trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1062722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2205 dnia: Grudzień 19, 2014, 03:19:44 pm »
Ech te księgarnie. Z obawy przed tym, że przed świętami ludzie kupują na potęgę i kurierzy są zawaleni robotą, przez co prawdopodobieństwo, że przez mają paczkę przejedzie czołg, do zamówień w gildii i na literackiej dopisałem notkę, aby zamówienie zostało wysłane na spokojnie, po świętach. Gildia się upierała, że zdążą przed świętami, ale przyjęli do wiadomości, że nie zależy mi na czasie, natomiast Łukasz Stadnicki się uparł i mimo wszystko wysłał ponad 3 kilogramowe zamówienie. Na szczęście zapakował je dość pancernie, że teraz mam dylemat - iść do znajomych na plotki przy winku czy zrobić sobie trip Ralph Azham/Thorgal/Wampir/Yans/Rycerz Bragon/Still Walt/Wieże BM/Sill Valt...

Ech, nie cierpię takiego rozdarcia duszy :)

Offline Nick Jackolson

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2206 dnia: Grudzień 19, 2014, 04:04:03 pm »
Ech te księgarnie. Z obawy przed tym, że przed świętami ludzie kupują na potęgę i kurierzy są zawaleni robotą, przez co prawdopodobieństwo, że przez mają paczkę przejedzie czołg, do zamówień w gildii i na literackiej dopisałem notkę, aby zamówienie zostało wysłane na spokojnie, po świętach. Gildia się upierała, że zdążą przed świętami, ale przyjęli do wiadomości, że nie zależy mi na czasie, natomiast Łukasz Stadnicki się uparł i mimo wszystko wysłał ponad 3 kilogramowe zamówienie. Na szczęście zapakował je dość pancernie, że teraz mam dylemat - iść do znajomych na plotki przy winku czy zrobić sobie trip Ralph Azham/Thorgal/Wampir/Yans/Rycerz Bragon/Still Walt/Wieże BM/Sill Valt...

Ech, nie cierpię takiego rozdarcia duszy :smile:

Isć na plotki... czytając komiks (który ci nie ucieknie) będziesz myślał o czym gadają i nie skupisz się na lekturze :) a jutro rano na lekki kacyk komiks na spokojnie jak znalazł :)

Offline Peter_of_Lock

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2207 dnia: Grudzień 22, 2014, 09:03:28 am »
Ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Literacka. Zrobiłem duże zamówienie, w tym kilka komiksów podwójnie. Po odebraniu zamówienia okazało się, że dwa z nich przyszły w jednym egzemplarzu. Odbierałem paczkę, już po godzinach pracy księgarni, więc zamiast telefonicznie poinformowałem ich o tym fakcie emailowo. I jakież moje zdziwienie było rano, kiedy okazało się że już w nocy poczynili kroki, żeby naprawić sytuację (zamówili kuriera), a dwa dni później miałem komiksy już u siebie :)


Jak dla mnie wzorowa obsługa klienta !!

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2208 dnia: Grudzień 22, 2014, 12:16:58 pm »
Narzekaliście ostatnio na gildię, że jakość pakowania się pogorszyła itp...

A ja dzisiaj otwieram paczkę i co widzę? Komiksy owinięte folią bąbelkową, po bokach takie małe poduszeczki z powietrzem, na spodzie kartonu dodatkowa folią zabezpieczająca spód (zapewne przed wilgocią). Francja elegancja :biggrin:

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2209 dnia: Grudzień 22, 2014, 12:32:18 pm »
Te dwie sprawy mogą się łączyć. Jak myślisz doktorze Watson? :)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2210 dnia: Grudzień 22, 2014, 01:46:31 pm »
A co powiesz na to, doktorze Watson? Dziś otwieram niespodziewaną przesyłkę z Pruszyńskiego i Sp., a tam puzzle z Kotem Rabina na 300 elementów i list podpisany przez p. Wojciecha Szota. Czy te sprawy się jakoś łączą? Czy w ten sposób chcą mnie zmusić do milczenia? A może jeszcze coś innego? Może to coś jak przesyłka z rybą od sycylijskiej mafii? Czyżbym jutro miał się obudzić z oderżniętą głową Wilqa w łóżku? Obawiam się, że już niewiele czasu mi zostało.  Chyba zacznę palić papierosy i jeść niezdrową żywność...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2211 dnia: Grudzień 22, 2014, 02:01:38 pm »
A co powiesz na to, doktorze Watson? Dziś otwieram niespodziewaną przesyłkę z Pruszyńskiego i Sp., a tam puzzle z Kotem Rabina na 300 elementów i list podpisany przez p. Wojciecha Szota. Czy te sprawy się jakoś łączą? Czy w ten sposób chcą mnie zmusić do milczenia? A może jeszcze coś innego? Może to coś jak przesyłka z rybą od sycylijskiej mafii? Czyżbym jutro miał się obudzić z oderżniętą głową Wilqa w łóżku? Obawiam się, że już niewiele czasu mi zostało.  Chyba zacznę palić papierosy i jeść niezdrową żywność...

nie. to przez to, że dużo tam kupowałeś ;)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2212 dnia: Grudzień 22, 2014, 02:03:00 pm »
To prezent dla 13 osób, które w 2014 roku zostawiły w gildii najwięcej kasy. w sumie tak pisali na FB.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2213 dnia: Grudzień 22, 2014, 04:28:21 pm »
To sycylijski telegram, oznacza że Joann Sfar śpi z rybami i już nie dokończy Kota Rabina, Profesora Bella, Wampira i Klezmerów.

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2214 dnia: Grudzień 22, 2014, 04:43:46 pm »
Ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Literacka.

Mnie literacka ostatnio ujęła tym, że jeden z komiksów które zmawiałem przyszedł do nich lekko uszkodzony i zamiast wpakować go do paczki i mieć z głowy (jak zrobiłoby 99% księgarń) to poinformowali mnie o całej sytuacji, próbowali sprowadzić kolejny egz. a gdy to się nie udało (końcówka nakładu) zwrócili mi kasę.


Narzekaliście ostatnio na gildię, że jakość pakowania się pogorszyła itp...

A ja dzisiaj otwieram paczkę i co widzę? Komiksy owinięte folią bąbelkową, po bokach takie małe poduszeczki z powietrzem, na spodzie kartonu dodatkowa folią zabezpieczająca spód (zapewne przed wilgocią). Francja elegancja :biggrin:

Ja w tamtym tygodniu dostałem z gildii chyba najgorzej zapakowaną paczkę w historii. Brak jakiejkolwiek folii a sam karton był tak słabo naciągnięty, że wszystko latało po paczce (i się porysowało). Dałem im ostatnią szansę bo wiele rzeczy mają jako jedyni na rynku, ale to były definitywnie ostatnie moje zakupy u nich. To już nawet merlin pakuje lepiej.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2215 dnia: Grudzień 22, 2014, 04:57:52 pm »
A ja odebrałem dziś w Ruchu książkę z Liderii, którą kupiłem siostrze na Święta i też latała po kartonie. Duża książka w HC z obwolutą. O dziwo nic wielkiego jej się nie stało. Ale widać, że pakowana na szybko, bo mają zapieprz przed Gwiazdką. Jutro odbieram w Ruchu 2 paczki z Arosa i 2 z Liderii i się trochę boję.  :smile:

Offline stupidbadugly

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2216 dnia: Grudzień 23, 2014, 05:40:22 pm »
Witam wszystkich
To mój pierwszy post tutaj, chociaż czytuję Wasze wypowiedzi już od jakiegoś czasu.
Dostałem właśnie paczkę z czarnego piątku na barnesandnoble.com
Pakowanie tragedia, 0 słownie zero zabezpieczenia, chyba że za takie można uznać voucher na wino czy kupon na pizze.
Do kartonu zostały wrzucone komiksy i sypnięta garść ulotek, zostawione sporo pustego miejsca, sam karton też niezbyt solidny. Rogi komiksów oczywiście ubite, w tym jeden zmasakrowany, całe szczęście tylko górne, dolne jakimś cudem ocalały. W sumie tragedii nie ma, zawartość w takiej paczka mogła dojść bardziej zniszczona, ale raczej nic już tam nie kupię.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2217 dnia: Grudzień 23, 2014, 07:24:18 pm »
A ja odebrałem dziś w Ruchu książkę z Liderii, którą kupiłem siostrze na Święta i też latała po kartonie. Duża książka w HC z obwolutą. O dziwo nic wielkiego jej się nie stało. Ale widać, że pakowana na szybko, bo mają zapieprz przed Gwiazdką. Jutro odbieram w Ruchu 2 paczki z Arosa i 2 z Liderii i się trochę boję.  :smile:
Chwilę temu z Liderii do RUCHu zamówiłem Yansa #2.
Paczkę odebrałem i powiedziałem sobie: spokojnie, nie denerwuj, otwórz ją w domu i na pewno będzie wszystko ok.
I tak się stało!
Chociaż pakowanie jest bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń i rogi kartonu były strasznie poobijane to zawartość (a tak jest na pewno przy pojedynczych woluminach) w związku z pakowaniem zawartości w większe składane kartonowe opakowanie przychodzą bez zniszczenia.
Polecam za to Liderię.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline p3rshing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2218 dnia: Grudzień 23, 2014, 08:22:16 pm »
Pakowanie w karton taki jak jest w lideri czy bonito/aros nie sprawdza się zazwyczaj gdy w jednej paczce są rzeczy o różnych formatach np. coś bardzo dużego i jedna lub więcej mniejszych rzeczy. Wtedy najczęściej duża książka przychodzi ok ale małe latają i się niszczą.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2219 dnia: Grudzień 23, 2014, 10:58:06 pm »
Odebrałem dziś 3 paczki: 2 Sandmany i Valeriana. Wszystko w Ruchu z Liderii. Kartony w takim sobie stanie, walnięte rogi i w ogóle niezbyt zachęcający widok, ale komiksy przeżyły podróż w jednym kawałku. Nie mam specjalnych zastrzeżeń do stanu żadnego z nich. Fajnie, że cała trójka zafoliowana (przez wydawców?), bo nie poprzecierały się w kartonach.

Jutro odbiorę tam jeszcze 2 paczki z Arosa. Powstanie + Kriss, oraz Jerozolimę-biografię. Ta ostatnia książka jest mega ważna, bo kupiłem Ojcu w ostatniej chwili na Gwiazdkę. :)
Dziś mamy wtorek, a już rano w poniedziałek miały status "w drodze", no to jutro muszą przyjść. Muszą, kurde muszą.