Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2745 dnia: Lipiec 04, 2015, 01:24:37 pm »
Polecam Nieprzeczytane.pl.
http://www.nieprzeczytane.pl/Pasazerowie-wiatru-wydanie-zbiorcze-tom-1,product808657.html

dzięki  :smile:

jeszcze mam inne, offtopowe pytanie - empiki przesyłają książki między placówkami? od dawna szukam pewnej pozycji, a najwyraźniej tylko w dwóch oddziałach (oddalonych dość znacznie od mojego miejsca zamieszkania) uchowało się parę egzemplarzy.

Offline eskos

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2746 dnia: Lipiec 04, 2015, 01:55:23 pm »
jeszcze mam inne, offtopowe pytanie - empiki przesyłają książki między placówkami? od dawna szukam pewnej pozycji, a najwyraźniej tylko w dwóch oddziałach (oddalonych dość znacznie od mojego miejsca zamieszkania) uchowało się parę egzemplarzy.
Ze stacjonarnymi pewnie będzie problem, ale jeżeli możesz zamówić tą książkę przez empik.com, to masz możliwość odbioru osobistego w którymkolwiek salonie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2747 dnia: Lipiec 04, 2015, 02:14:06 pm »
Ze stacjonarnymi pewnie będzie problem, ale jeżeli możesz zamówić tą książkę przez empik.com, to masz możliwość odbioru osobistego w którymkolwiek salonie.

no niestety nie ma, nakład jest wyczerpany i wydaje się że tylko dwóm placówkom ostało się parę egzemplarzy. zapytałem, ponieważ być może ktoś miał podobny problem (dodzwonić się do stacjonarnego empiku nie sposób - wypróbowałem losowo 5 numerów, z odpowiedziami mailowymi również się zbytnio nie spieszą).

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2748 dnia: Lipiec 04, 2015, 03:32:33 pm »
działają wam powiadomienia o dostępności danej pozycji na bonito?
miałem dostać maila jak pasażerowie wrócą na stan, dzisiaj przeglądam schowek i widzę ostatnią dostepność "04.07.2015 11:39" (dwie godziny temu!) - skrzynka pocztowa oczywiście pusta.

U mnie to samo. Próbuję to sobie jakoś wytłumaczyć, np. przyszła skądś 1 szt. i ktoś sobie ją kupił z pracowników? (bo już wcześniej, jak pojawiał się jakiś tytuł, to e-maile przychodziły bez problemu).

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2749 dnia: Lipiec 04, 2015, 04:02:13 pm »
działają wam powiadomienia o dostępności danej pozycji na bonito?

I tak i nie...
Ostatnio miałem powiadomienie o dostępności Imperium Pingwina, ale np w sprawie Pasażerów dwukrotnie nie otrzymałem żadnej informacji.

U mnie to samo. Próbuję to sobie jakoś wytłumaczyć, np. przyszła skądś 1 szt. i ktoś sobie ją kupił z pracowników?

Na pewno jest inny powód, ostatnio któryś z użytkowników skorzystał z okazji i udostępnił nawet zdjęcie. Może, jak egzemplarze stają się ponownie dostępne to mija trochę czasu, a w tym czasie ktoś je kupuje i ponownie stają się niedostępne, a komputer komunikatu póżniej nie wysyła.

Offline muaddib85

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2750 dnia: Lipiec 05, 2015, 01:53:23 pm »
Możliwe, że to błąd systemu. Kiedyś czekałem na jakiegoś batmana i też myślałem, że przegapiam dostępność. Po tygodniu przestałem się denerwować, bo zauważyłem, że data ostatniej dostępności zmieniała się codziennie, co było raczej niemożliwe.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2751 dnia: Lipiec 05, 2015, 07:12:11 pm »
Skrobnijcie cosik o sklepie internetowym nieprzeczytane.pl - to sprawdzony sklep?
Pytam, bo tylko tam są Pasażerowie wiatru po normalnej cenie.
Tyle tylko, że zaczęło się od zamówienia Pasażerów, a potem dopisałem jeszcze 9 innych komiksiorów, bo były w rewelacyjnych cenach i grzech było nie skorzystać (podejrzane - zawsze myślałem, że ceny w bonito.pl to już szczyt taniości, a tu proszę!).
Wczoraj nadałem przelew, a teraz mnie gryzie, że być może w coś się wpakowałem, nie sprawdzając TU na Forum rekomendacji tego sklepu i teraz będę czekał miesiącami na realizację...  :shock:

PS. Skąd oni mają TAKIE ceny?!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2752 dnia: Lipiec 05, 2015, 07:30:04 pm »
Ja głównie zamawiam z nieprzeczytane gdy chodzi o polskie komiksy i absolutnie NIGDY nie było nic nie tak. Mimo, że nie jestem nawet w 1/10 taką marudą co do jakości przesyłek jak większość tego forum to ani jeden z moich komiksów od nich nie przyszedł obity czy z rysami (co widać po moich Blueberrych, gdzie tomy z literackiej są obite lekko z góry, a tomy z nieprzeczytane to igła). Ich paczki nie były pancerne ale zawsze zabezpieczone tam gdzie powinny.
perły przed wieprze

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2753 dnia: Lipiec 05, 2015, 08:14:35 pm »
Cytuj
Skrobnijcie cosik o sklepie internetowym nieprzeczytane.pl - to sprawdzony sklep?
Wystarczyło cofnąć się parę stron wstecz lub poszukać w innych tematach. Sporo osób brało w tym ja.
Cytuj
podejrzane - zawsze myślałem, że ceny w bonito.pl to już szczyt taniości, a tu proszę!
Byli tu też tacy co wychwalali rabaty na gildii czyli 25% jako najtańsze w sieci :lol: Literacka, czytam.pl, dobreksiążki.pl, wersalik i można jeszcze parę wymieniać co ma więcej niż 37%. Bonito z rabatem 35% i dodatkowym 5% dla kupujących dużo, oczywiście też się kwalifikuje do tej listy.
Cytuj
PS. Skąd oni mają TAKIE ceny?!
Ceny w hurtowni te same dla ogółu. Tylko jedni zarabią na jednym komiksie 5zł, a drudzy(empik np.) 50zł.
 
Cytuj
Ich paczki nie były pancerne ale zawsze zabezpieczone tam gdzie powinny.
Przy sporych ilościach pakują jak literacka. Czyli pancerna przesyłka. Zamawiałem tam parę razy wszystko na bardzo duży plus.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2754 dnia: Lipiec 05, 2015, 09:09:48 pm »
thenk ju, wory mocz za zmasowany odzew  :biggrin: (będę dzisiaj spał spokojniej)

PS: bonito.pl ma jeszcze ten PLUS, że porobili sobie sporo punktów osobistego odbioru książek (nawet w moich Katowicach jest jeden!)

PS2: tak mi po głowie chodzą te rabaty - ciekawe, ile może wydawca maksymalnie opuścić cenę, ażeby wyjść na minimalny zarobek na jednej sztuce? To temat tabu - wiadomo, że nikt pary nie puści - ale ciekawić, ciekawi...  :smile:

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2755 dnia: Lipiec 05, 2015, 09:18:03 pm »
Nieprzeczytane są nowym sklepem, więc teraz bardziej przyciągają klientelę niż zarabiają. Po paru miesiącach już nie będzie takich rabatów.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2756 dnia: Lipiec 05, 2015, 10:05:18 pm »
Cytuj
PS2: tak mi po głowie chodzą te rabaty - ciekawe, ile może wydawca maksymalnie opuścić cenę, ażeby wyjść na minimalny zarobek na jednej sztuce? To temat tabu - wiadomo, że nikt pary nie puści - ale ciekawić, ciekawi...  :smile:
Obiło mi się 60% od okładkowej dla hurtowni ale to bardzo niepotwierdzone info :smile: Więc raczej marne kwoty przy małych nakładach i dużych rabatach.
Cytuj
Nieprzeczytane są nowym sklepem, więc teraz bardziej przyciągają klientelę niż zarabiają. Po paru miesiącach już nie będzie takich rabatów.
Sklep na zasadzie Aros/Bonito. Czyli jeden jeden właściciel. Właścicielem nieprzeczytane jest profit czyli inna księgarnia profit24.pl. A czy nowy sklep? Od maja 2014 już są więc nie taki nowy.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2757 dnia: Lipiec 06, 2015, 12:16:35 pm »
Właśnie witki mi opadły.
Przed chwilą miałem telefon z nieprzeczytane.pl - dzwoniła jakaś miła pani z biura obsługi klienta, że ''niestety, ale Pasażerowie Wiatru są już nieosiągalni''.
Jak pisałem parę postów wyżej - właśnie dla tej pozycji misternie zbudowałem całe zamówienie.
Jak pech, to pech.  :sad:
Czyżby pozostało mi jedynie wspomóc finansowo krwiopijczą organizację o paskudnej nazwie EMPiK:roll:
Bida...

PS. Miałem e-mail z bonito.pl, że znowu mają w ofercie ''Sandman: Ulotne życia'' (na chwilę obecną jest 45 szt., kto chce niech się spieszy)

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2758 dnia: Lipiec 06, 2015, 12:37:01 pm »
W Nieprzeczytane Ulotne za 55 zł. A ja czekam aż dodrukują Krainę snów, bo brakuje mi tego jednego tomu do kompletu.

Offline Garf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2759 dnia: Lipiec 06, 2015, 02:53:27 pm »
Takie coś znalazłem, może zaciekawi osoby, które lubią komiksy frankofońskie, ale nie znają języka i nie mogą czytać w oryginale: wydawnictwo Delcourt będzie sukcesywnie publikować na comixology.com cyfrowe wersje swoich komiksów przetłumaczone na angielski.

http://www.comicbookresources.com/article/found-in-translation-delcourt-brings-french-comics-in-english-to-comixology
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!