Autor Wątek: Jak zrobic kusze  (Przeczytany 16075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kronos[CS]

Jak zrobic kusze
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2004, 07:12:20 pm »
oops! trzeba będzie pozwolenie wykołować :P  :twisted:

Offline Dragonseal

Jak zrobic kusze
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2004, 09:59:08 am »
Jako długoletni i czynny uczestnik zabaw w rycerstwo, stonowczo doradzam zakup broni. Kusza samoróbka to wyjątkowo wyrafinowany rodzaj próby samobójczej. Jeśli ktoś nie chce stracić życia albo przynajmniej palców, oczu, oszpecić się albo wręcz kogoś zastrzelić przypadkiem, niech lepiej wywali kasę na sprzęt u profesjonalisty. Wyjdzie taniej niż lekarze i kłopoty z policją.

Offline Kronos[CS]

Jak zrobic kusze
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 15, 2004, 04:30:22 pm »
Dragon tak konkretniej plsss
a ty miałeś jakiekolwiek problemy z policją ?? na czym polegały??? :o

Offline Dragonseal

Jak zrobic kusze
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 18, 2004, 10:35:57 am »
Kłopoty z policją mogą się zacząć, jeżeli zechcą sprawdzić pozwolenie na kuszę. Nigdy się z tym dotąd nie spotkałem. W poście chodziło mi o problemy jeśli z takiej samoróby spowoduje się przykry wypadek. WEtedy się człowiek nija nie wyłga od odpowiedzialności.

Offline Krzysiek z Trzebieży

Jak zrobic kusze
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 30, 2005, 09:27:15 am »
A z jakiego drewna wykonać łoże kuszy?
Z czego łęczysko?

Offline jack1310

Jak zrobic kusze
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2005, 04:23:51 pm »
:idea: jedyne co wiem to jak stworzyć ramiona (pod warunkiem że nie chce się średniowiecznej repliki)  listwę drewnianą bez wcięć na cięciwę pokryć włóknem szklanym (o technike laminowania żywicą można zapytać w mniejszym sklepie) ramiona powinny być proste bez naciągniętej cięciwy poczekać aż wyschnie ok 24h wyciąć nacięcia na cięciwę i strzelać    
uwagi:
-włukno szklane jest cholernie drogie
-nie przesadzić z ilością warstw( grozi potrzebą budowy windy angielskiej)bo włukno jest mocne
-nie celować do ludzi i strzelać w gluszy

Offline kort

Jak zrobic kusze
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 13, 2005, 04:44:19 pm »
Łoża, te znane z wykopalisk byly wykonywane z cisu, badź dębu... Zalezy jakie dokladnie;)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Jak zrobic kusze
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 13, 2005, 08:54:24 pm »
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=339026#339026

Ta da! Wystarczy zajżeć na ten temat i wszystkie wątpliwości co do mechanizmu spustowego stają się przeszłością. Jeśli nie interesuje Cię zgodność historyczna, to taki model spustu jest chyba najłatwiejszym rozwiązaniem. Relatywnie najłatwiejszym. ;)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline kort

Jak zrobic kusze
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 13, 2005, 11:56:15 pm »
Z tego co widze, to teoretycznie powinno dzialac ;) hihih ale czemu nie dziala to nie wiem  ;)

 

anything