trawa

Autor Wątek: Martwe Ziemie  (Przeczytany 5370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hex

Martwe Ziemie
« dnia: Grudzień 17, 2002, 05:19:57 pm »
Czy dla was Post apokalipstyczne itp. kojarzy się tylko z Falloutem, grałem w Fallouta i nie mam nic przeciwko ale mogliście by pisać o czymś innym
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Aves

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2002, 08:27:06 pm »
Mi klimat postapokaliptyczny kojarzy się wyłącznie ze śmiercią - w sumie Fallout, to taka bajka, a nie rzeczywisty obraz świata po III wojnie...

Ale do głowy od razu przychodzą mi do głowy 3 obrazy, uwaga, wymieniam ;)

1. Miasto Liepaja na Łotwie. Jest to spore, w połowie opuszczone miasto. Kto tam był, nie zapomni.
Opuszczone jest, ponieważ mieszkały tam rodziny żołnierzy z ZSRR, którzy tam stacjonowali. Teraz jest tam miasto na ok 50 tys. ludzików PUSTE.

2. Film "Ostatni brzeg". Obejrzeć, zrozumieć co jest niemiłego w wojnie nuklearnej...

3. Wysychające jezioro Bajkał. W tej chwili klimat w portach, które już nie stoją nad wodą, jest niesamowity. Statki stojące na piasku, porty nad pustynią. A woda? 100 km dalej...

Może nie jest to odpowiedź na te pytanie, ale mówiąc o skojarzeniach, te rzeczy przyszły mi do głowy (i dlatego je wypisałem ;) ).

Pozdrawiam

Aves

Offline Kret

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2002, 10:33:00 pm »
Mi akurat Fallout sie kojarzy na rowni z filmami typu "Mad Max", a Aves slusznie okreslil je mianem bajek. Chocby dlatego, ze tam gdzie bylaby pustynia ludzi bysmy nie znalezli, ze wzgledu na bliskosc punktu zero. A dalej od tych miejsc byloby raczej zimno, zakladajac wolne totalna czyli taka, ktora wywola Apokalipse.

Skojarzenia postapokaliptyczne bardzo mi sie kojarza z Biblia i Objawieniem sw. Jana, ktore zawsze pozostanie dla mnie zbiorem boskich cytatow - doslownie i w przenosni. :-)

Zawsze mam skojarzenia ze spalonymi miastami i ludzmi zyjacymi jak szczury, ale to tez w sumie filmowe porownanie.

Poza tym, klimat postapokaliptyczny kojarzy mi sie z nadzieja, bo skoro ktos o nim opowiada to znaczy, ze przezyl (choc faktycznie, "Najdalszy Brzeg" obala to zludzenie baaardzo skutecznie...). "The Postman" ("Wyslannik z przyszlosci") to kolejny taki filmowy przyklad.

Ba... no faktycznie, trudno mi znalezc inne przyklady bezposrednich skojarzen. Zakladajac, ze o to pytales :-)

Pozdrawiam

Kret

Offline KrieG

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2002, 10:55:19 pm »
skoro juz mowa o biblii to faktycznie Apokalipsa wg św. Jana i jej,wg mnie, symbol: amianowicie czterech jezdzcow apokalipsy /nie pamietam juz dokladnie, ktory byl kim/

a z tkich mniej rligijnych, to postapokaliptycznie czulem sie na zaglowcu, mialem wchte w kuchni i pizgnelo gdzies tak dobre 5 stanu morza /jesli chodzi o wiatr to trzeba dodac jakies dwa stopnie/. o hesssuuu!!! jak ja sie wtedy posapokaliptycznie czulem!!! teraz to morze brzmiec jak wesola anegdotka, ale wierzcie mi, zupelnie inaczej to wtedy odbieralem... nikomu nie zycze...
Teza plus antyteza rowna sie histereza'

Offline Hex

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2002, 06:05:21 pm »
Chodziło mi o wasze tematy ( jeśli można napisać waszę )
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Wajrak

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2002, 11:28:33 am »
Czy mogli bysmy pisac o czyms innym ? Tzn o czym.... Napisz o czym a nie rzucasz jakies pomysly bez niczego. Skad mamy widziec co chcesz czytac skoro nam tego nie mowisz ? NIe jestesmy jasnowidzami, a tak sie nam przynajmniej zdjae. Aves skojarzenia masz dobre :) Heh jak widze to miasto lub jego zdiecia ciarki przechodza mi po plecach.
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline Hex

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2002, 09:16:27 pm »
Sorry za nieporozumienie, ale nic na to nie poradzę .... to znaczy jeśli ktoś interere się Martwymi Ziemiami to mogę z nm Gadu Gadu jak nie to trochę mniej i postaram się wymyśleć parę Ciekawych tematów
 :oops:
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Wajrak

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2002, 01:18:41 pm »
Jak wymyslisz cos ciekawego to daj znac na wajrak@gildia.com lub na gg: 1317962
 :lol:
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline Aves

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2002, 02:58:59 pm »
Heh, w końcu mam nowy zasilacz w kompie i mogę zerknąć na forum :)
Wajrak: jakbyś miał jakieś podobne klimatyczne zdjęcia, to daj mi znać.
:)

Pozdrawiam

Aves

Offline Marchewa

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2002, 03:15:23 pm »
me to 8)  :lol:
ar, War never changes...

Offline Hex

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2003, 05:15:33 pm »
macje głupie teksty czasami wiecie !!
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Gollum

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2003, 09:25:40 am »
Cytat: "Aves"

1. Miasto Liepaja na Łotwie. Jest to spore, w połowie opuszczone miasto. Kto tam był, nie zapomni.
Opuszczone jest, ponieważ mieszkały tam rodziny żołnierzy z ZSRR, którzy tam stacjonowali. Teraz jest tam miasto na ok 50 tys. ludzików PUSTE.
3. Wysychające jezioro Bajkał. W tej chwili klimat w portach, które już nie stoją nad wodą, jest niesamowity. Statki stojące na piasku, porty nad pustynią. A woda? 100 km dalej...

Ad. 1. Prypeć będzie lepsze. To miasto opuszczone całkowicie, i to w ciągu jednego dnia. Miało ponad 50 tysięcy mieszkańców, głównie pracowników elektrowni czernobylskiej. Gdy ta rąbnęła, ewakuowano wszystkich. teraz po pustych, powoli zarastających ulicach wałęsają się zdziczałe psy, a nawet krowy.
ad 3. To nie Bajkał (leży w głębokiej rynnie tektonicznej i ma dobre zasilanie), lecz j. Aralskie. To rzeczywiście praktycznie wyschło, bo dostarczające doń wodę Amu-Daria i Syr-Daria też wysychają, bo na całej długości wodę podbierają im kanały nawadniające.
A do tego dodajmy rozlewiska przy ujściu Eufratu i Tygrysuw Iraku. Saddam, aby wykończyć mieszkających tam w trzcinowych domach na trzcinowych pływających wysepkach szyitów, osuszył rozlewiska. Teraz tamtejszy krajobraz przypomina ten znad j. Aralskiego.

Offline Yoghurt

Martwe Ziemie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2003, 03:05:54 pm »
Widok Prypeci jest straszny.... Miasto dosłownie opuszczone w ciągu jednego dnia.... Czasem w domach znajdziesz np. zostawione w pośpiechu rzeczy, jakie leżą na stole.... I te smutne bloki z wielkiej płyty, które lekko się rozpadają... Same zdjęcia szokują, a co dopiero tam być... argh
obody's perfect but I'm pretty f**kin' close

 

anything