Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1086428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1725 dnia: Wrzesień 14, 2014, 05:27:13 pm »
Ja z literackiej czekam aż mi się uzbiera większa paczka, ok 15 pozycji. Zawsze dostaję rewelacyjnie zabezpieczoną przesyłkę, duży karton, jakieś "poduszki z powietrzem" itp. Nigdy jeszcze nie dostałem uszkodzonego nic od nich i nigdy nic nie było spakowane już uszkodzone. Raz nawet właściciel do mnie dzwonił i później podsyłał na e-mail zdjęcia jednej książki, której miał tylko 1 sztukę z obitym rogiem i pytaniem, czy ma taką przesłać, czy wolę poczekać kilka dni aż przyjedzie do niego idealny egzemplarz.

Wczoraj właśnie zrobiłem zamówienie. Niestety na literackiej nie ma wielu tytułów, więc część zamówiłem na nieprzeczytane, tak aby wyszła darmowa przesyłka (od 350 zł). W obu przypadkach zaznaczyłem, żeby dobrze zabezpieczyli komiksy, bo będę je reklamował. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

W literackiej miałem 8 tytułów w rozmiarach ok. 17x21 cm + najnowszego Koziorożca (A4). Więc mnie coś tknęło, żeby go przerzucić do nieprzeczytane, gdzie były większe komiksy, bo bałem się, że nie uda im się tego odpowiednio zabezpieczyć.

Tylko to co opisujemy, to są przypadki sklepów i nowych, dostępnych tytułów, więc można je reklamować. Najgorzej jest na allegro, z używanymi trudno dostępnymi komiksami. Zawsze proszę o porządne zabezpieczenie przesyłki, dodaję, że mogę dopłacić. Niestety zdarza się, że to nie pomaga. Szlag mnie trafił jak dostałem Umowę z bogiem po prostu włożoną do koperty bąbelkowej. Oczywiście rogi były ubite, komiks kosztował mnie ze dwa lata temu coś, ok. 150 zł (to była niezła okazja). No i co miałem zrobić? Oddać? Przecież wtedy pojawiał się raz na pół roku...

A takich przykładów z allegro mógłbym mnożyć.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1726 dnia: Wrzesień 15, 2014, 03:06:45 pm »
Odebrałem dzisiaj zamówienie z księgarni Świat Książki i spodobała mi się pewna rzecz.
Pani ekspedientka przy mnie wyjęła komiks z kartonu, dzięki czemu mogłem sprawdzić w jakim jest stanie i dopiero zapłacić.
Na pewno będę teraz robił tam pojedyncze zakupy częściej.

Offline slay

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1727 dnia: Wrzesień 16, 2014, 05:02:17 pm »
To może i ja się włączę do dyskusji gdzie warto kupować komiksy. Dziś odebrałem paczkę z literacka.pl i zapakowana była tak jak widać poniżej:
w środku natomiast kilka papierów do zniwelowania luzu i całe zamówienie zapakowane w folię  Wszystko w idealnym stanie jak zawsze i taniej niż w "specjalistycznych sklepach komiksowych" i to przez cały czas, a nie tylko przez pierwszy miesiąc. Więc po co przepłacać?

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1728 dnia: Wrzesień 16, 2014, 07:59:52 pm »
dokładnie tak wyglądała każda przesyłka otrzymana przeze mnie z literackiej. Praktycznie coraz rzadziej rozważam zakupy w innych sklepach.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1729 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:55:38 pm »
Zapomniałem napisać, że 2 dni temu przyszły do mnie komiksy ze sklepu http://www.komiksy.info.pl/
[...]
Ogólnie więc mogę z czystym sumieniem polecić chociaż trzeba przyznać, że kuleje trochę informacja o realizacji zamówienia (nie dostałem żadnego powiadomienia o wysyłce) a i sposobów wysyłki mogłoby być więcej (jest tylko poczta).  Ale ceny świetne.
Ciekawostka, ja właśnie dostałem powiadomienie, że komiks zostanie wysłany jutro, a inny zamówiony będzie dostępny za ok. tydzień. Jak na razie kontakt mogę tylko pochwalić.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1730 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:00:00 pm »
A ja odebrałem paczkę z komiksami i książka z Bonito i jak zawsze rewelka, niby zapakowane niepozornie, ale stan bez zarzutu.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1731 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:06:28 pm »
Ciekawostka, ja właśnie dostałem powiadomienie, że komiks zostanie jutro wysłany.

Wczoraj dostałem kolejne zamówienie (wykupiłem wszystkie tomy "Crossed" jakie były na stanie) i powiadomienie już było. Są też jakieś problemy z logowaniem (nie mogłem wejść na konto). Musiałem napisać w tej sprawie do właściciela i po paru godzinach problem został rozwiązany.
Co do wczorajszego zamówienia, to tym razem trochę inny rodzaj pakowania. Poprzednio folia bąbelkowa. Teraz karton wypełniony takimi małymi piankami, całość owinięta szarym papierem.

Dostałem jeszcze paczkę z Multiversum. Ciekawe pakowanie. Komiksy nie zostały ułożone jeden na drugim, tylko obok siebie, tak że jak mi to kurier przyniósł to myślałem że to jakiś obraz. Ale z drugiej strony musieli tak ułożyć bo zamówiłem jeszcze to kartonowe pudełko na komiksy. Jak się okazało jest to zestaw "Zrób to sam" czyli pudełko do złożenia.Czekam na jutrzejszą przesyłkę z omnibusem.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1732 dnia: Wrzesień 17, 2014, 06:01:12 pm »
Pytanie kieruję do osób, które korzystały z ofert sklepu Muchy. Jak wygląda u nich pakowanie?

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1733 dnia: Wrzesień 17, 2014, 06:08:27 pm »
Pytanie kieruję do osób, które korzystały z ofert sklepu Muchy. Jak wygląda u nich pakowanie?
Ja zamawialem u nich dwa razy i raz wysylala Gildia, wiec standard juz chyba znasz, a jak nie znasz, to znajdziesz odpowiednie info na forum. A za drugim razem wysylka byla realizowana juz przez nich i juz dobrze nie pamietam szczegolow, ale komiksy przyszly w stanie nienaruszonym i byly dobrze zabezpieczone (pudelko, babelki, folie - ale nie pamietam dokladnie, rozpakowalem i juz. Bardziej bym zapamietal jakby przyszlo cos uszkodzone :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1734 dnia: Wrzesień 17, 2014, 06:11:04 pm »
Dzięki! No to z czystym sumieniem, mogę zamawiać :wink:

Lokus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1735 dnia: Wrzesień 17, 2014, 06:17:09 pm »
Konkursową "Sagę" jaką od nich otrzymałem wysłali mi bardzo dobrze zapakowaną. Polecam

Offline pokia

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1736 dnia: Wrzesień 17, 2014, 08:42:35 pm »
Dzisiaj przyszła do mnie paczka z nieprzeczytane.pl. Mimo prośby o bezpieczne zapakowanie komiksów, zostały przesłane w standardowym kartonie do pakowania książek. Po rozpakowaniu okazało się, że jeden komiks (Spust), ma lekko roztarganą okładkę. Co prawda wyglądało to na uszkodzenie przed pakowaniem, ale mniejsza o to. Wchodzę na stronę, czytam o procedurze reklamacji, czyli: spakować książkę, dołożyć fakturę i wysłać na własny koszt. Ok, ale postanowiłem jeszcze zadzwonić. Na infolinii odebrał miły Pan, poprosił o numer zamówienia i tytuł (powiedziałem Spust, bez podtytułu:), a on do mnie, że za 2-3 dni przyjedzie do mnie kurier z nowym egzemplarzem i odbierze uszkodzony komiks, tylko, żebym go spakował. Nic więcej, żadnych papierków, zdjęć, podpisów itp.

Powiem Wam, że bardzo pozytywne zaskoczenie i profesjonalne podejście do sprawy. Nieprzeczytane.pl ma u mnie bardzo duży plus.

Offline maximumcarnage

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1737 dnia: Wrzesień 18, 2014, 01:17:37 pm »
Trzymam kciuki, abyś dostał stan idealny :wink:

No i pomogło, bo stan komiksów z pierwszej paczki ( czyli "D'artagnan -  Dziennik Kadeta" i "Vincent i Van Gogh") idealny, nie ma się do czego przyczepić. O pakowaniu nie mówię, bo takiego nie ma. Komiksy po prostu wrzucone w karton, bez żadnej folii czy wypełniaczy.
Jeśli zaś chodzi o drugą paczkę, którą zamówiłem przy okazji ostatnich obniżek to "Pamiętna Wizyta" Goreya przyszła niezafoliowana i na dodatek ze śladami czytania, a Asteriks ze zbitym dosyć mocno  grzbietem i bardzo mocno zagiętym rogiem. I co gorsze, patrząc na układ komiksów w paczce, to uszkodzenie musiało powstać już przed zapakowaniem. Ogólnie więc duży minus i raczej się zastanowię przed kolejnymi zakupami w Bonito.


Offline radef

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1738 dnia: Wrzesień 18, 2014, 01:55:40 pm »
Od dziś bonito.pl i aros.pl oferują dostawę do kiosku Ruchu za 99 groszy. Niestety opcja "Paczka w Ruchu" na razie nie jest dostępna przy zakupach przez Allegro.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bowman007

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1739 dnia: Wrzesień 18, 2014, 02:22:15 pm »
Wiecie, może po jakim czasie pojawiają się produkty na allegro z takich sklepów jak bonito czy aros? Chodzi mi o oblicza śmierci, każde 20 zł się przyda :D

 

anything