Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1088571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2385 dnia: Marzec 26, 2015, 09:13:51 pm »
Ja paczki przesylane Poczta Polska zdostaje zawsze w stanie idealnym. Ostatnie 1000 paczek przyszlo bez najmniejszego wgniecenia, zabrudzenia i zadrapania.
I nie musze zapitalac kilka kilometrow przez pola aby dostac sie do najblizszej placowki pocztowej. Mam ja jakies 200 m od swojego domu. Mila obsluga i nawet nie musze juz pokazywac dowodu osobistego, ani nawet nazwiska przypominac jak odbieram paczki, bo jestem tam srednio co trzeci dzien.
Tako rzekl Buddo-Jezus.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline tokage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2386 dnia: Marzec 26, 2015, 09:52:24 pm »
A ja napiszę coś innego. Ktokolwiek jeszcze mając wybór bierze Pocztę Polską, a nie dużo lepszy Paczkomat

Ja. Bo nie zgadzam się na makdonaldyzację/biurokratyzację - klient płaci za doręczenie, klient ma mieć paczkę doręczoną "do drzwi". A nie bawić się w listonosza. Za frajer. I jeszcze zacieszać, że odwalił robotę za kogoś innego. Pomijam kwestie czysto praktyczne - paczka po trzech (?) dniach w paczkomacie trafia do placówki inpostu. Za diabła nie wiem, gdzie są placówki inpostu. Pocztę mam w tym samym bloku. Litościwie pomijam przypadki, gdy sprzedawca nie dał mi wyboru, i trzeba było wybrac paczkomat. Tylko po to, by po np. tygodniu oczekiwania dowiedzieć się, że z jakiegoś powodu moja przesyłka leży w paczkomacie w Krakowie a nie we Wro.
 

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2387 dnia: Marzec 26, 2015, 09:53:18 pm »
Ja mam podobnie jak Buddo-Jezus - paczki zawsze były i są w stanie nienaruszonym. I też nie muszę pokazywać dowodu (ale i tak pokazuję, tak dla hecy) i mnie kochają i cieszą się za każdym razem gdy mnie widzą na mojej poczcie, witając z uśmiechem jak starego, dobrego druha. I nie ma nic dziwnego w tym stanie umiłowania mojej osoby, ponieważ jest on rezultatem mojej skargi w postepowaniu administracyjnym skierowanej do Centrali, dzięki której pani Naczelnik placówki bardzo dobrze podedukowała się z przepisów Prawa Pocztowego oraz Regulaminu Poczty Polskiej. Cóż, nie ukrywam, że zawsze jest mi niezmiernie miło, gdy okazywana mi jest szczera wdzięczność za włożony przeze mnie trud edukacyjny. Wówczas człowiek wie, że warto dźwigać na swoich styranych barkach jakby nie było nielekkie jarzmo kaganka oświaty.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2388 dnia: Marzec 26, 2015, 10:05:03 pm »
Ja. Bo nie zgadzam się na makdonaldyzację/biurokratyzację - klient płaci za doręczenie, klient ma mieć paczkę doręczoną "do drzwi". A nie bawić się w listonosza. Za frajer. I jeszcze zacieszać, że odwalił robotę za kogoś innego.
Już zostawmy paczkomaty. Ale nie wiem czy za frajer, skoro poczta weźmie 8-10 zł za przesyłkę, którą odebrałem w Ruchu za 3 zł. Specjalny kurier jeździ po kioskach Ruchu i rozwozi te paczki, to niech ma te 3 zł. Inna sprawa, że odbierasz kiedy chcesz, a nie, że jesteś w pracy a poczta przychodzi o 11 i jeszcze trzeba podpisać. I przychodzisz o 16 do domu i jest awizo. Więc i tak musisz dy*ać na pocztę. Ja akurat jeżdżę, bo nie ma obok siebie. Ale jak mieszkałem w mieście, to kioski miałem na każdym rogu. Zawsze po drodze. Zależy od sytuacji. Ja przede wszystkim nie ufam poczcie jeśli chodzi o samą jakość usługi. Jak mam książki za 2 stówy, to chcę je idealne.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2389 dnia: Marzec 26, 2015, 11:21:26 pm »
Literacka tez chyba odpuscila inpost i przerzucila sie na kuriera.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2390 dnia: Marzec 27, 2015, 07:41:47 am »
Literacka tez chyba odpuscila inpost i przerzucila sie na kuriera.  :razz:
pzdr
Tydzień temu odbierałem ich przesyłkę z paczkomatu, a na stronie nadal widzę taką opcję dostawy, więc skąd ta rewelacja?

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2391 dnia: Marzec 27, 2015, 08:59:15 pm »
To dziwne, bo w poniedzialek skladalem zamowienie i nie moglem wybrac paczkomatu, musialem zdecydowac sie na kuriera za 8 zika  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2392 dnia: Marzec 27, 2015, 09:23:00 pm »
też w poniedziałek zamawiałem i w czwartek odebrałem z paczkomatu  :wink:

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2393 dnia: Marzec 28, 2015, 01:41:15 pm »
Po ostatnich przetasowaniach cen na multiversum zrobiło się tam, przynajmniej dla mojej osoby, nieprzystępnie. Na razie raczej podaruję sobie robienie tam zakupów - macie może jakąś alternatywę dla zagranicznych komiksów, której umocnienie dolara jeszcze nie dopadło?

Offline p3rshing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2394 dnia: Marzec 28, 2015, 03:13:20 pm »
Gdzie warto kupować za granicą? Widzę całkiem ciekawe ceny na amazon.co.uk od innych sprzedawców ale sposób liczenia kosztów wysyłki jest fatalny. jak wybieram przedmioty od jednej osoby w opcji standard delivery to koszt wysyłki liczony jest dla każdego przedmiotu.

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2395 dnia: Marzec 28, 2015, 03:23:05 pm »
Po ostatnich przetasowaniach cen na multiversum zrobiło się tam, przynajmniej dla mojej osoby, nieprzystępnie. Na razie raczej podaruję sobie robienie tam zakupów - macie może jakąś alternatywę dla zagranicznych komiksów, której umocnienie dolara jeszcze nie dopadło?

atom albo u p. pelca - innych w miarę atrakcyjnych cenowo ofert (chyba) nie ma (jeśli chodzi o polskie sklepy).
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2015, 03:31:09 pm wysłana przez mgnesium »

Offline raskoks

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2396 dnia: Marzec 28, 2015, 11:05:34 pm »
Gdzie warto kupować za granicą? Widzę całkiem ciekawe ceny na amazon.co.uk od innych sprzedawców ale sposób liczenia kosztów wysyłki jest fatalny. jak wybieram przedmioty od jednej osoby w opcji standard delivery to koszt wysyłki liczony jest dla każdego przedmiotu.
Tak jest od czasu usuniecia darmowej wysylki do Polski.
ale ogolnie amazon.co.uk i jego marketplace ma sens.
Ktos pytal o zakupy poza Multiversum - niestety wszystko podrozalo przez dolara, ale dalej kupuje w IST, albo bookdepository jak sa promocje.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2397 dnia: Marzec 29, 2015, 07:37:15 am »
Ktos pytal o zakupy poza Multiversum - niestety wszystko podrozalo przez dolara
Powiedzmy szczerze, Multiversum ma swoje za uszami, ponieważ obecnie kurs sprzedaży dolara wg mBanku to 3,88 (średni to 3,77), a przelicznik A na Multiversum? 4,10.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2398 dnia: Marzec 29, 2015, 07:57:06 am »
Oprócz przelicznika dolar-zł jest jeszcze koszt transportu przez ocean, opłaty celne, czynsz za magazyn i prąd za klimatyzację i być może vat. Ale uszy są ważniejsze od trzeźwego myślenia.

Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2399 dnia: Marzec 29, 2015, 08:31:15 am »
Oprócz przelicznika dolar-zł jest jeszcze koszt transportu przez ocean, opłaty celne, czynsz za magazyn i prąd za klimatyzację i być może vat. Ale uszy są ważniejsze od trzeźwego myślenia.
Ja rozumiem, ale pamiętajmy, że Multiversum kupuje wszystko z rabatami. I do tej pory było tak, że jeżeli dolar (kurs sprzedaży) kosztował np. 3,83, to przelicznik A na MvM wynosił 3,90, a teraz dolar kosztuje 3,88 (jeżeli nie widzicie, to poniżej 3,9 jest ładne parę dni), a przelicznik nadal 4,10.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything