trawa

Autor Wątek: Polscy rysownicy w naszej ocenie  (Przeczytany 84162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Polscy rysownicy w naszej ocenie
« dnia: Grudzień 18, 2002, 11:39:13 am »
Pomyslałem że niezłym pomysłem było forum oceniajace polskich rysowników - których z nich lubimy (lub nie) i za co? Może da to do myślenia naszym kochanym  :D wydawcom i zobaczymy wiecej komiksów tych któzy warci są naszego zainteresowania. I co wy na to?

Offline wilk

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2002, 12:36:15 pm »
oo super  :D  brakowalo mi takiego tematu....
Moze najpierw podam moich ulubionych:
1. Gawronkiewicz - lubie go za wycyzelowana kreske w starszych pracach i za pewna "gietkosc" jego stylu tzn jak bardzo potrafil sie zmienic w Mikropolis
2. Truściński - oj to jest grafik naprawde niezly. Mam taki Czas komiksu gdzie na wewnetrznej stronie okladki wyrysowal wprost cudenko. Troszke podobnie do Millera w Sin City ale jak na moj gust jeszcze lepiej
3. Ozga - moze byc dosyc trudny w odbiorze czasem, ale umiejetnosci i talentu mu odmowic nie mozna. Ja czasem lubie sledzic ta platanine kresek. :) W kazdym razie podoba mi sie.
4. Polch - to wiadomo, lubie ta szczegolowa kreske, ale przede wszystkim sentyment
A ponadto cenie tez Ostrowskiego, Madeja i Lechowicza. Narazie tyle sobie przypominam :)

Offline grze.hu

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2002, 01:14:30 pm »
Adler  - ( komiks z odbijaniem zakladniczki !!!,itd...)
ralala

Offline Cujo

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2002, 01:23:45 pm »
Christa, Polch, Grzechnik, Rosinski kiedys, ten koles od "Kica Przystojniaka" bardzo ma zreczna kreske tez. A pozatym jakos niespecjalnie jestem zachwycony poziomem graficznym w naszym kraju. Nie mamy ani swojego Bisleya, ani Bilala ani Mariniego. Ale, jak to sie mowi, na bezrybiu i rak ryba :?
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Abito_Galou

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2002, 02:45:44 pm »
Śłedziu , Clarance , Simson 0 św. Trójca Produktu.
poza tym Tomasz Leśniak (jego kreska bardzocharajetrystyczna -od razu wiadomo że to on) no i oczyewiście Roberto Adler.
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Kurczaczek

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2002, 04:04:30 pm »
Śledziu (klsyka polskiego lekkiego komiksu), Myszkowski (niedlugo w albumie od Mandragory- na pewno kupie), KRL (niezle sie zapowiada!),
Clearence (musi jeszcze troszke popracowac) , Simson (kurcze!- jego Shinear jest genialny, chetnie obejrzlbym albm full color), a przedewszystkim Kowalski/Gosieniecki (nie wiem jak sie dziela scenariuszem i rysunkiem, ale Phantasmata i Pattern to cos co jest po prostu piekne!!!- mam nadzieje, ze ktos (Mandragora?) wyda ich album- najlepsza polska kreska)
...

Offline Pink Baron

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2002, 04:24:29 pm »
Lubie Gawronkiewicza (swietny warsztat, lekka kreska, wyczute kolory), Rebelke (piekne kolory, bogata wyobraznia) i kolesi od JezaJerzego.

Szczegolnie nie lubie Truscinskiego i Ostrowskiego (i prosze mi nie wmawiac ze uwzialem sie akurat na homoseksualistow - po prostu uwazam ze bardzo slabo rysuja).

Pink Baron
ależy poważnie traktować wypowiedzi chorego - np. gdy ten mówi: "Ludzie widzą wnętrze mojej głowy i czytają w moich myślach", powinno się odpowiedzieć: "Ojeju-jeju"

Offline Macias

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2002, 04:30:14 pm »
zgadzam sie z cujo,panuje u nas tendencja tworzenia komixow rysowanych swobodniejsza krecha.to gfajnier,ale chetnie zobaczylbym cos n.p sledzia mnarysowanego trealistyczna krecha.nie umieja?no,ale przeciez konczyli plastyki itp.? btw moje typy:
adler
polch (choc wk****a mnie ten jego nowy styl)
sledz ( choc ostatnio to mnie nieco nudzi jego krecha)
minikiewicz 9nie wiem ktory:))
z ciezkim sercem:rosinski
lepsko 9e&T&P rzadzi)

Offline KoM@R

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2002, 05:38:35 pm »
ja lubie wszystkich polskich rysowników ,bo jest ich tak mało ,że kżdemu należa się słowa uznania...
mmmm....

Offline wilk

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2002, 11:30:13 pm »
To teraz powiem kogo nie lubie  :twisted:  A tak sie sklada ze nie lubie tych ktorzy sa najbardziej popularni. Coz, tak sie dziwnie zlozylo. Wiec nie lubie Adlera, Sledzia, Rebelki, Lesniaka, Kowalskiego i paru jeszcze mniej popularnych - ostatnio prym w tym rankingu wiedzie Szlapa. W zadnej mierze nie wypowiadam sie o scenariuszach, ktore moim zdaniem w powyzszych przypadkach prezentuja sie lepiej niz rysunki. (oprocz Szlapy)
Do ostatnio odkrytych rysownikow ktorzy mi sie spodobali dorzucilbym jeszcze Gonzaleza.

Offline Pink Baron

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2002, 02:25:22 pm »
no wlasnie - przypomnialo mi sie - lubie jeszcze Gonzalesa
ależy poważnie traktować wypowiedzi chorego - np. gdy ten mówi: "Ludzie widzą wnętrze mojej głowy i czytają w moich myślach", powinno się odpowiedzieć: "Ojeju-jeju"

Offline Kurczaczek

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2002, 02:27:34 pm »
A myslalem, ze tylko ja nie trawie Adlera... mam wrazenie, ze on nie wie co robi z tymi kredkami co mu ktos do lapki wcisnal... :)
...

Offline Clayman_

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2002, 06:03:07 pm »
lubie:adler,minkiewicz,gawronkiewicz,truscinski,gonzales, prosiak,skutnik,michalski,ozga,jezierski,mazur,aleksandra czubek,grzechnik
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline ponury_jay

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2002, 10:47:23 pm »
Adler moim zdaniem jest najlepszym rysownikiem, jego komiksy mogłyby być smiało tłumaczone na inne języki (choć to raczej niewykonalne ze względu na gry słowne). Kolorystyka jest genialna (porównywalna
z Hellboyem, choć to raczej rózne sposoby). Swietnie sparodiował Lobo.

Nieprawdopodobnie nie lubię: Ciszaka

Offline wilk

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2002, 11:13:43 pm »
Cytat: "Pink Baron"
Szczegolnie nie lubie Truscinskiego i Ostrowskiego - po prostu uwazam ze bardzo slabo rysuja).

Pink Baron

O wlasnie, zapomnialem zadac Tobie pytania. Ile prac Truscinskiego widziales?

 

anything