trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1082496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2790 dnia: Lipiec 31, 2015, 07:53:14 am »
proza zycia. paczka z batmanem z amazona leciała ze stanów przez niemcy do cargo ups w warszawie jakieś 16h. potem 3 dni leżała na magazynie w warszawie czekając na cło, na koniec kurier nie zastał mnie w domu bo akurat byłem w sklepie. zostawił awizo, komiks odebrałem w warzywniaku. 1 dzień transport międzykontynentalny - 4 dni polska.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2791 dnia: Lipiec 31, 2015, 09:46:30 am »
[...] zostawił awizo, komiks odebrałem w warzywniaku. 1 dzień transport międzykontynentalny - 4 dni Polska.

I nie przyszło Ci na myśl, że cała ta spowalniająca akcja odbyła się li tylko dla Twojego dobra?
Pomyśl: nadmierne podniecenie, szybsze bicie serca, podwyższone ciśnienie wiążące się z możliwością udaru mózgu...!
Polska kolejny raz zadbała o swojego obywatela  :lol:

PS. Warzywniak = jakie to swojskie, zalatujące Cepelią. Masz jedyny na świecie egzemplarz komiksu Batmana pachnącego kiszoną kapustą i ogórkami małosolnymi!  :wink:

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2792 dnia: Lipiec 31, 2015, 08:34:01 pm »
pierwsze i ostatnie zamówienie w nieprzeczytane. wszystkie komiksy przyszły ze zmiażdżonymi grzbietami i pozaginanymi rogami. zobaczymy jak ze zwrotem (na wymianę się raczej nie zdecyduję, ponieważ prawdopodbnie była to zasługa pakowania).

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2793 dnia: Lipiec 31, 2015, 08:39:43 pm »
Reklamuj. Wyślą kuriera z nówkami.
Tam coś jest nie tak z tym magazynem, bo Pasażerów wiatru i Undertakera odebrałem w Ruchu w kartonie, który raczej nie był zniszczony, a komiksy w środku były walnięte. Wymienili błyskawicznie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2794 dnia: Lipiec 31, 2015, 09:28:18 pm »
Reklamuj. Wyślą kuriera z nówkami.
Tam coś jest nie tak z tym magazynem, bo Pasażerów wiatru i Undertakera odebrałem w Ruchu w kartonie, który raczej nie był zniszczony, a komiksy w środku były walnięte. Wymienili błyskawicznie.

zobaczymy co napiszą, ale trochę się boję że znowu przyjdą buble (ciężko stwierdzić czy w tym wypadku zawinił magazyn, pakujący czy kurier).
pośrednio nawiązując, naprawdę mocno dziwi mnie czemu dyskonty (z wyjątkiem literackiej) nie inwestują w folię pęchęrzykową - w detalu (!) 100 metrów bieżących (naprawdę duża rolka pozwalająca zapakować porządnie z osobna ponad sto pozycji) kosztuje jakieś 8 zł (szer. 30 cm).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2015, 09:42:58 pm wysłana przez mgnesium »

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2795 dnia: Lipiec 31, 2015, 09:47:54 pm »
Reklamuj. Wyślą kuriera z nówkami. Tam coś jest nie tak z tym magazynem, bo Pasażerów wiatru i Undertakera odebrałem w Ruchu w kartonie, który raczej nie był zniszczony, a komiksy w środku były walnięte. Wymienili błyskawicznie.

I znowu potężne zdziwienie: firmy nieustannie nie uczą się na własnych błędach.  :sad:

PS. Zamówiłem w niePrzeczytane już 2 mega-pakiety, w sumie nie było najgorzej - tylko Małe Zaćmienia przyszły z jakoś dziwnie powycieranym tyłem okładki (tak, jakby krążyły po wszystkich polskich magazynach); reklamacji zaniechałem, bo nie mam głowy/serca do takich czynności.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2796 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:36:34 am »
[...] reklamacji zaniechałem, bo nie mam głowy/serca do takich czynności.

mną kieruje raczej złość  :smile:
tak komiksy wyglądały zaraz po wyjęciu z paczki (valerian drugi plus trzy yansy - część pierwsza bez defektów geometrycznych, za to z zabrudzeniem stron ; spłaszczeń grzbietów nie fotografowałem):
http://imgur.com/a/5qxYd

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2797 dnia: Sierpień 01, 2015, 10:25:13 am »
Ciekawe ile idzie zawsze egzemplarzy na przemiał przez takie praktyki sklepów. Ja tam wolę dołożyć te kilka zł i kupić w literackiej. Jestem ich klientem od dwóch lat, zamówiłem tam już pewnie kilkaset komiksów i jeszcze nie mieli żadnej wpadki.

Offline hihara

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2798 dnia: Sierpień 10, 2015, 09:05:34 am »
Jednak dobrze mieszkać w dużym mieście gdzie są sklepy stacjonarne i nie trzeba zamawiać przez internet, gdzie niestety nasza poczta polska potrafi wyczyniać cuda z książkami. ja tam żadnym Empikom kasy nie zostawiam, jakby nie patrzeć nie płacą często wydawcom latami, co później tak się kończy, że wydawcy porzucają serie, albo nie mają za co ich kontunuować, eh. Jak ktoś mieszka w Poznaniu, to osobiście polecam "KiK" na Św. Marcina. spoko miejscówa, komiksy bez walnietych grzbietów, na wszystko zawsze zniżki, jak nie wiedziałam co dla kumpla kupić to mi sprzedawcy super polecili. także ja tam jestem mega zadowolona.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2799 dnia: Sierpień 10, 2015, 09:11:31 am »
Jak ktoś mieszka w Poznaniu, to osobiście polecam "KiK" na Św. Marcina. spoko miejscówa, komiksy bez walnietych grzbietów, na wszystko zawsze zniżki, jak nie wiedziałam co dla kumpla kupić to mi sprzedawcy super polecili. także ja tam jestem mega zadowolona.

wogóle KiK to fantastyczne miejsce. mnóstwo niszowych rzeczy (właściwie każda pozycja dostepna), często komiksy już niedostępne, do tego profesjonalna obsługa. po prostu miód :-)

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2800 dnia: Sierpień 10, 2015, 12:08:30 pm »
Jak ktoś mieszka w Poznaniu, to osobiście polecam "KiK" na Św. Marcina.
Przepraszam się, że wtrącam, ale to nie jest czasem ta ulica, o której ktoś tu ostatnio pisał, że nosi nazwę Święty Marcin, a nie Świętego Marcina?  Ulica Święty Marcin.
Gdzie kupiłem książkę? Na ulicy Święty Marcin. :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2801 dnia: Sierpień 10, 2015, 01:34:45 pm »
wogóle KiK to fantastyczne miejsce. mnóstwo niszowych rzeczy (właściwie każda pozycja dostepna), często komiksy już niedostępne, do tego profesjonalna obsługa. po prostu miód :-)
Dolaczam sie do pochwal. Bardzo fajne miejsce, bardzo duzy wybor, w tym sporo komiksow teoretycznie juz niedostepnych. Do tego bardzo przyjemna obsluga. Moja pierwsza w zyciu wizyta w poznaniu, jaka zaliczylem w czerwcu tego roku, pod wzgledem komiksowym - top notch.   
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2802 dnia: Sierpień 10, 2015, 07:27:09 pm »
Dolaczam sie do pochwal. Bardzo fajne miejsce, bardzo duzy wybor, w tym sporo komiksow teoretycznie juz niedostepnych. Do tego bardzo przyjemna obsluga. Moja pierwsza w zyciu wizyta w poznaniu, jaka zaliczylem w czerwcu tego roku, pod wzgledem komiksowym - top notch.   

Do wszystkich mieszkańców Pyrlandii  :wink: :
w ramach promocji swojego regionu weźcie, zróbcie i wstawcie tu zdjęcia tegoż ambitnego sklepu (KiK) - reklamy nigdy za wiele, a i dobre wzorce może spłyną na innych.

Offline clandestino

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2803 dnia: Sierpień 10, 2015, 07:59:57 pm »
Trochę wypadłem z obiegu ostatnimi czasy, jeśli chodzi o amerykańskie komiksy. Dawno temu zamawiałem z bookdepository, ale odkąd kupił ich amazon nie mają już zbyt konkurencyjnych cen. Potem zamawiałem z amazona, zarówno z com jak i z uk. A teraz nie dość, że dolar i funt poszły do góry, to jeszcze amazon wycofał się z darmowej wysyłki do Polski (...to po cholerę te centra logistyczne pod Wrocławiem?). Jakieś dwa lata temu komiks wart ok. 50$ (na przykład library edition hellboya czy 100 bullets deluxe), po zniżkach i przy darmowej przesyłce, kosztował mnie ok. 130-140 zł.

Czy istnieje jakiś zagraniczny sklep, w którym można w miarę tanio kupić amerykańskie tp/hc?

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2804 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:13:25 pm »
Czy istnieje jakiś zagraniczny sklep, w którym można w miarę tanio kupić amerykańskie tp/hc?

pełno, ale przeważnie opłacalność psuje koszt shippingu. przy obecnym kursie raczej ciężko upolować coś naprawdę okazyjnie.

pomocny wątek z przeglądem różnych księgarni ze względu na sposób pakowania:
cbr 1
cbr 2 (kopia google, oryginał wolno się ładuje)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2015, 10:17:54 pm wysłana przez mgnesium »

 

anything