Autor Wątek: Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?  (Przeczytany 27273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aves

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« dnia: Październik 18, 2002, 10:25:52 pm »
Kiedyś strasznie chciałem w jakieś wakacje (letnie/zimowe) zrobić jakiś amatorski film o Fallout`cie. W Polsce jest mnóstwo znakomitych miejsc do tego celu (byłe bazy wojskowe radzieckie - okolice Suwałk itp.)
Ciekawy jestem czy byliby jeszcze jacyś chętni do takiej zabawy?
Od razu mówię że musiałaby być godna uwagi fabuła (to nie powinien być film z New Reno :) )

Pozdrawiam

Aves

Offline Wajrak

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2002, 08:43:23 am »
Jasne....tylko nie wiem jak mial bym sie przemiescic. Problemu z wyjazdem bym nie mial ale za to z dojazdem byl by klopot. Hmm jak dobrze pomyslec moge zalatwic kamere cyfrowa wysokiej jakosci, ale powiedzmy na okres tygodnia gora dwuch. Bo moj qmpelek zarabia wlasnie kreceniem.....
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline Aves

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2002, 01:30:35 pm »
Właściwie najpoważniejszą kwestią byłoby napisanie sensownej fabuły do projektu.
Wydaje mi się że czas realizacji powinien być w wakacje - ze względu na młodszych uczestników.
Sam też pewnie mógłbym załatwić jedną kamerę cyfrową i jedną SVHS.
Namiary na opuszczone bazy dadzą mi koledzy ze studiów mieszkający w Suwałkach.
Rekwizyty też by było skąd załatwić, jako że rekrutuję się z Trójmiejskiego środowiska airsoftowego i trochę militariów mamy.
Dobrze by było rozpisać konkurs na opowiadanie na temat Fallout`a (a może taki był?) i znaleźć jakieś, które opowiadałoby jakąś ciekawą, skończoną historię nadającą się do adaptacji na scenariusz.

Pozdrawiam

Aves

Offline Ruthra

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2002, 02:07:32 pm »
Cytat: "Aves"
Właściwie najpoważniejszą kwestią byłoby napisanie sensownej fabuły do projektu.
Wydaje mi się że czas realizacji powinien być w wakacje - ze względu na młodszych uczestników.
Rekwizyty też by było skąd załatwić, jako że rekrutuję się z Trójmiejskiego środowiska airsoftowego i trochę militariów mamy.
Dobrze by było rozpisać konkurs na opowiadanie na temat Fallout`a (a może taki był?) i znaleźć jakieś, które opowiadałoby jakąś ciekawą, skończoną historię nadającą się do adaptacji na scenariusz.


Pracuje w firmie ktora robi gry komputerowe. Zajmuje sie oprocz grafiki komputerowej, projektowaniem gier oraz rysuje scenariusze do intr oraz wymyslam do nich fabule. Moge w czyms pomoc jesli zajdzie taka potrzeba.

Co od czasu realizacji i miejsca to proponuje wziac pod uwage jako najlepszy czas i miejsce konwent Nowej Gildii. Na bank przyjedzie duzo ludzi no i bedzie mozna chetnych wykorzystac jako statystow. Mysle ze i klimatyczne miejsce sie znajdzie:)
-
Ruthra
http://palmtop.pl :: Wortal Technologii Mobilnych
------------[Mio 528 --> Tungsten C ]------------

Offline Wajrak

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2002, 02:29:50 pm »
Aves trzeba ci przyznac ze pomysl miales przedni i nietypowy. Dobrze bylo by jak by to wypalilo...Mozna zrobic konkurs na scenariusz. Tylko przydala by sie jakas nagroda...Ostatnio gadalem z ludzmi z CD Projektu i szczerze mowiac to mnie olali. Ruthra moze twoja firma sponsornela by cokolwiek...???
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline surmik

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2002, 02:48:45 pm »
A czy odpowiednią nagrodą nie będzie realizacja filmu?
Pomysł jest ciekawy i myslę, że warto by się poważnie zastanowic nad jego realizacją...
Pozdrowienia,
Marek

Offline kmh

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2002, 02:55:13 pm »
Fabula, fabula...

No to powidzmy taka, ot na dobry poczatek...
Zasniezony suwalski las, grupa wedrowcow wedruje sciezka. Znajduja jakiegos trupa na drodze, ewentualnie zaczepia ich jakies dziecko, w kazdym badz razie musi sie wydarzyc cokolwiek byle napotkali spolecznosc mieszkajaca w jakim malym, przytulnym bunkierku. Nastepnie mozemy miec typowy uklad: ola boga wedrowcy w lesie jest grupa zbjow ktorzy porawli corke naszego wodza pomozcie nam a doastniecie cala mase zmiazdzonych puszekm po piwach(zamist kapsli).

Tylko wstep...
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Aves

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2002, 03:42:07 pm »
Nie byłbym zwolennikiem lecenia w sztampowy scenariusz rodem z pierwszego lepszego encounter`a z Fallouta.
Film byłby niezaawansowany technicznie, zatem musiałby mieć mocny punkt w postaci fabuły.
Jeżeli to będzie leżeć - to pociągnie cały film w dół. Jeżeli fabuła będzie dobra - to film się obroni nawet jeśli gra aktorska nie będzie rewelacyjna (choć mi się w to nie chce wierzyć bo praktycznie wszyscy tu obecni są aktorami amatorami, oprócz tej części która jest aktorami zawodowymi :) ).

Owszem, walka może (pewnie nawet powinna być), mogę zaprosić moich kolegów i koleżanki z capoeiry do zrobienia jakiegoś ciekawego ujęcia rodem z Matrixa...
Ale nie oszukujmy się - sztuką byłoby zrobienie czegoś mniej banalnego, filmu trwającego 20-30 minut, opowiadającego pełną historię kogoś?/czegoś?.

Weź np. ten amatorski film o Star Wars stylizowany na dokument z pracy policji. Było to dość proste (choć efekty były niezłe), ale POMYSŁ! Był rewelacyjny! Fakt że film kosztował pono 100 tys $, czyli sporo. Ale nawet gdyby wykonanie było słabsze, to myślę że też by to było przyjemnie obejrzeć.
Z kolei powstała wersja Gwiezdnych Wojen w Polsce (to się chyba nazywa XIII część, czy jakoś tak). Efekty mieli rewelacyjne, ale nic poza tym.

Ja sam chętnie byłbym gotów spróbować, albo podjąć współpracę przy tworzeniu scenariusza. Ruthra - zgłosiłeś swoją gotowość. Co Ty na to?
Możemy jeszcze zaanagażować Kreta (i każdego kto by chciał się przyłączyć też!), który dla mnie jest niekoronowanym mistrzem słowa pisanego, a na dodatek ma sporo wolnego czasu :)
Sam kiedyś brałem udział w jednym konkursie literackim Gildii i nawet zająłem tam 2-gie miejsce (a za kim? za Kretem oczywiście! :) ).

Pozdrawiam

Aves

Offline Wajrak

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2002, 10:40:09 am »
Widze ze  pomysl bieze i chwyta za gardlo wszystkich. I dobrze. Teraz najlepiej zrobmy tak:
-wszyscy chetni niech wysylaja do mnie albo ruthry liste zgloszen :)
dzieki temu zobaczymy ile ludu sie zorganizuje.
-niech odezwie sie jakis redaktor z Łodzi ktory by tez w to wszystko wchodzil (bo mial bym sie z kim zabrac)
-narazie nie ma co w nikac w noclegi ani inne pi****ly(to juz sprawy organizacyje i wyznaczy sie osobe ktora ma do wszystkich miejsc blisko..i pozalatwia wiekszosc rzeczy)
Nio i co do listy, to mam nadzieje ze zglosi sie sporo osob.....

I jak widze scenarzystow juz mamy :)
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline Wajrak

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2002, 03:40:29 pm »
Podsylajcie zgloszenia (tylko jak mozecie to dopisujcie miejsce zamieszkania. Bedzie latwiej jak sie uda zorganizowac wspulny transport. Bo mnie by sie przydalo jak by ktos z lodzi jechal.)Jezeli wszystko by wypalilo film mozna by udostepnic czytelnika gildi...Mozna wydac takze directors cut :) zeby ludziska mogly sie posmiac z nas, bo dam sobie glowe obciac ze bedzie niezla zabawa.

zgloszenia slijcie na:
wajrak@gildia.com
ruthra@gildia.com
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline SzAjBuS

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2002, 08:49:28 pm »
Ja sie pisze... w sumie czemu nie , pomysl sie wydaje ciekawy.
Ano i z trojmiasta jestem, co zreszta widac.
pzdr... SzAjBuS
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Mysza

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2002, 04:35:05 pm »
Kurczę... pomysł jest świetny... a jeśli chcecie zobaczyć, jak to wygląda w praniu to tutaj są fotki z tegorocznego LARPa Falloutowego autorstwa Lucasa - Flamberg 2002... żeby tylko ludzi do tego projektu sporo zebrać...

http://www.cfk.prv.pl/ najwięcej zdjęć jest w galerii Flamberg 2002, zdjęcia Uli.
yszy i ludzie... przetrwa silniejszy...

Offline Wajrak

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2002, 04:56:24 pm »
Jezelki wszystko wypali to bedzie niezly reportaz z tego mozna zrobic :). Jak narazie otrzymalem jedno zgloszenie i uwazam oficjalnie akcje zbieranie ekipy do pierwszego polskiego, amatorskiego filmu w realiach Fallouta za otwarta!  (ale zamieszalem :wink:  )

Zgloszenia wysylajcie na:
wajrak@gildia.com
ruthra@gildia.com
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline Aves

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2002, 05:40:24 pm »
A czy ja też muszę się rejestrować? :)
A oto kilka zdjęć, może nie w klimacie Fallouta, ale blisko.

http://oak.rpg.pl/~kret/air6.jpg
http://oak.rpg.pl/~kret/airsoft7.jpg
http://oak.rpg.pl/~kret/air8.jpg      (Cigana, jesteś boska!!!)
http://oak.rpg.pl/~kret/air4.jpg
http://oak.rpg.pl/~kret/airsoft14.jpg     (A to moje ulubione, ja klęczę :) )

Pozdrawiam

Aves

Offline Wajrak

Chcielibyście nakręcić film amatorski w klimatach Fallout`a?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2002, 01:58:45 pm »
Mamy juz 3 zgloszenia :) nie liczac kilku osob ktorych nie trzeba dopisywac do list :)
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche