Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 350760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #960 dnia: Marzec 01, 2018, 08:50:16 pm »
Tylko to pewnie też gdzieś się skończy i będzie następne i kto będzie pamiętał co było pierwsze  :eek:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #961 dnia: Marzec 01, 2018, 09:52:48 pm »
Podobno ma być podwójna numeracja (np. 1 i 555)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #962 dnia: Marzec 02, 2018, 06:50:12 am »
Spencer spoko, ale zamiast Ottleya wolałbym na zmianę Stuarta Immonena (Mark Bagley 2.0  :smile: ) i Daniela Acuñę (bo przy Pająku jeszcze nie robił, a ma ładny styl i doświadczenie przy rysowaniu fikuśnych villanów, tak żeby wyglądali w miarę poważnie).

Oczywiście najlepiej, jakby do Spider-Mana wrócili J.M. DeMatteis i Sal Buscema.  :wink:

Offline -gościu-

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #963 dnia: Marzec 02, 2018, 07:00:52 am »
Oczywiście najlepiej, jakby do Spider-Mana wrócili J.M. DeMatteis i Sal Buscema.  :wink:

Oj nie, przecież obaj już dawno nie są w formie sprzed niemal 30 lat. Ale przydałby się Spider-manowi równie utalentowany i równie zgrany duet co w tamtych czasach oni.

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #964 dnia: Marzec 02, 2018, 07:46:09 am »
Mi bardzo podobała się seria Superior Spider-Man i późniejszy Amazing ze Spider Verse - fajnie się to czytało i rysunki klasa.


PS Pytanie do czytelników późniejszej serii: czy Doc Oct w jakiś sposób wraca?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #965 dnia: Marzec 02, 2018, 07:57:20 am »
PS Pytanie do czytelników późniejszej serii: czy Doc Oct w jakiś sposób wraca?
Tak. Tranferuje swój umysł do jednego z super ulepszonych klonów Spider-Mana.

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #966 dnia: Marzec 02, 2018, 08:35:31 am »
Tak. Tranferuje swój umysł do jednego z super ulepszonych klonów Spider-Mana.


To poproszę jeszcze o podwójny spoiler:
- występuje po tym jako postać dobra, zła czy neatralna?
- czy po powrocie wiąże się z Anną Marią Marconi?


Naprawdę bardzo mnie to ciekawi bo bardzo polubiłem Doc Octa w roli Superior Spider-Mana.

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #967 dnia: Marzec 02, 2018, 01:11:50 pm »

To poproszę jeszcze o podwójny spoiler:
- występuje po tym jako postać dobra, zła czy neatralna?
- czy po powrocie wiąże się z Anną Marią Marconi?


Naprawdę bardzo mnie to ciekawi bo bardzo polubiłem Doc Octa w roli Superior Spider-Mana.


Serio nikt nie odpowie???

Offline misiokles

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #968 dnia: Marzec 02, 2018, 01:15:23 pm »
Ludzie w tym przedziale czasu siedzą w pracy/studiach/szkole. Skąd ten pośpiech? (ja nie znam odpowiedzi).

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #969 dnia: Marzec 15, 2018, 07:18:10 am »
Czytam sobie końcówkę Spider-Mana wydawanego przez TM Semic i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wątkiem z klonami. Doszedłem do tego jak oskarżony o morderstwo Peter zamienia się z Benem (czyli po "Piętnie Kaina").
Czyta się to świetnie: ciekawa i wciągająca intryga, wartka akcja, a do tego fajne wątki (ciąża MJ, Peter w więzieniu, poszukiwanie tożsamości przez Bena, a wcześniej ciocia May w szpitalu, zatracający się i umierający Peter). O ile Maximus Carnage to była tempa nawalanka to ten wątek jest naprawdę ciekawy i ma masę ciekawych treści.
Nie rozumiem jak ta saga mogła "dobić" TM Semic - to najfajniejsza historia wydana przez to wydawnictwo.
Z niecierpliwością czytam dalej bo jestem mega zainteresowany jak to wszystko się rozwiąże, kim jest Kaine i jaki jest prawdziwy plan Szakala.

Offline LucasCorso

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #970 dnia: Marzec 15, 2018, 07:27:56 am »
Z tego co pamiętam to najgłupsze momenty są po prostu jeszcze przed Tobą...
Dobrze zaczęli, to prawda. Ale im dalej w las tym więcej drzew...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #971 dnia: Marzec 15, 2018, 08:05:55 am »
Nie rozumiem jak ta saga mogła "dobić" TM Semic - to najfajniejsza historia wydana przez to wydawnictwo.
Według Niezwykłej historii Marvel Comics saga klonów dobijała w swoim czasie także samego upadającego Marvela :) Sentymenty sentymentami, ale trudno dyskutować z powszechną opinią, że w pewnym momencie historia wyrwała się spoza jakiejkolwiek kontroli przekraczając kolejne granice złego komiksu.

Offline LucasCorso

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #972 dnia: Marzec 15, 2018, 08:38:12 am »
Najwazniejszy fakt jest taki, zę Saga miała sie skończyć w obrębie roku. Więc początek, którym tak się zachwycasz jest całkowicie dobrze zaplanowany i wciągajacy.

I ponieważ taki jest, to saga sprzedawała się tak dobrze, że zachecono twórców by rozciągnęli ją tak długo jak się da. I to był jej gwóźdź do trumy.

To tak jak z Prison Break.

Jak się wie, że to miała byc 13 odcinkowa mini seria, to się rozumie czemu pierwotny plan Michaela był niesamowity, a w połowie sezonu (tak około 13 odcinka) się okzauje, ze ten plan niewypali jednak i trzeba wytrzymać oglądanie tego drugiego planu, pisanego przez twórców na kolanie...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #973 dnia: Marzec 15, 2018, 08:41:47 am »
To ja jeszcze do tych głupot nie doszedłem.
No może jeden był głupi moment: jak trzeci Parker zmienił się w dziwnego stwora i wyglądał jak gówno.
Jestem teraz na tym jak Podróżnik pokazał Peterowi przyszłość: zniszczony Nowy Jork i powiedział, że to przez wybory Petera się stanie. Więc na razie jedt ciekawie i intrygująco.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #974 dnia: Marzec 15, 2018, 11:46:07 am »
Czytam sobie końcówkę Spider-Mana wydawanego przez TM Semic i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wątkiem z klonami. Doszedłem do tego jak oskarżony o morderstwo Peter zamienia się z Benem (czyli po "Piętnie Kaina").
Czyta się to świetnie: ciekawa i wciągająca intryga, wartka akcja, a do tego fajne wątki (ciąża MJ, Peter w więzieniu, poszukiwanie tożsamości przez Bena, a wcześniej ciocia May w szpitalu, zatracający się i umierający Peter). O ile Maximus Carnage to była tempa nawalanka to ten wątek jest naprawdę ciekawy i ma masę ciekawych treści.
Nie rozumiem jak ta saga mogła "dobić" TM Semic - to najfajniejsza historia wydana przez to wydawnictwo.
Z niecierpliwością czytam dalej bo jestem mega zainteresowany jak to wszystko się rozwiąże, kim jest Kaine i jaki jest prawdziwy plan Szakala.

Problem upadku TM-Semic jest bardziej złożony i trudno jednoznacznie obarczać "Clone Saga" o upadek całego wydawnictwa, aczkolwiek na pewno seria ta mu nie pomogła. Choć moim zdaniem pójście w inne rejony na niewiele by się zdało i finał byłby taki sam. Ale to dyskusja na inny wątek.
"Clone Saga" jest historią kontrowersyjną i dzielącą fanów, ponieważ zawiera dużo ciekawych i fajnie prowadzonych wątków obok których pojawiają się zauważone już kompletne kretynizmy. Najlepszą częścią sagi jest jej początek, czyli zeszyty od "Mocy i odpowiedzialności" przez wydane przez Semic jedynie fragmentarycznie "Stracone lata" po "Pajęczynę Śmierci/Pajęczynę życia" włącznie. Dla mnie pierwszy zgrzyty w fabule pojawiają się po powrocie Szakala. Początek jest jeszcze obiecujący. Numer grudniowy TM-Semic zaciekawił mnie fabularnie ale już ze stycznia 98 (bodajże "Gracze i pionki") był jak dla mnie o niczym. Numer do fabuły nie wnosił niczego. Wydawało się, że akcja nabierze tempa wraz z lutowym numerem, gdzie Parker nieoczekiwanie trafia do więzienia. Ale tu pojawił się kolejny zgrzyt, choć akurat nie wynikający z samej historii, ale z tego, że Semic nie wydał w całości "Straconych lat". "Piętno Kaine'a" uznaję za jeden z lepszych w "Clone Saga", tylko nie bardzo rozumiem po co pojawił się kolejny klon Petera - jego obecności poza tym, że jest pretekstem do nawalanki niczego nie wniosła,a  szkoda bo cytując Bena Reilly z końcówki pierwszego zeszytu, sprawy mogłyby się zacząć "znacząco komplikować". W numerze, o którym wspominasz z czerwca 98 jest fajne zawiązanie wątków, których rozwiązania niestety nie poznaliśmy. Największym rozczarowaniem był dla mnie powrót Green Goblina, ale może dlatego, że wcześniej Semic raczył nas kapitalnymi opowieściami o tej postaci ("Dziedzictwo Osbornów", "Najlepsi wrogowie"). Numery "sądowe" z sierpnia-września przyjąłem ogólnie ok, ale jubileuszowy 100 numer był wielkim rozczarowaniem.
Mimo wszystko szkoda mi, że nie mieliśmy okazji poznać zakończenia tej opowieści. Szanse na wydanie tego przez Egmont są nikłe, choć byłoby to zaledwie 5 tomów, na które myślę spokojnie znaleźliby nabywców. Fajnie byłoby dostać całe "Stracone lata" wraz z bardzo dobrym początkiem runu. Na marginesie przypominam, że ankieta dotycząca "Clone Saga" nadal jest aktywna. Myślę, że idealnie odzwierciedla ona jak bardzo kontrowersyjną historią jest "Clone Saga". Nie zmienia to faktu, że to jedna z ważniejszych (co nie oznacza najlepszych) historii ze Spider-Manem.

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,40452.0.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2018, 08:27:37 pm wysłana przez Marvelek »

 

anything