Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 351762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #885 dnia: Listopad 27, 2017, 05:33:49 pm »
Pominąć Pająka i wydać jego wersję Ultimate? Świat staje na głowie...  :doubt:
Żywcem nie mogę zrozumieć tej awersji do wydania Pajączka. Szefostwo Egmontu go nie lubi czy jak? Deadpool dostał własną linię w Klasyce a o Parker`a trzeba się prosić... Do licha.  :evil:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #886 dnia: Listopad 27, 2017, 07:13:02 pm »
Jakby już ktokolwiek zdecydował się na Wydawanie całości Yltimate Spider Mana to jedyna forma jaka by się sprawdziła to ta z Marvel Now i DC Rebirth - 5-7 zeszytów w miękkiej oprawie.
Ale raczej nie do tego.


Może się czepiam, ale ja wolę gdy komiks wydany jest w porządnej, teardej oprawie. Widocznie odzwyczaiłem się od zeszytówek. A awersja do Parkera nie wiem z czego wynika. Deadpool ma własną serię w klasyce, mimo że historie z lat 90. są raczej dla koneserów niż fanów Deadpoola w wersji z Marvel Now. Jak zresztą widać Mucha też cierpi na arachnofobie. Wydając "Władzę" tą arachnofobią próbuje zarazić czytelników :razz:

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #887 dnia: Listopad 28, 2017, 01:12:04 am »
Nie przesadzaj z tą Muchą. Wydała też "Spider-Man: Blue" całkiem niedawno, a to jest dobry komiks.

Offline Antari

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #888 dnia: Listopad 28, 2017, 01:22:20 am »
Mnie interesuje tylko JMS (do czasu aż zapowiedzą omniaka). Resztę z tego co wymieniliście mam w omniakach (Stern, McFarlane, Michelinie, Bendis, Clone Saga itd.). Wydaje mi się, że tomy kolekcji z pająkiem zawsze szybciej znikają niż inne np. na Gildii, więc potencjał jest. Trochę dziwne, że władowali się z takiego przeciętniaka jak ten team-up z Kotką. Zmiażdżyli by konkurencję zapowiadając run JMS.

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #889 dnia: Listopad 28, 2017, 01:40:48 am »
Ponoć na te miniserię ktoś w redakcji nalegał ze względu na nazwisko Kevina Smitha. Tak mówił TK na konferencji w Łodzi, ale nazwiska osoby odpowiedzialnej za wybór komiksu z Black Cat nie pamiętam. Może na początku chcieli wydać ze Spider-Manem jakąś drobnice, tylko że nawet wtedy lepiej by było postawić na inną miniserie. Na przykład "Spider-Men", i od razu mielibyśmy dobrą podbudowę pod ewentualne wprowadzenie Milesa Moralesa do oferty Egmontu. Morales na pewno wygenerowałby lepszy zysk niż Ms. Marvel.

mkolek81

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #890 dnia: Listopad 28, 2017, 03:11:07 am »
Ponoć na te miniserię ktoś w redakcji nalegał ze względu na nazwisko Kevina Smitha. Tak mówił TK na konferencji w Łodzi, ale nazwiska osoby odpowiedzialnej za wybór komiksu z Black Cat nie pamiętam.
Padło że to Kamil Smiałkowski, co dziwi mnie, że nie chce wznowienia Daredevila Diabła Stróża tego samego autora, teraz kiedy Egmont wszedł w tą serie.
Może na początku chcieli wydać ze Spider-Manem jakąś drobnice, tylko że nawet wtedy lepiej by było postawić na inną miniserie. Na przykład "Spider-Men", i od razu mielibyśmy dobrą podbudowę pod ewentualne wprowadzenie Milesa Moralesa do oferty Egmontu. Morales na pewno wygenerowałby lepszy zysk niż Ms. Marvel.
Wątpię, aby Miles Morales przebił popularnością Ms. Marvel. I nie uważam, że zaczynanie od tej mini serii przysporzyło by mu fanów u nas, lepiej było by wystartować od początku jego przygód, a nie czekaj znowu kolekcja wydała początek, więc nikt tego prędko nie ruszy.

U nas, aż się prosi o Spidermana JMS w klasyce. Idealnie by pasował. Może jak się ten oneshot sprzeda dobrze to otworzy Egmontowi oczy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 05:45:45 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #891 dnia: Listopad 28, 2017, 07:09:39 am »
Biorąc pod uwagę wszystkie wydania TM-Semic, WKKM i Marvel Now to jest sporo Spider-Mana - i tak wychodzi tego dużo więcej niż wydań Daredevila.Tak samo jeśli idzie o Avengers - poza WKKM i Marvel Now Egmont wydał jedynie "Cyvil War", a przecież Avengers jest dużo popularniejsze niż Spider-Man.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 09:56:50 am wysłana przez Maragast »

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #892 dnia: Listopad 28, 2017, 08:20:24 am »
Nie przesadzaj z tą Muchą. Wydała też "Spider-Man: Blue" całkiem niedawno, a to jest dobry komiks.

"Blue" jest świetnym komiksem, ale nie jest nowością na naszym rynku - to już o ile się nie mylę trzecie wydanie.

Padło że to Kamil Smiałkowski, co dziwi mnie, że nie chce wznowienia Daredevila Diabła Stróża tego samego autora, teraz kiedy Egmont wszedł w tą serie. Wątpię, aby Miles Morales przebił popularnością Ms. Marvel. I nie uważam, że zaczynanie od tej mini serii przysporzyło by mu fanów u nas, lepiej było by wystartować od początku jego przygód, a nie czekaj znowu kolekcja wydała początek, więc nikt tego prędko nie ruszy.

U nas, aż się prosi o Spidermana JMS w klasyce. Idealnie by pasował. Może jak się ten oneshot sprzeda dobrze to otworzy Egmontowi oczy.

Może podejrzewają, że wznowiony "Diabeł Stróż" zwyczajnie się nie sprzeda. Po raz pierwszy, z tego co pamiętam ta historia wyszła w 2004 roku, później wydała to Hachette w jednym tomie. Po raz pierwszy wydano go w czasach, gdy jedyny DD jaki znaliśmy to "Człowiek bez strachu" z Mega Marvel. Teraz, gdy Egmont wszedł w wydawanie najlepszych historii ze Śmiałkiem, wątpię aby ktoś po lekturze Bendisa czy Brubakera zachwycił się "Diabłem Stróżem" Smitha. Nie będę tutaj powtarzał swojej opinii o tym komiksie, kto jest zainteresowany może ją znaleźć w wątku dotyczącym diabła.
Zgadzam się, że Miles nie miałby dużych szans na przebicie, gdyby Egmont zdecydował się na wydawanie  tego tytułu, ale jeśli w klasyce wyszedłby "Ultimate" z Parkerem i cieszyłby się zainteresowaniem (a jest to komiks niezły, po który mogą w dodatku chętnie sięgnąć nastolatkowie wychowani nie jak my na TM-Semic, ale przede wszystkim na filmach z Marvela), mogliby dalej pociągnąć kontynuację z Milesem.

Biorąc pod uwagę wszystkie wydania TM-Semic, WKKM i Marvel Now to jest sporo Spider-Mana - i tak wychodzi tego dużo więcej niż wydań Daredevila.
Tak samo jeśli idzie o Avengers - poza WKKM i Marvel Now Egmont wydał jedynie "Cyvil War", a przecież Avengers jest dużo popularniejsze niż Spider-Man.

Tylko, że teraz nadrabiamy niedobory DD - zapowiedziana jest co prawda jedynie kontynuacja w postaci tomów Brubakera ale obserwując dobrą sprzedaż pierwszego tomu z pewnością możemy liczyć jeszcze na Waida, Diggle'a i Millera, a jak i te będą się sprzedawać pociągną coś dalej. W kolekcji Spider-Mana trochę było, ale w większości są to tytułu niedostępne, lub chodzące na rynku wtórnym nawet powyżej 100 zł. Zresztą wśród nich są nie tylko zamknięte historie, ale fragmenty runów (jak to w kolekcjach).

mkolek81

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #893 dnia: Listopad 28, 2017, 08:36:05 am »
"Blue" jest świetnym komiksem, ale nie jest nowością na naszym rynku - to już o ile się nie mylę trzecie wydanie.
Dopiero drugie. Dodatkowo wydanie z kolekcji jest niedostępne, a jak już się pojawiało na rynku wtórnym to kosztowało sporo. Wydanie Muchy dodatkowo idealnie pasuje do reszty komiksów stworzonych przez Loeb/Sale (nawet do tych z DC) a wydanych u nas.

Zgadzam się, że Miles nie miałby dużych szans na przebicie, gdyby Egmont zdecydował się na wydawanie  tego tytułu, ale jeśli w klasyce wyszedłby "Ultimate" z Parkerem i cieszyłby się zainteresowaniem (a jest to komiks niezły, po który mogą w dodatku chętnie sięgnąć nastolatkowie wychowani nie jak my na TM-Semic, ale przede wszystkim na filmach z Marvela), mogliby dalej pociągnąć kontynuację z Milesem.
I tylko w takiej formie Miles ma szansę u nas zaistnieć. Teoretycznie jest seria po SW, ale nie wiem czy to u nas nawet zaskoczy (może Spiderman 2099 to taki test przed puszczeniem innym pająków z Marvela, nie wiem, tak tylko dywaguje). Też mi się wydaje że "Ultimate" Parker miałby szansę na powodzenie u nas. Ale Egmont jak na razie poza Marvel Now (i teraz tym oneshotem) jakoś nie chce rozwijać tej marki (a obok Batman i Deadpoola, ma chyba ona u nas największą fan bazę).

Może podejrzewają, że wznowiony "Diabeł Stróż" zwyczajnie się nie sprzeda.
To była taka tylko moja luźna uwaga, do tycząca niekonsekwencji w działaniach Śmiałkowskiego. Żeby nie robić offtopu tylko jeszcze jedna uwaga. Pominięcie "Diabła Stróża" spowodowało pominięcie Parts of a Hole oraz Echo - Vision Quest (szkoda, bo drugie warto by wydać chociaż dla samych rysunków Macka). A do konsekwencji Diabła Stróża wrócimy jeszcze w ostatnim tomie Bendisa w historii What If?
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 08:58:04 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #894 dnia: Listopad 28, 2017, 03:08:21 pm »
Nie podoba mi się taka forma doboru tytułów po nazwisku autora. Wielu dobrych twórców tworzyło w swojej karierze także totalne czytadła i pozycje nie warte grosza. Podobnie uważam, że warto dać szansę autorom nieznanym, którzy nierzadko tworzą arcydzieła. Poza tym Kevin Smith to wcale nie żaden guru na naszym rynku. Pachnie mi to prywatą i niczym więcej. Zamiast klasycznej, świetnej serii JMS, mamy przeciętniaka. No i później Egmont oceni, że Pająk się nie sprzedaje, więc po co pchać run JMS.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #895 dnia: Listopad 28, 2017, 03:42:07 pm »
Tylko, że widzisz Antari to wszystko działa w dwie strony. Ja kupię ten komiks ze względu na nazwisko Kevina Smitha i "gardło se poderżnę", że nie ja jedyny. A Straczyńskiego komiksu nie kupię, bo w/g mnie wcale nie jest świetny, a wręcz odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 03:48:02 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

mkolek81

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #896 dnia: Listopad 28, 2017, 04:31:53 pm »
Jeśli nawet nie Pająk JMS to McFarlane'a. Za takie wznowienie ludzie by Egmont wychwalali nawet pomimo jakości ;)

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #897 dnia: Listopad 28, 2017, 04:39:27 pm »
Tylko, że widzisz Antari to wszystko działa w dwie strony. Ja kupię ten komiks ze względu na nazwisko Kevina Smitha i "gardło se poderżnę", że nie ja jedyny. A Straczyńskiego komiksu nie kupię, bo w/g mnie wcale nie jest świetny, a wręcz odwrotnie.

A możesz wymienić jakieś dobre tytuły Smith`a? Pytam bez cienia sarkazmu i ironii bo chciałbym poszerzyć wiedzę skoro widzę, że byłbyś gotów gardło "se podrzynać" z jego powodu (co - przyznaję bez bicia - jest dla mnie dosyć dziwne). ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #898 dnia: Listopad 28, 2017, 04:51:23 pm »
  Nie potrafię, bo czytałem tylko dwa, te które wydano w Polsce "Diabła Stróża" (który bardzo mi się podobał) i "Kołczan" (który spodobał mi się dużo mniej niż ten pierwszy), natomiast jestem wielkim fanem jego filmografii. Zaryzykuję stwierdzenie, że w Polsce znajdziemy więcej fanów jego filmów niż fanów komisów wogóle.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 05:09:16 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Gazza

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #899 dnia: Listopad 28, 2017, 05:01:54 pm »
Zawartość omniaka McFarlane'a w deluxowym formacie i będę przeszczęśliwy! 😀

Btw: też zaliczam się do fanów Smitha - zarówno jego twórczości filmowej jak i na komiksowym poletku. 😁