Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1485 dnia: Lipiec 23, 2014, 07:04:09 am »

Kokosnie zgadzam się. Komiksy są tanie dla tych, którzy za nie nie płacą. A wolny rynek, to mit.
 Komiksy są drogie, prawa wydawnicze są drogie i tak dalej. Popatrz na nasze portfele. Incal ma kosmiczne ceny od zawsze. To nasze narzekactwo napędza rozwój rynku komiksowego. Płacimy wymagamy. Chcesz za każdym razem przepłacać.
 
 Dobrym przykładem jest tu seria 'w poszukiwani ptaka czasu' do niedawna ceny komiksów na rynku wtórnym, to była patologia,taki sam los czego cwaniaków, którzy w pospiechu po tysiącu wysprzedają Yansy. Takich cen oczekujesz, bo ja jako zwykły pasjonata nie. Pewnie ci, którzy tak dzielnie spekulują na Allegro itp. oczekują milionów jak w USA. Niestety, to Polska.

Jak nakład jakiegoś komiksu się wyczerpie, a ludzie wciąż będą pragnęli go nabyć, to będą podbijać ceny na allegro. I ceny będą rosły. I nic na to nie poradzimy. I nazywanie kogoś cwaniakiem lub złodziejem dlatego, że wystawia (za cenę okładkową) na licytację a nie na kup teraz jest co najmniej nadużyciem. I w żaden sposób nie zmieni faktu, że wyprzedane komiksy są drogie.

Nie podoba ci się, że ceny są wysokie? Ale to nie Incal je ustala, tylko kupujący, w drodze licytacji. Napisz do nich, że są współzłodziejami, bo oferują za wysokie kwoty. I że przez nich musisz przepłacać.

Narzekactwo nie napędza rynku - napędza go obrót. Jak nie podoba Ci się Incal, to kupujesz gdzie indziej - masz do tego pełne prawo.

Czy ja chcę przepłacać? Oczywiście, że nie. Ale jeśli jednak przegapię jakiś komiks, który się wyprzeda i potem na allegro będzie miał dwu- czy trzykrotną przebitkę, to nie będę miał pretensje do wystawiającego (zwłaszcza, jak wystawia za okładkową, a cena rośnie potem, w licytacji), tylko do siebie, że nie kupiłem od razu jak był. I tyle.

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1486 dnia: Lipiec 23, 2014, 07:08:49 am »
tu nie ma lajków więc tylko powiem, że zgadzam się całkowicie z Kokoszem.

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1487 dnia: Lipiec 23, 2014, 07:11:56 am »
A teraz ja zadam pytanie zgodnie z tematem.
Czy ktoś zna sklepy komiksowe w Bristolu i okolicach - Cardiff, Bath, Oxford? I ewentualnie Londyn.

Parę minut grzebania w google: http://www.the-master-list.com/International/United_Kingdom_&_Ireland/
A jeśli chodzi o Londyn to największy jest, jak wspomniano wcześniej, Forbidden Planet. Choć sprzedają tam komiksy po cenie okładkowej.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1488 dnia: Lipiec 23, 2014, 07:35:21 am »
tu nie ma lajków więc tylko powiem, że zgadzam się całkowicie z Kokoszem.

jak to nie ma?

Ja tam daje Kokoszowi swojego lajka

världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline nexus6

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1489 dnia: Lipiec 23, 2014, 07:58:18 am »
Jak nakład jakiegoś komiksu się wyczerpie, a ludzie wciąż będą pragnęli go nabyć, to będą podbijać ceny na allegro. I ceny będą rosły. I nic na to nie poradzimy. I nazywanie kogoś cwaniakiem lub złodziejem dlatego, że wystawia (za cenę okładkową) na licytację a nie na kup teraz jest co najmniej nadużyciem. I w żaden sposób nie zmieni faktu, że wyprzedane komiksy są drogie.

Nie podoba ci się, że ceny są wysokie? Ale to nie Incal je ustala, tylko kupujący, w drodze licytacji. Napisz do nich, że są współzłodziejami, bo oferują za wysokie kwoty. I że przez nich musisz przepłacać.

Narzekactwo nie napędza rynku - napędza go obrót. Jak nie podoba Ci się Incal, to kupujesz gdzie indziej - masz do tego pełne prawo.

Czy ja chcę przepłacać? Oczywiście, że nie. Ale jeśli jednak przegapię jakiś komiks, który się wyprzeda i potem na allegro będzie miał dwu- czy trzykrotną przebitkę, to nie będę miał pretensje do wystawiającego (zwłaszcza, jak wystawia za okładkową, a cena rośnie potem, w licytacji), tylko do siebie, że nie kupiłem od razu jak był. I tyle.


Ale pierdoły opowiadasz. Pokaż mi inne księgarnie internetowe, który na allegro wystawiają licytacje, a nie w opcji kup teraz. Jak mu został jeden ezgemplarz ze zwrotu, to mógł go sobie prywatnie na allegro wystawić, a  tak zrobił sobie bardzo złą reklame (incalowi), bo w odczuciu większości jest to nieetyczne postępowanie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2014, 09:16:22 am wysłana przez nexus6 »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1490 dnia: Lipiec 23, 2014, 08:43:05 am »
Ale pierdoły opowiadasz. Pokarz mi inne księgarnie internetowe, który na allegro wystawiają licytacje, a nie w opcji kup teraz. Jak mu został jeden ezgemplarz ze zwrotu, to mógł go sobie prywatnie na allegro wystawić, a  tak zrobił sobie bardzo złą reklame (incalowi), bo w odczuciu większości jest to nieetyczne postępowanie.

właśnie! pokaRZ!
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline DarekŻory

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1491 dnia: Lipiec 23, 2014, 08:47:54 am »



[/size]Rozumiem tych co chcą zarobić i nie przepłacam. A INCAL jak pisał mój poprzednik, to księgarnia, a nie dom aukcyjny.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2014, 03:04:04 pm wysłana przez DarekŻory »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1492 dnia: Lipiec 23, 2014, 10:19:31 am »
Rozumiemtychcochcązarobićiniekupuję.AINCALjakpisałmójpoprzednik, toksięgarnia, a niedomaukcyjny.


ciekawie prawisz kolego

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1493 dnia: Lipiec 23, 2014, 11:44:38 am »
IMHO najlepszy sklep komiksowy w Londynie to Forbidden Planet https://forbiddenplanet.com/
ma on też swoje oddziały w innych miastach.
Zgadzam sie i rowniez polecam.
Sklep baaaardzo dobrze zaopatrzony.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1494 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:09:06 pm »
Ale pierdoły opowiadasz. Pokaż mi inne księgarnie internetowe, który na allegro wystawiają licytacje, a nie w opcji kup teraz.
Np. Imago.
Jak mu został jeden ezgemplarz ze zwrotu, to mógł go sobie prywatnie na allegro wystawić, a  tak zrobił sobie bardzo złą reklame (incalowi), bo w odczuciu większości jest to nieetyczne postępowanie.
Tak też właśnie zrobił - wystawił prywatnie, bo to jest jego księgarnia i może sobie wystawiać po ile chce i jak chce, i o ile nie zataja jakichś wad sprzedawanych przedmiotów, etyka nie ma tutaj nic do rzeczy.

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1495 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:57:41 pm »
Głowy nie daję, ale przypomina mi się, że w sklepie Gildii też kiedyś zniknął rabat 25% na jakąś nowość bodaj z Batmanem, bo się szybko wyprzedało wszystko i była końcówka nakładu.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1496 dnia: Lipiec 23, 2014, 03:12:58 pm »
Głowy nie daję, ale przypomina mi się, że w sklepie Gildii też kiedyś zniknął rabat 25% na jakąś nowość bodaj z Batmanem, bo się szybko wyprzedało wszystko i była końcówka nakładu.
Nie dość tego. W sklepie Gildii potrafiły zniknąć nawet adnotacje o "drobnych" uszkodzeniach ostatnich posiadanych przez sklep egzemplarzy, gdy jakoś nie chciały się sprzedać, a może sprzedawały się już kilka razy (kupno-reklamacja-powrót na półkę sklepu). Tak było np. w przypadku 2 ostatnich egzemplarzy "Rycerzy św. Wita". "Drobnych" napisałem w cudzysłowie, ponieważ nie były to uszkodzenia drobne, bo jeden z egzemplarzy miał pęknięty róg dolny róg przedniej okładki.

Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1497 dnia: Lipiec 23, 2014, 03:30:00 pm »
Na Pyrkonie (chyba w 2012 roku) jak padła plota, że skończył sie nakład Batmana - Zabójczy Żart to komikslandia na swoim stoisku drastycznie zwiekszyła cenę egzemplarzy, które zostały jeszcze do sprzedania. Rano można było kupić Batmana za mniej niż okładkową, w okolicach południa za i ponad dwukrotność okładkowej...

Offline m010ch

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1498 dnia: Lipiec 23, 2014, 04:00:17 pm »
Atom wystawia czasami fajne kąski (amerykańskie) normalnie niedostępne w standardowym obiegu, niskonakładowe albo OOP na licytację na All. Nie wspominając już o MVM, któremu zdarza się wrzucać pojedyncze egzemplarze pozycji kolekcjonerskich normalnie do sklepu - znacznie powyżej ceny okładkowej. Kiedyś było tak dostępnych parę już - oficjalnie OOP - omnibusów Marvela, czy humanoidsowych kolekcjonerskich wydań z Incalverse. Obecnie chociażby David Mazzucchelli's Daredevil Born Again: Artist's Edition (cena okładkowa: $125).

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1499 dnia: Lipiec 23, 2014, 04:31:22 pm »
Cytuj
Wydawca ostrzega PT Sprzedaców, że sprzedaż  aktualnych bądź archiwalnych numerów kolekcji po cenie innej niż wydrukowana na okładce jest działaniem na szkodę Wydawcy i może skutkować odpowiedzialnością prawną.

Rozumiem, że rabaty, które obowiązują w takim Incalu albo Komikslandii to przedewszystkim wynik tego, że zaopatrują się bezpośrednio u wydawców co pozwala pominąć opłaty dla hurtowni i innych pośredników, ale sprzedaż komiksów po zawyżonych cenach na allegro czy tam jakiś konwentach, bo "nakład wyczerpany" albo "to ostatni egzemplarz" to już chyba nie dokońca jest w porządku wobec potencjalnych klientów jak i prawa. Księgarnia to nie antykwariat.

 

anything