trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1088639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1575 dnia: Sierpień 15, 2014, 11:14:15 am »
Ubite rogi, złośliwy cyrklowcy i błędnie skalkulowane strefy zgniotu – oto prawdziwe koszmary dręczące po nocach każdego czytelnika komiksu. Źle zabezpieczona paczka może zepsuć nawet najlepsze zakupy i być przyczyną niepohamowanego ataku agresji. Jak unikać takich sytuacji w czasach, gdy kupowanie w sieci dzięki konkurencyjnym cenom i wygodzie stało się powszechne? Mam nadzieję, że nasz nowy cykl „Jak oni pakują?” będzie choć trochę pomocny!

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/08/1709-jak-oni-pakuja-01-multiversum.html

Offline cro_no

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1576 dnia: Sierpień 18, 2014, 07:18:45 pm »
Dziś odebrałem z paczkomatu Weapon X z Gildii. Jako że Gildia na WKKM chyba nic nie zarabia, to zdziwiłem się że komiks był aż tak solidnie zapakowany. Karton + folia bąbelkowa to niby standard, ale pisaliście że z tą folią różnie ostatnio bywało. U mnie na szczęście było wszystko ok. No i cyrklowiec chyba jest na urlopie...

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1577 dnia: Sierpień 18, 2014, 10:33:41 pm »
Cyrklowiec nie jest na urlopie tylko zajmowal sie moja przesylka, poniewaz moj weapon x ma caly rozciety grzbiet.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1578 dnia: Sierpień 19, 2014, 09:47:28 am »
Obstawiam, że bezpośrednio u Hachette. Ja myślę, że cyrklowiec w "asze" pracuje na pełen etat, a w innych miejscach sobie tylko dorabia po godzinach.

Offline Peter_of_Lock

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1579 dnia: Sierpień 19, 2014, 12:48:59 pm »
Wczoraj odebrałem moje pierwsze zamówienie z wersalik.pl Muszę przyznać, że jestem zadowolony, komiksy w stanie idealnym :smile:

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1580 dnia: Sierpień 19, 2014, 02:42:29 pm »
Mój Weapon X jest z kolpoltera. Zamówiłem już miesiąc wcześniej i czekał pod ladą. Jak odbierałem to się zbytnio nie przyglądałem, wyglądał ok. W domu dopiero zauważyłem, że jest rozcięcie grzbietu. Możliwe, że jak rozcinali prasę to przeciągnęli jakąś kosą albo taki już przyjechał. Ale to jest jedyny numer i wymiana nie wchodzi w rachubę.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1581 dnia: Sierpień 21, 2014, 01:41:22 pm »
Kilka dni temu odebralem paczuszke z gildia.pl. Zamowilem trzy komiksy - Waz wodny, Praga gada (dzieki za polecanke Vision - super zbiorek!) oraz Liga Niezwyklych Dzentelmenow vol.1 czyli trzy haceki w roznych formatach.

I... wielkie brawa dla gildii!!!

Wszystko zapakowane bardzo solidnie z duuuza iloscia foli babelkowej. Zero rys, zgniecen, pobrudzen. Wszystko w stanie igla.
Jestem mega zadowolony z tych zakupow. Oby (po ostatnich przygodach) juz tak zostalo.
 :cool:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Shinue

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1582 dnia: Sierpień 21, 2014, 02:12:27 pm »
Wczoraj poszedłem do paczkomatu po odbiór komiksów z Literackiej. Na swoje (nie)szczęście byłem świadkiem uzupełniania zawartości paczkomatu przez kuriera. Aż mnie serce zabolało gdy patrzyłem na ten proceder. Paczki fruwały jak piłeczki pingpongowe. Czasem spadały z łomotem na ziemię, czasem trzeba było je dopchnąć na siłę, bo się nie mieściły do skrytek. Na koniec z sercem na ramieniu odebrałem swoje komiksy i natychmiast drżącym rękoma rozpakowałem paczkę. Komiksy w stanie idealnym. Strefy buforowe wypełnione folią grubobąbelkową zrobiły swoje. Dziękuję Ci Literacko! :D

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1583 dnia: Sierpień 21, 2014, 02:28:14 pm »
Trzeba bylo nagrac goscia albo chociaz zwrocic mu uwage
taki kurier to zwykly debil i tyle
 :doubt:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline veritius

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1584 dnia: Sierpień 21, 2014, 09:28:35 pm »
Trzeba bylo nagrac goscia albo chociaz zwrocic mu uwage
taki kurier to zwykly debil i tyle
 :doubt:

Raczej rutyna, bo wiadomo czas to pieniądz a tych paczkomatów trochę ma do obrobienia, w większości branż tak jest, a komiksy w drukarni to jak są tworzone. Tylko pasjonaci tak dbają o swoje pasje.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2014, 09:34:09 pm wysłana przez veritius »

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1585 dnia: Sierpień 22, 2014, 07:34:16 am »
Trzeba bylo nagrac goscia albo chociaz zwrocic mu uwage
taki kurier to zwykly debil i tyle
 :doubt:

Nigdy nie wiadomo, jak paczka zostanie potraktowana po drodze, dlatego właśnie powinna być tak zabezpieczona by uwzględniać takie wypadki.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1586 dnia: Sierpień 25, 2014, 10:49:36 am »
Od kupowania komiksów, a raczej ich przychodzenia/odbierania, można normalnie się załamać.
Zamówiłem kilka rzeczy w księgarni 3tanie.pl i wyobraźcie sobie, że oni dwa komiksy w twardej oprawie + bardzo grubą książkę też w twardej...włożyli do koperty bąbelkowej. Tylko. Koperta oczywiście rozerwana, bo jak takie foliowe gówienko ma utrzymać w sobie taką masę? I jak ma się nie rozerwać, skoro tam są same ostre rogi HC?
Cały weekend czekałem aż w poniedziałek odbiorę sobie paczkę, ale zamiast radości jest załamka.
Nawet nie muszę mówić w jakim stanie są albumy. Dodajcie do siebie 3 albumy w twardej i kopertę bębelkową i wam wyjdzie.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1587 dnia: Sierpień 25, 2014, 10:57:48 am »
Od kupowania komiksów, a raczej ich przychodzenia/odbierania, można normalnie się załamać.
Zamówiłem kilka rzeczy w księgarni 3tanie.pl i wyobraźcie sobie, że oni dwa komiksy w twardej oprawie + bardzo grubą książkę też w twardej...włożyli do koperty bąbelkowej. Tylko. Koperta oczywiście rozerwana, bo jak takie foliowe gówienko ma utrzymać w sobie taką masę? I jak ma się nie rozerwać, skoro tam są same ostre rogi HC?
Cały weekend czekałem aż w poniedziałek odbiorę sobie paczkę, ale zamiast radości jest załamka.
Nawet nie muszę mówić w jakim stanie są albumy. Dodajcie do siebie 3 albumy w twardej i kopertę bębelkową i wam wyjdzie.
A dałoby radę wrzucić zdjęcia uszkodzeń? Jestem po prostu ciekaw, czy ja mam takie szczęście, że zawsze mam albumy w dobrym stanie, czy po prostu mam większą tolerancję na uszkodzenia.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1588 dnia: Sierpień 25, 2014, 11:00:15 am »
A dałoby radę wrzucić zdjęcia uszkodzeń? Jestem po prostu ciekaw, czy ja mam takie szczęście, że zawsze mam albumy w dobrym stanie, czy po prostu mam większą tolerancję na uszkodzenia.
Za kilka dni, dobra? Bo siostra wzięła mój aparat do Bułgarii. Jak wróci, chyba w sobotę, to Ci podeślę. Ale co tu tym razem gadać, koperta bąbelkowa...

Edit.
Może nie mam aparatu, ale znalazłem w necie zdjęcie, które w 100% oddaje to co dziś przyszło.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2014, 11:08:10 am wysłana przez Death »

Offline Mefisto76

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1589 dnia: Sierpień 25, 2014, 12:10:34 pm »
Może nie mam aparatu, ale znalazłem w necie zdjęcie, które w 100% oddaje to co dziś przyszło.  :smile:


Eeee, "Zamach na Muzeum Hansa Klossa" Rekosza jest w outletach po 3 zł, mała strata :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

 

anything