trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2490 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:12:20 pm »
Mam dzisiaj inny problem: pytanie nie brzmi gdzie kupować komiksy, ale za co je kupić...  :lol: :roll:

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2491 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:16:16 pm »
To musisz założyć osobny wątek, bo w tym chodzi o to, gdzie je kupować.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2492 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:17:23 pm »
Mam dzisiaj inny problem: pytanie nie brzmi gdzie kupować komiksy, ale za co je kupić...  :lol: :roll:

Najlepiej za pieniądze, handel wymienny odszedł do lamusa.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2493 dnia: Kwiecień 27, 2015, 10:34:47 pm »
Ramirez
Mam ten sam problem, szkoda ze nowosci nie ukazuja sie mniej wiecej w tym samym momencie. Czlowiek od razu zlozylby duze zamowienie i bylby spokoj, a tak trzeba ciagle na cos czekac.  :razz: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2494 dnia: Kwiecień 30, 2015, 03:03:43 pm »
    Na Literackiej nie dość, że jeszcze ich nie wrzucili, to zniknęła "Jaskinia wspomnień" Andreasa...

Uprzejmie donoszę, na literackiej do sprzedaży wróciła Jaskinia wspomnień (przynajmniej mi się ponownie w koszyku "aktywowała").

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2495 dnia: Kwiecień 30, 2015, 03:11:24 pm »
Uprzejmie donoszę, na literackiej do sprzedaży wróciła Jaskinia wspomnień (przynajmniej mi się ponownie w koszyku "aktywowała").

Ja nie mogłem się doczekać i już zamówiłem w Bonito. Mieli wszystko co chciałem, tylko nie "Wartowników 4" - oczywiście jak już zamówienie miałem gotowe do wysyłki, to "Wartownicy 4" się pojawili.

Offline opall

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2496 dnia: Kwiecień 30, 2015, 07:26:55 pm »
Dolar dalej leci w dół, a multiversum swoje.
Kurs wg nbp na dziś 3,59. Przelicznik wg. multiversum 4,10.
Pół złotówki różnicy na dolarze to już trochę przegięcie.
I tak pewnie będę tam kupował, ale mimo wszystko trochę niesympatyczne postępowanie Pana P.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2497 dnia: Kwiecień 30, 2015, 07:37:03 pm »
Ruch jest obecnie najlepszą firmą, która zajmuje się logistyką paczek z księgarń do naszych łapek. Ale nic nie może być do końca idealne.
Już dwa razy miałem tak, że musiałem do nich pisać, bo coś się spieprzyło w systemie i naliczyło sobotę i niedzielę jako dni robocze. Według regulaminu masz 5 dni roboczych od dnia następnego po tym, w którym otrzymałeś smsa, że paczka już czeka. Czyli np. sms przychodzi w środę i na odbiór masz czw, pt, pon, wt i śr. Raz się tak zdarzyło, że paczka została za szybko zwrócona i musiałem interweniować, że co jest ruchu, o co wam chodzi. No i wysłali ją ponownie. A dziś odebrałem paczkę, która była zagrożona tym samym. W niedzielę otrzymałem smsa, że zostały dwa dni na odbiór, a przecież miała na mnie czekać do czwartku. Od razu napisałem maila, żeby przypadkiem znowu nie zwrócili paczki, bo już raz tak miałem. Odpisali, że faktycznie mieli jakiś błąd.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2498 dnia: Kwiecień 30, 2015, 08:12:03 pm »
Dolar dalej leci w dół, a multiversum swoje.
Kurs wg nbp na dziś 3,59. Przelicznik wg. multiversum 4,10.
Pół złotówki różnicy na dolarze to już trochę przegięcie.
I tak pewnie będę tam kupował, ale mimo wszystko trochę niesympatyczne postępowanie Pana P.

Jeżeli faktury musieli zapłacić amerykańcom w terminie, kiedy dolar był po 4 zł, to nie dziwię się, że nie spadły :)

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2499 dnia: Kwiecień 30, 2015, 08:45:45 pm »
Przecież polskie sklepy sprzedające głównie oryginały z Chameryki mają teraz nóż na gardle - dolar wysoko, Egmont atakuje, mniejsi też wzięli się solidnie za trykociarzy. Widmo bankrutwa krąży blisko. A to wszystko wynik klęski urodzaju.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2500 dnia: Kwiecień 30, 2015, 08:47:10 pm »
Jeżeli faktury musieli zapłacić amerykańcom w terminie, kiedy dolar był po 4 zł, to nie dziwię się, że nie spadły :smile:
A czy w takim razie nie dziwi Cię, że gdy dolar poszedł w górę, to ceny towaru MVM zakupionego przed podwyżką również odpowiednio wzrosły?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2015, 08:57:11 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2501 dnia: Kwiecień 30, 2015, 09:18:14 pm »
Nie dziwi mnie. Choć nie popieram takich praktyk.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2502 dnia: Maj 01, 2015, 05:15:22 am »
A czemu liczysz kurs kupna? By kupić coś w Ameryce musisz kupić dolary, a nie je sprzedawać.
Bardziej wiarygodny kurs, kurs przedaży mBanku - 3,72. To nadal prawie 40 groszy mniej niż przelicznik Multviersum.
Nie mówiąc, że ostatnio komiksy z takich wydawnictw jak IDW, Boom czy Fantagraphics przeniesiono do przelicznika B.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2503 dnia: Maj 01, 2015, 11:04:51 am »
MVM ma teraz bardzo mocną pozycję i sprytnie to wykorzystuje, np. dni otwarte i promocje z przelicznikiem 2,5, ale tylko na miejscu. Do tej pory nie mam pojęcia, dlaczego ten przelicznik obowiązuje tylko na miejscu, a nie można by zrobić dnia otwartego dla internetowych, aby też skorzystali, np. w wakacje, bo teraz jest sporo tytułów.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2504 dnia: Maj 01, 2015, 02:10:30 pm »
Z racji pierwszego postu witam wszystkich, choć forum odwiedzam od dawna dopiero teraz naszło mnie na rejestrację. :smile:

Co do głównego tematu:

- Bonito- lider w moim rankingu z racji dodatkowych procentów dla kupujących dużo(czyli dodatkowe 5%), dostępność Muchy, pakowanie na 10/10(zero latania komiksów w środku paczki, albo papier do pakowania, albo folia bąbelkowa)
- Aros- zamawiam tam tylko wtedy jak w Bonito kończy się promocja i Aros dostaje w spadku zakres lepszy lub porównywalny procentowo, pakowanie 10/10
- Literacka- drugie miejsce w moim rankingu, spory rabat bo w okolicach 35% lub wyżej, zaufanie co do klienta(brak kasy na ich koncie z mojej strony a paczka już w moich rękach), zdarzające się promocje w okolicach 42%, okresowo pojawiają się tytuły których brak już od dawna w innych księgarniach, pakowanie 10/10
-Gildia- tytuły w przedsprzedaży, dużo tytułów już niedostępnych w innych księgarniach, liczne promocje, minus jedynie za mały rabat, za pakowanie 10/10
- Centrum Komiksu- najlepszy sklep stacjonarny w kraju, z internetowej nigdy nie korzystałem,
- Profit24.pl- niegdyś zakupy prowadziłem tylko stamtąd ale zniżyli rabaty, pakowanie 8/10(pakowanie w sam karton usztywniający)
- Komiksiarnia.pl- zakupy tylko brakujących pozycji, kontakt w sobotę i niedzielę mailowo!, pakowanie 9/10
- Dobre książki- dawna czołówka dyskontowa, pakowanie 9/10
- Incal- dostępność starszych pozycji, małe rabaty, pakowanie 8/10
- Picture Book- rzadko, ale polecam, pakowanie 9/10
- Empik.pl- w stacjonarnym nie kupuję wiadomo dlaczego, natomiast online przeważnie 2 razy w roku jak się trafi promocja 3 za 2(ostatnio np.)- pakowanie 8/10
- Czytam.pl- tradycyjne rabaty czyli 31%- 38%, pakowanie 9/10
- Swiatksiażki/Fabryka- na minus małe rabaty, pakowanie 7/10
- Matras- tylko raz i ostatni raz, ostatnio dosyć fajna promocja uwzględniona na forum, niestety na 4 komiksy tylko jeden okazał się w dobrym stanie i ten na którym mi najbardziej zależało(Rycerze św. Wita- okolice 78zł), pakowanie 2/10(wszystko w środku latało więc miękkie okładki szlag trafił)
- Merlin- tylko jak są promocje, pakowanie 8/10
- Sklep Egmont- raz do roku na wyprzedaży 50%, 9/10
-Madbooks- tylko raz na promocji na Egmont 42%, bez zastrzerzeń, pakowanie 7/10

Możliwe że jeszcze parę się przewinęło.

Moje podium:
1. Bonito
2. Literacka
3. Gildia/Aros