trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1062712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2955 dnia: Wrzesień 15, 2015, 10:20:25 am »
Polecam literacka.pl Ceny minimalnie wyższe, ale przesyłki zawsze lepiej zabezpieczone. Szybkość wysyłki bardzo dobra i do tego sprzedawca zawsze bardzo życzliwy :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2956 dnia: Wrzesień 15, 2015, 12:29:58 pm »
Mam za sobą chyba ostatnie zakupy w nieprzeczytane. Zamówiłem bodajże 11 pozycji, co według nich oznaczało, że można je bez ładu i składu wepchnąć do wielkiego kartonu. Oczywiście książki latały (zamówiłem 3, reszta komiksy), bo były w mniejszym formacie - zaś największy formatowo (Kot rabina, tom 7) z obitymi rogami, no wow, nie dało się tego przewidzieć. Najlepsze jest to, że w wiadomości dołączanej do zamówienia napisałem im, aby zapakowali to porządnie, bo chcę mieć w idealnym stanie.

Poza tym jedna książka była już wydana dosyć dawno i pewnie zalegały im jakieś resztki w magazynie, więc przyszła cała porysowana i z nadgiętymi rogami. Pełna profeska, już nie wspominając o tym, że zamówienie z wtorku przyszło wczoraj.

Wracam do literackiej, może drożej, ale przynajmniej bez przygód.

Offline Gre

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2957 dnia: Wrzesień 15, 2015, 01:50:21 pm »
Polecam literacka.pl Ceny minimalnie wyższe, ale przesyłki zawsze lepiej zabezpieczone. Szybkość wysyłki bardzo dobra i do tego sprzedawca zawsze bardzo życzliwy :)

Dokładnie podpisuje sie pod tym...
zamówiłem teraz w nieprzeczytane.pl z powodu duzego zamówienia i znacznej róznicy w porównaniu do literackiej
natomiast w nieprzeczytane,pl złożyłem zamówienie  w zeszły wtorek i szacowany czas dostawy ten czwartek...
w tej chwili to sa najlepsze ksiegarnie.
Jestem ciekaw pakowania w nieprzeczytane zamówiełem 22 pozycje ciekawe czy wszystkie beda w dobrym stanie w literackiej pakowanuie zawsze było swietne

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2958 dnia: Wrzesień 15, 2015, 05:39:06 pm »
Tak jak wyżej, kolega odpowiedział. Zawsze jest przerwa w promocjach w okresie podręcznikowym. Promocje wracają pod koniec września/w październiku.
A, no i fajnie, wyjaśniło się. Ja nie ufam żadnym nieprzeczytane, bo mi komiksy obijają, także czekam na promo u powyższych sklepów. :D

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2959 dnia: Wrzesień 15, 2015, 05:45:20 pm »
Ja bym nie skreślał nieprzeczytane. Reklamacja jest u nich bezproblemowa, więc nie ma się czym stresować. Jak coś się uszkodzi w przesyłce, to podeślą kuriera z nowym egzemplarzem i odbiorą uszkodzony.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2960 dnia: Wrzesień 15, 2015, 05:45:57 pm »
A, no i fajnie, wyjaśniło się. Ja nie ufam żadnym nieprzeczytane, bo mi komiksy obijają, także czekam na promo u powyższych sklepów. :biggrin:

No niestety - nie wyjaśniło się... Sprawdziłem historię zamówień i w poprzednim roku w okresie sierpnia-września były co najmniej dwukrotnie uaktualnione pozycje w wyprzedaży -40%. Jedno zamówienie zrobiłem pod koniec sierpnia, a kolejne w pierwszej połowie września. Po drugie jestem przekonany na 99% że w okresie wakacji pojawiały się nowe pozycje w wyprzedaży, ale zostały nimi objęte tylko książki. Liczę jednak, że niedługo Bonito ruszy z nową promocją.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2961 dnia: Wrzesień 15, 2015, 07:14:03 pm »
Dziś otrzymałem piąte zrealizowane zamówienie od nieprzyczytane.pl i za każdym razem nie miałem żadnych zastrzeżeń co do stanu wysłanych komiksów/książek. Prawie zawsze wybieram opcję z kurierem (bo i tak zamawiam tyle, że jest free) więc może dlatego paczka przychodzi mniej "poobijana" :) cenowo konkurencja zostaje w tyle (w porównaniu z innymi sklepami wychodziły mi różnice nawet 50-100  PLN )


szkoda tylko, że w nieprzeczytane brak pozycji z Mucha Comics  ale te zamówię w bonito\aros lub sklepie gildii
The darkness will swallow everything

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2962 dnia: Wrzesień 15, 2015, 07:20:09 pm »
@UP
Exactly

nieprzeczytane.pl spełnia najistotniejszy dla mnie warunek - jest najtańsza. Miałem od nich na razie 3 paczki z Marvel NOW i New DC i wszystko było ok - żadnych uszkodzeń, mimo, że dochodziły tylko w kartonie i cienkiej foli. Wcześniej  zamówiłem Wojnę Bez Końca i Czerwonego Syna na Gildi.pl oraz Justice na Arosie.pl. Co z tego, że tam dają bąbelki, skoro jest drożej. A przecież ostatnio patrząc na zapowiedzi Egmontu, wszyscy łapali się za portfele. Każde pińć złoty się liczy. I po co mam za coś płacić 52.50 jak mogę mieć za 46.90??

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2963 dnia: Wrzesień 15, 2015, 07:49:26 pm »
Wcześniej  zamówiłem Wojnę Bez Końca i Czerwonego Syna na Gildi.pl oraz Justice na Arosie.pl. Co z tego, że tam dają bąbelki, skoro jest drożej. A przecież ostatnio patrząc na zapowiedzi Egmontu, wszyscy łapali się za portfele. Każde pińć złoty się liczy. I po co mam za coś płacić 52.50 jak mogę mieć za 46.90??
Tylko wiesz, jeżeli byłoby 48 (aros/bonito) vs 47 (nieprzeczytane), to bym wziął arosa/bonito, łatwiejsze reklamacje (do mnie na razie nieprzeczytane odpisało, że skontaktuje się telefonicznie), szybka realizacja zamówień (nawet teraz, potwierdzam, bo zamawiałem z bonito podręczniki), 0 opłaty za płatność kartą, nie przelewem (a czasem trzeba np. limit wyrobić).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2964 dnia: Wrzesień 15, 2015, 08:01:43 pm »
Ale przecież np. AAmerykańska Liga Sprawiedliwości czy Shazam to 7 zł różnicy na korzyść nieprzeczytane.pl. Marvel NOW - 5 zł różnicy. Majowy Czerwony Syn - też 5 zł różnicy. I tak dalej. Mi do tej pory żadnego komiksu nie zniszczyli i nie widzę powodu by przepłacać gdzie indziej.

Offline Garf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2965 dnia: Wrzesień 15, 2015, 08:04:53 pm »
Ale przecież np. AAmerykańska Liga Sprawiedliwości czy Shazam to 7 zł różnicy na korzyść nieprzeczytane.pl. Marvel NOW - 5 zł różnicy. Majowy Czerwony Syn - też 5 zł różnicy. I tak dalej.

Nie kiedy na Bonito.pl jest wyprzedaż -34%, co dzieje się dość regularnie. A jak ktoś jeszcze ma darmowy odbiór...
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2966 dnia: Wrzesień 15, 2015, 09:39:09 pm »
Nie kiedy na Bonito.pl jest wyprzedaż -34%, co dzieje się dość regularnie. A jak ktoś jeszcze ma darmowy odbiór...
No i o takiej sytuacji mówiłem, 8azyliszku. W lipcu wszyscy kupowali w arosie bo był rabat 35%, a w sierpniu w bonito bo było 34% rabatu. Co by powiedzieć, bonito i aros mają najwyższy standard usług jaki da się znaleźć obecnie w internecie (w szczególności wśród księgarni dających tak duże rabaty) i mają największy wybór (Ongrys kolekcjonerskie, Mucha, Scream i inne mniejsze wydawnictwa) z księgarń niekomiksowych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2967 dnia: Wrzesień 15, 2015, 09:54:46 pm »
@UP
Też już to pisałem - nie mieszkam w mieście z darmowym odbiorem ani nie zamawiam aż za tyle by mieć darmową dostawę. Gdyby było inaczej, rzeczywiście Aros/Bonito z 35% rabatem byliby dobrzy, bo odeszło by mi 4 zł opłaty za przesyłkę z nieprzeczytane.pl A teraz sobie przypomniałem - All New X-Men i Świat Avengers zamówiłem właśnie wtedy na Arosie jak jeszcze była tam duża obniżka. Ale i tak przepłaciłem ponad 2 zł. Dobrze, że na fanpage'u WKKM dowiedziałem się o cenach nieprzeczytane.pl i teraz tylko tam bedę kupował. Chyba że trafi się jeszcze jakiś kupon rabatowy albo super obniżka i będzie można ściąć cenę jeszcze o parę groszy.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2968 dnia: Wrzesień 15, 2015, 10:02:13 pm »
Też już to pisałem - nie mieszkam w mieście z darmowym odbiorem ani nie zamawiam aż za tyle by mieć darmową dostawę.
Też nie spełniam żadnego z warunków, ale w przypadku promocji będę zamawiał w aros/bonito. Wolę dopłacić złotówkę lub dwie, ale mieć komiksy szybciej i mieć większy spokój.
A i jeszcze jedna sprawa - pamiętacie wielkie przeceny na proficie w pewnym momencie? To ta sama firma, więc nie zdziwcie się jeżeli za dwa miesiące lub trzy miesiące rabaty na nowości powrócą do standardowych ok. 30%.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2969 dnia: Wrzesień 15, 2015, 10:31:12 pm »
A i jeszcze jedna sprawa - pamiętacie wielkie przeceny na proficie w pewnym momencie? To ta sama firma, więc nie zdziwcie się jeżeli za dwa miesiące lub trzy miesiące rabaty na nowości powrócą do standardowych ok. 30%.

Słuszna uwaga, ale -42% (swego czasu Czerwony syn) czy -40% na proficie chyba nie było. Na pewno ich celem jest zdobycie jak największej liczby klientów, na razie konkurować może z nimi tylko Bonito (ale tego nie robi). Opcja pierwsza - 35% + dodatkowy rabat + darmowa dostawa, albo niższy próg darmowej wysyłki lub komiksy prosto z wyprzedaży. Szkoda, ich strata.

 

anything