trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 345094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Spider-man
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 20, 2004, 06:56:37 pm »
Przeczytałem wczoraj i do dziś jestem w szoku. Jak można to tak spieprzyć (choc o wiele gorsze słowa sie cisną na usta)?! Co do scenariusza to zastrzeżeń nie mam. Teksty bywaja naprawde fajne jak np. list Spidera do Green Goblina okey.
Ale te rysunki? Tragedia! Jak można ta rysowac Spidera? Np. rysunek jak zbliża sie do tunelu. To ma być superbohater? To połamany anemik. Albo Spider na deszczu. Te ręce to coś okropnego. Można by tak długo. Naprawde szkoda.

Offline burberry

Spider-man
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 20, 2004, 07:15:42 pm »
Szkoda, szkoda, bo jak już wspominałem, cartoonowe rysunki nie pasują do tego typu historii (morderstwa, zabójstwa, życie Petera na włosku etc. ;) ).
Bóg Cię kocha

Offline diefarbe

Spider-man
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 20, 2004, 07:32:36 pm »
Zastanawiam się czemu wszyscy psioczycie na rysunki Ramosa.
On reprezentuje to co w komiksie lubię najbardziej, czyli mozliwość przerysowania świata, a w tym wypadku przerysowanego do absurdu. :)
Przecież ten komiks nie ma być realistyczny.
Po co pokazywać coś jakie jest jesli można poszaleć. :D
Co do powietrznych wygibasów Spidera to rysunek Ramosa pasuje tu wprost swietnie.
Juz Spider Ditko wyglądał pokracznie.
Ot, chudziutki młodzieniec wykonujacy szpagat w powietrzu.  :giggle:
W końcu to człowiek-pająk i supermanem nigdy nie będzie.
Jeszcze jedno.
Czy jeśli postacie mają wielkie oczy od razu musi być skojarzenie z mangą.
Wiem, że Ramos ma jakąś schize jesli chodzi o rysowanie oczek, bo albo sa ogromene albo są malutkimi czarnymi koralikami ale taki ma chłopak styl i juz.
jesli sie nie podoba to trzeba zrezygnować z takiej pozycji a musze przestrzec że Ramos wpisuje się tylko świetnie w obecną rzeczywistośc na rynku amerykańskiego komiksu superbohaterskiego.
Rysujących tak jak on jest wiele więcj. :oops:
Chocby z samego Spidera; Herrera, Fernandez czy kiedyś Wieringo. :bite:
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Anonymous

  • Gość
Spider-man
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 21, 2004, 07:17:53 am »
spiderman rulez.
zakupione, przeczytane, nieżałowane. (zaraz mi turu zarzuci, że to literatura (sic!) dla dzieci, a rysunki zżynane z kogoś innego lepszego  ), ale nic na to nie poradzę. nawet mnie historia wciągnęła. co prawda czytałem to w poczekalni do lekarza, może stąd to zadowolenie z fabuły, ale podobało mi się to, co zrobili z venomem. nie chcę spojlerować, ale rozwój tej postaci zdziwił mnie solidnie. no i te rysunki, facet ma łapę, od razu widać, i te babeczki, mniam!
m
sam sobie przeniosłem ten post tutaj z tematu o dk, coby wilkowi pracy troche zaoszczędzić. muuu

Anonymous

  • Gość
Spider-man
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2004, 07:21:40 am »
Cytat: "Filarecki"
Szkoda, szkoda, bo jak już wspominałem, cartoonowe rysunki nie pasują do tego typu historii (morderstwa, zabójstwa, życie Petera na włosku etc. ;) ).

a dlaczego nie pasują? przecież to dosyć znane zagranie komiksowe, takie zestawienie ciężkiej fabuły i niepasujących do niej rysunków, groteskowych, a nawet dziecięcych (tzn jak w książeczkach dla dzieci).
przykładem może być komiks (niestety nie pamiętam tytułu) , gdzie występuje para staruszków, główki jak bułeczki okrągłe, oczka jak węgielki, a komiks jest o bombie atomowej, chorobach popromiennych i umieraniu. i tu jest efekt takiego zadziłania kontrastem rysunek-scenariusz.
a co do ssm, to tam jest jakiś klimat, gdzies podprogowo ładowany w zwoje. bardzo mi się to spodobało.
m

Anonymous

  • Gość
Spider-man
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 21, 2004, 07:50:13 am »
hmm... When the Wind Blows-  masz na mysli?

by sie zgadzalo...
inny przyklad powers bendisa i oemninga

Anonymous

  • Gość
Spider-man
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 21, 2004, 07:52:53 am »
thenks karol.
When the Wind Blows

tyfuj dzien, tyfoja foda.
m

Offline Michał Nowakowski

Spider-man
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 01, 2004, 12:48:43 pm »
Cytat: "Peterrek"
Pan Michał Nowakowski jest do tego jeszcze kibicem "czarnych koszul".


A nieprawda :-) Co prawda mieszkam w Wawie, ale kluby piłkarskie niekoniecznie są moją pasją. Logo Polonii oraz wszelkie dodatki na drzwiach były już w komiksie. Nie mamy prawa do ingerencji w komiks na płaszczyźnie rysunkowej. Sam byłem zaskoczony wieloma polskimi elementami w komiksie zarówno w sferze rysunkowej, jak i scenariuszowej (detektyw Kowalski, Papciakowie). Podejrzewam, że scenarzysta albo rysownik znali jakichś Polaków i tyle :-)

Pozdrawiam fanów Spidera :-)

Anonymous

  • Gość
Spider-man
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 01, 2004, 01:03:47 pm »
spider jest very okej.
oby tak dalej.

a przy okazji:
bo chyba czegoś nie złapałem. te plakaty z wałęsą papieżem i czymś tam jeszcze jak je peter mija - to one są naklejone na drzwiach u tego psychoola-dziadka co trzaska drzwiami? :D to by tłumaczyło - w amerykanskich filmach/komiksach polacy to na ogól przygłupy albo psychopaci.....  :roll:

Offline Michał Nowakowski

Spider-man
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 01, 2004, 01:16:06 pm »
Cytat: "murtaugh"
spider jest very okej.
oby tak dalej.

a przy okazji:
bo chyba czegoś nie złapałem. te plakaty z wałęsą papieżem i czymś tam jeszcze jak je peter mija - to one są naklejone na drzwiach u tego psychoola-dziadka co trzaska drzwiami? :D to by tłumaczyło - w amerykanskich filmach/komiksach polacy to na ogól przygłupy albo psychopaci.....  :roll:


Nie, to jest na drzwiach Papciaków - tych sąsiadów co częstują kapustą kiszoną i kanapkami z kiełbasą. :-)

Offline ladykiller

Spider-man
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 01, 2004, 01:25:51 pm »
To raczej scenarzysta, zadaniem rysownika jest rysowac to co ten napisze, a to pisarz ma kombinowac co ma byc na takich elementach jak plakaty.

Mi tez Rysunki ramosa sie bardzo podobaja, swietnie pasuja do spidera, daja troche oddechu, dzialaja jak mrugniecie okiem - to umowna rzeczywistosc a nie ciezka proba urealnienia tego co realnym byc nie moze, w koncu to JEST komiks dla dzieci ( no, tinejdzerow, niech bedzie:)) a ze mozna palac do niego pewnym sentymentem to inna sprawa.

Offline mic

Spider-man
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 01, 2004, 01:49:50 pm »
Moim zdaniem to zajebisty komiks, graficznie przedstawia sie bardzo dobrze na tle innych pozycji z Dobrego Komiksu (pierwsza dwojka  :)  ) historia tez na wysokim poziomie.

Offline graves

Spider-man
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 01, 2004, 04:19:05 pm »
Cytat: "ladykiller"
To raczej scenarzysta, zadaniem rysownika jest rysowac to co ten napisze, a to pisarz ma kombinowac co ma byc na takich elementach jak plakaty.


takie drobne dodatki nie muszą być sygnalizowane przez scenarzystę -może być to przecież dodane przez rysownika :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline ladykiller

Spider-man
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 01, 2004, 04:29:11 pm »
Nie musz, nie musza, dlatego napisalem 'raczej':) ale ze polskie akcenty przebijaja nie tylko z rysunkow to nasuwa sie wniosek ze to jednak scenarzysta byl tu konsekwenty. Jednak rysownik az tak wiele nie moze, przynajmniej bez uzgodnienia ze scenarzysta i pewnie tez jakas wyrzsza sila redaktorska:), szczegolnie gdy mowimy o klasycznym produkcie dla mas. - tak sobie gdybam oczywiscie ( mozliwe ze jakies kosmiczne bzdury:) ) pewnosci zadnej nie mam.

Anonymous

  • Gość
Spider-man
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 01, 2004, 06:19:32 pm »
bedzie to tzw pytanie przyglupa:
seri nei sledze wiec nie wiem ale..
jak SS ma sie do obecnego swiata spidera?
tzn: o co chodzi z ciocia i flashem?
jak ktos pytal i ktos odpowiedzial to bitte przypomnijcie