trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2265 dnia: Styczeń 25, 2015, 04:14:28 pm »
Taka dość ciekawa sytuacja. Dziś po północy złożyłem zamowienie w Bonito i co ciekawe przed chwilą dostałem potwierdzenie, że paczka została wysłana. Nie spodziewałem się, że ktoś w Bonito pracuje w niedziele i, że wysyłane są w weekend paczki heh.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline postie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2266 dnia: Styczeń 25, 2015, 04:36:09 pm »
Ciekawe która firma kurierska od nich tą paczkę odebrała?  :lol: Chyba raczej jakiś błąd ich systemu.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2267 dnia: Styczeń 25, 2015, 04:40:13 pm »
Taka dość ciekawa sytuacja. Dziś po północy złożyłem zamowienie w Bonito i co ciekawe przed chwilą dostałem potwierdzenie, że paczka została wysłana. Nie spodziewałem się, że ktoś w Bonito pracuje w niedziele i, że wysyłane są w weekend paczki heh.

U mnie identycznie, również byłem zaskoczony.

Ciekawe która firma kurierska od nich tą paczkę odebrała?  :lol: Chyba raczej jakiś błąd ich systemu.

Są jeszcze inne możliwości odbioru, jak w punkcie Bonito lub kiosku Ruchu. Kurierzy i poczta mogą odebrać jutro, ale w pierwszych przypadkach takich ograniczeń nie ma.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2268 dnia: Styczeń 25, 2015, 05:51:43 pm »
U mnie identycznie, również byłem zaskoczony.

Są jeszcze inne możliwości odbioru, jak w punkcie Bonito lub kiosku Ruchu. Kurierzy i poczta mogą odebrać jutro, ale w pierwszych przypadkach takich ograniczeń nie ma.


Dokładnie, miałem odbiór w kiosku Ruchu. Tak sobie myślę czy to nie jest połączone jakoś z faktem, że (totalny strzał) odbierają te same osoby, które dostarczają do tych kiosków prasę, żeby była z samego rana dostępna?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline p3rshing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2269 dnia: Styczeń 25, 2015, 05:52:07 pm »
Też dostałem przed chwilą sms z informacją o nadaniu do kiosku ruchu z aros.pl. Aktualnie status "w drodze od nadawcy".

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2270 dnia: Styczeń 25, 2015, 05:58:33 pm »

Dokładnie, miałem odbiór w kiosku Ruchu. Tak sobie myślę czy to nie jest połączone jakoś z faktem, że (totalny strzał) odbierają te same osoby, które dostarczają do tych kiosków prasę, żeby była z samego rana dostępna?

Na pewno jest to tak rozwiązane. Ruch przy takim samym nakładzie ekonomicznym może osiągać większe zyski (tak czy siak te kursy muszą zostać odbyte).

Offline postie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2271 dnia: Styczeń 25, 2015, 06:03:05 pm »
Ups. Zapomniałem o tej opcji dostarczenie przesyłki :oops: Bo raczej żadne firmy typowo kurierskie dzisiaj nie odbierają.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2272 dnia: Styczeń 26, 2015, 03:25:39 pm »
Czy ktoś dysponuje informacją (świeżą) o stanie Centrum Komiksu? Zarejestrowałem się (nie otrzymałem maila weryfikującego) przy okazji zamawiania (zamówienie zostało przyjęte przez system - ale również brak potwierdzenia). Napisałem maila z prośbą o wyjaśnienie - również zero odzewu. Dzwoniłem kilkukrotnie - nie mogę się dodzwonić.
Sklep jest martwy czy jak? Mają w sprzedaży nowości (Black Science) więc chyba ktoś coś aktualizuje .....
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Offline F... YOUR HEROES

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2273 dnia: Styczeń 27, 2015, 10:35:12 am »
dawno, ale to dawno nie robiłem zakupów w komikslandii(chodzi o sklep internetowy) kiedyś to był naprawdę solidny sklep i nawet bym nie przypuszczał, ze takie cyrki sie teraz tam dzieją.
Złożyłem zamówienie ponad 2 tygodnie temu i ciagle status "oczekiwanie na dostawe", wyslalem 3 maile z zapytaniem kiedy w koncu ta dostawa bedzie, zadnej odpowiedzi. teraz na necie czytam, ze te "oczekiwanie na dostawe" to u nich norma i przy kazdym zamówieniu tak jest. ch*j mnie strzela jak widze takie zagrywki, dzisiaj po pracy wykonam do nich telefon i czekam do konca tygodnia na paczke, jak jej nie bedzie, to przy najblizszej wizycie w warszawie odwiedze ich stacjonarny sklep i niestety, ale pierwszemu lepszemu pracownikowi sklepu sie oberwie..

Offline pioma10

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2274 dnia: Styczeń 27, 2015, 10:39:00 am »
Sklep jest martwy czy jak? Mają w sprzedaży nowości (Black Science) więc chyba ktoś coś aktualizuje .....
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Będę na miejscu dziś, mogę zweryfikować.

Offline postie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2275 dnia: Styczeń 28, 2015, 10:13:52 am »
Będę na miejscu dziś, mogę zweryfikować.
Udało się coś ustalic? Bo również usiłuje złapac z nimi kontakt.

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2276 dnia: Styczeń 28, 2015, 02:13:54 pm »
Mnie przez formularz kontaktowy udało się złapać kontakt z jednym z właścicieli/prowadzących. Wygląda, że wszystko wraca do normy. Nie wiem jak telefon, ale reszta ok.

Offline pioma10

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2277 dnia: Styczeń 28, 2015, 02:33:36 pm »
Udało się coś ustalic? Bo również usiłuje złapac z nimi kontakt.

Podobno jakiś problem ze sklepem internetowym, ale w ciągu tygodnia wszystko powinno być już w porządku.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2278 dnia: Styczeń 30, 2015, 11:05:22 am »
Zwykle, jeśli coś zdarza mi się napisać w tym wątku, to są to utyskiwania na sprzedawców. Tym bardziej cieszy mnie, że tym razem, z pełnym przekonaniem, mogę napisać pochwały, które należą się, znanemu tutaj chyba wszystkim, sklepowi LITERACKA, dowodzonego przez p. Łukasza Stadnickiego. Aktualnie sklep ten zajmuje zdecydowanie 1. miejsce sklepów, w których zaopatruję się w komiksy. Spowodowane to jest po prostu faktem, że p. Stadnicki potrafi w odpowiedni sposób postępować z takimi komiksowymi, bardzo wymagającymi świrami jak ja. Oto dlaczego:

1. komiksy zawsze świetnie są zabezpieczone przed uszkodzeniami podczas transportu, do tego stopnia, że komiksy, które nie są umieszczane w folię przez dystrybutora, są w folię zawiajane przez sprzedawce - o strefach zgniotu i odpowiednich wypełnieniach kartonów nawet nie wspominam;

2. ceny są świetne - rabat 30% i więcej wzgl. ceny okładkowej jest tam standardem;

3. ewentualne reklamacje (których zaistnienie jest jednak mało prawdopodobne) są załatwiane bez żadnych problemów, od ręki i bez zbędnej zwłoki;

4. p. Stadnicki nie olewa klientów, jak czynią to niektóre "profesjonalne" sklepy komiksowe - jest uczciwym, rzetelnym i naprawdę profesjonalnym sprzedawcą; w szczególności nie waha się nawet zadzwonić do klienta, gdy nabierze podejrzeń, że najlepszy egzemplarz zakupionego tytułu, który jest w posiadaniu sklepu, może tego klienta nie zadowolić ze względu na np. jakieś niewielkie zadrapanie okładki.

Myślę, że inni sprzedawcy mogliby się p. Stadnickiego wiele nauczyć, zamiast wyłącznie polegać na mocno już wybrzmiałym echu swojej renomy jako "dedykowanego komiksom sklepu internetowego".

Offline arczi_ancymon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2279 dnia: Styczeń 30, 2015, 07:20:54 pm »
Choć było w moich relacjach z Literacką kilka drobnych zgrzytów (tylko, że ja tam zamawiam ze dwa razy w miesiącu, więc to i tak drobny procent), to generalnie obiema rencami się podpisuję.