Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1083277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2595 dnia: Maj 23, 2015, 11:08:51 am »
No właśnie rano miałem 10%, teraz mam ponad 32%. Dziwne. Zaraz składam wyczekiwane zamówienie!
U nich rabaty zminiaja sie w sekundy na sekunde, wiec w akurat trafiles na zla sekunde :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2596 dnia: Maj 23, 2015, 02:20:14 pm »
Zaraz cholera mnie trafi z tym zamówieniem  :-X na Nieprzeczytane, jak zamawiałem tam za pierwszym razem, miałem jakiś problem, bo ciągle wyskakiwał mi błąd "•Podaj prawidłowy numer telefonu komórkowego!", ale myślałem wtedy, że to dlatego, że zamawiałem niezalogowany. Teraz zamawiam zalogowany i znów ten błąd... Nikt z Was tak nie miał?

Edit: ale głupota, wybierając wysyłkę do Paczkomatu nie akceptuje mi nr. tel., zmieniam na wysyłkę do RUCHu i już numer jest ok. Jakoś nie pamiętam podobnych błędów w Gildii, Arosie, Bonito, czy Literackiej...
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2015, 03:15:16 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Shinue

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2597 dnia: Maj 23, 2015, 04:54:10 pm »
- 2 kwietnia składam zamówienie w Komikslandia.pl na "Biblię" Bisleya i mangę "Abara" (oba tytuły dotstępne)
- 5 maja (po miesiacu cierpliwego czekania) dzwonię do księgarni z zapytaniem "Co z moim zamówieniem?". Pan z infolini odnajduje moje zamowienie, informuje, że są poroblemy z dostępnoscią Bibli, obiecuje zwrot pieniedzy w razie możnosci realizacji zamówienia
 - dziś, 23 maja, sobota, godzina 14.22 - (po niemal kolejnym miesiącu czekania) zamiast zamówienia otrzymuję maila z Komikslandia.pl o treści:

"Zamówienie nr... otrzymało status: Odebrane

Szanowny Kliencie,
Bardzo dziękujemy za odebranie zamówienia. Zapraszamy do kolejnych zakupów w KOMIKSLANDIA.PL."

o nie, szanowna księgarnio, już nic nigdy u was nie zamówię...
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2015, 05:22:49 pm wysłana przez Shinue »

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2598 dnia: Maj 24, 2015, 06:40:50 pm »
W bookdepository pracują nasi :smile:  Na fakturze dopisali mi: Pozdrowienia, Rodacy z UK:)
A żeby nie był całkiem offtop, to miałem ostatnio kilka zamówień stamtąd i wszystkie przyszły w stanie nienaruszonym, chociaż pakowanie jest takie sobie. Ot albo karton, albo taka utwardzona koperta. Żadnych bąbelków ani podobnych rzeczy nie uświadczyłem.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline opall

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2599 dnia: Maj 24, 2015, 09:57:53 pm »
W bookdepository pracują nasi :smile:  Na fakturze dopisali mi: Pozdrowienia, Rodacy z UK:)
A żeby nie był całkiem offtop, to miałem ostatnio kilka zamówień stamtąd i wszystkie przyszły w stanie nienaruszonym, chociaż pakowanie jest takie sobie. Ot albo karton, albo taka utwardzona koperta. Żadnych bąbelków ani podobnych rzeczy nie uświadczyłem.


A tylko pytanie - jak dokonujesz zamówień to przez proxy? A jeśli tak to jakie?

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2600 dnia: Maj 24, 2015, 10:44:56 pm »
- 2 kwietnia składam zamówienie w Komikslandia.pl na "Biblię" Bisleya i mangę "Abara" (oba tytuły dotstępne)
- 5 maja (po miesiacu cierpliwego czekania) dzwonię do księgarni z zapytaniem "Co z moim zamówieniem?". Pan z infolini odnajduje moje zamowienie, informuje, że są poroblemy z dostępnoscią Bibli, obiecuje zwrot pieniedzy w razie możnosci realizacji zamówienia
 - dziś, 23 maja, sobota, godzina 14.22 - (po niemal kolejnym miesiącu czekania) zamiast zamówienia otrzymuję maila z Komikslandia.pl o treści:

"Zamówienie nr... otrzymało status: Odebrane

Szanowny Kliencie,
Bardzo dziękujemy za odebranie zamówienia. Zapraszamy do kolejnych zakupów w KOMIKSLANDIA.PL."

o nie, szanowna księgarnio, już nic nigdy u was nie zamówię...
Kiedyś Komikslandia kupiła coś ode mnie na Allegro - po dwóch miesiącach oczekiwania z mojej strony, kilkukrotnym zwodzeniu mnie z terminem zapłaty i interwencji Allegro - łaskawie zapłacili. Nic nie kupowałem, ale widzę, że równie niepoważnie podchodzą do klienta.

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2601 dnia: Maj 25, 2015, 04:03:59 pm »

A tylko pytanie - jak dokonujesz zamówień to przez proxy? A jeśli tak to jakie?


normalnie zamawiam, bez żadnych kombinacji
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2602 dnia: Maj 25, 2015, 04:05:03 pm »
a da się w ogóle przez proxy? w sensie nie plują się że płacisz, dajmy na to w koronach szwedzkich, a chcesz wysyłkę do polski?

Offline devilbot

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2603 dnia: Maj 25, 2015, 04:39:22 pm »
Walutę można zmieniać niezależnie od ip.
Zamówiłem dzisiaj pierwszy raz w bookdepository przez proxy.
Za trzy komiksy Moon Knight vol 1 i 2 oraz Superior Foes normalnie wychodzi 182 zł, przez proxy usa zamówiłem za 138 zł. Mam nadziej, że wszystko będzie ok.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2604 dnia: Maj 25, 2015, 04:55:15 pm »
sorry, nie uściśliłem - moje pytanie dotyczyło sytuacji jak powyżej. "nie plują się" że płacisz w cenach z jednej strefy świata, podczas gdy adres, dane personalne i konto w banku należą do innej (bo w jakiej walucie faktycznie, co to kogo)?

Offline Nick Jackolson

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2605 dnia: Maj 25, 2015, 06:55:28 pm »
To może ja odpowiem : nie ma znaczenia. Licz się tylko z tym, że do Polski zapłacisz vat i tyle. Wysyłka jest darmowa. Alias omnibus z Ip USA wyszedł mi 200 zł (promocja) + 12 zł vat. Zapłaciłem 212 zł za wszytko w złotówkach i doszło cacy ale, po 15 dniach.

Dodam, też że raz  popieprzyłem zamówienie i odesłali mi kasę na następny dzień bez mrugnięcia - solidna firma.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2606 dnia: Maj 25, 2015, 08:27:18 pm »
dzięki za odpowiedź  :smile:

z możliwością doliczenia vat-u się liczyłem, wydawało mi się po prostu że bookdepository dzieli świat na strefy ekonomiczne (tak jak steam przykładowo).

podatki podatkami, ale jak w przypadku bookdepository wygląda sprawa celna?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2015, 08:35:08 pm wysłana przez mgnesium »

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2607 dnia: Maj 25, 2015, 08:43:33 pm »
podatki podatkami, ale jak w przypadku bookdepository wygląda sprawa celna?
BD miesci sie w GB wiec nie ma cla bo UE :D
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2608 dnia: Maj 25, 2015, 10:06:18 pm »
Death, rzuciłeś na mnie swoją klątwę?

...

Rzucam klątwę na...

Na kogo przeszła (z góry mocno przepraszam)?
Paczka z księgarni Incal przełamała moją złą passę, to chyba obecnie najlepiej pakujący sklep. Widać na każdej przesyłce, że nie jest ona "składana automatycznie", tylko z serduchem. Opakowanie jest dopasowane do komiksów, a nie komiksy do kartonu.
Dzisiejsza skromna paczka z Bonito również przyszła do kiosku Ruchu w stanie bardzo dobrym, a Habibi za 70 zł z przesyłką, okazała się strzałem w 10 - przeczytałem dwa rozdziały i się zakochałem w tej małej cegiełce.

Offline wilk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2609 dnia: Maj 26, 2015, 01:50:01 pm »
Ku przestrodze opiszę dotychczasową historię mojego pierwszego i na pewno jedynego w życiu zamówienia w sklepie literacka.pl


W dniu 16 maja 2015 r. (w sobotę) złożyłem zamówienie na trzy komiksy (Pasażerowie wiatru, Koziorożec - Zarkan, Armada - Chłód) i jedną książkę (mniejsza z tym jaką ;)). Przyznaję, że zdecydowałem się na zakup w tym sklepie głównie dlatego, że według informacji na stronie książka ta była dostępna, gdy tymczasem w innych sklepach została wyprzedana. W uwagach do zamówienia poprosiłem o solidne zapakowanie przesyłki. W tym samym dniu zrobiłem zwykły przelew za trzy komiksy, książkę i koszty wysyłki kurierem. W dniu 18 maja 2015 r. w informacji o zamówieniu pojawiła się informacja "Dziękujemy za wpłatę". W dniu 19 maja otrzymałem maila następującej treści: Komentarze do twojego zamówienia:


Cytuj
Niestety zabrakło: [tu tytuł książki - przyp. własny]. Proponujemy wysyłkę reszty zamówienia i zwrot za ten tytuł. Bardzo przepraszamy za kłopot.






Został zmieniony status twojego zamówienia.


Nowy status: PROBLEM Z REALIZACJĄ ZAMOWIENIA


Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odpowiedz na ten email.
W odpowiedzi, w tym samym dniu wysłałem maila o następującej treści:
Cytuj
Dobrze, proszę wysłać resztę zamówienia, a cenę za [tu tytuł książki - przyp. własny] zwrócić na na mój rachunek, z którego dokonałem przelewu.
W odpowiedzi, w dniu 19 maja 2015 r., sklep przysłał takiego maila:
Cytuj
Dziękujemy za informację i jeszcze raz przepraszamy za kłopot.
W dniu 20 maja (lub 21 maja - nie pamiętam teraz dokładnie) odebrałem przesyłkę z trzema komiksami. Komiksy zostały jedynie obciągnięte folią (termokurczliwą?) i zapakowane w karton. Koziorożec i Armada przyszły w stanie idealnym ale Pasażerowie mają jeden róg minimalnie obskubany tak, że widać biały papier. Nie wiem czy to powstało w transporcie czy już tak było gdy był pakowany. Nie ma to jednak istotnego znaczenia dla przyczyn z jakich zdecydowałem się napisać tego posta.


W dniu 22 maja 2015 r. (piątek) wciąż nie miałem zwrotu kwoty za książkę na moim rachunku. W związku z tym napisałem maila o takiej treści:
Cytuj
Dzień dobry,


Kiedy mogę się spodziewać zwrotu kwoty za książkę [tu tytuł książki - przyp. własny] ?
Nie dostałem żadnej odpowiedzi na powyższego maila. Wobec tego wysłałem kolejnego w dniu 24 maja 2015 r.:
Cytuj
Ponawiam pytanie. Kiedy mogę się spodziewać zwrotu kwoty za książkę [tu tytuł książki - przyp. własny]? Ze szczegółów zamówienia wychodzi, że jest to kwota 33,42 zł. Niedługo minie tydzień, a wciąż ta kwota nie wpłynęła na mój rachunek.


Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na maile ani oczywiście pieniędzy. Jutro wysyłam wezwanie do zapłaty, a w razie braku wpłaty poważnie rozważam złożenie pozwu, mimo tak niskiej kwoty. Tak dla zasady.


Konkludując, literacka.pl to najgorszy sklep w jakim kiedykolwiek robiłem zakupy. Zdecydowanie odradzam robienie tam zakupów niezdecydowanym. Jedynym plusem tego sklepu są niskie ceny. Jednak jeżeli chodzi o zwrot pieniędzy to postępowanie sklepu urąga pod tym względem wszelkim standardom. Niewiele lepiej jest z pakowaniem ale np. do sklepu Gildii nie ma startu.