trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 345156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #930 dnia: Luty 03, 2018, 12:16:15 pm »
Tak, i ja sam tutaj optowałem za wydanie runu McFarlane'a. Ale głównie przez sentyment i rysunki. Co nie oznacza, że twierdzę że to słaby scenariuszowo run - absolutnie nie... po prostu jestem uczciwy sam ze sobą w jego ocenie, że to nie były wcale lepsze historie niż nowożytne, różnie ocenianie serie z Marvel Now. Na pewno lepiej mi się czyta to niż run Slotta, bo Peter Parker jest u Todda w miejscu które lubię; jako dojrzały facet z żoną u boku.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #931 dnia: Luty 03, 2018, 12:31:02 pm »
Chciałbym też zauważyć, że Egmont wydaje dużo rzeczy z Marvel Now, gdzie większość historii to taki paździerz, że w porównaniu z nimi "Clone Saga" to arcydzieło.
Marvel NOW jest po 40 zł  :smile: Co by tak nie puścili z Marvela to by się sprzedało.

takich kretynizmów jak np. "Śmierć Wolverine'a: Trzy miesiące do śmierci", "Avengers World" czy "Infinity" nie czytałem już dawno
"Trzy miesiące do śmierci" kupa  :smile: a pozostałe dwa całkiem OK.

Offline mappy

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #932 dnia: Luty 03, 2018, 01:07:09 pm »
Pytanie do znawców od amatora :biggrin:
Warto tego Spidera i Kotkę? Czy lepiej przeznaczyć na inne cele?

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #933 dnia: Luty 03, 2018, 02:07:59 pm »
Warto tego Spidera i Kotkę? Czy lepiej przeznaczyć na inne cele?
Zależy jakie inne serie?  :smile: Na pewno to lepsze od Superiora/Amazinga z Marvel NOW.

Offline kamilo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #934 dnia: Luty 03, 2018, 03:47:53 pm »
Też czekam na jakąś dłuższą serię w Classicu ze Spider-manem! Egmoncie do dzieła!!!

Offline mappy

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #935 dnia: Luty 03, 2018, 05:11:12 pm »
Zależy jakie inne serie?  :smile: Na pewno to lepsze od Superiora/Amazinga z Marvel NOW.
Kupuję tylko Klasykę Marvela od Egmontu. Mam Punishera, Daredevila, Elektrę i Czarną Wdowę. Morvel Now nie tykam nawet.
Chodzi o to czy to dobra historia i warto postawić na półce. Bo jak miałkie i na jeden raz to nie chcę :biggrin:
Poczekam na recenzje chyba bo w rajtuzy to się boję spontanicznie wchodzić.

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #936 dnia: Luty 03, 2018, 05:36:30 pm »
Mam Punishera, Daredevila, Elektrę i Czarną Wdowę.

Polecasz Czarną Wdowę?
Bo trzymam w schowku odkąd się pokazała i zdecydować się nie mogę...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #937 dnia: Luty 03, 2018, 05:42:37 pm »
Pytanie do znawców od amatora :biggrin:
Warto tego Spidera i Kotkę? Czy lepiej przeznaczyć na inne cele?
Już to pisałem, ale dość dawno. Wydania Egmontu nie kupiłem, ale jako fan Kevina Smitha, w tym jego komiksów, czytałem oryginał już jakiś czas temu. Miniseria jest dość specyficzna, ma całkiem poważny, "ambitny" temat, który jednak przeprowadzony jest nie tak dobrze jak mógłby być (a były zadatki na ciekawą redefinicję postaci Czarnej Kotki).
Więcej tu jakby zakończenia "Diabła Stróża", niż jego początku, czy "Kołczanu" z "Green Arrowa". Do tego bardzo nie lubię "idealnych", "obłych" rysunków Dodsona...
A jednak, przymierzając do "pajęczej średniej" uważam, że tytuł ten jest wyraźnie "ponad kreską". Z dobrymi dialogami, dobrym rozpisaniem postaci. Jak napisał JanT - dzisiejsze "Spider-many" zjada na śniadanie.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #938 dnia: Luty 07, 2018, 02:13:37 pm »
Pytanie do znawców od amatora :biggrin:
Warto tego Spidera i Kotkę? Czy lepiej przeznaczyć na inne cele?

Jestem świeżo po lekturze wspólnego występu Kotki i Pająka, więc mogę już wyrazić swoją opinię. Niestety nie będzie ona pochlebna. W komiksach Smith próbuje podejmować bardzo ambitną i trudną tematykę. Tak było z "Diabłem stróżem", tak jest i teraz. Nie wiem w jaki sposób Smith pracuje nad scenariuszami, ale mam wrażenie, że wpada mu do głowy pomysł typu "hej, to jest ważna sprawa, napiszę o tym!". Tylko, że trudną tematykę trzeba umieć opowiadać, zwłaszcza w tak specyficznej i trudnej formie jak komiks superbohaterski. Po lekturze Kotki utwierdziłem się w przekonaniu, że Smith może i filmy pisze niezłe, ale fabuł komiksowych pisać nie potrafi i lepiej niech tego nie robi. Jeżeli miałbym komuś polecić "kupować, czy nie", to rada jest następująca: jeśli czytałeś "Diabła stróża" i się wam podobał kupujcie, jeśli (jak ja) uważacie "Diabła"  za słabiznę, odpuście sobie. Jeśli przyjmujemy, że w serii "Klasyka Marvela" powinny ukazywać się najlepsze komiksy, to wydanie historii Smitha jest niezrozumiałe. To nie jest wybitny komiks. Zresztą pośrednio świadczy o tym to, że Marvel nie kontynuował tej serii. Nie wiem, co przesądziło o wrzuceniu tego w plan wydawniczy, zwłaszcza, że na wydanie w języku polskim czekają naprawdę ciekawe historie z Pająkiem. Żeby nie kończyć tak pesymistycznie, to widzę jeden plus tego komiksu: w porównaniu z "Diabłem stróżem" wypada zdecydowanie lepiej, ale to o wiele za mało, by wydawać komiks jako klasykę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #939 dnia: Luty 08, 2018, 07:04:22 am »
To nie jest wybitny komiks. Zresztą pośrednio świadczy o tym to, że Marvel nie kontynuował tej serii.
W założeniach to nie była seria, tylko mini seria, która borykała się z problemami wydawniczymi. Smith nie wiedział jak ma ją zakończyć, przez co cała mini seria (6 zeszytów) wyszła w przeciągu tylko 4 lat (2002–2006).

Nie wiem, co przesądziło o wrzuceniu tego w plan wydawniczy, zwłaszcza, że na wydanie w języku polskim czekają naprawdę ciekawe historie z Pająkiem.
To było wyjaśnione na ostatnim MFKiG. Osobą która zadecydowała o wydaniu tego komiksu był uwielbiany na tym forum pan Kamil Śmiałkowski, który jest fanem Smitha (dziwi mnie przez to, że nie zabiegał o wznowienie "Diabła stróża", który wg mnie jest lepszy od Spider-mana i Czarnej Kotki).

A co do samego Smitha to widać że zatracił to coś co przyciągało mnie do jego twórczości. Ostatnie jego filmy są okropne.

Offline -gościu-

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #940 dnia: Luty 08, 2018, 07:09:45 am »
dziwi mnie przez to, że nie zabiegał o wznowienie "Diabła stróża", który wg mnie jest lepszy od Spider-mana i Czarnej Kotki

Może fakt, że Diabeł stróż wyszedł już u nas dwukrotnie, a Spider-man/Black Cat jeszcze nie, miał z tym coś wspólnego? :roll:

mkolek81

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #941 dnia: Luty 08, 2018, 07:11:36 am »
Wiem ile razy wyszedł, ale startowali z Bendisem, a "Diabła stróża" to początek tej serii. Powinienem to zaznaczyć.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2018, 07:34:26 am wysłana przez mkolek81 »

Offline -gościu-

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #942 dnia: Luty 08, 2018, 07:30:05 am »
Mimo wszystko, nie jestem zaskoczony, że woleli wydać coś, co jeszcze nie było wydane, od tego co było wydane dwukrotnie.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #943 dnia: Luty 08, 2018, 07:42:36 am »
@Mkolek
Kup sobie z kolekcji (będziesz miał lepszą jakość  :smile: ) bo tego nie wydadzą na pewno.

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #944 dnia: Luty 08, 2018, 12:24:52 pm »
Może fakt, że Diabeł stróż wyszedł już u nas dwukrotnie, a Spider-man/Black Cat jeszcze nie, miał z tym coś wspólnego? :roll:
No patrz, a trzecie wydanie Wojny Domowej jakoś im się kalkulowało  :wink:

 

anything