm »
Czy ktoś zapoznał się już z egmontowym Spider-man 2099? Jakieś wrażenia, opinie? Warto wejść w tą serię?

Offline Garf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #976 dnia: Marzec 18, 2018, 03:56:54 pm »
To na razie taki drobiażdżek, lecz moim zdaniem całkiem fajny. Parę pomniejszych opowieści (temporalny gliniarz ścigający Miguela i wyprawa do Transsabalu w celu sprzedaży Spider-Zabójców przez Alchemax) i wstęp do Spider-versum. Podoba mi się lekkie uczłowieczenie Tiberiusa.

Humor Petera Davida znacznie bardziej odpowiada mi niż to, co za humor uważa Dan Slott: nie ma cały czas rzucania głupkowatych sucharów, ale jest parę niezłych tekstów (scena z Liz i oknem albo "S-Man" :smile: ). Wolałbym, żeby to David pilotował głównego Pająka w Marvel NOW!.

Rysunki niestety jak dla mnie nie za bardzo. Will Sliney miejscami przesadnie gładziutko komputerowy, a Rick Leonardi nie przekonał mnie w "Generale Grievousie" z SWKomiks Wydanie Specjalne i nie przekonuje teraz.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2018, 04:02:23 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #977 dnia: Marzec 18, 2018, 05:31:17 pm »
To na razie taki drobiażdżek, lecz moim zdaniem całkiem fajny. Parę pomniejszych opowieści (temporalny gliniarz ścigający Miguela i wyprawa do Transsabalu w celu sprzedaży Spider-Zabójców przez Alchemax) i wstęp do Spider-versum. Podoba mi się lekkie uczłowieczenie Tiberiusa.

Humor Petera Davida znacznie bardziej odpowiada mi niż to, co za humor uważa Dan Slott: nie ma cały czas rzucania głupkowatych sucharów, ale jest parę niezłych tekstów (scena z Liz i oknem albo "S-Man" :smile: ). Wolałbym, żeby to David pilotował głównego Pająka w Marvel NOW!.

Rysunki niestety jak dla mnie nie za bardzo. Will Sliney miejscami przesadnie gładziutko komputerowy, a Rick Leonardi nie przekonał mnie w "Generale Grievousie" z SWKomiks Wydanie Specjalne i nie przekonuje teraz.

No to chyba się skuszę :smile: Zastanawiam się jeszcze nad Spider Versum. Czytałem fragmenty w oryginale i wypadało to średnio. Slott radzi sobie tutaj lepiej niż w Superior, czy nadal eksperymentowanie?

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #978 dnia: Marzec 18, 2018, 07:23:25 pm »
Nie wiem co ludzie mają do Superiora, dla mnie ta seria jest rewelacyjna - oryginalna historia (coś innego niż reszta), świetne postacie (słodka i sympatyczna Anna Maria Marconi) oraz ciekawa, nowa dynamika pomiędzy nimi. Poza tym seria w świetny sposób pokazuje dlaczego to właśnie Peter jest najlepszym Spider-Manem, co zresztą pięknie na koniec wyraża Doc Oct.
W Amazing vol.3 zabrakło mi właśnie tej oryginalności Superiora ale jeśli nie podobał się komuś Superior to nie będzie to żadną wadą.
Za to sam wątek Spider Verse jest bardzo oryginalny i to przede wszystkim jego atut - sama historia jest średnia ale właśnie oryginalność i sam pomysł ratują ten event i sprawiają, że jest godny uwagi. Przynajmniej moim zdaniem.

Offline Murazor

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #979 dnia: Marzec 18, 2018, 07:28:50 pm »
Dokładnie, ja też świetnie bawiłem się przy Superiorze. A późniejszego Amazinga chce zapomnieć jak najszybciej, tak jakby Slott sam się zaplątał w swoją sieć i nie wiedział w którą stronę zmierzać z Parkerem  :doubt: Dużo lepsza jest seria przed Superiorem.

Co do samego Spiderverse bawiłem się wyśmienicie. Czytałem 'komplet' z Edge of.. i spin-offami. Mnogość Pająków, wielkość samego eventu i dla mnie najlepszy wątek: świetne rozbudowanie świata o rodzinę Morluna, którego uwielbiam po pierwszym tomie Straczynskiego. Nie wiem jak to wyjdzie bez tych dodatkowych historii, czy niezbyt okrojone, ale ogólnie polecam jako najlepszą rzecz po Superiorze, w sumie to aż do teraz. Chociaż dorzuciłbym jeszcze okładki serii Worldwide jako godne obejrzenia.

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #980 dnia: Marzec 18, 2018, 07:40:49 pm »
Murazor skoro czytałeś dalej to mam małe, spoilerowe pytanka:
- czy Doc Oct po tym jak przeszczepia swój umysł do klona Petera występuje jako postać dobra, zła czy neutralna???
- czy po powrocie wiąże się z Anną Marią Marconi???

Offline Murazor

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #981 dnia: Marzec 18, 2018, 08:06:20 pm »
Duzo dalej nie czytalem, niz to co zapytales :) wydaje sie, ze bedzie raczej zly. Wspolpraca z Hydra i Zola. Z Anna nie byl i watpie, zeby byli skoro ma nowych, nie za fajnych kolegow.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #982 dnia: Marzec 18, 2018, 08:09:38 pm »
Nie wiem co ludzie mają do Superiora


Na tle badziewa, które ukazują się w Marvel Now, Superior jest jedną z lepszych "nowoskich" opowieści. Ale wolę bardziej klasyczne podejście do Pająka.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #983 dnia: Marzec 18, 2018, 11:16:11 pm »
   Mi również się Superior bardzo podobał, chociaż przeczytałem tylko 4 pierwsze tomy i czekam na sposobność pożyczenia od znajomego reszty. Pajęcza Wyspa również mi mocno przypadła do gustu, chociaż gdyby tak rozłożyć ją na czynniki pierwsze to jest arcy-idiotyczna. Natomiast te komiksy mają fajny luźny klimat mocno kojarzący się z tym co czytywałem w dzieciństwie (Spider-Man był tytułem który najszybciej porzuciłem, Maximum Carnage okazało się gniotem nie do przeskoczenia i nabawiłem się do dzisiaj trwającej alergii na Bagleya). Slottowy Silver Surfer wydany w ramach WKKM to jeden z najlepszych i najzabawniejszych komiksów w całej kolekcji. Gość jest zabawny i potrafi to przelać na papier.

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #984 dnia: Marzec 19, 2018, 06:11:48 am »
Sam zresztą ostatnio stwierdził,  że piszę Spideya bo chce pobić rekord pisania tej postaci, który dotknął pory należał chyba do Bendisa w US-M.
Ja słyszałem, że on chciał odejść po okrągłym numerze, a mógłby pisał Spidey'ego dalej tylko dlatego, żeby pobić rekord Bendisa.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #985 dnia: Marzec 26, 2018, 09:53:15 am »
Ja słyszałem, że on chciał odejść po okrągłym numerze
Ostatni numer, który napisze to 801, więc nawet to się Slottowi nie udalo.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #986 dnia: Marzec 26, 2018, 02:44:18 pm »
Superior nie podoba się wielu ludziom, bo (używając slangu trenerów personalnych) wychodzi poza sferę komfortu. A patrząc na tę serię obiektywnie, to jest ona znakomita.

I nie, wcale Peter nie jest lepszym Spider-Manem. Doc Ock jest efektywniejszy, tylko oczywiście, jako schwarzcharakter, musiał okazać się gorszy. W realu byłby lepszym dzikiem, niż Wołodia Putin  :cool:

Offline LordDisneyland

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #987 dnia: Kwiecień 25, 2018, 07:09:04 pm »
Ja po ostatnim tomie Superiora naprawdę żałowałem, że tu już wszystko :)  Jak na razie dwa tomy ASM żalu tak do końca nie ukoiły, choć jest to dobry komiks... Nie wiem, czemu tak wielu osobom nie odpowiada pisarstwo Slotta. Nie jestem w stanie tego zrozumieć.

Feldkuracie- jestem podobnego zdania co do Ottona, co więcej, żałuję, że Parker wrócił :D

Offline Antari

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #988 dnia: Kwiecień 26, 2018, 01:49:08 pm »
Nie jesteście jedynymi, którym podobał się Superior. Ja też nie rozumiem narzekań na pisarstwo Slotta (który w swoim dorobku ma także serię Silver Surfer z NOW). Superior był ok, Spider-Verse to bardzo udany event z pająkiem.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #989 dnia: Kwiecień 26, 2018, 02:00:07 pm »
A i jeszcze jako ciekawostkę dodam, odnosząc się do cyklicznych dyskusji nt. SJW Marvel i innych tego typu politpoprawnych zapędów niektórych twórców komiksowych, że bardzo przypadł mi do gustu sposób wplecenia "równościowych" tematów do tych nowych historii o Spider-Manie - w przeciwieństwie do tego, co wyprawia taki Rucka na przykład. Tak właśnie się to powinno robić. Mamy bardzo ciekawe postacie - niepełnosprawną Annę Marię, silne kobiety na eksponowanych stanowiskach i w dodatku o różnych odcieniach koloru skóry, itp. a jednocześnie jest to przedstawione w bardzo naturalny i nienachalny sposób.