Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1077246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rekin

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2280 dnia: Styczeń 31, 2015, 05:22:37 am »
Potwierdzam. Zamawiam rzadko, ale ceny i pakowanie są bez zarzutu.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2281 dnia: Luty 02, 2015, 02:52:56 pm »
Literacka.pl - standardowo super ceny, ekspresowa i bezpieczna przesyłka, brak niektórych wydawców (przynajmniej na bieżąco) - POLECAM!!

Centrum Komiksu - czekam na pierwszą przesyłkę więc jak otrzymam napiszę co myślę ;)

Offline tokage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2282 dnia: Luty 03, 2015, 04:12:08 pm »
W literackiej złożyłem właśnie pierwsze zamówienie... ech, żałuje, że nie znałem wcześniej tego sklepu. Się mi wydawało, że na wielkiej wyprzy na gildii interes życia zrobiłem, a w literackiej niższe ceny na dzień dobry...

Komiksy.info.pl - uber siermiężny "endżin" sklepu, administracja kontem klienta z gatunku "za cholerę nie wiem co gdzie jest i jak zmienić adres wysyłki" ale po kilku zamówieniach - ceny bardzo dobre w porywach do "jak facet na tym na swoje wychodzi?" a kontakt z właścicielem bez zarzutu.  Polecam.

edit:poprawiony adres sklepu
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2015, 01:55:23 pm wysłana przez tokage »

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2283 dnia: Luty 03, 2015, 04:49:03 pm »
Zapewne komiksy trzyma w domu (a na stanie nie ma ich tak wiele), więc cena bez kosztów magazynu :)

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2284 dnia: Luty 03, 2015, 04:52:18 pm »
Zapewne komiksy trzyma w domu (a na stanie nie ma ich tak wiele), więc cena bez kosztów magazynu :smile:

Jest dokładnie tak jak Mówisz. Mnie tylko wkurza, że wciąż pozostaje anonimowy w komiksowym światku. Założenie profilu na fejsie to przecież nie jest wielki wysiłek, a tak to się tylko ludzie dowiadują pocztą pantoflową.


Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2285 dnia: Luty 03, 2015, 07:36:23 pm »
Jest dokładnie tak jak Mówisz. Mnie tylko wkurza, że wciąż pozostaje anonimowy w komiksowym światku. Założenie profilu na fejsie to przecież nie jest wielki wysiłek, a tak to się tylko ludzie dowiadują pocztą pantoflową.


Ale niby czego ty się chcesz dowiedzieć ? Bo ludzie szukają komiksów na fejsie
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 08:04:20 pm wysłana przez Gr8responsibility »

mgnesium

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2286 dnia: Luty 04, 2015, 02:21:52 am »
Komiksy.info - uber siermiężny "endżin" sklepu, administracja kontem klienta z gatunku "za cholerę nie wiem co gdzie jest i jak zmienić adres wysyłki" ale po kilku zamówieniach - ceny bardzo dobre w porywach do "jak facet na tym na swoje wychodzi?" a kontakt z właścicielem bez zarzutu.  Polecam.

zakładam że to tylko jego dodatkowe źródło utrzymania - jak się płaci 50% ceny okładkowej i decyduje na niższą marżę to nawet z importem i podatkami można wyjśc na (stosunkowo niewielki) plus.

W literackiej złożyłem właśnie pierwsze zamówienie... ech, żałuje, że nie znałem wcześniej tego sklepu. Się mi wydawało, że na wielkiej wyprzy na gildii interes życia zrobiłem, a w literackiej niższe ceny na dzień dobry...

z literacką nie miałem nigdy problemów, podobnie z aros (ale tak jak ktoś napisał, przy mniejszej liczbie zamawianych pozycji w pakowaniu pojawiają się wolne przestrzenie - z tym że na razie nic nie musiałem z tego powodu zwracać).
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2015, 02:26:39 am wysłana przez mgnesium »

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2287 dnia: Luty 10, 2015, 11:21:27 am »
Napisałem do Arosa, że mają jakiś błąd, bo zawyżają ceny detaliczne. Np. Liga Niezwykłych Dżentelmenów #2 ma według nich rabat -40%, ale od błędnej ceny 84,50 zł, a nie od 79,99 zł. Albo Wielki turniej ma cenę detaliczną 21, zamiast 19,99 zł. Nie wydaje się to zbyt uczciwe.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2288 dnia: Luty 10, 2015, 11:30:11 am »
Napisałem do Arosa, że mają jakiś błąd, bo zawyżają ceny detaliczne. Np. Liga Niezwykłych Dżentelmenów #2 ma według nich rabat -40%, ale od błędnej ceny 84,50 zł, a nie od 79,99 zł. Albo Wielki turniej ma cenę detaliczną 21, zamiast 19,99 zł. Nie wydaje się to zbyt uczciwe.

W Arosie/Bonito często występują błędy w ofercie, najczęściej jednak na ich niekorzyść. Nie posądzałbym ich o nieuczciwość, takie pomyłki zazwyczaj wynikają z informacji od hurtowni/wydawców.

Offline Garf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2289 dnia: Luty 10, 2015, 11:39:21 am »
Coś mi się kołacze, że kiedyś była podobna skarga na profilu Arosa albo Bonito na Facebooku. Przeprosili, powiedzieli, że to przez błędne informacje od dostawcy i poprawili ceny.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2290 dnia: Luty 10, 2015, 04:47:21 pm »
Odebrałem dzisiaj swoje pierwsze zamówienie w Empiku, pakowanie standardowe, wszystko ok.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2291 dnia: Luty 11, 2015, 12:19:18 pm »
Zamówienie z Centrum Komiksu odebrałem w ubiegłym tygodniu.
Zapakowane (na mój wniosek, bo CK proponowało kopertę bombelkową!) porządnie - karton, folia. Przesyłka nawet nie była zmęczona więc byłem spokojny o stan albumu. Do czasu.... Komiks na foliowanej postaci Rolanda (Mroczna Wieża: Narodziny rewolwerowca) okazał się być lekko zarysowany - ale da się przeżyć, w końcu album ma 5 lat na karku i ślady magazynowania mogą, choć nie powinny się pojawić. Ale prawdziwym ciosem dla mnie, jako kolekcjonera, okazały się złamane 3 narożniki hardcovera. Powtórzę, opakowanie było staranne i nie nosiło śladów sponiewierania - wniosek: komiks musiał w takim stanie zostać spakowany. I do tego jeszcze te rysy..... Na pocieszenie pozostało mi idealne wnętrze komiksu.
Jednak to nie same uszkodzenia przelały czarę goryczy. Zwróciwszy się z zażaleniem do sklepu otrzymałem propozycje - "proszę odesłać komiks - zwrócimy pieniądze". I to jest najsmutniejsze! Nie takiego podejścia do klienta oczekuję od, zdawać by się mogło, profesjonalnego sklepu specjalistycznego! W ubiegłym roku kurier dostarczył mi sponiewieraną (za słabo zabezpieczoną) przesyłkę od Muchy. Christine Mayer bezzwłocznie zaproponowała zwrot na ich koszt wszystkich 3 albumów i odesłanie do mnie nowych, starannie zabezpieczonych i dumnie stojących na mym regale tomów.
Czasami zastanawiam się czy ja za wiele wymagam, czy niektórzy sprzedawcy są mało profesjonalni? Wydaje mi się, że jeśli ktoś bierze się za handel komiksem powinien zdawać sobie sprawę, że to w większości hobbyści czyli kolekcjonerzy są klientem końcowym, sprzedawane za niemałe kwoty albumy to eleganckie, ceglaste i starannie wydane komiksy, a nie jakieś kieszonkowe, kioskowe wydania za grosze. Po takich detalach jak pakowanie, jakość magazynowania czy podejście do problematycznych sytuacji można chyba wnioskować czy ktoś bierze się za to tylko dla zysków czy z powołania.
Gdybym jeszcze otrzymał propozycję wymiany na pozbawiony wad egzemplarz, albo jakiś fajny rabacik na kolejne zakupy ..... a tu nawet zwykłego "przepraszamy"!?

Offline budyn2h

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2292 dnia: Luty 11, 2015, 01:04:39 pm »
Złożyłem zamówienie w incalu. Od 3 dni próbuje się do nich dodzwonić, na maile nic nie odpisują. Oni tak zawsze czy coś się tam dzieje?

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2293 dnia: Luty 11, 2015, 01:19:09 pm »
Złożyłem zamówienie w incalu. Od 3 dni próbuje się do nich dodzwonić, na maile nic nie odpisują. Oni tak zawsze czy coś się tam dzieje?

Taką wiadomość dostałem na maila jakiś czas temu : "UWAGA! W DNIACH OD 5 DO 13 LUTEGO NIE PROWADZIMY WYSYŁEK I NIE PRACUJEMY. JESTEŚMY NA FERIACH. WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA REALIZUJEMY OD 16 LUTEGO."

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2294 dnia: Luty 11, 2015, 01:28:34 pm »
Złożyłem zamówienie w incalu. Od 3 dni próbuje się do nich dodzwonić, na maile nic nie odpisują. Oni tak zawsze czy coś się tam dzieje?
Taką wiadomość dostałem na maila jakiś czas temu : "UWAGA! W DNIACH OD 5 DO 13 LUTEGO NIE PROWADZIMY WYSYŁEK I NIE PRACUJEMY. JESTEŚMY NA FERIACH. WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA REALIZUJEMY OD 16 LUTEGO."

tak jak napisał maximumcarnage  - nawet na głównej jest to info...




Zamówienie z Centrum Komiksu odebrałem w ubiegłym tygodniu.
Zapakowane (na mój wniosek, bo CK proponowało kopertę bombelkową!) porządnie - karton, folia. Przesyłka nawet nie była zmęczona więc byłem spokojny o stan albumu. Do czasu.... Komiks na foliowanej postaci Rolanda (Mroczna Wieża: Narodziny rewolwerowca) okazał się być lekko zarysowany - ale da się przeżyć, w końcu album ma 5 lat na karku i ślady magazynowania mogą, choć nie powinny się pojawić. Ale prawdziwym ciosem dla mnie, jako kolekcjonera, okazały się złamane 3 narożniki hardcovera. Powtórzę, opakowanie było staranne i nie nosiło śladów sponiewierania - wniosek: komiks musiał w takim stanie zostać spakowany. I do tego jeszcze te rysy..... Na pocieszenie pozostało mi idealne wnętrze komiksu.
Jednak to nie same uszkodzenia przelały czarę goryczy. Zwróciwszy się z zażaleniem do sklepu otrzymałem propozycje - "proszę odesłać komiks - zwrócimy pieniądze". I to jest najsmutniejsze! Nie takiego podejścia do klienta oczekuję od, zdawać by się mogło, profesjonalnego sklepu specjalistycznego! W ubiegłym roku kurier dostarczył mi sponiewieraną (za słabo zabezpieczoną) przesyłkę od Muchy. Christine Mayer bezzwłocznie zaproponowała zwrot na ich koszt wszystkich 3 albumów i odesłanie do mnie nowych, starannie zabezpieczonych i dumnie stojących na mym regale tomów.
Czasami zastanawiam się czy ja za wiele wymagam, czy niektórzy sprzedawcy są mało profesjonalni? Wydaje mi się, że jeśli ktoś bierze się za handel komiksem powinien zdawać sobie sprawę, że to w większości hobbyści czyli kolekcjonerzy są klientem końcowym, sprzedawane za niemałe kwoty albumy to eleganckie, ceglaste i starannie wydane komiksy, a nie jakieś kieszonkowe, kioskowe wydania za grosze. Po takich detalach jak pakowanie, jakość magazynowania czy podejście do problematycznych sytuacji można chyba wnioskować czy ktoś bierze się za to tylko dla zysków czy z powołania.
Gdybym jeszcze otrzymał propozycję wymiany na pozbawiony wad egzemplarz, albo jakiś fajny rabacik na kolejne zakupy ..... a tu nawet zwykłego "przepraszamy"!?

wow...
pewnie liczyłeś na 90% rabatu przy następnych zakupach, co?

przecież odpisali że zwrócą Ci kasę... stratny byś nie był. Ale jak widzę to stanowczo za mało.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2015, 01:34:55 pm wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....