trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1084197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gre

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1860 dnia: Październik 17, 2014, 09:01:49 pm »
kiedy wiecej kupowałem na allegro
ale tez miałem wiecej czasu zeby powsiecic na to zeby znalezc jakas okazje a teraz wiecej pracuje zeby wiecej zarobic i wydac na komiksy;)
tym samym wychodzi na to samo:)

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1861 dnia: Październik 18, 2014, 09:51:21 pm »
Bonito też jest na Allegro.

A skoro o Bonito mowa, to nieźle im poszły ''Fatale'' tom 1 oraz ''Batman: Mroczne zwycięstwo'' - wyczyścili całe swoje zapasy! Promocje robią swoje  :biggrin:

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1862 dnia: Październik 18, 2014, 09:53:49 pm »
A skoro o Bonito mowa, to nieźle im poszły ''Fatale'' tom 1 oraz ''Batman: Mroczne zwycięstwo'' - wyczyścili całe swoje zapasy! Promocje robią swoje  :biggrin:
Te tytuły niestety nie zniknęły w związku ze sprzedażą... Zostały wycofane.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline slay

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1863 dnia: Październik 19, 2014, 10:15:41 am »
Te tytuły niestety nie zniknęły w związku ze sprzedażą... Zostały wycofane.

Dlaczego zostały wycofane, jeśli można spytać?

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1864 dnia: Październik 19, 2014, 11:15:58 am »
Zostały wycofane zanim w ogóle trafiły do sklepu. Nie dogadali się z Muchą i tyle. A hajs się musi zgadzać.

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1865 dnia: Październik 19, 2014, 12:14:25 pm »
Możecie mi polecić dobry wysyłkowy sklep z komiksami z Wielkiej Brytanii?
Ciotka przyjeżdża do mnie z Londynu na święta, a to dobra okazja, żeby uniknąć dodatkowych kosztów przesyłki.

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1866 dnia: Październik 19, 2014, 01:38:15 pm »
Forbidden Planet to znana marka, a na ebayu dobre rzeczy, a często przecenione, ma Silver Acre.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1867 dnia: Październik 19, 2014, 05:13:33 pm »
Możecie mi polecić dobry wysyłkowy sklep z komiksami z Wielkiej Brytanii?
Amazon.co.uk?

Offline Komediant

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1868 dnia: Październik 19, 2014, 07:19:15 pm »
SpeedyHen ? Mają z reguły najniższe ceny, z pakowaniem różnie, ostatnią przesyłkę dostałem solidnie zabezpieczoną, myśle że przy większym zamówieniu powinno być dobrze.
Forbidden Planet świetnie pakuje, ma standardowo 31-33% zniżki, ale sporo rzeczy nie mają na stanie i trzeba niewiadomo ile czekać na wysyłke, często kilka tygodni. Opcja dla cierpliwych.

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1869 dnia: Październik 19, 2014, 07:46:17 pm »
Szukam czegoś na kształt naszej Gildi czy Incala. Bardziej specjalistyczny, niekoniecznie interesują mnie nowości.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1870 dnia: Październik 19, 2014, 07:56:03 pm »
Jak wpiszesz w google 'comics shop in uk' to wyskakuje mnóstwo linków, np. ten: http://www.comicdomain.co.uk
A co jest nie tak z forbidden planet - mocno wyspecjalizowanym sklepie?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1871 dnia: Październik 20, 2014, 07:58:23 am »
Właśnie zauważyłem ciekawą rzecz, która bankowo dla reszty jest normalną :) w sumie zetknąłem się po raz pierwszy stąd moje zdziwienie. Na Festiwalu kupiłem pewien komiks na stoisku wydawnictwa, a dziś przeglądając go zauważyłem, że to zwrot z Empiku. Jest na okładce jeszcze ich naklejona cena heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1872 dnia: Październik 20, 2014, 11:27:32 am »
A ten komiks był sprzedawany jako nowy i był nowy, czy np. był sprzedawany jako nowy, a miał wady?
A może był w jakimś kartonie z uszkodzonymi z większym rabatem? Ważne jest to jak był sprzedawany i jak to się miało do jego stanu. Jeśli sprzedawany jako nowy i był w takim stanie, to spoko, nalepka nie szkodzi. A jeśli był uszkodzony i był tak sprzedawany to też spoko.

Offline blackwaterpark

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1873 dnia: Październik 20, 2014, 01:42:16 pm »
Zostały wycofane zanim w ogóle trafiły do sklepu. Nie dogadali się z Muchą i tyle. A hajs się musi zgadzać.

Kurczę, dobrze wiedzieć, bo robię zamówienie na listopad i bym czekał, i czekał...
___________________________________ ________

Pytanie: macie jakieś doświadczenia z księgarnią Incal?

Złożyłem zamówienie na 3 komiksy:
- W poszukiwaniu Piotrusia Pana (Plansze Europy)
- Opowieści z hrabstwa Essex
- Halloween Blues (Plansze Europy)

Po czasie przyszła wiadomość, że ''Opowieści z hrabstwa Essex'' nie ma, a ''W poszukiwaniu Piotrusia Pana'' jest uszkodzony róg (prosiłem o jakieś zdjęcie np. za pomocą komórki - cisza i brak odzewu).
Właśnie napisałem, że rezygnuję z zamówienia  :sad:

Co ciekawe, zawartość stron sklepu nie jest aktualizowana - ciągle można ''kupić'' Opowieści z hrabstwa Essex (w desperacji... dokonałem zakupu tego komiksu na Allegro! Chyba warto było, bo recenzje ma fantastyczne).

Straszne są te polskie realia, wszechobecna bylejakość  :cry:

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1874 dnia: Październik 20, 2014, 01:58:43 pm »
Ja generalnie u nich (w Incalu) nie kupuję, bo mają tylko 25% zniżki, drogą dostawę/ praktycznie brak darmowej dostawy (wszystkie komiksy z przeceny nie wliczają się do sumy, od której jest darmowa). Ale ostatnio - przez kupony na allegro napisałem do nich maila z prośbą o kilka informacji, bo rozważałem zakup u nich z 5 komiksów (łącznie pewnie pod 300 zł bym zostawił). 0 odzewu, napisałem 2. maila - również - trudno nie chcieli moich pieniędzy. Myślę, że były to moje ostatnie próby kontaktu z nimi.
Za to rozwiązała się moja sprawa z gildią, o której pisałem wczesniej. Po raz pierwszy składałem u nich reklamację. Zastanawiałem się czy nie będzie problemów, bo była z błahego powodu (nie podoba mi sie okładka 2. wydania Długiego Halloween i chciałem zwrócić komiks). Gildia nie zrobiła żadnego problemu - szybki kontakt, prośba o zwrot komiksu (komiks zawiozę im osobiście) i dostanę kasę . A zaznaczę, że komiks był wyjęty już z folii.
Tak więc po raz kolejny chwalę gildię - pełny profesjonalizm po raz kolejny.