trawa

Autor Wątek: Galeria LotR-a  (Przeczytany 308890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ..::rafal::..

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 27, 2004, 03:00:02 pm »
jak zobaczyłem tego legolasa to mi szczena opadla :eek: .
legolas i podstawka są po prostu świetne. nareszcie wygląda jak prawdziwy książe mrocznej puszczy

ps
dostałem od razu weny i dorobiłem swojemu legolasowi z fotr płaszcz :)
Jestem żołnierzem, walczę, gdzie mi każą i wygrywam, gdzie walczę." - gen. George Patton

Offline Tufzog

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 27, 2004, 03:05:41 pm »
Cytat: "KędzioR_vo"
robi wrażenie Legolas :) chociaż na mnie większe sama podstawka, niż figurka ;) po prostu figurki się często widuje, a takie podstawki nie  8)
PozdRawiam


No dobra teraz bedzie zabawnie.

Na Bazyliszku sedziowie konkursu malarskiego powiedzieli mi ze gdybym zdjal figurke z podstawki i powiedzial ze stoi tam frodo z pierscieniem to bym wygral. A tak to dupa.

Pozdrawiam
Tufzog
dzie dwóch się kłóci tam Mitril korzysta

Gdzie diabeł nie może tam Mitril'a pośle

Offline KędzioR_vo

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 27, 2004, 03:49:06 pm »
hmm... hobbitofile czy jak? a może po prostu elfów nie lubią, jak wielu innych ;)
w każdym razie wątpię, by ktoś wystawił lepiej pomalowaną figurkę na Bazylu... jak dla mnie Tufzog, wygrałeś  8)
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Lu-trz

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 27, 2004, 06:28:47 pm »
I tu porę Kędziora - Tufzog - wygrałeś  8)
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Draugdin

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 28, 2004, 03:04:18 am »
Cytat: "KędzioR_vo"

a co do figsów Draugdina, to na pierwszy rzut oka wyglądają nieźle, choć stosujesz taki styl cieniowania, którego akurat nie lubię ;) na szatach to średnio wygląda... na tarczach elfickich w ogóle cienia nie zauważyłem, a by się przydał...

PozdRawiam


Z jednej strony powiem tak. Nie żebym był zaślepiony własną pycha czy coś w tym stylu względem własnych figurek bo daleki jestem od takich odczuć, ale niestety ubolewam nad tym że połowę efektu wyglądu figurek przekłamuje aparat cyfrowy. Albo ja nie potrafię dobrać ustawień aparatu albo może problemy z oświetleniem - nie wiem. Te zdjęcia i tak są najlepsze z wielu różnych prób. A i tak jeszcze nie do końca jestem z nich zadowolony.
A z drugiej strony się ponownie zastanawiam nad niektórymi nazwijmy to "sztywnymi standardami" które ciążą nad systemami bitewnymi.
"Nie taki kolor podastawki - figurka jest ok ale podstawka powinna być w kolorze o jeden ton jaśniejszym bo na taki się nie maluję podstawek."
I to cieniowanie - wszyscy się upierają co do jakiegoś cieniowania. Widziałem w Poznaniu figurkę która wygrała konkurs malarski na tegorocznym Młotku i za dużo cieni (o ile wogóle) to ona nie miała.
Czy wy za dużo nie wymagacie od siebie i od innych. Nie każdy jest Michał Anioł. Wystarczy spojrzeć na to jak niski jest poziom malowania figurek do Władcy na turniejach rozgrywanych w Poznaniu a wystarczy to aby się popłakać.
Panowie bez urazy wydawało mi się że chyba lepiej gdy podczas malowania własnych figrek nada im się własny unikalny charakter ale widzę że po raz kolejny się mylę bo najważniejsze jak się okazuję jest własciwy kolor podstawek i jakieś cieniowanie, które powinno według każdego powinno wyglądać inaczej.
here is no better Magic than Steel...

Offline Herudaio

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 28, 2004, 03:08:39 am »
Trochę chyba to wypaczyłeś Draugdin, sposobów cieniowania jest tyle ile różnych osób różnoraku pojmuje ten termin, zamiast powiedzieć ten styl malowania mi się nie podoba, on wyraził się tylko o technice, ja np. cieniuje tylko elfy, gobliny jedynie drybrush. Inni inaczej wolą. Każda opinia jest subietkywna
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline KędzioR_vo

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 28, 2004, 05:17:50 pm »
Draugdin, nie chciałem Cię urazić... do podstawek się nie czepiałem, bo to przecież sprawa każdego z nas, a co do cieniowania, to stylów osiągania efektu światłocienia na figurkach jest wiele :)
po prostu wyznaję zasadę, iż cień dużo daje - uwypukla kształty, dodaje realizmu... i wystarczy zrobić jakiegoś washa (dużo wody plus płyn do mycia naczyń i kapka farbki brąz lub czerń) aby tarcza takiego wysokiego elfa zrobiła się bardziej trójwymiarowa  8)

ja nie narzekam :) ja po prostu jestem z wychowania modelarzem i dążę do ideału ;) u siebie i u innych ;)

przecież lepiej się gra świetnie pomalowanymi figurkami niż takimi z samym podkładem, nie? :)

Pokój!  8)
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Draugdin

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 29, 2004, 04:51:04 am »
Przepraszam też najmocniej może rzeczywiście zbytnio się uniosłem.
Po prostu ścisły konserwatyzm środowiska bitewniakow w pewnych aspektach jest jakby to powiedzieć dość irytujący.
A gdy próbowałem od kogoś nauczyć się co można by zrobić lepiej z malowaniem figurek to za bardzo nikt nie jest chętny aby sie podzielić własnymi sekretami.
I to jest właśnie dziwne i dla mnie bardzo smutne.
Przepraszam jeszcze raz.

Pokój!
here is no better Magic than Steel...

Offline Lu-trz

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 29, 2004, 08:44:33 am »
Moja idea cieniowania jest dosyć prosta – cieniowanie ma polegać na ciemniejszym bądź jaśniejszym odceiniu farby a nie na różnych jej kolorach, poniżej łatwy i przyjemny sposób osiągnięcia fajnych efektów. Nigdzie nie widziałem jej opisu więc z przyjemnością się nią podzielę.

Faza pierwsza przygotowanie przedpola :
Figurki oczyszczamy ze „spawów” czyli linii podziału formy.
Kąpiemy je kilka godzin w wodzie z dużą ilością ludwika po czym dokładnie (kilka razy) płuczemy
Wysuszone pokrywamy CZARNYM podkładem (polecam psikanie pod kątem 45 stopni leżących figurek z 6-8 stron a następnie kilka czarnych washy aby zaczernić zagłębienia)

Faza druga : cieniowanie.
Najpierw ciężki drybryush (małym pędzelkiem powiedzmy 3-4) w kolorze ciemno szarym po prawie całej cieniowanej powierzchni - czerń pozostaje tylko w zagębieniach.
Potem lżejszy drybrush w kolorze jasno szarym (pędzel 6), pokrywamy nim te elementy które znajduja się w "półcieniu"
Na koniec w zależności od gustu delikatny drybrush biały lub blached bone – oczywiście największym możliwym pędzlem jaki posiadacie (ja używam pędzla o grubości kciuka – nie wiem jaki to numer).
UWAGA : w zależności od gustu malarza można uzyskiwać efekt większego lub mniejszego kontrastu pomiędzy pierwszym a ostatnim drybrushem.

Faza trzecia : malowanie
Wybieramy kolor jaki ma mieć tkanina. Następnie na palecie bardzo go rozwadniamy (1 porcja farby na 2-3 porcje wody) i kilkukrotnie malujemy cieniowany obszar.
UWAGA : im więcej razy pomalujemy tym bardziej wyraźny będzie kolor natomiast cieniowanie będzie powoli zanikać.

Powodzenia
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline KędzioR_vo

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 29, 2004, 09:14:19 am »
no więc ja podzielę się swoją metodą, a właściwie tylko jedną z wielu ;) może powinno to się znaleźć w temacie "malowanie", ale chyba nic się takiego nie stanie, jak będzie tutaj...
no więc początki jak wiadomo - szlifowanie, czyszczenie, odtłuszczanie, podkład czarny...
następnie maluję figurkę danymi kolorami, tak po prostu... najprostsza metoda to pomalować daną miniaturkę normalnie, a później ją przejechać washem, który podkreśli zagłębienia, fakturę itp :) czyli całą (może za wyjątkiem skóry) figurkę "malujemy" mocno rozcieńczoną farbą czarną lub brązową (mało farbki, bardzo dużo wody i trochę na przyklad Ludwika :) )

aby uzyskać trochę lepszy efekt i większe różnice barw, dam przykład ubranka powiedzmy Gothmoga - najpierw maluję je kolorem wyjściowym z dodatkiem czerni, by był ciemniejszy... następnie czystym wyjściowym tak, by nie zamalować zagłębień... i trzeci raz rozcieńczoną dość farbą wyjściową z dodatkiem jaśniejszej (biały, piaskowy, zależnie od ochoty i gustu ;) )  tylko miejsca wypukłe...  należy się starać, by przejścia między barwami były jak najpłynniejsze... później jeszcze takiego typka traktuję washem, takim, jak wspomniany wyżej :) i wygląda naprawdę dobrze  8)

można też uprościć powyższą metodę, malując najpierw podstawowym, następnie czymś trochę jak suchy pędzel z rozjaśnioną barwą podstawową w celu uwypuklenia faktury, no i na koniec wash  :)

zresztą, najlepiej samemu dojść do tego, którą technikę najepiej stosować i ktora Ci akurat odpowiada :)

PozdRawiam

P.S. Ja do konserwatyzmu to mam daleko :D:D
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline drachenfeles

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 29, 2004, 11:28:28 am »
galeria to nie temat o malowaniu ale o podziwianiu wystawianych przez innych dzieł, także proszę kwestie techniczne omawiac we wlaściwym temacie.

Offline dan15

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 01, 2004, 06:12:36 pm »
wiecie co   wszyscy którzy mówia ze ten Legolas nie jest piekny genialny     to niech sami pomaluja Legolasa zeby byl taki piekny             moim zdaniem to Legolas GW jest  dyeciniada w porwnania do twojego dzela Draugdin         GRATULACJE TO JEST NAJLEPSYZ LEGOLAS  JAKIEGO WIDYALEM W YZCIU NAWET ORLADNDO JEST GORZY       :)

Offline ..::rafal::..

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 01, 2004, 06:17:24 pm »
eeeeeee...  ale to jest dzieło Tufzoga
Jestem żołnierzem, walczę, gdzie mi każą i wygrywam, gdzie walczę." - gen. George Patton

Offline Corum

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 03, 2004, 05:44:50 pm »
To moze i ja sie pochwale:

Knight of Dol Amroth
Imrahil
Elrohir i elfy
Uruk-hai z Nazgulem

poprawilem linki :P

Offline CINEK

Galeria LotR-a
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 03, 2004, 06:09:45 pm »
Corum świetna robota i musze pogratulować... choć mi najbardziej podobają się elfy :) .... a co do makiety, to jest ta twoja o której mówiłeś?

 

anything