trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1227604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2370 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:00:10 pm »
Komiksy i mangi nie leżą tam gdzie prasa.


Mangi leżą tam gdzie prasa, ale jak już mnóstwo osób napisało to pewnie zależy od danego salonu. A tak w ogóle to się niezły OT zrobił.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2371 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:08:07 pm »
Jaki OT? Zastanawiamy się czy mangi podchodzą pod promocję 3 za 2 w Empiku.
Jak ktoś spróbuje to się dowiemy.  :smile:

N.N.

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2372 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:33:34 pm »

Mangi leżą tam gdzie prasa, ale jak już mnóstwo osób napisało to pewnie zależy od danego salonu. A tak w ogóle to się niezły OT zrobił.
To nie zależy od salonu, ale od umowy wydawcy z empikiem. Wydawnictwa mangowe oddają do empików mangi jako prasę, to samo robi Hachette, to samo robi Egmont z komiksami fantasy i parę innych wydawnictw. Efektem takiego zabiegu są inne rozliczenia wydawców z empikami, ale skutkiem jest to, że owe komiksy nie są sprzedawane w promocji 3 za 2.

Offline bosssu

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2373 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:50:08 pm »
O dziwo w Empiku w Galerii Rzeszów przed świętami dość obrodziło w komiksy. Oczywiście, najwięcej jest superhero (jest nawet 1 egz. Miasta Sów), ale jak na to nasze miasteczko to dawno nie widziany wręcz urodzaj.
Ale tylko ostatnio. W Plazie tylko to co wymieniłem i to od dawna, w Grafice to szkoda gadać prawie półkę zlikwidowali. Antyk-wariat przy torach też porażka- starocie w wygórowanych cenach. Pozostaje allegro i sklepy internetowe....Pamiętam czas jak na Jagielońskiej był antykwariat gdzie komiksów było pełno a przy Pionierze (w bramie koło PKS) można było wyhaczyć wszystkie nowe Thorgale. Ale ostatnio mocna lipa. Rynek poszedł w sprzedaz internetową i z jednej strony SUPER bo np. dac za "RORK I" 159zł (okładkowa) a 110zł to robi DUŻĄ różnicę

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2374 dnia: Kwiecień 18, 2014, 11:28:56 am »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope


Offline bosssu

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2376 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:01:16 pm »
Z drugiej strony np. Gilda w przedsprzedaży ma stałe 25% a po premierze różnie...ale cena już idzie w górę a komiksy sa już dostępne w przedsprzedaży dużo wcześniej niż w innych sklepach- nawet do 1,5 miesiąca

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2377 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:09:15 pm »
Niby obecnie to taki ryzyk-fizyk z cenami komiksów, ale jednak -25% stało się standardową zniżką.
Ja obecnie przeglądam różne strony i dziwię się, że "przepłacałem" kupując 25% taniej (wiem: takie myślenie jest chore, ale jednak się pojawiło...).
A nowości? Ostatnio np. w profit24.pl był komiks Severed po około 46 pln (teraz jest 53 pln), który mnie zbytnio nie interesował, ale przy takiej cenie to człowiek zastanawia się czy może nie warto go sobie kupić. No i gdyby ceny nie "podnieśli"... :wink:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2378 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:19:04 pm »
Bylo ok. 43. zl. Poczekaj troche a znow cena spadnie i moze bedzie nawet 40 zl. Z nimi jest roznie i te wahania sa dziwne i troche wpieniajace.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2379 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:20:09 pm »
Bylo ok. 43. zl. Poczekaj troche a znow cena spadnie i moze bedzie nawet 40 zl. Z nimi jest roznie i te wahania sa dziwne i troche wpieniajace.
Wpieniające to będzie jak zejdzie do tych 40 pln, a ja nie będę miał jak zebrać reszty zamówienia do darmowej wysyłki :wink: Chociaż chyba za sam InPost biorą tylko piątaka?

EDIT: siódemaka :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2380 dnia: Kwiecień 20, 2014, 10:02:30 am »
Bylo ok. 43. zl. Poczekaj troche a znow cena spadnie i moze bedzie nawet 40 zl. Z nimi jest roznie i te wahania sa dziwne i troche wpieniajace.

Jeśli mogę, delikatnie doprecyzuję :wink:
Za Savered zapłaciłem dokładnie 43,86 zł. I ta cena już raczej nie spadnie. Nowości w proficie przed 2-3 pierwsze dni są w największej promocji, po tych dniach cena wzrasta o kilkanaście procent. Później cena może spaść ponownie do tych 43,86 zł, ale tutaj już gwarancji nie ma. Czym jest to spowodowane, to naprawdę nie mam pojęcia...

Wpieniające to będzie jak zejdzie do tych 40 pln, a ja nie będę miał jak zebrać reszty zamówienia do darmowej wysyłki :wink:

I tutaj jest największy problem. Moim celem były trzy komiksy: nowy Batman, Savered i Monster, brakującą kwotę do darmowej wysyłki, trochę na siłę uzupełniłem jednym z tomów Żywych Trupów. Gorzej jednak jak wychodzi w krótkim okresie, 1-2 interesujące mnie komiksy.


Sorki, że post pod postem, ale sprawa dotyczy innych sklepów i nie chcę mieszać :wink:
Ostatnio zauważam tendencję, że nie warto śpieszyć się z kupnem komiksów i odczekując kilka tygodni trafia się na całkiem fajne promocje.
Mnie również to wkurza, zamiast dawać największe rabaty na początku, to księgarnie/dyskonty niepotrzebnie kombinują z ofertą. Zastanawiam się nad zakupem Nemo i Supermana, ale z drugiej strony nie posiadam tomu pierwszego...Do tego cały miesięczny plan finansowy za zakup komiksów bierze w łeb, bo jednak promocja 40% jest bardzo, bardzo kusząca.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2014, 12:26:09 pm wysłana przez fragsel »

Offline peta18

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2381 dnia: Kwiecień 20, 2014, 10:29:12 am »
Jeśli mogę, delikatnie doprecyzuję :wink:
Za Savered zapłaciłem dokładnie 43,86 zł. I ta cena już raczej nie spadnie.
Z tym to bardzo roznie bywa, obserwowalem wahania ceny Kronik Jerozolimskich na proficie i  przedzial byl od 40 paru do 50 paru, przy cenie okladkowej 74,90.
Sie okaze.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Motyl

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2382 dnia: Kwiecień 21, 2014, 09:35:08 am »
Wpieniające to będzie jak zejdzie do tych 40 pln, a ja nie będę miał jak zebrać reszty zamówienia do darmowej wysyłki :wink: Chociaż chyba za sam InPost biorą tylko piątaka?

EDIT: siódemaka :)
Raczej nie zejdzie poniżej 40, zakładając że sklep dostaje towar -50% od okładkowej to rzeczy kosztującej 69 zł za 40 zł nie sprzeda, bo zarabiałby na jednym egzemplarzu 7-8% ceny okładkowej - czyli całe nic. Dla profita największe zniżki to te oscylujące w granicach 38%. Chociaż zdarzają się wyjątki:  książka Rebisu - nowość - Kull: Banita z Atlantydy (polecam) jest u nich prawie 46% taniej od ceny okładkowej i warto zauważyć, że rabat naliczony jest od poprawnej ceny okładkowej wynoszącej 47,90, bo aros ma tę książkę 30% taniej, ale za cenę okładkową podaje wymyślone i zawyżone 50,30 zł.

Offline kbk

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2383 dnia: Kwiecień 21, 2014, 02:29:42 pm »
Chociaż zdarzają się wyjątki:  książka Rebisu - nowość - Kull: Banita z Atlantydy (polecam) jest u nich prawie 46% taniej od ceny okładkowej i warto zauważyć, że rabat naliczony jest od poprawnej ceny okładkowej wynoszącej 47,90, bo aros ma tę książkę 30% taniej, ale za cenę okładkową podaje wymyślone i zawyżone 50,30 zł.
Czy takie duże zniżki są na wszystkie nowości z Rebisu?
kbk

Offline Motyl

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #2384 dnia: Kwiecień 21, 2014, 05:38:26 pm »
Ogólnie 38% ale np. na nowego Dębskiego jest prawie 43% rabatu, musisz poszukać co cię dokładnie interesuje.

 

anything