trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 351588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #855 dnia: Październik 31, 2017, 08:15:20 pm »
I masz racje. Caly run ma kilka fajnych i ciekawych momentow, ale ogolnie oceniam go jako slabszy niz Superior.

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #856 dnia: Październik 31, 2017, 10:17:36 pm »
Z tego co słyszałem komiksy Slotta cieszą się szacunkiem u fanów tego superherosa... lub może rozmawiałem z niewłaściwymi ludźmi? Moim zdaniem one stoją na poziomie tych bardziej przeciętnych historii które wydawało TM-Semic, a do tych bardzo dobrych historii z tego okresu nawet startu nie mają. Zwyczajna oklepana akcja, mało ciekawy związek z Carlie Cooper, jestem szczerze mówiąc zawiedziony. Spodziewałem się czegoś więcej po twórcy "Superior Spider-Mana" którego 1 tom zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Na razie stanąłem na etapie dołączenie Petera Parkera do Future Foundation. I tutaj też nie widzę nic ciekawego. Nowy Hobgoblin również jest delikatnym zawodem. Jego jedyną motywacją jest zaimponowanie dziewczynie, bo nie widzę żadnego innego logicznego uzasadnienia dlaczego Phil Urich stał się Goblinem. Stary Hobgoblin był ciekawiej przedstawioną postacią, patologiczny złodziej i socjopata, łaknący bogactw i luksusu. Prozaiczna motywacja, ale wiarygodna. Urich jako Hobgoblin jest naciągany. Gdzieś czytałem że wcześniej Phil miał epizod w kostiumie Green Goblina, i ponoć był wtedy dobry. Wyjaśniono kiedykolwiek jego przemianę?

Skończę TASM, to zamówię sobie Superiora od Egmontu, którego nigdy nie dokończyłem. Pociesza mnie perspektywa że później będzie lepiej. Chciałbym jeszcze przypomnieć o innym komiksie, który niedawno przeczytałem - "Spider-Man: Władza". Straszny średniak, który zdaje się być mroczny i dramatyczny na siłę. Stanowczo odradzam ten komiks. Dziwię się że Mucha Comics zechciała to wydać, i to za niemałą sumę. Moim zdaniem jeśli ktoś chce przeczytać coś ze Spider-Manem po polsku, zamiast marnować pieniądze na "Władzę", lepiej żeby sięgnął po coś z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Choćby i po którąś z ramotek, to nadal będzie znacznie lepszy komiks niż pozycja od Muchy. Lub jeśli chce pozostać wiernym klientem Muchy - z tego co widziałem w ramach cyklu kolorów Loeba i Sale'a wydali "Spider-Man: Blue". Dobra historia dla ludzi sentymentalnych. Są tu tacy? Na mnie to zawsze mocno działało.

Po skończeniu komiksów które mam przygotowane do przeczytania, zamierzam przypomnieć sobie wszystkie numery Spider-Mana od TM-Semic. Na pewno podzielę się wrażeniami w tym temacie, gdyby ktoś chciał jeszcze pogadać o tych starociach. Nie wszystkie z nich przeczytałem w swoim czasie, zatem niektóre numery będą dla mnie niespodzianką. Mam również nadzieje że zakocham się ponownie w niektórych historiach, takich jak "Narodziny Venoma", czy "Ostatnie Łowy Kravena". Ciekawe co tam było na stronach klubowych... już nic z nich nie pamiętam, ale pewnie znów po latach przez Marvel Arka lektura zeszytu niespodziewanie się wydłuży.

szulig

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #857 dnia: Listopad 01, 2017, 09:31:35 am »
Seria Amazing Spiderman: Szczescie Parkera, na forum zbierała niezbyt pochlebne opinie, wiec sobie odpuściłem.  Na grudzien jest zapowiedz Amazing Spider-Man: Preludium do Spiderversum. Tom 2.
Pytanie: co to jest Spiderversum? Czy to warto czytac? Czy preludium ... jest bezpośrednią kontynuacją Szczęścia Parkera?

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #858 dnia: Listopad 01, 2017, 12:36:48 pm »
Spider-Verse to polowanie rodziny Morluna na Spider-Manów z różnych wymiarów.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #859 dnia: Listopad 01, 2017, 12:52:24 pm »
Trochę spoiler.

Offline PandaMan

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #860 dnia: Listopad 11, 2017, 10:05:57 pm »
Czy Spider-Man ma szanse rozgościć się jakoś lepiej na polskim rynku? Egmont w Marvelu nie stawia Spider-mana na tej samej pozycji co Batmana w DC, wychodzi on tutaj dość biednie. Do tej pory czołowi polscy wydawcy postawili na dość średnie tytuły, których sprzedaż może niespecjalnie mieć pokrycie z faktycznym zainteresowaniem konsumentów tą marką. 

Z lepszych komiksów o pajęczaku wydanych ostatnimi czasy w Polsce (poza kolekcją Hachette którą ominąłem) kojarzę jedynie Spider-man: Niebieski i The Superior Spider-man, gdzie ta druga seria była mimo wszystko i tak dość nierówna. Przez nierówność Supieriora wydawałoby mi się, że taka swoista kontynuacja Slotta w postaci Amazinga u nas już nie zagości, ale jednak się zaskoczyłem.. tylko, że niezbyt pozytywnie. Amazing, moim zdaniem, sięga zaledwie poziomu najsłabszych Superiorów. Pozostaje jeszcze Władza od Muchy, którego to komiksu też nie odebrałem jakoś najlepiej.

Czy tutejsi wydawcy przy dość średnim odbiorze Pająka będą w niego jeszcze inwestowali? W 2018 roku mamy się spodziewać Spider-man/Black Cat od Egmontu, o którym czytałem mieszane opinie, ale jestem zainteresowany tym tomem głównie przez autorstwo Kevina Smitha. Poza Smithem, Egmont przygotuje także Spider-mana 2099 z Marvel Now, który według dużej części przeczytanych przeze mnie recenzji wypada dość słabo.
Czy podejrzewacie, aby Egmont sięgnął po coś ciekawszego z historii Spider-mana w ramach Marvel Classic, gdy zrobią się już jakieś wolne sloty po Punisherze, Daredevilu i Deadpoolu, które zajmują dość regularne miejsca w harmonogramie wydawcy?

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #861 dnia: Listopad 11, 2017, 10:13:40 pm »
Czy podejrzewacie, aby Egmont sięgnął po coś ciekawszego z historii Spider-mana w ramach Marvel Classic, gdy zrobią się już jakieś wolne sloty po Punisherze, Daredevilu i Deadpoolu, które zajmują dość regularne miejsca w harmonogramie wydawcy?
Tak  :smile: Podejrzewam Straczynskiego i może dalej aż do Superiora bo wydania są w sam raz do Klasyki Marvela.

Egmont w Marvelu nie stawia Spider-mana na tej samej pozycji co Batmana w DC
Odpowiednikiem Batmana w Marvelu jest Deadpool  :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #862 dnia: Listopad 12, 2017, 07:10:17 pm »

Odpowiednikiem Batmana w Marvelu jest Deadpool  :smile:


Nigdy jakoś nie pomyślałem w ten sposób...ale cuś w tym jest.  :lol:

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #863 dnia: Listopad 23, 2017, 10:02:52 pm »
Janie, nie zgodzę się z Tobą że informacja którą napisałem to spoiler. Historia ta była wydana w USA już kawałek czasu temu, a jej fabuła zdążyła dotrzeć do Polski już wcześniej w formie internetowych dyskusji i podcastów. Mogę się mylić, więc jeśli Was to kuje w oczy to nie obrażę się jeśli zgłosicie tego posta jako spoiler. Ja sam nie uważam bym zdradził informację która nie jest oczywista, więc skasuję tylko pod przymusem :)

Cytuj
Czy Spider-Man ma szanse rozgościć się jakoś lepiej na polskim rynku? Egmont w Marvelu nie stawia Spider-mana na tej samej pozycji co Batmana w DC, wychodzi on tutaj dość biednie. Do tej pory czołowi polscy wydawcy postawili na dość średnie tytuły, których sprzedaż może niespecjalnie mieć pokrycie z faktycznym zainteresowaniem konsumentów tą marką.Z lepszych komiksów o pajęczaku wydanych ostatnimi czasy w Polsce (poza kolekcją Hachette którą ominąłem) kojarzę jedynie Spider-man: Niebieski i The Superior Spider-man, gdzie ta druga seria była mimo wszystko i tak dość nierówna. Przez nierówność Supieriora wydawałoby mi się, że taka swoista kontynuacja Slotta w postaci Amazinga u nas już nie zagości, ale jednak się zaskoczyłem.. tylko, że niezbyt pozytywnie. Amazing, moim zdaniem, sięga zaledwie poziomu najsłabszych Superiorów. Pozostaje jeszcze Władza od Muchy, którego to komiksu też nie odebrałem jakoś najlepiej. Czy tutejsi wydawcy przy dość średnim odbiorze Pająka będą w niego jeszcze inwestowali? W 2018 roku mamy się spodziewać Spider-man/Black Cat od Egmontu, o którym czytałem mieszane opinie, ale jestem zainteresowany tym tomem głównie przez autorstwo Kevina Smitha. Poza Smithem, Egmont przygotuje także Spider-mana 2099 z Marvel Now, który według dużej części przeczytanych przeze mnie recenzji wypada dość słabo. Czy podejrzewacie, aby Egmont sięgnął po coś ciekawszego z historii Spider-mana w ramach Marvel Classic, gdy zrobią się już jakieś wolne sloty po Punisherze, Daredevilu i Deadpoolu, które zajmują dość regularne miejsca w harmonogramie wydawcy?

Jeśli chodzi o komiksy ze Spider-Manem które mogłyby pojawić się u nas, to najbardziej ciekawiłyby mnie tytuły sprzed Marvel Now. Może tak kompletną sagę JMSa? Hachette wydało to rozbite, nie wszystkie historie znalazły się w ich wydaniach. Po wyborze sagi Bendisa przy Daredevilu Człowiek-Pająk od JMSa imo byłby bardzo logicznym wyborem. Komiksy od Todda McFarlane'a większość osób czytała już dzięki TM-Semic, ale na fali sentymentu ludzie może rzuciliby się z chęcią na nową edycję. Dziwię się że w ramach MC pojawił się Hulk. Przyznam że gdyby ktoś kazał mi typować najpopularniejsze postaci Marvela wśród polskich czytelników raczej o Bannerze bym nie pomyślał.

Cieszę się z zapowiedzi "Spider-Man 2099" Petera Davida. Swego czasu miałem przyjemność zapoznać się z dwoma pierwszymi numerami. Kto wie czy jeśli ten tytuł nie stałby się popularny Egmont nie tylko postawiłby na więcej komiksów z Człowiekiem-Pająkiem, ale spróbowałby także coś skubnąć z uniwersum Marvel 2099. W Polsce do tej pory ukazały się z niego tylko dwa komiksy - "Ghost Rider 2099", oraz jakiś przedruk Spider-Mana w którymś z numerów Semicowego "Amazing Spider-Mana". To nie są może świetne komiksy, ale na pewno mają wiele ciekawych koncepcji. Zwłaszcza wspominani Spider-Man, Ghost Rider, a także Hulk. Skoro "Deadpool Classic" jak widać się sprzedaje, może polski czytelnik chętnie przyjmuje mainstream z lat 90'? Warto by zaryzykować Egmoncie.

Jestem zdziwiony tym co napisałeś o ocenach SM2099. Nie przeczytałem o tej serii nigdzie ani jednego złego słowa. Może źle szukałem...

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #864 dnia: Listopad 26, 2017, 12:29:16 pm »
Czy Spider-Man ma szanse rozgościć się jakoś lepiej na polskim rynku? Egmont w Marvelu nie stawia Spider-mana na tej samej pozycji co Batmana w DC, wychodzi on tutaj dość biednie.

To akurat dość ciekawe, że czołowy bohater Universum Marvela tak słabo przyczepił się do polskiej ściany. Nie wiem jak przedstawiała się sprzedaż "Superiora", ale dla mnie była to dość przyzwoita historia, choć jako pokolenie TM-Semic jestem przyzwyczajony do trochę innego wizerunku Pająka.

Czy tutejsi wydawcy przy dość średnim odbiorze Pająka będą w niego jeszcze inwestowali? W 2018 roku mamy się spodziewać Spider-man/Black Cat od Egmontu, o którym czytałem mieszane opinie, ale jestem zainteresowany tym tomem głównie przez autorstwo Kevina Smitha. Poza Smithem, Egmont przygotuje także Spider-mana 2099 z Marvel Now, który według dużej części przeczytanych przeze mnie recenzji wypada dość słabo.
Czy podejrzewacie, aby Egmont sięgnął po coś ciekawszego z historii Spider-mana w ramach Marvel Classic, gdy zrobią się już jakieś wolne sloty po Punisherze, Daredevilu i Deadpoolu, które zajmują dość regularne miejsca w harmonogramie wydawcy?


Dla mnie Spider-Man/Black Cat był zaskoczeniem, ponieważ spodziewałem się w ramach klasyki wydawania jakiejś regularnej serii. Samej historii nie znam, więc się nie wypowiadam, ale również słyszałem różne opinie na temat tego komiksu. Mam też obawy dotyczące tłumaczenia (dziwna angielsko-polska hybryda Spider-man/Czarna Kotka).
Czy Egmont weźmie się konkretniej za Spider-Mana moim zdaniem zależy w dużej mierze od tego w jaki sposób wydawnictwo podejmuje decyzję o publikacji konkretnych tytułów danej serii. Mi marzy się run Starczynskiego i całość "Straconych lat", ale na te ostatnie raczej nie ma co liczyć, ponieważ wchodzą one do pierwszego tomu "Clone Saga", a dalece wątpię, aby Egmont bawił się w wydanie tej serii.

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #865 dnia: Listopad 26, 2017, 12:43:58 pm »
Jeżeli "Spider-Man 2099" zdobyłby popularność wśród czytelników to obstawiałbym wydanie "Timestorm: 2009 - 2099" w ramach Marvel Classic. Na serię o SM2099 z lat 90' bym zbytnio nie liczył, to jednak nie jest Deadpool by udźwignąć serię klasycznych komiksów. Niemniej bardzo interesujące byłoby gdyby futurystyczna wersja Człowieka-Pająka, która nie jest jakimś szczególnym fenomenem nawet w USA zyskała zainteresowanie polskich czytelników.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #866 dnia: Listopad 26, 2017, 12:48:14 pm »
Jeżeli "Spider-Man 2099" zdobyłby popularność wśród czytelników to obstawiałbym wydanie "Timestorm: 2009 - 2099" w ramach Marvel Classic.

Nie wiem, czy futurystyczna wersja Spider-Mana wielu przypadnie do gustu. Z serii 2099 znam tylko fragmenty. Z tego co pamiętam całkiem nieźle mi się to czytało, ale mimo wszystko jeśli idzie o Pająka jestem konserwatystą - w ramach klasyki wolałbym jakąś historię z Parkerem. Pytanie, czy wśród czytelników jest ogólny głód na Spider-Mana (jak na DD), czy tylko tak się nam wydaje.

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #867 dnia: Listopad 26, 2017, 12:50:12 pm »
Tak jak pisałem - uważam że czasy świetności Spider-Mana już minęły. Teraz w modzie jest Deadpool.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #868 dnia: Listopad 26, 2017, 12:56:45 pm »
Tak jak pisałem - uważam że czasy świetności Spider-Mana już minęły. Teraz w modzie jest Deadpool.

Nie wiem, czy tak jest do końca - przeglądając różne wpisy na fb odnośnie kolekcji, wszystko co z Pająkiem jest wybierane, a jest naprawdę wiele świetnych historii. Jeśli miałaby to być klasyka to chciałbym abyśmy otrzymali w całości "Dziedzictwo Osbornów" (TM-Semic nie wydało całości), może w połączeniu z "Najlepszymi wrogami". Nie ukrywam, że z "Clone Saga" kusi mnie zawartość pierwszego tomu.

Offline Prometeusz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #869 dnia: Listopad 26, 2017, 01:06:49 pm »
Tylko że gdyby wydali "Sagę Klonów" to musieliby zabrać się za całość. Ja nadal pozostanę sceptyczny. Nawet przy okazji premiery nowego filmu ze Spider-Manem w tym roku Egmont nie zaplanował niczego ciekawego w ramach klasyki. A teraz w końcu się doczekaliśmy, niestety dla mnie to ogromny zawód. Nie czytałem tej miniserii, mimo to po ocenach w internecie widzę, że komiksy które ja sobie życzyłem byłyby lepszym wyborem. Myślałem że Egmont wejdzie w klasykę Spider-Mana odważnie, jak zrobił to z Daredevilem, lecz widać że na razie to są tylko podrygi. Może Superior nie sprzedał się tak dobrze? Cynicznie jeszcze dodam, pewnie jeśli wydadzą jakąś serię ze Spider-Manem w przyszłości, będzie to...