Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1079007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2850 dnia: Sierpień 27, 2015, 09:39:10 pm »
@gabor2 - współczuję. Ale ta okładka DC Deluxe to też utwardzony karton, który do wytrzymałych nie należy. Reklamuj natychmiast, ale wrzuć jeszcze zdjęcie tej obwoluty.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2851 dnia: Sierpień 28, 2015, 09:33:01 am »
Mnie np. Azyl Arkham z takim grzbietem przesłali (obwoluta jest w jeszcze gorszym stanie)



właśnie zauważyłem, że u mnie w Azylu nie ma tłoczenia na okładce :o

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2852 dnia: Sierpień 28, 2015, 09:35:32 am »
właśnie zauważyłem, że u mnie w Azylu nie ma tłoczenia na okładce :o

Spokojnie, to pewnie zacięcie wytłaczarki.  8)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2853 dnia: Sierpień 28, 2015, 09:48:47 am »
Spokojnie, to pewnie zacięcie wytłaczarki.  8)

albo wstawiono przez przypadek tylną część okładki również z przodu... ;-)

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2854 dnia: Sierpień 28, 2015, 09:51:40 am »
albo wstawiono przez przypadek tylną część okładki również z przodu... ;-)

To teraz niech się przyzna ten, co ma z obu stron przednią część.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2855 dnia: Sierpień 28, 2015, 10:36:49 am »
Ja pobralem z Empiku Azyl i wyjatkowo dobrze trafilem bo zero skaz, a te bez wytloczenia na allegro mozna kupic za 50zl :P


IMO ten caly Egmont powinien sobie odpuscic obwoluty i te czarne okladki bo ewidentnie nie wychodzi to tak jak powinno.


Nie bylem jeszcze ale na Garncarskiej w Gdansku powstal nowy sklep z komiksami :) Yatta czy jakos tak.

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2856 dnia: Sierpień 28, 2015, 12:51:45 pm »
Mój Czerwony Syn miał to tłoczenie na tylnej okładce i to do góry nogami. Czemu DC Deluxe nie może wychodzić z okładkami jak New 52?? Albo dodali by srebrną czcionkę z przodu i byłoby ok. Egmontowe obwoluty do niczego się nie nadają.

Mikel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2857 dnia: Sierpień 28, 2015, 01:48:23 pm »
Mój Czerwony Syn miał to tłoczenie na tylnej okładce i to do góry nogami. Czemu DC Deluxe nie może wychodzić z okładkami jak New 52?? Albo dodali by srebrną czcionkę z przodu i byłoby ok. Egmontowe obwoluty do niczego się nie nadają.
Ciągle narzekasz, bo cena nie ta, bo okładki nie te
Co do ujednolicenia okładek na introligatorskie to kwestia ceny, DC Deluxe taniej wychodzi obwoluta, jak masz problem z okładką i nie podoba Ci się wydanie to nie kupuj proste. Tak samo jak masz błąd drukarski to podchodzi pod reklamację i masz prawo zwrotu do 30 dni :wink:

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2858 dnia: Sierpień 28, 2015, 02:07:44 pm »
Tak samo jak masz błąd drukarski to podchodzi pod reklamację i masz prawo zwrotu do 30 dni :wink:

nie wprowadzaj w błąd - jest 730 (+1 ewentualnie) dni od momentu zakupu na wymianę na "egzemplarz wolny od wad" na podstawie niezgodności towaru z umową. względnie jeżeli umowa kupna-sprzedaży została zawarta na odległość, konsument ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni od momentu otrzymania bez podania przyczyny. wszczęcie postępowania gwarancyjnego bezpośrednio u wydawcy raczej nie wchodzi w grę.

te 30 dni powyżej nie wiem skąd się wzięło, z regulaminu castoramy?

możesz sobie również zachować ten źle wykonany egzemplarz i spróbować sprzedać jako "unikat".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2015, 02:13:18 pm wysłana przez mgnesium »

Mikel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2859 dnia: Sierpień 28, 2015, 02:20:55 pm »
mea culpa 14 dni jest na odstąpienie od umowy zawartej na odległość, nie 10 dni

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2860 dnia: Sierpień 28, 2015, 02:28:01 pm »
ok, przepraszam - przepisy sprzed 25.12.2014.

a te 2 miesiące od wykrycia wady to chyba wiadomo jak traktować?

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2861 dnia: Sierpień 28, 2015, 02:54:46 pm »
Traktować serio? Jak masz widoczne uszkodzenie na okładce i zareklamujesz je 2 lata po zakupie to ciężko będzie udowodnić że nie wykryłeś go wcześniej.
sorry, powinienem doprecyzować: "jak traktować w tym wypadku". tłoczenie jest pod obwolutą, więc jego brak lub odwrócenie nie jest "widoczne".
Oczekujemy poszanowania prawa przez sprzedawców, powinniśmy tego samego i od siebie.
sprzedawca ma przede wszystkim obowiązek dostarczenia produktu wolnego od wad, jeśli taki oferuje.
co innego gdyby wspomniany defekt był rozdarciem okładki, obitym rogiem czy choćby nieobecną stroną - takie uszkodzenia mogą powstać z winy konsumenta i sprzedający powinien podejrzliwie odnosić się do próby wymiany takiego egzemplarza po dłuższym okresie czasu. w tym konkretnym przypadku "uszkodzenie" bezdyskusyjnie wynika z winy wydawcy.
no ale skoro jesteśmy tak strasznie praworządni to owszem, czas jaki pozostał na wymianę to dwa miesiące liczone od momentu w którym o odwróconym wytłoczeniu napisano w odpowiednim poście.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2015, 03:20:40 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2862 dnia: Sierpień 30, 2015, 09:25:13 am »
ok, przepraszam - przepisy sprzed 25.12.2014.

a te 2 miesiące od wykrycia wady to chyba wiadomo jak traktować?


w Rękojmi jest z kolei rok na zgłoszenie wady od jej stwierdzenia.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline 8azyliszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2863 dnia: Sierpień 30, 2015, 11:58:29 am »
Ja odpuściłem reklamację to, bo pod obwolutą odwrócenia nie widać. Choć napisałem swój dezaprobujący mail do Egmontu, na który nie odpowiedzieli.


Offline nayroth

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2864 dnia: Sierpień 30, 2015, 12:41:09 pm »
Ja zaś mam pytanie w kwestii Nieprzeczytane.pl

Zamówiłem u nich dość sporą paczkę z opcją dostawy do kiosku Ruchu. Od dwóch dni zamówienie widnieje jako zrealizowane, a tymczasem nie mam do teraz żadnej informacji o tym, że przesyłka jest do odebrania. Czy to standard że paczki im idą kilka dni czy też powinienem zacząć się martwić?

Miałem podobnie, tzn. czekałem na powiadomienie sms, ale się nie doczekałem. Sprawdziłem status przesyłki na stronie paczka w RUCHu i okazało się że od paru dni paczka leży w kiosku. Wiec najlepiej udać się do kiosku i sprawdzić.