trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2400 dnia: Marzec 29, 2015, 09:45:22 am »
mysle, ze z czasem spadna ceny w mvm.  :razz:
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2401 dnia: Marzec 29, 2015, 10:02:42 am »
Ja rozumiem, ale pamiętajmy, że Multiversum kupuje wszystko z rabatami. I do tej pory było tak, że jeżeli dolar (kurs sprzedaży) kosztował np. 3,83, to przelicznik A na MvM wynosił 3,90, a teraz dolar kosztuje 3,88 (jeżeli nie widzicie, to poniżej 3,9 jest ładne parę dni), a przelicznik nadal 4,10.

z większością wydawnictw (marvel, image, dc) jest tak, że nabywca hurtowy - sprzedawca detaliczny (retailer) płaci od 50 do 70% ceny okładkowej (tak mają w każdym razie barnes and noble, amazon, cheap graphic novels i instock trades - nie widzę powodu dla którego nasi lokalni sprzedawcy mieliby robić zakupy na innych warunkach).
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2015, 11:00:40 am wysłana przez mgnesium »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2402 dnia: Marzec 29, 2015, 10:25:55 am »
Powiedzmy szczerze, Multiversum ma swoje za uszami, ponieważ obecnie kurs sprzedaży dolara wg mBanku to 3,88 (średni to 3,77), a przelicznik A na Multiversum? 4,10.

Powiedzemy jeszcze bardziej szczerze, że faktyczny przelicznik $ na Multiversum to 4.3 z niewielkim hakiem, co łatwo sprawdzić na podstawie ceny dowolnego omniaka za 100$.


BTW: Czy ktoś był na tych dniach otwartych? Jestem ciekaw wrażeń.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2015, 10:34:41 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline FloreK9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2403 dnia: Marzec 29, 2015, 11:05:53 am »
BTW: Czy ktoś był na tych dniach otwartych? Jestem ciekaw wrażeń.

Miałem jechać, ale spasowałem po informacji, że przelicznik promocyjny wynosi 2,5. Wiem, że dolar wysoko itd. ale liczyłem po cichu na 2,0... chciałem zakupić omnibus X-Men, a różnica w przeliczniku dawała 70zł więcej do ceny komiksu.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2404 dnia: Marzec 29, 2015, 11:15:42 am »
A ja liczyłem po cichu, że bedzie odpowiednik dnia otwartego na stronie multi. A tu jak na razie nici  :sad:  Tak z ciekawawości, to jakiego omniaka X-men chciałeś kupić?

Offline FloreK9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2405 dnia: Marzec 29, 2015, 11:23:23 am »
Nigdy nie było odpowiednika na stronie z tego co pamiętam. Byłem dwa lata temu i brałem komiksy z przelicznikiem 1,5 - taka ciekawostka. ;)

Odnośnie omnibusa to od jakiegoś czasu chce nabyć "X-Men by Claremont and Lee Omnibus vol.2". Mam vol.1 (kupione za 180zł)  i czekam na okazję żeby drugą część nabyć za pieniądze które nie rozwalą mi sumienia i pozwolą spać w nocy.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2406 dnia: Marzec 29, 2015, 11:42:02 am »
Multi mógłyby zrobić dzień otwarty z przelicznikiem 2,5. Byłby jeden problem, który łatwo można rozwiązać, bo i tak wielu chodzi o większe zakupy - koszt przesyłki. Można regulaminowo stworzyć, że przelicznik 2,5 + rzeczywisty koszt przesyłki niezależenie od kwoty od zamówienia. Nikt nie traci, a wszyscy zyskują - nawet kilka tys. można tu ugrać.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2407 dnia: Marzec 29, 2015, 02:03:21 pm »
Odnośnie omnibusa to od jakiegoś czasu chce nabyć "X-Men by Claremont and Lee Omnibus vol.2". Mam vol.1 (kupione za 180zł)  i czekam na okazję żeby drugą część nabyć za pieniądze które nie rozwalą mi sumienia i pozwolą spać w nocy.
Florek, pociesze Cię, że nie tylko Ty masz z tego powodu problemy z zaśnięciem. Te ceny omnibusów na Multiversum mogą wykończyć każdego, o którym to cierpieniu pisze się nawet pieśni  :wink:

Offline FloreK9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2408 dnia: Marzec 29, 2015, 02:34:22 pm »
Nie sprowadzałbym tego bezpośrednio do samego MVM, komiksy kosztują tyle ile kosztują, dolar stoi aktualnie na takim poziomie na jakim stoi, a my... Polacy w znakomitej większości zarabiamy tyle ile zarabiamy. Życie uczy też że siła nabywcza w każdym przypadku z osobna ma swoje limity więc krótko: nie można mieć wszystkiego. ;)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2409 dnia: Marzec 29, 2015, 03:35:41 pm »
To wszystko prawda, co napisałeś. Niemniej gdy widzę (niemalże) permanentne 40%-50% upusty np. na IST i jedynie, co mnie powstrzymuje przed zakupem, to cena przesyłki (co, w dobie "globalnej wioski", jest swego rodzaju paradoksem), to jestem mocno skonfundowany, bo moje racjonalne ja to rozumie, ale już irracjonalne pojąć nie może. Innymi słowy, teoretycznie mógłbym kupić tam niemalże wszystko, co aktualnie chcę, ale nie mógłbym tego czytać, a nawet dotknąć, bo znajdowałoby się to w USA. I w zw. z tym, coraz częściej myślę, czy by się nie zająć w końcu na poważnie zagadnieniem teleportacji rzeczy. Ale znając moje szczęście, nawet gdyby udało mi się stworzyć teleporter, to okazałoby się, że koszt energii potrzebnej na teleportację omnibusów przewyższa znacznie koszt ich przesyłki. A nawet gdyby w końcu dali mi Nobla i mógłbym zakupić za ten milion bucksów wszystkie omniaki, to i tak te, które chcę kupić aktualnie, byłyby wówczas dawno OOP  :sad:

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2410 dnia: Marzec 29, 2015, 06:32:55 pm »
z większością wydawnictw (marvel, image, dc) jest tak, że nabywca hurtowy - sprzedawca detaliczny (retailer) płaci od 50 do 70% ceny okładkowej (tak mają w każdym razie barnes and noble, amazon, cheap graphic novels i instock trades - nie widzę powodu dla którego nasi lokalni sprzedawcy mieliby robić zakupy na innych warunkach).

Trochę prostej matematyki. Multiversum robi rzut zakupów za powiedzmy 5 000$ + 100 $ opłaty celne + 100 $ transport. To są zmyślone całkowicie liczby, podałem je by tylko zobrazować problem.

A więc mvm musi łącznie zapłacić 5200 $.
Jeśli przelicznik dolara wynosi 3.2 (niski) to
5000*3.2 + 100*3.2 + 100*3.2 = 16 640 złotych
multiwersowy przelicznik dolara to 16 640/5000 = 3.328 a przecież bankowy kurs to 3.2!

Jeśli przelicznik dolara wynosi 3.9 (wysoki) to
5000*3.9 + 100*3.9 + 100*3.9 = 20 280 złotych
multiversowy przelicznik dolara to 20 280/5000 = 4.056, a przecież bankowy kurs to 3.9!

Wniosek? Rabaty u dostawców są jakie są - zanim komiks wyląduje w Polsce, cenę robią dodatkowe koszty - nie można wszystkiego zwalać na pazerność polskiego sprzedawcy

Offline Shinue

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2411 dnia: Marzec 29, 2015, 06:43:37 pm »
Zakładasz, że MVM sprzedaje komiksy po kosztach zakupu bez żadnej marży?

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2412 dnia: Marzec 29, 2015, 07:57:19 pm »
Zakładasz, że MVM sprzedaje komiksy po kosztach zakupu bez żadnej marży?

o to samo chciałem zapytać. mvm może i robi zakupy za $5000, ale kupuje (i sprzedaje) towar o sumarycznej cenie okładkowej równej przynajmniej $7142 (zakładając że płaci 70% jej wartości). tak w ogóle nie czarujmy się, atom ma tylko trochę niższe ceny (plusem jest to że są stałe). najbardziej ekonomicznie jest na komiksy.info, ale mam wrażenie że p. pelc sprowadzaja je po trosze "hobbystycznie"i nie jest to główne źródło jego dochodu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2015, 08:10:27 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Motyl

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2413 dnia: Marzec 29, 2015, 10:27:31 pm »
mysle, ze z czasem spadna ceny w mvm.  :razz:
pzdr 
Może spadną, ale różnego rodzaju walutowi wróżbiarze przewidują dalsze umacnianie się dolara, są nawet tacy pesymiści, którzy twierdzą, że w przeciągu roku waluta amerykańska będzie kosztować 4,37 zł, czyli więcej niż euro. Chyba że odpukać, będzie wojna, i to nie regionalny konflikt.

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2414 dnia: Marzec 30, 2015, 03:03:31 pm »
Matras na 4+. Mały wybór komiksów, system trochę za nisko policzył mi promocje (jakieś 39,5% zniżki zamiast 42%; ale i tak fajnie). Nie za szybka realizacja (25.03 o 14:00 kliknąłem, żeby wysłano zamówienie bez brakujących komiksów, wysłano następnego dnia). Nie mają komiksów, które wiszą na stronie (2 komiksów nie mieli). E-mail o wysłaniu przesyłki kurierem o godz. 00:09... Pakowanie dostateczne (składane pudełko), ale komiksy dotarły bez szwanku i nie mam zarzutów do ich stanu.

Generalnie jak jakaś korzystna promocja się trafi, to czemu nie, ale tak to szału nie ma.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)