Autor Wątek: Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?  (Przeczytany 27165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kafar

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2003, 10:07:47 pm »
Oki a wiec tak ja to widze film moze wypalic i to bardzo dobrze jesli Wajrak otrzymałeś propozycje to moze byc mi je przedstawił jesli niemasz teraz czasu mozna slac domnie na kafar@kla.pl jak by ktos mugl zrobic stronke ala w klimacie takim jakim ma byc film i podrzucic ja spakowana to wrzuce gdzies na serv i bede pisal jak prace ida. Tam gdzies pisalem chyba ze ten film jesli bedzie dosc dlugi (nie zadne 30 minut itp.) i pozadny mozna wyswietlic w kinie. Ja narazie jesli by mialo tak o byc widze pare kosztów oczywiscie czym nas wiecej tym mniejnas to wyniesie a chyba nikt sie nie sprzeciwy zeby zzucic sie potem zeby zrobic plakaty w drukarni w kinach chetnie tkaie gowno sprzedaja a jak sie robi duzo plakatów to mozna od jednego 2zł zarobic czyli policzcie sobie ile za tysiac plakatów mozna zarobic. Wiec to by sie zwruciło. Sam mam 10 osob ktore chca juz plakat :). Teraz druga sprawa by wrzucic film do kina trzeba go przerobic na 35mm wiec albo sami to zrobimy w jakiejs firmie to kosztuje lub moze ktos ma znajomego ktory by taniej zrobil.. a jakie musi byc uczucie jak sie widzi swoje nazwisko jako aktor lub wspolpracownik w czasie filmu. To jest moja propozycja zeby szlo to w takim kierunku ja mam bujna wyobrazie i moze za duzo chce wiec smialo niech ktos powie jak to widzi. Ale sie napisalem fiu :D jak cos chetnych prosze na GG: 800957 dziekuje za uwagę :D
oszukuje filmu o tytule IT! (TO!) Reżyseria : Tommy Lee Wallace na postawie książki Stephena Kinga.

Offline Wajrak

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 29, 2003, 09:58:20 am »
Takze bede mial juz ok 10-15 osob. Ale jaso i wyraznie teraz pisze. Zgloszenia wysylac do mnie w formie:
Imie Nazwisko:
Adres:
Telefon:
Poczta:
Gdyby okazalo sie ze musze szybko skontaktowac sie ze wszystkimi beda potrzebne mi wlasnie takie dane. Strone postaram sie zrobic ja.
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline Black Bird

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 02, 2004, 02:00:27 am »
A jakie wymagania trzeba spelnić, żeby zagrać w waszym filmie?? Jeśli ktoś już zadał to pytanie to się uczciwie przyznaję, że nieczytałem całości ponieważ mam niewiele czasu.

Offline Achilles

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 10, 2004, 04:57:15 pm »
Ja bym chciał być na planie filmowym i obejżeć to wszystko o boże jak bym chciał!!!!!
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline Rincewind1

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 16, 2004, 05:45:31 pm »
Mój pomysł na scenariusz:
1.Lokacje- nie ważne gdzie
2 Scenariusz

Doszło do wojny nuklearnej. W wyniku wybuchu jednej z rakiet na biegunie, orbita Ziemi uległa zniekształceniu, i oblicza się, że za 3 miesiace Ziemia zderzy sie z Księzycem. Dlatego też wszystkie skłócone nacje ziemskie pogodza się, by sprostac zagrożeniu. Tymczasem, grupka paru nastolatków (i paru starszych ludzi, powiedzmy 17-21 lat)znajduje ruiny tajnego laboratoriu. Zagniexdziły sie w nich mutanty. Jednak również znajduja sie tam... statek kosmicny, jako że akcja działaby sie... W wielkim Guslarze(tro daje zaplecze do odnalezienia statku kosmicznego obcej cywilizacji). Ostatecznie, części ludzi uciekła. Dla innych kontynentów- nie ma ucieczki.

Scenariusz no.2
Wojna nuklearna zniszczyła wiele miejsc, jednak wielu ludzi ją przeżyło. W europie przeżyło ich jednak najmniej. Ocalali założyli Państwo 3 Ksiezyców- 3 ostatnie bastiony ludzkosci. niestety, oszalały dowodca militarny, który nie zauważył, że jego podwładni są mutantami, które pragną zniszczyc rodzaj ludzki, ma ostatnie  rakiety na świecie w swojej bazie wojskowej. Omamiony przez mutanty tym, iż tamte 3 bastiony to fortece wojskowe, które konstruują nowe rakiety nuklearne, postanawia wystrzelić swój smiertelny arsenał- 5 rakiet nuklearnych. Na początek, wysłał jedną w wioske, wrazz komunikatem do bastionów, o złożenie mu hołdu i odanie rakiet. Jako ze Związek nie ma rakiet, postanawiaja zniszczyć generała. Niestety, grupa zostaje blisko bazy zniszczona przez wielkie siły mutantów. Na szczescia, ostatni, cieżko ranny członek grupy dociera do wioski lezącej blisko bazy(która umkneła siłom mutantów... hehehe) Chwile po jego przedsmiertelnych zwierzeniach na wioske napada oddział mutantow. W bitwie ginie niemal cała wioska. Ocaleli chronia się w pobliskim lesie, zaś grupa śmiałków(nec herkules kontra plures, panowie-najwiekszy twardziel samotnie nie da rady wyciać całej bazy pełnej zdyscyplinowanych(przewaznie)żołnierzy-munantów). Całosć kończy się tym, że przebudzony z szaleństwa generał odpala rakiety... nacelowane w baze i okoliczne tereny. Niestety, jeden nuke spada na niedobitki w lesie. Nie ma Happy End'u(tu też)

Scenariusz no.3

Na poczatku-5 lat wczesniej
Grupa badaczy w jakims terenie(może być gdziekolwiek) znajduje wielki skład broni, o podobnym działaniu jak broń atomowa, tylko powazniejszym. Jest to pułapka założona na ZIemie przez obca cywilizacje. Ulega uruchomieniu, przez co 90% skorupy ziemskiej zostaje doszczetnie spustoszone. Na szczescie, my znajdujemy sie w tym 10%. Niestety, chmura atomowa równiez nas dosiegła(jakies sceny graniczne, ktos strzaszliwie zmieniony przychodzacy z Nikąd(tak nazywa sie zniszczony teren). Na nieszczescie, wraz z ta pulapką czekały tam zahibernowane wojska obcych, które miały dokonać zniszczenia tych, którzy przetrwali(obcy żywia sie radiacją, wiec muszą skazać tereny, któe chchą podbijac). Dochodzi do konfrontacji, w której zniszczeniu ulegają ostatnie schrony ludzkosci. W końcu, ludzie schraniaja sie w ostatnim bunkrze, który jeszcze istnieje. Dochodzi do bitwy w jego srodku, zas ostatni z obcych ziszczy strop, odcinajac ludzi i skazujac ich na smierc przez brak tlenu i powietrza. Na szczęscia, okazuje sie, iż przetrwał jeszcze jeden bunkier, zajety przez wojsko, a wojacy ratuja tych, którzy jeszcze żyją. Dochodzi do dramatycznej walki o uwolnienie drugiej grupy zasypanych, która była uwieziona wraz z ostatnimi zołnierzami obcych. Niestety, tylko obcy przeżył, i porywa 1 z żołnierzy, i znika jak kamfora w srodku bunkra. Ten zostaje kompletnie odgrdzony, przez co ostatecznie kończy sie szczesliwie

 scenariusz no.4

Wojna trwa nadal. Doszło do nowego podziału władzy, i każdy walczy z kazdym. Teatrem dramatu jest nasz ojczysty bunkier. Nauczyciel opowiada dzieciom o tym, jak kiedys wyglądała nasza planeta, a później, zapytany przez chłopca, opowiada(z wyrazem bulu na twarzy) o wojnie, jaka sie przetoczyła przez glob. Gdy kończy, nastepuje atak Wyznawców Radiacyjnej Gwiazdy, sekty mutantów, którzy wieza iż są istotami wyższymi nad ludźmi. Dochodzi do bitwy, w której wiekszość dzieci zostaje porwana by przemienić je w mutanty. Nauczyciel(który kiedys był wojakiem)zwołuje gromadę wojowników, którzy wraz z nim rusza odbic dzieci(mówi o tym, że są ich jedyną nadzieją na przyszłosc itp) Ruszają oni starym tunelem kanalizacynym, który łączy schron z centrum bazy sekty. Nastepnie, działaja cicho i skrycie, i dopiero na koncu, gdy ratują dzieci podejmują otwarta walke. Jeden z nich edobrowadzil do wylania sie kadzi z kwasami i różnymi radiacyjnymi swiństwami(o wywoływania mutacj, wiecie, ten moment z fallout'a 1, gdy wydalismy Valout 13). Robi to zamieszanie wsród mutantów, zaś nauszyciel z dźiećmi ucieka. Niestety, w kanałach zostaja okrążeni. OStatecznie, rupa śmiałków ratuje okrażonych, jednak dla nauczyciela jest juz za późno(bierze on na siebie strzał, przeznaczony dla dziecka). Końcowa scena jest jego pogrzeb, a nastepnie wybuch bazy sekty, gdyż jeden ze smiałków został otoczony... blisko głównego reaktora :).

i scenariusz no.5

Tym razem odgrywalibysmy role... bandytów! Akcja rozpoczeła by sie, gdy Bractwo Stali przyslałoby wsparcie wiosce, a my uciekalibysmy haniebnie z pola walki. Nastepnie przygotowywalibysmy sie do szturmu na naszą baze. Gdy zostalismy tylko my z liderem, postanawiamy dołączyc do Bractwa Stali, i zabijamy lidera. Nie wiemy, iż tak naprawdę on przeżył(ucielismy mu głowe(podstawi sie kukłę)). Nastepuje nasz trening, później rutynowa misja zniszczenia obozu bandyckiego. Tam słyszymy o Szefku. Gdy bractwo wysyła nas do walki ze zbuntowaną zgraja ghuli, wszystko z poczatku idzie jak po masle. Nagle wjeżdza wojenny transporter pustkowi(cos a'la Warwagon orków, tylko ze z "paką", no i z działem) I wysiada z niego.. nasz stary szef, tylko jako zmutowany ghul. Okaało sie, iz już dawka u niego promieniowania była tak wielka, iż wstał z grobu. Z paki wyskakuje pare Super Mutantów, i biora nas do niewoli. Nastepnie dokonujemy próby ucieczki, i dostarczamy meldunek o tym Bractwu. To nakazuje szturm na baze Mutantów. Dostajemy Power Armors, i paru ludzi wsparcia, no i.. czołg! Nastepnie scena szturmu kompleksu bunkrów mutantow, zniszczenie czołgu na głównym placu zaraz po tym, jak niszczy zbrojownie i główny punkt oporu wroga. Ostateczna scena to pojedynek dawnego zastepcy Szefa z Szefem. Koniec końców, wpada reszta grupy i ratuje sytuację. Niestety, jeden z bohaterów ginie, przyjmując na siebie rakiete, i chroniac cała grupe. Zdobywaja Szefa żywcem, i ostatnia scena to jego brutalna egzekucja w bazie Bractwa.

Co o tych scenariuszach sadzicie?
Kiedy jest 6 przeciwko 600 000, wiadomo kto wygra(...) Tych 6)"-TwoFlower(niepoprawny optymista)
"Anger leads to hate, war leads to pain"-Me and Yoda

Kto lubi Imperium i Fett'a? sto...2000...10.000... dobra, dobra, bo z liczeniem nie nadążam :)

Offline Aver

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 04, 2005, 05:06:57 am »
Bez urazy ,scenarzystą to ty nie będziesz - filmy to by były klasy "D" a to ma być coś lepszego mimo że z małym budeżetem ,poza tym skąd do licha weźiemy czołg , power armory , pancerne transportowce itp. myślisz że mamy jakieś ultra wielkie fundusze? Można by zrobić komputerowo ale to by trwało wieki (Szczególnie power armory).

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Aver

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 08, 2005, 10:37:29 am »
Mam porostu genialne miejsce na film otóż moji rodzice mają domek Letniskowy na drawsku popmorskim i tam w oklicach jest:
Radziecka baza wojskowa (Sił zmechanizowanych) - zrujnowana
Radzieckie silosy rakietowe - mocno zniszczone
Niemiecka wojskowa tama na rzece - dość dobry stan choć widać że toczono tam boje - dużo śladów po strzałach na murach itd.
Niemieckie bunkry - dużo część zniszczonych ,część w świetnym stanie
I jeszcze lasy , jeziora , żwirownie , wykopaliska jakby co :)

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Wajrak

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 11, 2005, 10:37:09 am »
Tak w ogole w Schronei przetalem sie udzielac sporo czasu temu. Do takiego stanu rzeczy przyczynilo sie kilka czynnikow jak brak internetu, szkola, pracy i jeszcze kilka mniej waznych rzeczy. Pare razy myslalem nad reaktywacja schronu i powrotem do czynnej sluzby w szeregach postnuklearnej armi. Kilka razy cos wyskrobalem i podwiesilem na schronie. Po raz kolejny postaram sie wrocic do pisania tekstow (Jacek i tak juz pewnie we mnie nie wiezy ale nie dziwie mu sie). Tym razem postaram sie zebra kilka osob zebym nie mial wszystkiego sam na glowie.

Pisze to tutaj bo widze ze temat nieco odzyl. Co do projekty filmowego mozna bylo by cos zawalczyc w wakacje (o ile bede mial urlop i fundusze).

Aver co do lokalizacj... jezeli tylko zapewnisz w tym domku jakies noclegi i polowe warungi do organizowania zywnosci to ja jestem jak najbardziej za bo pozwolilo by to na zaoszczedzenie odrobiny kasy. Mozna bylo by ja wtedy przeznaczyc na cos innego.

Co do scenariusza. Jezeli mi sie ostalo to kilka prac ma na hdd. Gdzies tam tez mialem spis ludzi ktorzy chcieli pomoc w realizacji.

Dobra wiecej nowosci wieczorem.
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline Sir Szmer

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 17, 2005, 05:20:18 pm »
Poczatkowa scena w filmie:
  Slyszymy monotonny, lagodny glos starszej, dystyngowanej pani, ktora tlumaczy jakiemus dziecku,(moze wnuczce) ze zawsze i wszedzie najwazniejszy jest savoir-vivre, ilustruje to oderwanymi od rzeczywistosci, zabawnymi przykladami.  Pierwsze ujecie to splecione dlonie babci i tego dzieciaka na stole, na drugim planie zdjecie usmiechnietej rodziny.  Sielanka
W pewnym momencie glos babci zaczyna sie lamac, slychac lkanie  wreszcie szloch,  wtedy mniej wiecej kamera rusza z miejsca, najpierw pokazuje umorusana smutna twadz dziecka, pozniej dziure w scianie wielkosci szafy, przez dziure widac kolejke szaro odzianych ludzi stojacych po zywnosc lub wode - wlasnie jeden z mezczyzn (ten ze zdjecia_) odbiera swoja porcje, i odchodzi kamera podaza za nim, gosc zasyfiona klatka schodowa dociera do drzwi otwiera je i znowu widzimy ta pare z pierwszej sceny, babcia lka, wtula sie w nia dziecko...
tyle na razie, co wy na to ?
-Ojcze, kraza plotki o czarach.
Idz tam i wszystkiemu zaprzecz."

Offline Aver

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 18, 2005, 12:17:13 pm »
Spanie w domku mogę załatwić na 95% jeszcze muszę troszkę obgadać z rodzinką ale zapewne się zgodzą - a jak będzie domek to będzie też gdzie przyżądzić jedzenie. Czy na 100% będzie ok to powiem w przęciągu tyg. poza tym niedługo będę zapewne jechał w te okolice więc wezmę cyfrówkę i porobię trochę zdjęć.

Co do filmu to:
Za największy problem uważam bronie palne gdyż trudno będzie załatwić tanie repliki. Najroządniejszym rozwiązaniem są repliki ASG gdyż są bardzo wiernymi kopiami a ogień wylotowy by się zrobiło komupterowo (Nie wiem tylko co z łuskami ale zauważyłem że nie ma ich w wielu filmach - nawet tych wysoko budżetowych.) jednak w wtedy się pojawia inny problem otóż w broni ASG zamek prousza się przy strzelaniu tylko z wersji gazowej i elektrycznej i w tym jest problem że ASG gazowe są tylko pistolety i niektóre pistolety maszynowe a ASG elektryczne (AEG) jest ciut drogie (ok. 1000 zł) więc prawdopobnie odpada. Gazowe ASG kosztuje ok 200 zł. Jest jeszcze wyjście z sprężynowymi jednak tu zamek się nie porusza więc strzelanie filmujemy tylko z jednej strony. Ja osobiście przed wakacjami mam zamiar zakupić AEG Enfielda lub Mp5 (Jeśli nie zdobędę Enfielda) więc jedna sztuka jest załatwiona :). Jak coś to bardzo by się przydało info o innych rozwiązaniach (Innych = tańszych :) )

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Aver

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 23, 2005, 07:30:44 pm »
Właśnie się dowiedziałem że w tych okolicach co mówiłem jest jeszcze kilko tysięczne porzucone miasto - bloki , sklepy , ulice wszystko rozszabrowane w sposób bardzo dewastacyjny - klimat full falloutowy a dookoła lasy.

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Sir Szmer

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 18, 2005, 04:23:39 pm »
Hej! Jest tu kto?
Chyba jednak krecá ten film  ;]
 co do odpowiednich do filmu lokacji, to moze to okaze sie pomocne:
http://www.opuszczone.com/
-Ojcze, kraza plotki o czarach.
Idz tam i wszystkiemu zaprzecz."