trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 345102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #915 dnia: Styczeń 23, 2018, 05:54:48 pm »
Wiem, że jest następnym tomie i pojawia się na chwilę w kolejnym, ale spodziewałem się jej powolnego odejścia przynajmniej do czasu "Dead no more"

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #916 dnia: Luty 02, 2018, 12:06:43 pm »
Mam trzy pytania dotyczące "Clone Saga":

1. Czy ktoś czytał pierwszą "Clone Saga" z ;at 70.? Jeśli tak, czy historia warta jest uwagi?
2. Czy ktoś czytał całość drugiej "Clone Saga"? Ja czytałem tylko co w TM-Semic.
3. Czy myślicie, że Egmont jest w stanie wpaść na pomysł, by wydać u nas tą serię?

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #917 dnia: Luty 02, 2018, 12:24:18 pm »
3. Czy myślicie, że Egmont jest w stanie wpaść na pomysł, by wydać u nas tą serię?
Nie. Jest dużo lepszych rzeczy z pająkiem i Egmont o ty wie  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 02, 2018, 12:27:08 pm »
Nie. Jest dużo lepszych rzeczy z pająkiem i Egmont o ty wie  :smile:

Że jest dużo lepszych historii to ja wiem :smile: , tylko Egmont, pomimo tej wiedzy wydaje Pająka i Kotkę, który do lepszych historii nie należy :razz:

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #919 dnia: Luty 02, 2018, 12:50:32 pm »
pomimo tej wiedzy wydaje Pająka i Kotkę, który do lepszych historii nie należy :razz:
To całkiem fajne jest  :smile:

Offline mibartek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #920 dnia: Luty 02, 2018, 03:37:13 pm »
Clone Saga może i słaba, ale ja bym chętnie przeczytał co tam się dalej wydarzyło po tym co Tm-Semic wydawał. Już nieraz czytelnicy udowodnili, że sentyment robi swoje ;)

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #921 dnia: Luty 02, 2018, 06:37:11 pm »
Clone Saga może i słaba, ale ja bym chętnie przeczytał co tam się dalej wydarzyło po tym co Tm-Semic wydawał. Już nieraz czytelnicy udowodnili, że sentyment robi swoje :wink:

Właśnie dlatego zadałem to pytanie. "Clone Saga" kojarzy się przede wszystkim z upadkiem Tm-Semic, ale myślę, że wielu fanów Pająka chciałaby poznać zakończenie tej historii. Jest jeszcze inny aspekt. "Clone Saga" zaczyna się od historii, które u nas Semic wydał na początku 1997 roku ("Moc i odpowiedzialność"). W pierwszym tomie znalazłaby się więc ta historia aż po "Pajęczynę Śmierci" włącznie. Czytelnik mógłby się więc zapoznać z jedną z najlepszych historii o Pająku, czyli "Straconymi latami". Semic wydał tego tylko niewielką część (nr z marca 1997). Po "Straconych latach" wart uwagi jest duet z DD, sama "Pajęczyna śmierci" też jest moim zdaniem dość udana. Czy bym się skusił na taką sentymentalną podróż? Nie wiem , aczkolwiek "Władzy" miałem kategorycznie nie kupować, Pająka i Kotki też nie. "Władzę" oczywiście kupiłem a Kotka zamówiona :razz:
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 06:40:45 pm wysłana przez Marvelek »

Offline mack3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #922 dnia: Luty 02, 2018, 07:36:53 pm »
Ile TM-Semic wydal ze Starconych Lat? W oryginale to zdaje się były 4 zeszyty (http://marvel.wikia.com/wiki/Spider-Man:_The_Lost_Years_Vol_1 )


Co do Clone Sagi - też bym nabył, nie czytałem tego w czasach Semika (Spider-Many jeszcze uzupełniam), ale skoro piszecie, że wydanie TM-Semika jest urwana to bardzo chętnie.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #923 dnia: Luty 02, 2018, 09:52:43 pm »
Mam trzy pytania dotyczące "Clone Saga":

1. Czy ktoś czytał pierwszą "Clone Saga" z ;at 70.? Jeśli tak, czy historia warta jest uwagi?
2. Czy ktoś czytał całość drugiej "Clone Saga"? Ja czytałem tylko co w TM-Semic.
3. Czy myślicie, że Egmont jest w stanie wpaść na pomysł, by wydać u nas tą serię?


1. Tak.
2. Tak.
3. Nie.

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #924 dnia: Luty 03, 2018, 11:25:01 am »
Ja bym chętnie kupił wznowienie tego co wydawał Semic. Myślę że wiele osób by się na to rzuciło, np tacy co sprzedali semice lata temu, a na ponowne skupywanie ich szkoda im czasu i pieniędzy. Ja bym chętnie kupił takiego grubaska z kilkoma rocznikami. A jeszcze jakby tak w formie dodatków wrzucić skany listów do Marvel Arka... Kołodziejczak by musiał wykonać parę telefonów, ale pewnie by się to im opłaciło! :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #925 dnia: Luty 03, 2018, 11:33:10 am »
Jest tyle lepszych rzeczy z Pająkiem to na pewno nie będą wydawać słabego dubla i to w kilku tomach  :smile: Ten Straczynski będzie  :smile:

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #926 dnia: Luty 03, 2018, 11:42:39 am »
Jeżeli kiedyś zobaczycie w księgarniach wznowienie TM-Semic, to wiedzcie że powstało "Wydawnictwo Prometeusz"... Straczynski pasowałby do tego Daredevila Bendisowego, bo też jest raczej uznawany za najlepszy run po 2000 roku. Mogliby jeszcze wydać coś klasycznego ze Spider-Manem 2099 jeżeli jego seria się dobrze przyjmie. Na pewno nic z jego głównej serii z lat 90', bo nikt nie będzie wchodził w długą niepewną serię (to nie Deadpool żeby to opchnąć), ale np któreś ze spotkań klasycznego z futurystycznym Pająkiem czemu nie.

Była taka miniseria kiedyś, nazywała się "Timestorm"

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #927 dnia: Luty 03, 2018, 11:48:35 am »
Jest tyle lepszych rzeczy z Pająkiem to na pewno nie będą wydawać słabego dubla i to w kilku tomach  :smile: Ten Straczynski będzie  :smile:

Jasne, że dla Egmontu, jak i innych wydawnictw komiksowych jest bardzo ważne, aby Czytelnicy otrzymywali jak najlepsze historie. Tylko nie zapominajmy, że jest coś nadrzędnego z punktu widzenia wydawnictwa: kasa. Jeśli wiedzieliby, że "Clone saga" się sprzeda, to by nie zastanawiali się czy można wydać coś lepszego. Rzuciłem to pytanie, bo w ostatnim czasie kilka osób, bynajmniej niezbyt przychylnie usposobionych w latach 90. do wydawanej przez Semic "Clone Saga" wspominało, że fajnie byłoby gdyby ktoś wydał po polsku całość. Sentyment robi swoje i myślę, że chętnych do nabycia nie byłoby wcale tak mało. Chciałbym też zauważyć, że Egmont wydaje dużo rzeczy z Marvel Now, gdzie większość historii to taki paździerz, że w porównaniu z nimi "Clone Saga" to arcydzieło. Dlaczego wydaje takie słabizny? Bo się sprzedają i trudno z tego tytułu czynić wydawnictwu zarzuty. Wątpię natomiast, że doczekamy się od Egmontu runu Straczyńskiego o klasyce typu McFarlane już nawet nie wspominam.
Odnośnie "Clone Saga" dałem ankietę, więc wypełniajcie:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,40452.0.html
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2018, 12:07:04 pm wysłana przez Marvelek »

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #928 dnia: Luty 03, 2018, 12:07:04 pm »
Ale też nie przesadzajmy, i nie przekłamujmy rzeczywistości że historie McFarlane'a są wiele lepsze, o ile w ogóle, od średniego poziomu komiksów z Marvel Now/New52. Todd zawsze miał duże ego, ale przede wszystkim jest fenomenalnym rysownikiem. Historie wymyśla z reguły niezłe/średnie. Z tym że "Saga Klonów" to arcydzieło w porównaniu do obecnych komiksów, to też bzdura kompletna.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #929 dnia: Luty 03, 2018, 12:10:22 pm »
Ale też nie przesadzajmy, i nie przekłamujmy rzeczywistości że historie McFarlane'a są wiele lepsze, o ile w ogóle, od średniego poziomu komiksów z Marvel Now/New52. Todd zawsze miał duże ego, ale przede wszystkim jest fenomenalnym rysownikiem. Historie wymyśla z reguły niezłe/średnie. Z tym że "Saga Klonów" to arcydzieło w porównaniu do obecnych komiksów, to też bzdura kompletna.

Mówię tu o swojej subiektywnej ocenie. Takich kretynizmów jak np. "Śmierć Wolverine'a: Trzy miesiące do śmierci", "Avengers World" czy "Infinity" nie czytałem już dawno, choć zwłaszcza wokół ostatniej serii panuje ogromne podniecenie, dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Jeśli chodzi o McFarlane'a, to wspominam o nim, bo pojawiły się tu głosy, że byłoby fajnie w ramach klasyki coś takiego otrzymać.