trawa

Autor Wątek: propozycje dla wydawców...  (Przeczytany 46876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Gusta, gusciki
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 21, 2002, 02:16:51 pm »
Masz racje Cujo, sa to wszystko kwestie gustu, tak jak ty na poczatku kupowalem wszystko z Mandragory, a teraz zaczynam przesiewac serie (rosna wymagania, rosna), ale cenie ich, dzieki nim zaczelo sie cos wiecej dziac. Heh, ja za to naprzyklad nie czytam Metabaronow, moze przekonasz mnie, zebym sprobowal, bo przeczytalem 3 strony i dalej nie przebrnalem... A najgorszym wydawnictwem i tak jest Amber- samo badziewie MOIM zdaniem.
...

Offline Kormak

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 21, 2002, 02:25:04 pm »
Kurczaczek napisał:
Cytuj
Tak wogule to czemu czepiacie sie Mandragory? Staraja sie wydawc tylko do bre pozycje i nie liczac wpadek Phatom i Egon


Masz na mysli "Fathom"? A ja jestem za... niech wydają takie komiksy z gołymi babkami dla śliniących się fandomowców  :D
Dzięki temu, że zarobią kupę kasy na komercyjnych tytułach, będą sobie mogli pozwolić na wydawania komiksów, które niekoniecznie będą bestsellerami, a są bardzo dobre. Tak robią największe wydawnictwa - mają "dojne krowy", które ciągną całą firmę i dzięki temu wydają pozycje trudniejsze w odbiorze.

Nie można cmokać i domagac się wydawania tylko samych arcydzieł. Żyć trzeba, a i nie każdy "przeciętny czytelnik komiksów" zbiera tylko tytuły z "wyższej półki".

Offline Cujo

Re: Gusta, gusciki
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 21, 2002, 02:37:19 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Heh, ja za to naprzyklad nie czytam Metabaronow, moze przekonasz mnie, zebym sprobowal, bo przeczytalem 3 strony i dalej nie przebrnalem...


Hmm... Zeby kogos w miare skutecznie (i bez uprzedzenia w zalaczniku) przekonac - nalezy byc stosunkowo obiektywnym. Ja, jezeli chodzi o Metabaronow, nie jestem nawet stosunkowo. Jest to jeden z tych komiksow, ktore moglbym kupowac w dwuch egzemplarzach - jeden w ramki i na sciane a drugi do czytania. Zreszta ta przesada nie jest daleka od prawdy - na kompie mam skany prawie wszystkich czesci (angielskojezycznie) a polskojezyczne kupuje i z potem na czole i z jezorem na wierzchu czekam na kolejne czesci. Seria ta zdobywala wielokrotnie nagrody na calym swiecie. Ludzie chca to czytac, czego przykladem jest swiat Metabaronow rozwleczony na 4 serie: The Incal (bedzie u nas w 2003), Technopriests (w listopadzie), Megalex no i sami Metabaronowie.
Nie wiem jak inaczej moge Cie przekonac oprocz jednej krotkiej porady: daj sobie szanse.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Karol Kremens

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 21, 2002, 05:05:00 pm »
Bede tu bronil Mandragory.

100 bullets to - tak jak Sandman i Preacher - seria pod egida Vertigo. Zadnych "amuletow" itp. B. brutalny, rzeczywisty jezyk (tlumacz nie boi sie przeklenstw, ale tez nie epatuje wulgaryzmami), fabula rozwijajaca sie konsekwentnie i ciekawie. Poza tym, gwarancja skonczonosci opowiesci(znak szczegolny Vertigo, patrz powyzsze 2 tytuly Egmontu). Wg mnie najlepsze dlugofalowo osiagniecie tego wydawnictwa.

Origin. Relatywnie krotkie (6 odcinkow), odwolujace sie do jednej z ikon swiata komiksow, opowiadanie. Nasycone dramatem (poczekajcie, a sie przekonacie), bez taniej przemocy, czego moglibysmy sie spodziewac po tytule "Wolverine".

A poza tym zgadzam sie z Kormakiem. To jest jak z przemyslem filmowym. Jesli duze studio FOX bedzie mialo hit, to Fox Searchlight Pictures moze wypuscic film naprawde wartosciowy. Ale to nie widzowie tego filmu finansuja taka produkcje, ale masy idace na 2 czesc American Pie. Oczywiste jest, ze to uczynni czytelnicy "Fathom" oraz "Blade 2" sponsoruja dla nas "100 bullets".

A poza tym - caly czas maniakalnie krazymy wokol Metabaronow. Jedni to atakuja, jeden (przede wszystkim  8)  ) broni.
A tak naprawde to Egmont przed pojawieniem sie Mandragory mogl sie czuc poniekad monopolista wydawniczym, szczegolnie mainstream.
Amber - zgadzam sie z ktoryms z przedmowcow - drogo i do niczego.

pozdrawiam

Offline An-Nah

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 21, 2002, 05:25:15 pm »
To ja wrócę do tematu...

Chciałabym ujrzeć wreszcie coś, co nazywa się bodajrze "Towarzysze Zmierzchu" - było to opisywane w jednym ze starych numerów NF i opis wywarł na mnie ogromne wrażenie. Postaram się poszukać tamtego numeru.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Anonymous

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 21, 2002, 05:34:06 pm »

Offline An-Nah

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 21, 2002, 05:36:30 pm »
Tak jest ;)

Śliczne to to ;)
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline DrEary

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 21, 2002, 07:44:40 pm »
a może by tak Death Dealera? czytałem jeden tom (pierwszy), był co prawda mało odkrywczy (sorry, ja znowu swoje  :wink: ), ale miał dość fajny klimat - czy kolejne tomy są dobre?
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline SENS

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 21, 2002, 08:00:52 pm »
Tytulow atrakcyjnych na rynku coraz wiecej, pieniedzy w portfelu coraz mniej, wiec ja zaproponuje nie nowy tytul ( chodz bardzo podoba mi sie wiekszosc waszych propozycji), ale poprawe/ utrzymanie slabego/swietnego poziomu wydan komiksow; w tym miejscu nalezy pochwalic Mandragore( wielkie uznanie dzieki edycji lepszej od oryginalow) i Post ( edycja zgodne z oryginalem), ale niestety zganic Egmont, ktory wlasciwie budzi mieszane uczucia: z jednej strony- dobre wydania europejskich perelek , wspaniale wydania zbiorcze polskich klasykow; z drugiej- tragiczna edycja Sandmana i Kaznodzieji  bardzo slaba poligrafia, wyblakle kolory, wolajace o pomste do nieba objetosc;  W tej sytuacji cena mertyorycznie tego samego , chodz wydanego o stokroc gorzej komiksu niebezpiecznie zbliza sie do oryginalu; na konwencie pan Kolodziejczak wyrazil swe zdanie, iz mimo swietnych wydan komiksy Mandragory sa za drogie- na dobra sprawe mowimy tu o roznicy okolo 10 zl, ktora IMO nijak nie ma przelozenia na znaczna poprawe wrazen estetycznych plynacych  ze swietnego wydania; czyli dobre wydania przede wszystkim ( bardzo licze  na poprawe wydan wyzej wymienionych komiksow ). Druga rzecz  to wydania zbiorcze - dobry mysle interes zarowno dla wydawcy jak i czytelnika; obowiazkowo w twardych oprawach, od razy zapelnily by zakurzone juz, roniace lzy z tesknoty czekajace od dawna nan miecja na polkach;); moglyby byc tez niezly sprostowaniem edytorskim, czego najlepszym przykladem jest wydany przez Egmont Slaine: Rogaty Bog( ja oraz wielu znajomych odpuscilo sobie kupno 3 tomow ze wzgledu na wydanie- ktoz z Was nie chcilaby go ujrzec w jednym, postawnym  lsniacym i zbizonym do oryginalu tomiszczu? Zapewne znaczna wiekszosc forumowiczow; Niech wiec jakos wydania komiskow idzie w parze z ich klasa

Offline Cujo

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 21, 2002, 08:14:18 pm »
Cytat: "DrEary"
a może by tak Death Dealera? czytałem jeden tom (pierwszy), był co prawda mało odkrywczy (sorry, ja znowu swoje  :wink: ), ale miał dość fajny klimat - czy kolejne tomy są dobre?


Tez czytalem tylko pierwszego (sciagnelem z DC), ale po przeczytaniu go juz nie mialem okazji na dokladke. Komiks tak wg. mnie pusty pod wzgledem tresci, ze klimatyczna forma nie zdolala go uratowac przed klawiszem "delete". Mistrz Bisley jednak rowniez robi bledy.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Cujo

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 21, 2002, 08:22:27 pm »
SENS: Widze ze bardzo dla ciebie wazna jest forma i jakosc wydania. Dla mnie rowniez. Ale jakosc wydania nie uratuje jakosci przeslania, jesli ta jest mierna. I tu mi sie przed oczami jawi wlasnie Mandragora. Oczywiscie jest to moje zdanie.
I fakt - Slaine (jeden z najlepszych imho komiksow w ogole, szczegolnie "Rogaty Bog" Bisleya) byl wydany bardzo zle i chetnie bym widzial wznowienie w jednym, pieknym albumie.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline DrEary

SENS
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 21, 2002, 10:21:35 pm »
podpisuję się obiema rękami i wszystkimi czterema nogami pod apelem o pójście na jakość a nie na ilość i o stopniowe poprawianie błędów młodości.

"Slaine'a" kupiłem wysyłkowo dopiero pół roku temu, zapomniawszy, jak był wydany. I od tamtego czasu myślę, jakby tu sobie sprawić bardziej "godną" wersję.

Tak samo mogliby za jakiś rok (coś mi się obiło o oczy - czyżby na tym forum?) wznowić Batmana W PORZĄDNYM TŁUMACZENIU.
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 21, 2002, 10:49:10 pm »
Jak na razie Egmont wydał trylogię "Rogatego Boga" w kartonowym pudełku-etui. Podobnie został wydany jeszcze jeden zestaw ale nie pamiętam czego :-) Co do wydani poprawionego Batmana to zbytnio bym nie liczył, że będzie to szybko. Pewnie kilka lat minie jeżeli w ogóle...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline mykupyku

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 21, 2002, 10:53:12 pm »
jakość to kwestia dwóch elementów:
1. wyłożonej kasy
2. nadzoru - nad procesem skanowania, edycji i drukowania

mam wrażenie że egmont kiedyś częściej a teraz czasem tez oszczędza na kasie, a z kontrolą produktów tez nie jest najlepiej - trafiają sie nieostre strony, wyblakłe kolory (to co zrobili w sandmanie z grafiką McKean'a to jakieś jaja - nie wspomną Slaina, ale to było kiedyś)

mandragora kasy nie szczędzi, ale kontrolę powinna poprawic - literówki, edytorskie niedoróbki napisów polskich - to kosztuje niewiele a potrafi psuć wrażenie
opyright by mykupyku

Anonymous

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 22, 2002, 08:38:59 am »
Podgląd

Wysłany: Wto Paź 22, 2002 8:38 am     Temat postu: Co jeszcze do wydania
Część się zdubluje ale coż
Green Arow (smitha)
Dardevil -coś millera
Ronin
Dardevil Yelow
Batman -Arkham Asylum
from hell
volwerine-havok
Invisibles

i to na tyle