Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1875 dnia: Październik 20, 2014, 02:10:46 pm »

Kurczę, dobrze wiedzieć, bo robię zamówienie na listopad i bym czekał, i czekał...
___________________________________ ________

Pytanie: macie jakieś doświadczenia z księgarnią Incal?

Złożyłem zamówienie na 3 komiksy:
- W poszukiwaniu Piotrusia Pana (Plansze Europy)
- Opowieści z hrabstwa Essex
- Halloween Blues (Plansze Europy)

Po czasie przyszła wiadomość, że ''Opowieści z hrabstwa Essex'' nie ma, a ''W poszukiwaniu Piotrusia Pana'' jest uszkodzony róg (prosiłem o jakieś zdjęcie np. za pomocą komórki - cisza i brak odzewu).
Właśnie napisałem, że rezygnuję z zamówienia  :sad:

Co ciekawe, zawartość stron sklepu nie jest aktualizowana - ciągle można ''kupić'' Opowieści z hrabstwa Essex (w desperacji... dokonałem zakupu tego komiksu na Allegro! Chyba warto było, bo recenzje ma fantastyczne).

Straszne są te polskie realia, wszechobecna bylejakość  :cry:


Z Incalem? Kilka lat temu miałem o nich nienajlepsze zdanie. Ostatnimi czasy bardzo chwaliłem na tym forum. Mega duże pudła wyłożone makulaturą, komiksy w dobrym stanie, byłem zadowolony. :smile: Fajnie, że Ci napisali jak sprawa wygląda, a nie po prostu wysłali uszkodzone W poszukiwaniu Piotrusia Pana. Niby zawalili sprawę, że wystawili rzeczy, których nie mieli na stanie + bez info o uszkodzeniach, ale ostatecznie chyba aż tak źle nie wyszło.
O kurde, ale się wykosztowałeś na Essex. 189? Nie wiedziałem, że już się skończył. Oba komiksy (Essex i WPPP) wybitne.
WPPP kup tutaj (najlepiej z kuponem -20 zł z Allegro): http://allegro.pl/cosey-w-poszukiwaniu-piotrusia-pana-plansze-europy-i4709062921.html Też okładkowa cena jak w Incalu i widać na fotach, że dobry stan.

Jakość obsługi w sklepach jest chyba coraz lepsza. Konkurencja. Wolny rynek.

(nie podoba mi sie okładka 2. wydania Długiego Halloween i chciałem zwrócić komiks).
Ale w jakim sensie nie podobała? :smile: Różni się czymś od tej z wydania I?

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1876 dnia: Październik 20, 2014, 02:17:26 pm »

Ale w jakim sensie nie podobała? :smile: Różni się czymś od tej z wydania I?
Kolory są ciemniejsze (bardziej nasycone?)... niby taki szczegół, ale przez to słabo widać postać Batmana (od korpusu w dół, które to części ciała popadaja w czerń i zlewają się z paleryną :wink: ) i mnie to wkurza. Wiem, 99% osób nie zwróci na to uwagi, a niektórym może się będzie nawet bardziej podobać, ale mnie się bardziej podobało I wydanie (które nieopatrznie sprzedałem, bo miało swoje małe wady na okładce :smile: ).

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1877 dnia: Październik 20, 2014, 02:20:50 pm »
A ten komiks był sprzedawany jako nowy i był nowy, czy np. był sprzedawany jako nowy, a miał wady?
A może był w jakimś kartonie z uszkodzonymi z większym rabatem? Ważne jest to jak był sprzedawany i jak to się miało do jego stanu. Jeśli sprzedawany jako nowy i był w takim stanie, to spoko, nalepka nie szkodzi. A jeśli był uszkodzony i był tak sprzedawany to też spoko.

Wiesz co był sprzedawany chyba jako nowy :smile: Z jednej strony nie było informacji, że jest to jakiś zwrot, ale z drugiej cena była bardzo niska (jak zawsze na Festiwalu na stoisku tego wydawnictwa). Wystawiony był normalnie na stoliku z innymi komiksami. Stan również był bardzo ok, dlatego też dopiero teraz w ogóle zwróciłem na to uwagę. Było kilka i jeden był taki sobie, ale mogłem wybrać ten najlepszy. Generalnie nie mam o nic żalu, bo cena była naprawdę fantastyczna, a stan komiksu jest bardzo w porządku więc dla mnie była to super okazja. Zresztą już drugi raz korzystam z takowej na tym stoisku i uzupełniam rzeczy, których jeszcze nie mam, a które chcę mieć. Po prostu ta sytuacja mnie nieco zadziwiła dlatego o tym napisałem. A w sumie to zdziwiło mnie to, że nie zdjęli tych naklejek empikowych heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1878 dnia: Październik 20, 2014, 02:48:13 pm »
A w sumie to zdziwiło mnie to, że nie zdjęli tych naklejek empikowych heh
Wiesz co, jakby zwrotowbylo kilkadziesiat to mi by sie nic chcialo odklejac tych naklejek :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1879 dnia: Październik 20, 2014, 06:57:50 pm »
O kurde, ale się wykosztowałeś na Essex. 189? Nie wiedziałem, że już się skończył. Oba komiksy (Essex i WPPP) wybitne.
WPPP kup tutaj (najlepiej z kuponem -20 zł z Allegro): http://allegro.pl/cosey-w-poszukiwaniu-piotrusia-pana-plansze-europy-i4709062921.html Też okładkowa cena jak w Incalu i widać na fotach, że dobry stan.

To już drugi mój taki ''szalony'' zakup (pierwszym był ''Prosto z piekła''). I na tym chyba skończę (chociaż do zdobycia mam jeszcze ''Cromwell Stone'' Andreasa - ale, jak widać, wydawcy pokazują czytelnikom środkowy palec i mają ich chyba w ''głębokim poważaniu'' i nie w głowie im dodruk - to ja ich też tam mam i ściągnąłem sobie wersję .pdf; skoro nikt nie chce mojej kasy, to bez łaski - a 350zł na Allegro mnie nie stać, wszystko ma swoje granice; wiem że to kradzież i za to będę smażył się w piekle, ale i tak tam trafię, więc mi wszystko jedno).
___________________________________ ______

@Death: Naprawdę wielkie dzięki za ten namiar na Allegro - WPPP niezwłocznie kupiłem, może do piątku dojdzie :) (stan komiksu na zdjęciach wydaje się być bardzo dobry, a ja tam znów takim aptekarzem nie jestem, ażeby na jakieś drobnostki zwracać uwagę).

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1880 dnia: Październik 22, 2014, 07:05:20 pm »
Reklamacje w Ravelo to jakaś masakra, od tygodnia czekam na zwrot pieniędzy i jakoś nie mogę się doczekać. Zero kontaktu...

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1881 dnia: Październik 23, 2014, 12:14:18 am »
Napisałem w sprawie albumu w A4 i HC do takiego jednego antykwariatu:

Szanowni Państwo,
Mam pytanie. Pakują Państwo książki w tekturę/karton, czy po prostu w kopertę? Nie ukrywam, że bardzo mi zależy na dobrym stanie książki.

Z poważaniem,
Krzysztof

I otrzymałem odpowiedź:

Pakujemy w kopertę bąbelkową, więc w czasie wysyłki na pewno nic się z nią nie stanie.
Pozdrawiam,

Żebyście się kurde nie zdziwili.  :smile:

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1882 dnia: Październik 23, 2014, 12:29:54 pm »
Pakujemy w kopertę bąbelkową, więc w czasie wysyłki na pewno nic się z nią nie stanie.
Pozdrawiam,

Żebyście się kurde nie zdziwili.  :smile:

A mi się poszczęściło: dzisiaj nadeszły z Allegro oczekiwane Opowieści z hrabstwa Essex (nowy, w folii) oraz kupiony dzięki Tobie, Death, W poszukiwaniu Piotrusia Pana (stan: idealny, wygląda na nieczytany!!).

Obydwie paczki pancerne = podwójny karton + mnóstwo folii bąbelkowej; kilkanaście minut trwało, aż dobrałem się do zawartości. Uff...!
Można powiedzieć: niezły koniec tygodnia.

PS. Nauczyłem się wymuszać na wysyłających przesyłki solidne pakowanie i do każdego zamówienia wklejam taki tekst:
''Zwracam się z ogromną prośbą o sprawdzenie, czy okładki zakupionych przeze mnie komiksów są w stanie idealnym (tzn. brak zarysowań okładek, uszkodzonych rogów, itp.)
Bardzo proszę o dokładne zabezpieczenie folią bąbelkową przesyłanych książek, ażeby nie uszkodziły się w czasie transportu.''

I, póki co, to działa.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1883 dnia: Październik 23, 2014, 12:42:58 pm »
To świetnie. :smile: A Halloween Blues? Bo miałeś z tego co pamiętam trzy komiksy zamówione w tym Incalu.

Ja mam tak, że nie zależy mi aż tak bardzo na stanie książek, które sam mam na półce. Lubię jak są w bdb stanie głównie dlatego, że komiksy nabierają wartości i traktuję je też jako swego rodzaju zamrożony kapitał "jakby co". Gdybym miał wiedzę, że dany album na zawsze będzie w mojej kolekcji i nigdy nie będę go sprzedawał, to by mi na stanie specjalnie nie zależało. Ale lepiej niech są w jak najlepszym, bo mają większą wartość.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1884 dnia: Październik 23, 2014, 02:28:51 pm »
To świetnie. :smile: A Halloween Blues? Bo miałeś z tego co pamiętam trzy komiksy zamówione w tym Incalu.

Ja mam tak, że nie zależy mi aż tak bardzo na stanie książek, które sam mam na półce. Lubię jak są w bdb stanie głównie dlatego, że komiksy nabierają wartości i traktuję je też jako swego rodzaju zamrożony kapitał "jakby co".

Z ''Halloween Blues'' to jest tak, że jakoś nigdy mi głowy specjalnie nie zaprzątał (w Incal dodany był jako ''balast'' / wypełniacz kwoty do darmowej przesyłki). Zresztą jest on chyba dostępny w kilku miejscach (poza tym zdobyłem go już kiedyś w wersji nie-papierowej  :wink: - zapewne wiesz, o co mi chodzi).
Być może kiedyś go kupię - na razie moja kolejka zakupowa jest naprawdę potężna (do tego rodzą się nowe pomysły dotyczące Hellboy'a, Sandmana...)

No i nie wiemy jeszcze najważniejszego: jakie tytuły przyniesie nam Nowy Rok 2015?  :lol: Pójdziemy z torbami  :badgrin:

PS. Co do stanu technicznego komiksów, to naprawdę lubię dbać o wszystkie książki, ale bez przesaaaady! Nie jestem ''aptekarzem'', nie chodzę z lupą  :lol: (co ciekawe, osoba sprzedająca mi ''W poszukiwaniu Piotrusia Pana'' była naprawdę uczciwa i napisała mi, że ''okładka ma lekkie przytarcia'' - a ja NIC tam nie dostrzegam - no ale ja amator przecież jestem, raczkuję w tej branży i mogę się nie znać  :wink: ).

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1885 dnia: Październik 23, 2014, 02:35:26 pm »
BTW zauwazylem wlasnie, ze w gildii jest ladne promo na nowosci elementala i Taurusa :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1886 dnia: Październik 23, 2014, 06:17:04 pm »
Robilem ostatnio zakupy w DAMARZE/EDICE i nie polecam tego sklepu/uzytkownika allegro. Komiksy i pakowanie bylo ok i nie mam wiekszych zastrzezen, ale kontakt ze sklepem oceniam bardzo zle. Kupilem u nich przez allegro komiksy, lacznie klepnalem 3 zamowienia, wykorzystujac 3 kupony znizkowe. Napisalem do nich maila z prosba o wysylke jedna paczka i zwrot za 2 wysylki. Nie dostalem zadnej wiadomosci, po dwoch dniach dostalem za to potwierdzenie wyslania jednej paczki. Skoro przeczytali mojego maila i wyslali jedna paczke, pomyslalem, ze zaraz tez dostane zwrot nadplaconej kasy. Oczywiscie paczka przyszla, a kasa nie. Napisalem do nich maila kolejnego, z prosba o zwrot kasy. Dostalem odpowiedz z propozycja rabatu na nastepne zakupy. Oczywiscie odmowilem i przeslalem kolejny raz nr konta. Kasa nie przyszla. Napisalem jeszcze raz, ze nie dostalem zadnej odpowiedzi itp. Dostalem maila z dasami, ze przeciez wyrazilem sie jasno i przelew zostal zlecony. Czekam teraz na kase. Dodatkowo nie dostalem zadnego dowodu zakupu. Zamawialem u nich tez dwa tygodniej wczesniej inne komiksy i tez nie dostalem dowodu zakupu. Oczywiscie, zadnego podpisu w mailach z odpowiedzia rowniez nie uraczylem. Mialem podobna sytuacje w arosie (tez kupowalem na allegro 3 razy i poprsilem o polaczenie przesylki i zwrot kasy) i aros rozwiazal sprawe zupelnie bezproblemowo i bardzo szybko.

[EDIT: mam dostac fakture]
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2014, 06:32:39 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1887 dnia: Październik 23, 2014, 06:49:59 pm »
Robilem ostatnio zakupy w DAMARZE/EDICE i nie polecam tego sklepu/uzytkownika allegro. Komiksy i pakowanie bylo ok i nie mam wiekszych zastrzezen, ale kontakt ze sklepem oceniam bardzo zle. Kupilem u nich przez allegro komiksy, lacznie klepnalem 3 zamowienia, wykorzystujac 3 kupony znizkowe. Napisalem do nich maila z prosba o wysylke jedna paczka i zwrot za 2 wysylki. Nie dostalem zadnej wiadomosci, po dwoch dniach dostalem za to potwierdzenie wyslania jednej paczki. Skoro przeczytali mojego maila i wyslali jedna paczke, pomyslalem, ze zaraz tez dostane zwrot nadplaconej kasy. Oczywiscie paczka przyszla, a kasa nie. Napisalem do nich maila kolejnego, z prosba o zwrot kasy. Dostalem odpowiedz z propozycja rabatu na nastepne zakupy. Oczywiscie odmowilem i przeslalem kolejny raz nr konta. Kasa nie przyszla. Napisalem jeszcze raz, ze nie dostalem zadnej odpowiedzi itp. Dostalem maila z dasami, ze przeciez wyrazilem sie jasno i przelew zostal zlecony. Czekam teraz na kase. Dodatkowo nie dostalem zadnego dowodu zakupu. Zamawialem u nich tez dwa tygodniej wczesniej inne komiksy i tez nie dostalem dowodu zakupu. Oczywiscie, zadnego podpisu w mailach z odpowiedzia rowniez nie uraczylem. Mialem podobna sytuacje w arosie (tez kupowalem na allegro 3 razy i poprsilem o polaczenie przesylki i zwrot kasy) i aros rozwiazal sprawe zupelnie bezproblemowo i bardzo szybko.

[EDIT: mam dostac fakture]

Właśnie dzisiaj dostałem od nich przesyłkę z dwoma najnowszymi Koziorożcami. Mocno zdziwiłem się jak zobaczyłem kopertę bąbelkową. Myślałem, że w księgarniach tektura to już standard. Na szczęście komiksy są bez szwanku. Natomiast jeśli chodzi i połączenie paczek, to zadziwił mnie Aros. Zrobiłem na allegro 3 zakupy z dwóch kont z użyciem kuponów, a na drugi dzień dostałem prośbę o dane do konta o zwrot nadpłaty a wysyłkę jedną paczką. Aż mnie zatkało, że im się chce. Sami z siebie, bez żadnej interwencji. Dla mnie bomba.

p.s. teraz też do mnie dotarło, że z z Koziorożcami nie było żadnego rachunku/faktury. Hm... dziwna sprawa.


Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1888 dnia: Październik 23, 2014, 06:55:35 pm »
p.s. teraz też do mnie dotarło, że z z Koziorożcami nie było żadnego rachunku/faktury. Hm... dziwna sprawa.
To ich standardowa praktyka. Napisz do nich, ze chcesz fakture.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1889 dnia: Październik 23, 2014, 07:12:57 pm »
Dzięki za ostrzeżenia przed Damarem. Miałem u nich coś kupić, ale widzę, że lepiej nie.