trawa

Autor Wątek: *** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI  (Przeczytany 26111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darksphere

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« dnia: Czerwiec 04, 2004, 12:34:29 pm »
Witajcie!

"W swym zamku za nocą
Zbierają się Bogowie w Ciemności,
By z ciemności układać przeznaczenie człowieka." (...)

___________________________________ ________ Opyros

WYBIERAMY KRÓLA/KRÓLOWĄ HORRORU (literatura;komiks;folklor;film)

Bohaterowie horrorów są zazwyczaj personami pełnymi skrajnych uczuć wobec świata otaczającego ich skromne osoby. Tylko nieliczni z nich mieli plany, aby zapanować nad światem (w swoim uniwersum lub nasz ziemski). Większość z nich posiada specjalne umiejętności i specyficzny wygląd, które pomagają we wprowadzaniu zamieszania i postrachu. Najwięksi herosi horroru mają na swym koncie kilkaset mordów i zadali poważne obrażenia niezliczonej rzeszy ludzi (i nietylko). Zazwyczaj poruszają się w nocy, lecz my znamy ich uczynki i wygląd ! Pokuśmy się zatem o wytypowanie Króla Horroru...

Każdy z Was może zagłosować na swojego faworyta/faworytkę. Pierwsze trzy typy będą brane pod uwagę przy zliczaniu popularności danej postaci. Bierzcie pod uwagę także cechy psychologiczne przyszłego króla...  

Ogólne zasady głosowania:
 :arrow: wskaż 3 typy
 :arrow: skomentuj swój wybór
 :arrow: podaj adres gdzie można się skontaktować z wytypowanym indywiduum (tytuł powieści/ filmu/ komiksu :)) lub strona www.
 :arrow: pod koniec każdego miesiąca w temacie pojawi się ranking

ZAPRASZAM do aktywnego udziału!

Komentarze mile widziane.

Offline Daleth

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2004, 03:21:25 pm »
Moim pierwszym typem jest filmowy seryjny morderca Leatherface z cyklu filmow pt. "Teksanska masakra pila mechaniczna". Wybralem go jako pierwszego gdyz jego niepohamowana chec mordu zasluguje na uznanie. W ogole to pierwsza czesc uwazam ze kultowa dlatego tez jest to moj pierwszy typ :twisted:

Druga postacia bedzie Selene znana z filmu o tytule "Underworld" ;) . Waleczna, ladna i inteligentna z wieloma morderstwami na swoim koncie, co mozna wywnioskowac z faktu iz jest wampirem, zajmuje u mnie miejsce 2 :)

Trzecia postacia bedzie stwor nie z tej ziemi czyli Obcy. Taki czarny stworek pochodzacy gdzies z galaktyki (dla tych co filmu nie widzieli, chociaz takich osob nie powinno byc) mordujacy wszystko co stanie mu na drodze bez wzgledu na to czy ma szanse przezyc czy nie :) Tutaj podkresle tylko ze jest to stwor masowy, ale w tym glosowaniu traktujmy go jako pojedynczy egzemplarz :)


I to by bylo na tyle :)

Ps. Jak do konca miesiaca pojawia sie jeszcze z dwie odpowiedzi to bedzie dobrze :D
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Offline SickBastard

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2004, 09:30:06 pm »
Daleth: Zgadzam się z Tobą, ale tylko jeżeli chodzi o Obcego.

No. 1 - Michael Myers

Dlaczego: Seryjny morderca, potrafi przetrwać wszystko tylko po to by zabijać. Uważam, że zasługuje na bycie Królem za to, że potrafi zabijać nożem jak mało który "seryjniak", tak jak prawdziey szanujący się Król nigdy nie biega, a jego "beznamiętna" maska, której bały się przynajmniej dwa pokolenia dzieciaków jest wyrazem jego duszy.

Gdzie występował:
Halloween
Halloween 2  
Halloween 4: Return Of Michael Myers
Halloween 5: Revenge Of Michael Myers
Halloween 6: Curse Of Michael Myers
Halloween H20: 20 Years Later
Halloween: Ressurection


No. 2 - Obcy

Dlaczego: Rasa, która istnieje tylko po to by się rozmnażać i zabijać. Prawdziwi rzeźnicy. Kilka takich osobników potrafi wymordować sporą grupkę żołnierzy w bardzo krótkim czasie. Można powiedzieć Królowie Kosmosu, gdyż chyba nigdy żadnej innej rasie nie uda się ich skolonizować. Gdy pierwszy raz obejrzałem film z tymi osobnikami nie spałem przez tydzień (miałem 4 lata)

Gdzie występował:
Alien
Aliens
Alien3
Alien Resurrection
Alien Vs. Predator (filmniedługo)
Alien Vs. Predator (gra)
Alien Vs. Predator2 (gra)


No. 3 - Jack Torrance

Dlaczego: Jak dla mnie najbardziej straszna postać, z tych którzy zostali opanowani przez mroczną siłę i szaleństwo. Świetna książka Kinga i filmowa kreacja Nikolsona, pozostawia w człowieku ślad, a Jacka będzie się pamiętało do końca życia.

Gdzie występował:
The Shining (książka Stephena Kinga)
The Shining (film Stanleya Kubricka)

Deg

  • Gość
*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2004, 12:30:40 am »
Po pierwsze Eric Draven, bohater filmu "Kruk" powracający zza grobu aby zemścić się na swoich zabójcach. Ach, w jakim ładnym stylu to robi :)
Po drugie, także Obcy - rasa dla której liczy się tylko zabijanie (i rozmnażanie się żeby dalej zabijać  8) ) z pewnością zasługuje na uwagę. Kto tak nie myślał, zwykle nie miał już szansy tego pożałować :roll: Dodam jeszcze że oprócz wspomnianych filmów i gier, Aliens pojawiają się także w komiksach, min. "Aliens vs. Predator", "Superman vs. Aliens", Aliens: Labirynt"
Po trzecie... "kościsty strażnik klepsydry życia", czyli Śmierć z książek T. Pratchetta. Może nie wywołuje w nikim przesadnego lęku, ale z uwagi na pełnioną funkcję należy mu się chyba szacunek? Tak, śmiejcie się, pewnego dnia przestaniecie się śmiać   :twisted: A dopóki ten dzień nie nadejdzie, możecie znaleźć Śmierć w książkach "Mort", "Czarodzicielstwo" i w kilku innych, ale nie chcę podawać tytułów bo nie mam pewności

Offline darksphere

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2004, 12:57:33 am »
Jako pierwszy w mojej "piramidzie złożoności" pojawi się oczywiście nikt inny jak tylko Pan Piekieł, znany też jako Pierwszy Strącony Anioł. Zastanawiajac się nad podłożem wszelkich strachów Antychryst staje w czołówce - potrafi sprowadzać na złą ścieżkę, znakomicie wciela się w dowolną postać (którą kreuje na podstawie wyobrażeń - strachów;żądz - )swoich ofiar. Dodatkowym plusem kandydata jest wszechstronność i świetne wykształcenie :)

vide: Biblia; mnóstwo filmów i xsiąg

Drugim typem niezmiennie pozostaje rzeźnik z ul.Wiązów czyli mr.Freddy Kreuger - morderczy mściciel wkraczający do dominium snu, a żywiący się strachem. Ilość ofiar wykazyje wysoką samoocenę i prężne działanie majace na celu ostateczne "wyrównanie" rachunków...

vide: filmy z serii Koszmar z ulicy wiązów.....

Trazeci proponowany kandydat to Drakula, może i "do zabicia", ale za to jaki szyk i maniery... Poza tym hrabia ma wyrafinowany gust i cieszy się popularnością niemniejszą niż jakieś potwory "niewiadomozkąd"....

vide: film i książka - także gry komputerowe

Offline BLUE ANGEL

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2004, 11:28:30 am »
Na pierwszym miejscu musi u mnie byc JASON VORHEES znany z Filmow "Piatek 13-tego", bo on jest poprostu KULT, no a gdzie Jason tam i FREDDY KRUEGER niedaleko, dlatego Drugie miejsce dla Freddiego.
A Trzecie miejsce to dla mojego ulubionego Zweirzaka z Dziecinstwa - GODZILLA

Pozdrawiam wszystkich Fanow Horroru i Fantastyki :)  :)  :)

Offline Taclem

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2004, 08:03:22 pm »
Dla mnie numero uno pozostaje od lat Freddy. Jest najbardziej znanym w naszym kraju bohaterem i kazdy kojarzy co to za gosc :)
Miejsca kolejne przyznalbym postaciom historycznym - Vladowi Tepesowi i Kubusiowi z Whitechampel.
Co mam o nim do powiedzenia mozecie przeczytac tu: http://www.carpenoctem.pl/pages/boh.htm. Nie ma to jak odrobinka reklamy ;)
ARPE NOCTEM

Offline Clayman_

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2004, 10:37:44 am »
numer 1:

Santanico Pandemonium

from dusk till dawn

najlepsza wampirzyca,najlepszy film o wampirach,




numer 2:

ash

evil dead
evil dead 2
army of darness

mam nadzieje ze mogli to byc rowniez ci "dobrzy"

numer 3:

ksiadz z braindead

wystepowal w ... braindead

i kick ass for the lord
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline darksphere

Czerwiec
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2004, 10:42:21 am »
Witajcie!
Na początku chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali swoje głosy!
_______________________
Słowo się rzekło, oto lista kandydatów i ich aktualna lokata:
aktualizacja:30.06.2004/11:41

1. Freddy Krueger - 7 punktów
2. Obcy - 5 punktów
3. Z 3 punktami : Latherface; M.Myers; E.Draven; Pan Piekieł; Jason
4. Z 2 punktami : Selene; Vlad Tepes
5. piąte miejsce i 1 punkt: J.Torrance; Śmierć; Drakula; Godzilla; Kubuś

_______________________

GŁOSUJCIE!!! GŁOSUJCIE !!! GłOSUJCIE !!!
(Wśród głosujących wylosuję wkrótce jednego szczęśliwca, który otrzyma upominek!).

POZDRAWIAM
-=darksphere=-

Offline Clayman_

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2004, 10:55:24 am »
aktualizacja jest nieaktualna
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline greah

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2004, 12:01:08 pm »
Jason Vorhees (Friday the 13th) - jego niepowtarzalnosc opiera sie nie tyle na ciagle rosnacej liczbie ofiar co na jego swoistej tajemniczosci - zamaskowany, cichy czlowiek znikad, o jego osobie wiemy tyle, ze od malego ma wstret do wody...i tyle. postac tajemnicza a zarazem wyrazista, bo mimo, ze nie znamy jego przeszlosci do dokladnie wiemy co nim kieruje (chociaz i to nie jest pewne)

Ash (Evil Dead) - jak w pierwszej czesci sprawial on wrazenie wymoczka tak pozniej po zaopatrzeniu sie w pile i boomstick'a pokazal na co go stac. prawdziwy twardziel, ktoremu obce sa kompromisy

Tall Man (Phantasm) - starzec wladajacy stalowymi kulami z chwytakami i wiertlem? czemu nie :twisted:

Offline Comar

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2004, 08:19:18 pm »
Patrzę na te propozycje i niby wszystko ok, ale kogoś brakuje. Toż to skandal :x  żeby nik jeszcze nie wspomniał o
1. Pinheadzie z serii "Hellraiser"
Moje pozostałe dwie propozycje to już uznane postacie:
2. Freddy Kruger
3. Ash
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Gryf z Angost

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2004, 05:09:14 pm »
1. Cthulhu - moze lezec i nie kiwnac palcem (plugawą macką?) zeby sie go bac przez cala dlugosc opowiadania. Czy wielu to potrafi?

2. Sadako z japońskiego Ringa. Za niepowtarzalny urok osobisty i iscie wschodnie wyczucie umiaru i nastroju sytuacji

3. Dracula - no bo jak moglby sie na tej liscie nie znalesc :)

pozdrawiam
..you shall hear nothing, you shall see nothing, you shall think nothing, you shall be nothing...

Offline HenryMcCoy

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2004, 11:23:39 pm »
hejka , wiec u mnie to tak :

1.  demon Pazuzu  - czyli demon ktory opanowal w Egzorcyscie mala Regan , a nastpenie tak przy okazji byl przyczyna powstania reszty filmow czyli Egzorcysty 2 , 3 i 0 = Poczatek .  Dlaczego ? Poniewaz to jedyna postac / charakter , ktora sni mi sie po nocach . Kto nie wie dlaczego , niech obejrzy oryginalny trailer pierwszego Egzorcysty , wycofany przed publikacja .

2. Leatherface - czyli czlowiek ze skorzana maska z Teksanskiej Maskary Pila Mechaniczna . Dlaczego ? Bo jako jednyny z seryjnych zabojcow wsrod licznych filmow , mial jako-taki-szkoda-ze-slaby powod aby mordowac i mordowac i jeszcze mordowac .

3. KSIADZ Z MARTWICY MOZGU uklon w strone Clayman_'a , a i dlatego ze nigdy w zyciu nie zapomne jak 'kopie tylki tym demonom w imieniu Pana' ;>

Na koniec dodam ze wieeeeeeeeeeeeelki szacunek mam do Jasona Vorheesa , Mayersa i Fredyego , czekam tez z neicierpliwoscia na "Freddy vs. Jason vs. Ash" ( lub: "Freddy vs. Jason vs. Michael" ) , pomimo ze sam nie wiem dlaczego . Albo zeby sie znowu posmiac , albo zeby znow zobaczyc niesmiertelnych w akcji ... uwielbiam tych Panow w maskach , ale zaluje ze kazda z kontynuacji oryginalu , byla niestety banalna .
---------------------------------------------------------------
'To , ze prezydent kłamie , nie znaczy że ja też mogę'
----------------------------------------------------------------

Offline Ama

*** Wytypuj Króla/Królową Horroru *** KANDYDACI
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2004, 03:51:02 pm »
a) Zelda! chora na zapalenie opon mózgowych siostra żony głównego bohatera z książki "Smentarz dla zwierzaków" Stefana Króla. Po przeczytaniu rozdziału z Zeldą w roli głównej nie byłem w stanie zasnąć. :)
 b)Duch z opowiadania H.G. Wells'a p.t." Niedoświadczony duch" jak ktoś nie czytał, to zachęcam. Boki zrywać :)
 c)Oni! Czyli "Them"  z płyty Kinga Diamonda o tym właśnie tytule. Paskudne upiory zmuszają małego chłopca do picia krwi jego matki z filiżaneczki. Mówią wtedy "czas na herbatkę". Na brawa zasługuje też opętana babcia głównego bohatera. Graaandmaaaa!!!!  

Pozdrawiam :)