trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2640 dnia: Maj 26, 2015, 11:16:56 pm »
@wilk trochę cierpliwości. Mi kiedyś w literackiej przelali zwrot po dwóch tygodniach. Następnego dnia dostałem jeszcze maila z przeprosinami, że tak późno bo mieli nawał pracy (a był to okres przedświąteczny).

Dla mnie literacka to numer jeden wśród wszystkich sklepów. Podoba mi się, że wszystkie komiksy które nie mają fabrycznej folii owijają stretchem. Ostatnio złożyłem tam naprawdę duże zamówienie i po otwarciu paczki jeszcze przez kilka minut nie mogłem wyjść z podziwu jak były zapakowane. Zadbali nawet o taki szczegół jak tekturki wyrównujące poziom gdy komiksy były różnej grubości.

Tak jeszcze w ramach ciekawostki, bestsellery w literackiej:
http://www.literacka.pl/best_sellers.php
praktycznie same komiksy :biggrin:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2641 dnia: Maj 26, 2015, 11:23:03 pm »
Ja tam Ciebie nie będę zaraz wyśmiewał co zdaje się robić Kuki, ale...
Przedstawiony przez Ciebie pogląd nie jest do końca zaraz aż taki odosobniony, ale moim zdaniem jest dość trudny do obrony.

Opall, krótko tytułem sprostowania. Po pierwsze, nie wyśmiewam Wilka, a jedynie jego pieniackie podejście do sprawy, u podłoża którego leży arogancja wynikła z zachłyśnięcia się przepisami przy jednoczesnym braku doświadczenia procesowego i zrozumienia zasad i istoty prawa (w szczególności, żadnemu prawnikowi nie przyszłoby do głowy wytaczanie powództwa z wyżej podanych powodów). Po drugie, przywołany przez Ciebie artykuł dotyczy sprzedaży komisowej i sytuacji, w której rzecz została wydana, zatem ma się ona nijak do "kazusu Wilka". Po trzecie, świadczenie w "kazusie Wilka" nie spełnia żadnej z przesłanek definicji ustawowej świadczenia nienależnego, zawartych w przepisie art. 410 kc, o czym - to po czwarte - łatwo się przekonać choćby na podstawie lektury uzasadnienia wyroku SN z 17.01.2002 r. III CKN 1500/00.

Ale przede wszystkim, moja rekacja była spowodowana niesprawiedliwym osądem Wilka odnoszącym się do Literackiej, a co za tym idzie p. Lukasza Stadnickiego, z którym miałem przyjemność kilkakrotnie się komunikować i na tej podstawie, a także sumienności w realizowaniu moich zamówień wiem, że człowiek oraz prowadzona przez niego firma są jak najbardziej godni zaufania.


Offline tokage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2642 dnia: Maj 27, 2015, 08:35:44 am »
Literacka - peany pochwalne. Zawsze świetne pakowanie, stan igła, świetny kontakt z właścicielem. Z okazjonalnego klienta zostałem stałym.

Nieprzeczytane - nie wiem co myśleć. Dobre ceny, ale pakowanie straszne + stan jednego z zamówionych przeze mnie komiksów - wycieruch. Dam im jeszcze jedną szansę.

Bookdepository - no  i zazgrzytało między kochankami. Reklamacje z powodu uszkodzeń komiksów zawsze bez słowa i przeprowadzone perfekcyjnie. Pierwszy raz reklamuję zamówienie z którego jeden komiks nigdy do mnie nie dotarł i droga przez piekło. Skończy się na chargebacku chyba bo z ichnim biurem obsługi zdaje się już nic nie zwojuję. 

Offline opall

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2643 dnia: Maj 27, 2015, 08:41:20 am »
Opall, krótko tytułem sprostowania. Po pierwsze, nie wyśmiewam Wilka, a jedynie jego pieniackie podejście do sprawy, u podłoża którego leży arogancja wynikła z zachłyśnięcia się przepisami przy jednoczesnym braku doświadczenia procesowego i zrozumienia zasad i istoty prawa (w szczególności, żadnemu prawnikowi nie przyszłoby do głowy wytaczanie powództwa z wyżej podanych powodów). Po drugie, przywołany przez Ciebie artykuł dotyczy sprzedaży komisowej i sytuacji, w której rzecz została wydana, zatem ma się ona nijak do "kazusu Wilka". Po trzecie, świadczenie w "kazusie Wilka" nie spełnia żadnej z przesłanek definicji ustawowej świadczenia nienależnego, zawartych w przepisie art. 410 kc, o czym - to po czwarte - łatwo się przekonać choćby na podstawie lektury uzasadnienia wyroku SN z 17.01.2002 r. III CKN 1500/00.

Ale przede wszystkim, moja rekacja była spowodowana niesprawiedliwym osądem Wilka odnoszącym się do Literackiej, a co za tym idzie p. Lukasza Stadnickiego, z którym miałem przyjemność kilkakrotnie się komunikować i na tej podstawie, a także sumienności w realizowaniu moich zamówień wiem, że człowiek oraz prowadzona przez niego firma są jak najbardziej godni zaufania.


Podany przez Ciebie wyrok odnosi się tylko do jednej z przesłanek (kondycji) zaistnienia nienależnego świadczenia, a w jego uzasadnieniu też nie ma jakiś konkretnych rozważań co do pozostałych przesłanek.
Orzecznictwo i komentarze do k.c. w tej materii są naprawdę bogate, co sprawia, że można znaleźć argumenty przemawiające za różnymi podejściami.
Jestem dalej zdania, że można bronić tego stanowiska, a na ile skutecznie to zależałoby pewnie od sądu na jaki się trafi i jakie poglądy akurat ten konkretny skład podziela - niestety w Polsce tak wygląda rzeczywistość procesowa.


Co do samej możliwośći wytoczenia pozwu w sytuacji podanej przez wilka. Oczywiście, że ociera się to o pieniactwo, oczywiście, że żaden zdrowo myślący prawnik nie wytoczy pozwu o taką kwotę, oczywiście, że zdarzają się pozwy o takie (i o mniejsze) pieniądze.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2644 dnia: Maj 27, 2015, 08:41:55 am »
Bookdepository - no  i zazgrzytało między kochankami. Reklamacje z powodu uszkodzeń komiksów zawsze bez słowa i przeprowadzone perfekcyjnie. Pierwszy raz reklamuję zamówienie z którego jeden komiks nigdy do mnie nie dotarł i droga przez piekło. Skończy się na chargebacku chyba bo z ichnim biurem obsługi zdaje się już nic nie zwojuję.
Trafiles chyba na nie-tego-pracownika-co-trzeba po prostu.

A dodam cos od siebei nt. literackiej. Zdarza(lo) im sie wysylac komiksy zanim uisci sie naleznosc za zamowienie!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline FloreK9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2645 dnia: Maj 27, 2015, 09:18:23 am »
Dołączam się do osób chwalących Literacką. Dla mnie bez konkurencji, pakowanie (przykładają się tak, że dałbym im własną córkę kurierem wysłać ;) ), ceny, kontakt. Wszystko na najwyższym poziomie. Szkoda tylko braku tych komiksów Muchy dlatego od czasu do czasu muszę złożyć zamówienie gdzieś indziej.

Offline muaddib85

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2646 dnia: Maj 27, 2015, 10:29:09 am »
Akurat z kontaktem u literackiej jest różnie. Zdażyło mi się kiedyś, że kupiłem komiks, którego nie było już w hurtowni. Dostałem maila z pytaniem czy mogą wysłać to co jest. Na drugi dzień odpisałem, żeby wstrzymali się z wysyłką, bo w kolejnym tygodniu będę składał kolejne zamówienie, a kilka złotych za przesyłkę robiło różnicę w stosunku do innych sklepów. Okazało się, że paczkę już wysłano, ale dowiedziałem się o tym jak przyszedł kurier. Co prawda otrzymałem zwrot pieniędzy z proporcjonalnym obniżeniem ceny wysyłki, ale niesmak pozostał. Tym bardziej, że przy kolejnym zamówieniu znów dostałem maila, że zabrakło jednej pozycji kolejnego komiksu...
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2015, 10:35:33 am wysłana przez muaddib85 »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2647 dnia: Maj 27, 2015, 11:36:29 am »
Podany przez Ciebie wyrok odnosi się tylko do jednej z przesłanek (kondycji) zaistnienia nienależnego świadczenia, a w jego uzasadnieniu też nie ma jakiś konkretnych rozważań co do pozostałych przesłanek.
Orzecznictwo i komentarze do k.c. w tej materii są naprawdę bogate, co sprawia, że można znaleźć argumenty przemawiające za różnymi podejściami.
Jestem dalej zdania, że można bronić tego stanowiska, a na ile skutecznie to zależałoby pewnie od sądu na jaki się trafi i jakie poglądy akurat ten konkretny skład podziela - niestety w Polsce tak wygląda rzeczywistość procesowa.
Tak, przywołany wyrok dotyczy przesłanki "nieosiągnięcia zamierzonego celu świadczenia", bo sposrod wszystkich przeslanek, o jakich mowa w art. 410 kc, jedynie ta przesłanka mogłaby ewentualnie mieć tutaj zastosowanie (niezasadnośc pozostałych w przypadku "kazusu Wilka" w oczywisty sposób wynika z wykladni jezykowej). Jednakże wykładnia SN przedstawiona w tym wyroku rozwiewa i w tym zakresie wszelkie wątpliwości na niekorzyść interpretacji "nienależyto-świadczeniowej".

Nie ulega jednak wątpliwości, że przed sądem (i nie tylko w Polsce) można bronić każdego poglądu, bo po prostu należy to do istoty sporu. Skuteczność obrony zależy przede wszystkim od stopnia absurdalności poglądu, umiejętności prawniczych i erysytycznych osob prowadzących spór oraz kompentencji skladu sedziowskiego.

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2648 dnia: Maj 27, 2015, 12:17:23 pm »

Ja tam Ciebie nie będę zaraz wyśmiewał co zdaje się robić Kuki, ale...
Przedstawiony przez Ciebie pogląd nie jest do końca zaraz aż taki odosobniony, ale moim zdaniem jest dość trudny do obrony.


Patrz: Odstąpienie od umowy może nastąpić w wyniku skorzystania z rękojmi, jednak nadto zwrotu ceny można dochodzić między innymi na podstawie przepisów o nienależnym świadczeniu (por. P. Grabowski,Odpowiedzialność komisanta z tytułu rękojmi przy sprzedaży komisowej, Mon. Praw. 1999, nr 5, s. 23).

Ty byś przedstawiał takie stanowisko - rozumiem, że domagał byś się zwrotu ceny w terminie przewidzianym przez przepisy tj. niezwłocznie (kwestia wykładni tego określenia to kilka(dziesiąt) stron rozważań)


Sprzedawca podnosiłby zapewne, że doszło do odstąpienia, co jest moim zdaniem bardziej sensowne.


Pamiętaj, że przy wytaczaniu pozwu sąd i tak musiałby ocenić, czy pozwany dał do tego podstawy.
Pytanie jakie terminy zakreśliłbyś w wezwaniu i jaka byłaby reakcja sprzedawcy.
Jednak tak bardzo ogólnie : myślę, że brak zwrotu ceny po kilku dniach, nie daje podstawy do wytoczenia pozwu, bez uprzedniego wezwania z zakreślonym sensownym terminem.

Opall, jeszcze raz dzięki, ale naprawdę dobrze wiem co robię. :smile: Na "kulturalne" zaczepki użytkownika KukiOctopus nie ma nawet co zwracać uwagi.

Tak jak pisałem w swoim pierwszym poście oczywiście nie będę składał pozwu natychmiast i oczywiście nie chcę tego robić. I tak jak również pisałem dzisiaj wysłałem wezwanie do zapłaty. Termin na zwrot dałem blisko czternastodniowy i uważam, że jest aż nadto długi.

Do odstąpienia od uowy w mojej ocenie nie doszło. Dosżło jedynie do zmiany umowy na mocy porozumienia stron. Zamiast trzech komiksów i jednej książki sprzedawca sprzedał mi trzy komiksy. Tymczasem zapłaciłem również za książkę. W tym przypadku można mówić albo o tym że podstawa do świadczenia za książkę odpadła albo zamierzony cel świadczenia nie został osiągnięty. Któraś z tych podstaw. Musiałbym wczytać się głębiej w komentarze, żeby wybrać którąś a nie chce mi się tego teraz robić :razz:

Co do reakcji sprzedawcy na wezwanie to oczywiscie oczekuję wpłaty w zakreślonym w wezwaniu terminie. :smile:


fanów wycieczek osobistych uprasza się o bliższe zapoznanie się z funkcją "Prywatna Wiadomość". tak, mamy coś takiego, można wysyłać.
fragsel

 
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2015, 01:59:49 pm wysłana przez fragsel »

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2649 dnia: Maj 27, 2015, 03:27:42 pm »
Dostałem dziś pakę z Nieprzeczytane. Duży plus za to, że prośba o dobre zabezpieczenie komiksów, żeby w transporcie nie uległy uszkodzeniu, nie została zignorowana.



Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2650 dnia: Maj 27, 2015, 06:43:00 pm »
To i tak nic w porównaniu z pakowaniem w Atom Comics.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2651 dnia: Maj 27, 2015, 06:45:15 pm »
To i tak nic w porównaniu z pakowaniem w Atom Comics.

pakują dobrze ale wpadli w rutynę. mylą zeszyty (np cover b zamiast a), czasami zdarzają się lekkie naderwania lub zagięcia.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2652 dnia: Maj 27, 2015, 06:59:41 pm »

Współczuję ale cholera, biorę komiksy z Atom od kiedy powstali chyba, często, miesiąc w miesiąc i absolutnie nigdy nic nie było nie tak z komiksami w paczce.
perły przed wieprze

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2653 dnia: Maj 27, 2015, 07:10:53 pm »
Współczuję ale cholera, biorę komiksy z Atom od kiedy powstali chyba, często, miesiąc w miesiąc i absolutnie nigdy nic nie było nie tak z komiksami w paczce.

pewnie mam pecha  :smile:

i żeby doprecyzować - takie coś zdarza mi się raz na około 20 zamówionych pozycji (zeszytów bądź trade'ów). teoretycznie więc źle nie jest, ale również kupuję u nich od początku (listopad 2012) i pierwszą "wpadkę" zaliczyli jakoś rok później (od tego czasu semiregularnie się to powtarza), stąd taka a nie inna treść powyższego posta.

Offline burberry

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2654 dnia: Maj 28, 2015, 02:58:20 pm »
Reklamował ktoś z Was cokolwiek w Nieprzeczytane.pl? Chciałbym wymienić swojego Yansa. Jak to wygląda?
Bóg Cię kocha

 

anything