Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perek82

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1785 dnia: Wrzesień 20, 2014, 03:57:51 pm »
Przeciez caly czas pisze, ze jedno i drugie sie zupelnie nie rozni (zmiana IP na X bedac w Y i IP X bedac w X). A przejmowanie konta kogos innego jest karalne. Mieszasz rzeczy dozwolone z niedozwolonymi (karalnymi).
Napisz mi dlaczego zmieniajac IP dzialam na szkode sklepu?
Nie znajdziemy wspólnego mianownika. Proponuję pozostać przy swoich zdaniach i nie męczyć już forumowiczów.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline peta18

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1786 dnia: Wrzesień 20, 2014, 04:36:52 pm »
Nie znajdziemy wspólnego mianownika. Proponuję pozostać przy swoich zdaniach i nie męczyć już forumowiczów.
Nie wlasnie chce pokazac, ze nie masz racji. Po pierwsze: nie ma podstawy aby twierdzic, ze zmieniajac IP i kupujac w bookdepository dziala sie na szkode sklepu (kwestia wliczonej dostawy to tylko domysly, w zaden sposob niepotwierdzone), a po drugie, nie ma roznicy czy ktos zmienia ip i kupuje w sklepie z wysylka do Polski, czy ktos bedac w innym kraju robi zakupy w sklepie z wysylka do Polski (gdyby byla roznica, to ktos kupujac z USA i podajac adres do Polski, rowniez dzialalby na szkode sklepu).

Jakby bookdepository bardzo chcialo, to by ograniczalo mozliwosc wysylki tylkoi wylacznie do kraju z ktorego ip robisz zakupy. Albo doliczana bylaby dodatkowa oplata pocztowa, tak jak ma to miejsce w przypadku doliczania VATu do wysylke poza USA. A tak nie jest.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline misiokles

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1787 dnia: Wrzesień 20, 2014, 05:46:58 pm »
Multiversum właściwie nie ma konkurencji na polskim rynku. Jedyny zarzut z mojej strony to próg darmowej wysyłki (...)
100 zł to dużo?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1788 dnia: Wrzesień 20, 2014, 07:00:01 pm »

@perek82: Tak zupełnie na zakończenie dyskusji, jako hacker światowej niesławy obawiam się, iż powodem doszukiwania się przez Ciebie problemu etycznego tam, gdzie go nie ma, jest stwierdzony przez Ciebie fakt:

[...] jestem komputerowym laikiem i nie wiem czym są serwery proxy ani czy powinny mieć wpływ na moje poglądy w podstawowych kwestiach.

Prawda jest zgoła odmienna aniżeli Ci się wydaje, bowiem jak trafnie zauważył Peta:
Jakby bookdepository bardzo chcialo, to by ograniczalo mozliwosc wysylki tylkoi wylacznie do kraju z ktorego ip robisz zakupy. Albo doliczana bylaby dodatkowa oplata pocztowa, tak jak ma to miejsce w przypadku doliczania VATu do wysylke poza USA. A tak nie jest.
Dlatego Twoj "ogląd etyczny" przedmiotowej sprawy stawia Cię bliżej Niebios niż samego Papieża, co samo w sobie nie jest niczym innym jak jednym z 7 grzechów głównych - grzechem pychy oczywiście.

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1789 dnia: Wrzesień 20, 2014, 07:17:03 pm »
@Peta, ok pokazałeś postronnym, że nie mam racji. Mnie jednak nie przekonałeś i zostańmy przy tym.


@Kiki dzięki za zakończenie tej dyskusji zgrabnym podsumowaniem.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline raskoks

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1790 dnia: Wrzesień 22, 2014, 02:16:44 pm »
Ja kupuje zarowno w Multiversum, Atomie, Bookdepository jak i IST, w tfaw tez kupowalem ale raczej to gorsza opcja jest. Kazdy z tych sklepow jest imho godny zaufania i porzadny - ale pakowanie najgorsze ma Bookdepository (pewnie mnie karaja za nieetyczne korzystanie z proxy :>)

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1791 dnia: Wrzesień 23, 2014, 08:12:51 pm »
Potwierdzam slowa Blaskowitza, stan przesylek z amazona jest T-R-A-G-I-C-Z-N-Y. Kupuje tam jak juz naprawde musze. Nie wiem, co sie stalo z tym miejscem, kiedys bylo duzo lepiej, jesli chodzi o stan przesylek.  :sad:
W komentarzach klientow tez widac coraz czestsze narzekania.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1792 dnia: Wrzesień 23, 2014, 08:59:12 pm »
Potwierdzam slowa Blaskowitza, stan przesylek z amazona jest T-R-A-G-I-C-Z-N-Y. Kupuje tam jak juz naprawde musze. Nie wiem, co sie stalo z tym miejscem, kiedys bylo duzo lepiej, jesli chodzi o stan przesylek.  :sad:
W komentarzach klientow tez widac coraz czestsze narzekania.
pzdr
Tak jak stwierdził Adro, musiało się znacznie pogorszyć, bo ja na początku aktualnego wieku, kiedy jeszcze czytałem książki, kupowałem na Amazonie naprawdę bardzo duże ich ilości i to zwykle w HC i, z tego co pamiętam, nigdy mi się nie zdarzyło, aby dotarły do mnie uszkodzone. Jedynie, co mi wówczas doskwierało w zw. z Amazonem, to długie czasy oczekiwań na otrzymanie przesyłki.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1793 dnia: Wrzesień 23, 2014, 09:24:31 pm »
Potwierdzam slowa Blaskowitza, stan przesylek z amazona jest T-R-A-G-I-C-Z-N-Y. Kupuje tam jak juz naprawde musze. Nie wiem, co sie stalo z tym miejscem, kiedys bylo duzo lepiej, jesli chodzi o stan przesylek.  :sad:
W komentarzach klientow tez widac coraz czestsze narzekania.
pzdr

Wyzysk, wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk. Pracownicy mają tam ponoć tak chore normy do wyrobienia, że zwyczajnie nie dbają o pakowanie ani o stan przesyłki. Mój znajomy z UK robił tam przez jakiś czas, mówił, że to jest farma niewolników, a nie miejsce pracy. Ostatnio też czytałem artykuł na interii, czy innym onecie, że w Niemczech pracownicy mocno zaprotestowali i doszło do poważnych kontroli rządowych mających na celu sprawdzić w jak wielkim stopniu doszło do łamania praw pracownika. Ogólnie to ponoć ludzie chcą się pozbyć tego czegoś z Angli i Niemiec, tylko u nas pewnie ogłoszą Amazona "pracodawcą" roku, jeśli nie dekady.

Offline Danio237

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1794 dnia: Wrzesień 28, 2014, 05:38:37 pm »

To moje planowane zakupy w tym miesiącu, z tym że muszę jeszcze coś dołożyć co wychodzi jakoś w listopadzie bo zwyczajnie finansowo nie dam rady, a przez ten miesiąc - półtora zbiorę spokojnie drugie 200zł. Polecicie coś co wychodzi za miesiąc lub później w gildii? Nie musi być to komiks. A może jak napiszę po prostu, że chcę aby zamówienie przyszło po, powiedzmy, 15 listopada to się zgodzą?
I komiksy jak dotąd zamawiałem jedynie w gildii, któreś z powyższych są znacząco taniej gdzieś indziej?
Decyzję chcę podjąć do wtorku bo później już zniżka na Sagę znika.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1795 dnia: Wrzesień 28, 2014, 05:44:27 pm »
Jeśli Potrzebujesz coś, co wychodzi w listopadzie to proponuję http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/253624-liga-niezwyklych-dzentelmenow-2-wyd-ii
lub http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/253619-indianskie-lato-wyd-ii
albo po prostu dorzuć do zamówienia jakiś dalszy tom WKKM (jeśli nie prenumerujesz).

Offline Motyl

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1796 dnia: Wrzesień 28, 2014, 06:39:17 pm »

Offline Danio237

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1797 dnia: Wrzesień 30, 2014, 08:07:44 pm »
Biorąc pod uwagę wasze propozycje zamówiłem pierwszy tom Sandmana. :badgrin: Ale dzięki. ;)

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1798 dnia: Wrzesień 30, 2014, 08:22:17 pm »
Biorąc pod uwagę wasze propozycje zamówiłem pierwszy tom Sandmana. :badgrin: Ale dzięki. :wink:
Świetny wybór! O najbardziej oczywistych komiksach łatwo zapomnieć przy polecaniu. :smile:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1799 dnia: Wrzesień 30, 2014, 08:27:30 pm »
Danio, zapewniam Cię, że notoryczny brak funduszy na kolejne ukazujące się tytuły to najmniejszy problem w życiu komiksiarza i - jak mniemam - dotyka on niemalże wszystkich tu obecnych. Znacznie gorszy problem dopiero przed Tobą, a brzmi on: (tiiiit - niecenzuralne słowo)!!! I gdzie ja mam zmieścić te kolejne integrale!!!