Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1078676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1455 dnia: Lipiec 22, 2014, 01:54:17 pm »
Death,zmien nick na Life to może przesyłki nie będą umierac:)

A na powaznie, bonito pakuje jak pakuje.
Ja komiksy odbieram prawie zawsze osobiscie w punktach odbioru-  tam nieraz zdazylo mi sie nieodebrac "ubitych rogów". Problemow nie bylo zadnych.Kiedys tez zwracali mi kase na konto, tez nie trwalo to dlugo,kilka dni.
Wysylki pocztą tam nie zamawiałem nigdy, zawsze kurierem. Pakowanie też nie jest idealne. Ja bonito polecam jak ktos odbiera osobiscie w punkcie odbioru i gdy jest promocja taka jest teraz 33 proc (+ dodatkowy rabat dla stalego klienta).

A co do poczty, to najlepiej popros kierownika poczty i powiedz jaka sytuacja. I ze chcesz otworzyc przy niej paczke.

Offline incal

Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1456 dnia: Lipiec 22, 2014, 02:00:02 pm »
Szanowni Forumowicze!
Zamiast zwrócić się do źródła (czyli da nas) uprawiacie teorie spiskowe na temat "zabunkrowanych" egzemplarzy Bruce'a Hawkera. A że padło w dyskusji kilka obraźliwych dla nas stwierdzeń dlatego zabieramy głos.

Nakład komiksu się wyczerpał i niektórym klientom nie zrealizowaliśmy zamówienia. Jeden z klientów dostał 1 egz. zamiast 2 egz. Po jakimś czasie inny klient odesłał nam egzemplarz "Hawkera" reklamując go. Jednak egzemplarz według naszej opinii nie posiada wad (jest nowy i w folii). I ten egzemplarz został wystawiony na Allegro za super drogą cenę (czyli okładkową). I jest to BIAŁY KRUK. Więcej egzemplarzy nie mamy.

Co do kwestii spekulantów, sępów itd. Chyba komuś pomyliły się czasy- to nie PRL, a po drugie- jeśli, uważasz, ze cena jest za droga-nie kupuj.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1457 dnia: Lipiec 22, 2014, 02:15:47 pm »
Stwierdziłem, że babka z poczty jest spoko, więc najlepiej ją zapytam.
Pojechałem jeszcze raz, kobieta chce sałatę, a ja jej na to, że karton jest uszkodzony i czy mogłaby mi doradzić co w taki przypadku mogę zrobić. I się okazało, że NIC. Bo nie była opłacona opcja "ostrożnie" (nie wiem ile to kosztuje), ani opcja otwarcia przy pracowniku poczty (ponoć tylko 5 zł).
Czyli de facto oni mogą naszą paczkę rozpier**lić i tyle. No to jakby ktoś coś kiedyś kupował, to niech się dwa razy zastanowi i lepiej opłaci te dodatkowe usługi.

Na szczęście komiksy są w miarę ok. Rogi są poobijane trochę, ale ja to dla siebie kupowałem, a nie na prezent, czy tam jakiś handel, więc w sumie przeżyję. Ważne, że nie ma jakiegoś mega walnięcia któregoś z rogów, i że oba komiksy stoją jak się je postawi na półce. Arq ma na grzbiecie taką grubą pręgę, jakby mu ktoś z bicza pociągnął. Generalnie oceniam stan komiksów na bdb-, no może db+. Karton jest jeszcze bardziej poobijany, niż sądziłem. Ma wielkie dziury po strzałach ze śrutówki, wszystkie rogi zmasakrowane i tak dalej. To strasznie dziwne, że komiksy wyglądają jak wyglądają, bo Bonito mega beznadziejnie zapakowało, mimo mojej prośby. Karton jest idealnie wielkości komiksów, nie ma tam żadnej strefy zgniotu. Jak walniesz w karton, to na pewno komiksy odczują, a mimo to odczuły dużo mniej, niż można by się spodziewać. Żadnej dodatkowej folii, nic. Tylko bardzo małe pudło, przylegające dokładnie do ścian komiksów. Lipa po całości. Generalnie to nie mogę uwierzyć, że te komiksy po małej potyczce o jabłoń pana Heńka, zostały wyciągnięte z kartonu spod bitwy o Stalingrad. Miałem szczęście w nieszczęściu.

Polecanie Bonito jest w takim przypadku dość głupie. Dali ciała i to bardzo. Być może zbyt dobrze oceniam stan tych albumów, bo bylem przygotowany na dużo gorszą wersję.

Do grona magazynowych potworków dołączają biczowiec i śrutowiec. Gratulujemy.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2014, 02:21:26 pm wysłana przez Death »

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1458 dnia: Lipiec 22, 2014, 02:30:25 pm »
Ja swoich ostatnich zakupów w Bonito też mile nie wspominam. Pudełko i rogi komiksów poobijane.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1459 dnia: Lipiec 22, 2014, 02:48:34 pm »
a ja żeby zachować równowagę napiszę, że regularnie kupuję w bonito i NIGDY nie miałem problemów z pakowaniem

Offline Julek_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1460 dnia: Lipiec 22, 2014, 03:03:17 pm »
Pójść do wioskowego szamana/egzorcysty bo najwyraźniej ciąży nad Tobą klątwa.

To kara taka. Za nieczytanie super-hero.

fragsel

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1461 dnia: Lipiec 22, 2014, 03:12:58 pm »
To kara taka. Za nieczytanie super-hero.

no właśnie ;) a jak potrzebujesz dodatkowego potwierdzenia, Death, to własnie dostałem potwierdzenie, że moje 2 (DWA!) Lucky Luke'i (nie jestem pazerny, ani nie jestem maxim ;) - jeden dla chrześniaka) czekają na mnie w punkcie odbioru Merlina...

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1462 dnia: Lipiec 22, 2014, 03:29:15 pm »
To kara taka. Za nieczytanie super-hero.
Mam kilka Batmanów. I Strażników. :wink:

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1463 dnia: Lipiec 22, 2014, 03:33:02 pm »
Mam kilka Batmanów.
Pewnie inwestycja na czarną godzinę (czyli: na sprzedaż) ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1464 dnia: Lipiec 22, 2014, 04:18:12 pm »
Co radzicie?  :smile:
Korzystanie z usług kuriera. :razz: Rada może mało oryginalna, ale w wypadku kuriera zawsze możesz otworzyć paczkę w jego obecności i zawsze możesz odmówić przyjęcia. Ze wszystkimi dopłatami "ostrożnościowymi" do przesyłki pocztowej wyjdzie Ci tyle, co za kuriera.

Swoją drogą te historie przypomniały mi moją przygodę z Pocztą Polską. Zdarzyło się raz, że zamiast paczki listonosz wręczył mi awizo i poinformował, że "z pewnych względów" paczkę muszę odebrać osobiście w urzędzie pocztowym. Na miejscu miła pani z okienka poinformowała mnie, że paczka została zniszczona (!) w transporcie i mogę odebrać to co z niej zostało (!!) albo odmówić przyjęcia i napisać zażalenie. Paczka była rozerwana, pisma wyjęte, otworzone, pomięte i włożone z powrotem do paczki. Na pytanie jak to się stało otrzymałem bardzo wiarygodną odpowiedź, że "prawdopodobnie ktoś coś na to położył".  :lol: Od tamtej pory kurier > poczta.

Offline Itachi

Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1465 dnia: Lipiec 22, 2014, 04:34:19 pm »
Drogi Incalu, czy naprawdę dziwicie się czytelnikom, że nie podobają się nam, Wasze metody?
Skoro dostaliście zwrot jednego egzemplarza Bruce J. Hawkera, to mogliście ponownie wystawić go w sklepie z adnotacją, ostatni egzemplarz (tak jak postępuję np. Gildia).
Kolejna sprawa, pamiętam jak rok temu w grudniu chciałem kupić u Państwa Powrót Mrocznego Rycerza, wtedy jeszcze nikt nie słyszał o planowanym dodruku. Cena w ciągu jednego dnia podskoczyła z 90 zł do 120 zł, z jakiej racji? Bo to ostanie egzemplarze!
Również teraz cena Miasta Sów jest wyższa od okładkowej: www.incal.com.pl/masto-sow.html

Pięknie postępujecie z klientami, naprawdę.



Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1466 dnia: Lipiec 22, 2014, 04:35:06 pm »
Arq ma na grzbiecie taką grubą pręgę, jakby mu ktoś z bicza pociągnął.
Mój ARQ2 na grzebie ma grubą wstęgę, jakby szorowano nim po betonie. Domyślam się, że to artefakty od linii produkcyjnej. Dla mnie to akurat sprawa drugorzędna. Kiedyś kupiłem w Gildii Odmieńca. Przyszedł wymięty i porysowany, pewnie leża długie lata w magazynie i zmieniał półki z każdym wietrzeniem magazynu - ale w przypadku tego komiksu, jego stan pasował do i historii i graficznego klimatu.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1467 dnia: Lipiec 22, 2014, 04:41:56 pm »
Podobnie jak Fragsel, nigdy nie miałem większego problemu z Bonito. Nie pakują jakoś szczególnie, ale komiksy zawsze dochodzą w nienaruszonym stanie. Raz tylko wymieniałem Długie Halloween, ale w sumie to nawet nie było powodu, bo wszystkie egzemplarze były porysowane z braku folii. Wszystko odbyło się błyskawicznie, w ciągu niecałych 24h miałem nowy komiks od kuriera. Do tego program lojalnościowy jest interesujący, kontakt zawsze na wysokim poziomie. Szkoda tylko, że zakończyli współpracę z Mail Boxes :wink:

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1468 dnia: Lipiec 22, 2014, 05:01:40 pm »
Drogi Incalu

W tym kontekście ten zwrot grzecznościowy nabiera szczególnego znaczenia. ;-)

Offline adro

Odp: Odp: Bruce J. Hawker
« Odpowiedź #1469 dnia: Lipiec 22, 2014, 05:45:14 pm »
To nie kupujcie w Incalu i juz
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything