Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1083707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Peter_of_Lock

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1545 dnia: Lipiec 29, 2014, 02:06:06 pm »
Gdzie jest dostawa za 9,9? Nie widzę takiej opcji w wersalik.pl (http://www.wersalik.pl/cms/93)...?


Jest, tyle  że nie w info. Pokazuje się w trakcie składania zamówienia, gdy przechodzisz do kroku opcje dostawy...

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1546 dnia: Lipiec 29, 2014, 03:04:36 pm »
Ta ceny niezle, tylko jak w tym sklepie wyglada dostawa towaru(zabezpieczenia, stan komiksow itp )
BTW Zmartwil mnie post odnosnie Bonito, sam tam kupilem pare komiksow. Chyba bede musial przy odbiorze otworzyc paczke. :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1547 dnia: Lipiec 29, 2014, 06:18:46 pm »
To ja przedstawię sposób pakowania komiksów z atomcomics.pl. Domyślam się, że to mało popularny sklep, gdyż polskojęzyczna oferta to zaledwie ułamek procenta pełnego katalogu sklepu, jednak warto brać go pod uwagę jeśli chodzi o 'transport'.

Któreś kolejne zamówienie i paczuszka znów przyszła prostokątna, sztywna, bez zaokrąglonych od kiepskiego kartonu boków i dobrze posklejana taśmą.



Po rozpakowaniu okazuje się, że pudełko jest dobrze dopasowane do rozmiarów komiksów (może to przypadek a może nie), egzemplarze starannie obwinięte folią bąbelkową. I jestem chyba jedyny na forum, co uważa, że delikatny luz między folią a brzegiem kartonu jest wręcz zbawienny by zminimalizować naprężenia powstałe przy ewentualnym upadku przesyłki ze znacznej wysokości.



Po odwinięciu folii oczom ukazuje się druga folia - już nie bąbelkowa a zwykła, lecz o dość sporej gramaturze i sztywności.



I wreszcie same komiksy - te, które już w drukarni są foliowane, mają więc trzecią dodatkową ochronę. Natomiast amerykańskie TPB jak zwykle włożone są w grubą, plastikową kopertę, która służy już właściwie zawsze do ochrony egzemplarza.



Atom jest drogi, nie da się ukryć. Atom jest porządny, temu też trudno zaprzeczyć.

Offline cro_no

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1548 dnia: Lipiec 29, 2014, 08:03:48 pm »
Tak, Atom jest okej. Kupuję tam regularnie od początku 2013 r. - co miesiąc kilka komiksów (głównie zeszyty, ale wydania zbiorcze też się zdarzają) i tylko raz mi się trafił komiks w stanie bdb a nie idealnym.
Zdarzyło mi się też zamawiać w Atomie folie ochronne i tekturki na zeszyty i też raz miałem "szczęście" że zamiast zamówionych 10 tekturek dostałem 10 folii. Ale wystarczył mail do właścicieli i w następnym zamówieniu miałem te tekturki. Nic nie musiałem dopłacać, odsyłać itd. Fakt że to tylko parę złotych, ale plusa u mnie za to mają. Pełna kultura.

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1549 dnia: Lipiec 29, 2014, 08:36:47 pm »

Jest, tyle  że nie w info. Pokazuje się w trakcie składania zamówienia, gdy przechodzisz do kroku opcje dostawy...
Dzięki za info

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1550 dnia: Lipiec 29, 2014, 09:13:09 pm »
Historia moich zakupów w Bonito:
Paczka przyszła do domu (miałem odebrać na poczcie) nawet dzień wcześniej niż powinna, zamiast 5ciu pozycji w tekturze była tylko jedna + faktura (oczywiście na wszystkie 5), zapłaciłem wcześniej przelewem.
Po opisaniu problemu na maila księgarni dostaje maila o treści "Uwaga! Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata".
Wysłałem jeszcze dwa razy po każdym razie to samo.
Wszedłem więc na stronę księgarni i tam znalazłem panią, która jest online i odpowiada na pytania, napisałem o swoim problemie.
Po godzinie próżnego czekania dzwonię, niby ok, komiksy o których "zapomnieli" będą mi wysłane do domu.
Dostaje komiksy, 3 z nich (formatu A4) mają zgniecione rogi w tym jeden z nich (Rork tom2) także grzbiet, fatalnie to wygląda.
Kolejnej reklamacji składać już nie zamierzam, to moje ostatnie zakupy w tej księgarni.
Wiem, że niskie ceny zachęcają ale odradzam zakupów tam.

Ja z Bonito mam same pozytywne skojarzenia. Może w twoim przypadku zamówienie kompletowała jakaś nowa osoba albo wkradł się jakiś błąd systemu? Proponuję napisanie jutro na spokojnie maila do jednego z przedstawicieli, opisanie jeszcze raz problemu. Jestem pewien, że uszkodzone komiksy następnego dnia roboczego odbierze kurier, a przywiezie nowe egzemplarze. Tak było w moim przypadku.

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1551 dnia: Lipiec 29, 2014, 09:43:48 pm »
Kolejnej reklamacji składać już nie zamierzam, to moje ostatnie zakupy w tej księgarni.
Wiem, że niskie ceny zachęcają ale odradzam zakupów tam.

Wlasnie, ze powinienies skladac reklamacje! I to na ostro.
Tak dlugo jak ludzie beda biernie podkulac ogon czyt. pozwalac na takie cos, to tak wlasnie bedzie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1552 dnia: Lipiec 29, 2014, 11:20:42 pm »
Dokladnie trzeba cisnac, zeby nie odpuszczali i dbali o klienta.  :biggrin:
Inna sprawa, ze czasami te reklamacje potrafia wykonczyc czlowieka nerwowo.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1553 dnia: Lipiec 30, 2014, 02:31:24 pm »
No to niezłe jaja z Bonito. Ja też tam złożyłem zamówienie i zamówiłem Rorka 2. Zamówienie w trakcie kompletowania. Dam znać w jakim stanie przyjdą komiksy.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline burberry

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1554 dnia: Lipiec 31, 2014, 10:43:17 am »
Właśnie otrzymałem kolejną paczkę z Egmontu. Zapakowana w karton, w środku komiks w folii bąbelkowej w dodatkowym kartonie i tekturce. Nic nie miało prawa się stać. Jestem bardziej niż zadowolony. ; -)
Bóg Cię kocha

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1555 dnia: Sierpień 01, 2014, 07:29:13 pm »
przy mnie Pani z bonito kladla na ladzie kazdy komiks z zamowienia i bez otwierania przesyłki widziałem, ze wszystko jest jak najbardziej ok
Niezle, pierwszy raz mialem taka akcje, brawa dla bonito :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1556 dnia: Sierpień 04, 2014, 02:44:00 pm »
Otrzymałem przesyłkę z Bonito.
Wszystko przyszło w pudle tak jak prosiłem, dodatkowo wyłożone papierami z każdej strony więc nie było mowy o jakimkolwiek uszkodzeniu. Rork 2 w idealnym stanie. Jedyne zastrzeżenia mam do Batmana - wgnieciony delikatnie jeden róg, ale musiał zostać taki spakowany.
Ogólnie zamówienie oceniam na plus.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline wasilmw

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1557 dnia: Sierpień 05, 2014, 10:07:31 am »
Dotarła do mnie paczka z wersalik.pl - pierwsze zamówienie i napisałem, że zależy mi na dobrym zabezpieczeniu paczki. Pozycji w środku dość sporo, wszystko zapakowane bardzo dobrze w karton - komiksy poukładane tak, aby nie mogły zbytnio poruszyć się podczas transportu. Niektóre wydania w folii (jeżeli tak były wydane). W środku wszystko szczelnie poukładane i spakowane, dodatkowo zabezpieczone dodatkowym kartonem z góry. Sam karton główny owinięty bardzo szczelnie w ciemną folię i tak wysłane. Komiksy bez żadnych uszkodzeń, przedarć, wgniotów, itp. Stan idealny. Dodatkowym plusem jest dobra obsługa - z mojego zamówienia zabrakło jednej pozycji - od razu telefon od sprzedawcy, maile z wyjaśnieniem co i jak - pełna profeska. Zdecydowałem się na zwrot kwoty za brakujący komiks na konto (póki co czekam :) ). Pakowanie jak najbardziej na plus, jakość obsługi też na wysokim poziomie (nie wiem jak z reklamacjami, ale mnie akurat w tym wypadku ten temat nie dotyczy), także mogę spokojnie polecić ten sklep, zwłaszcza że ceny są na bardzo konkurencyjnym poziomie. Jakby ktoś chciał fotki paczki to poproszę o info na priv - z chęcią podeślę.

Offline TePe

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1558 dnia: Sierpień 05, 2014, 11:48:51 am »
Otrzymałem przesyłkę z Bonito.
Wszystko przyszło w pudle tak jak prosiłem, dodatkowo wyłożone papierami z każdej strony więc nie było mowy o jakimkolwiek uszkodzeniu. Rork 2 w idealnym stanie. Jedyne zastrzeżenia mam do Batmana - wgnieciony delikatnie jeden róg, ale musiał zostać taki spakowany.
Ogólnie zamówienie oceniam na plus.
Dodatkowo wyłożone papierami?
Ja komiksy dostałem po prostu w kartonie, tylko Rork był w folii ale to wydanie jest foliowane.
Czyżby tylko mnie tak potraktowali?
Przypomnę, że były to moje pierwsze zakupy w tej księgarni.

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1559 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:17:30 pm »
Po ostatniej wtopie z Arosem kiedy przysłali mi komiksy nie w pudełku tylko w składanym kartonie, zero zabezpieczenia w środku czego wynikiem było uszkodzenie Batmana, teraz zawsze proszę w komentarzu do zamówienia o zapakowanie komiksów w pudło oraz o dodatkowe zabezpieczenie w środku. I ostatnie zamówienia z Arosa i Bonito przychodziły w pudełkach i dodatkowo napchane było dużo grubego papieru (szary do pakowania) po bokach oraz na wierzchu. O uszkodzeniach podczas transportu nie ma mowy bo jest amortyzacja papierem z każdej strony. Nie wiem czy pakowanie jest wynikiem mojego komentarza do zamówienia czy pakują jak chcą - jednemu tak a drugiemu inaczej. Ja w każdym razie na razie jestem zadowolony.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.