Autor Wątek: Masoni są wszędzie  (Przeczytany 22806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cagliostro

Masoni są wszędzie
« dnia: Maj 17, 2004, 05:39:47 pm »
Mam takie hobby, tropienie masonów w mojej okolicy :).
Ostatnio zabłądziłem troche w mieście (lublinie), co mi na dobre wyszło, bo akurat przechodzilem obok Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Nic w tym nadzwyczajnego, nie?
Nadzwyczajne było to ze na bramie, tej oto ZSZ dla mechaników samochodowych, znajdowal sie powszechnie znany symbol masoński.
Do stalowych prętów przylutowany byl cyrkiel, a pod nim ekierka! (powinna byc wegielnica, ale to zmyła) calosc wpisana w kolo zebate (cos jak znak rotary).
Zamiescilbym zdjecie tyle ze to nieciekawa okolica i rzadko tam bywam, ale w imie tropienia masonow postaram sie cos wykombinowac

Doli

  • Gość
Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2004, 09:20:07 am »
Wątpię by masoni byli w Lublinie, ktoś zrobił sobie głupi kawał, pewnie poczytał coś niecoś o masonach i zachciało mu się tajemniczości. Masoni mają lepsze zabawy, np. rządzić światem. Poza tym są bardzo dobrze zamaskowani i przedewszystkim ich głównym zadaniem jest nie zdradzić się. Słyszałem, że ponoć znają niedaleką przyszłość i wiedzą kto będzie coś warty na świecie a potem próbują go zagarnąć do swojej organizacji. Wątpię by w Lublinie przy ZSP mógł ktoś taki być.
"Z piekła rodem"- wątek masonów się tam przetaczal, zawalisty film.

Offline Watcher

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2004, 02:06:49 pm »
Cytat: "Doli"
Wątpię by masoni byli w Lublinie, ktoś zrobił sobie głupi kawał, pewnie poczytał coś niecoś o masonach i zachciało mu się tajemniczości.
Daj spokój, temat jest chyba z przymrużeniem oka :) BTW, w Chodzieży też zobaczyłem ślady ich knowań, na jednej z kamienic jest cyrkiel i węgielnica :D
Marcet sine adversario virtus

Offline Cagliostro

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2004, 02:24:23 pm »
oczywiscie z przymrużeniem oka, ale ten znak to naprawde widziałem.
Cytuj
Wątpię by masoni byli w Lublinie,

heh, tak sie składa, że ponoć byli - pytałem znajomego historyka, mowil,  ze mieli tam loże w czasach stanisławowskich (jak wiadomo staś był też masonem). Podal mi adres, ale nie zdazylem jeszcze zwiedzic (zreszta teraz lozy juz nie ma).
 Poza tym pare lat później do lublina przyjechal niejaki Andrzej Strug, pisarz, a zarazem mason - nie wiem w jakim celu - ale skoro mason, to napewno cos musial knuc :)
No idac dalej tym tropem - skoro lublin to takie siedliszcze masonow, to jak myslicie z czyjej inicjatywy zawarto unie pol-lit? :)
a Rzad Tymczasowy po I WŚ dlaczego tam powstał?
a manifest PKWN  przeciez tez tam wygłoszono, nie?
tak, tak, trzeba na nowo napisac historie... :)

Offline Nocturno_Culto

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2004, 04:43:14 pm »
po pierwsze sama wegielnica z cyrklem nic nie znaczy jeżeli ramiona cyrkla musza przechodzić przez połozony poniżej kątownik w wszystkoto zamieszczone w kielni ( Wolnomularskim Trójkącie) a musi byc nato pouszczone promienie słońca równiezwyryte w żeliwie jako że pierwsza loża powstała w Oświeceniu  :).
   A rząd tymczasowy powstał w Lublinie Dlatego że pochodził z tamtąd tow. Wiesław a po zatym jak szło Czerowne to było to większe polskie maisto które stailn uznał za Polskie.( dlatego nie np. Lwów  :o )

      POlecam książkę " tajemnice masonów, pierwszy stopień wtajmniczenia"

   Cze :evil: :evil: :evil:

Offline Neo

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2004, 04:45:09 pm »
Znacie może jakieś linki do stronek dotyczących masonów?
img][/img]

Offline Nocturno_Culto

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2004, 04:48:13 pm »
Cytuj
No idac dalej tym tropem - skoro lublin to takie siedliszcze masonow, to jak myslicie z czyjej inicjatywy zawarto unie pol-lit?  


  Kontynując wątek zamieszczony wyżej unia lubelska została podipsana w 1569 a pierwsza loża MAsońska tzw. pod rusztem powsała 23 czerwca 1717 ( data nie przypadkowa  :twisted: ) więc twój watek jest sprzeczny  :)

   Cze :evil: :evil: :evil:

Offline Cagliostro

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2004, 05:31:50 pm »
Cytuj
Kontynując wątek zamieszczony wyżej unia lubelska została podipsana w 1569 a pierwsza loża masońska tzw. pod rusztem powsała 23 czerwca 1717 ( data nie przypadkowa  ) więc twój watek jest sprzeczny  

   heh, owszem, oficjalnie zjednoczona loza angielska powstala w tym roku, ale jak wynika z samej nazwy (zjednoczona) cos wczesniej juz istnialo.
Natomiast, jak wiadomo, masoni wywodza swoj poczatek od krola Salomona i  niejakiego Hirama Abifa, budowniczego jego swiatyni (nota bene tej samej nad ktora kwatere mieli Templariusze).
    Ale nawet jesliby odrzucic taka geneze jako niezbyt powazna (bo niezbyt to naukowe) to i tak masoni musieli byc jeszcze przed 1717, bo freemasons, wolni mularze, to przeciez cech budowniczych katedr - a te budowano w sredniowieczu.

aha, a mozesz podac autora tej ksiazki ("tajemnice masonów...")?

Offline Cagliostro

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2004, 06:42:46 pm »
ERRATA: pomyliłem nazwy, w 1717 nie powstała zjednoczona loża anglii, tylko wielka loża londynu, ale nie zmienia to faktu, ze przez zjednoczenie wlasnie ja utworzono, z trzech istniejacych wczesniej lóż, pod patronatem pastora Andersona, w gospodzie "pod gęsią i rusztem" (o ile znowu cos nie pokrecilem :wall: )

Offline Nocturno_Culto

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2004, 08:12:39 pm »
Wszystko True a autorem księgi wiedzy jest  :)  :)  :) jak i innych które polecam.
C e g i e l s k i, Piotr, „Filmowcy w fartuszkach. Masoneria na ekranie”, Wydawnictwa Fundacji „Historia pro Futuro”, Wydawnictwo „Klio” Warszawa 1998


C e g i e l s k i, Tadeusz:

„Ordo Ex Chao, Wolnomularstwo i światopoglądowe kryzysy XVII i XVIII wieku.” Studia latomorum, t. 1. "Oświecenie Różokrzyżowców" Wydawnictwo Bellona, Wydawnictwo Fundacji „Historia Pro Futuro”, Warszawa 1994

„Sekrety masonów. Pierwszy stopień wtajemniczenia”, Agencja „Omnipress” Warszawa 1992.


C h a j n, Leon, „Wolnomularstwo w II Rzeczypospolitej”, Czytelnik, Warszawa 1975


H a s s, Ludwik:

„Ambicje, rachuby, rzeczywistość – Wolnomularstwo w Europie Środkowo-Wschodniej 1905-1928”, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1984

„Sekta farmazonii warszawskiej. Pierwsze stulecie wolnomularstwa w Warszawie (1721-1821)”, PIW Warszawa 1980

„Wolnomularstwo w Europie Środkowo-Wschodniej w XVIII i XIX wieku”, Wydawnictwo Ossolineum Wrocław 1982

„Wolnomularze polscy w kraju i na świecie 1821-1999. Słownik biograficzny”, Rytm Warszawa 1999

„Zasady w godzinie próby. Wolnomularstwo w Europie Środkowo-Wschodniej 1929-1941”, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1987


S i e w i e r s k i, Jerzy: Dzieci wdowy czyli opowieści masońskie, Wyd. Warsztat Specjalny, Milanówek 1992


a oto symbol czasopisam masonów


Cze :evil: :evil: :evil:

Dobrze że kosciół nie wyweszył jeszcze tego forum :lol: [/img]

Offline Kormak

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2004, 08:41:52 pm »
Cytuj
Dobrze że kosciół nie wyweszył jeszcze tego forum

Zależy który kościół...

Nie ma strachu, forum GT jest pod oficjalną opieką .:Ordo Belli Oculi:.

Offline Merlin,Loża MenOuoR

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2004, 03:28:42 pm »
Cagliostro, niesamowite,ze spotkales znak. Mozesz mi podac dokladne namiary na niego. Tez mieszkam w Lublinie. Z miesiac temu mialem podobne przezycie:) jadac autobusem wydawalo mi sie ze spostrzeglem ogromny znak masonski. Nie wiedzialem czy to przewidzenie czy nie ale postanowilem sprawdzic. Otoz na jednym z domow w okolicy kurii biskupiej odnajdziemy typowe przedstawienie cyrkla, pod nim zas data 1937. Wyglada naprawde niezle.
 Nie wiem nic wiecej na temat masonow w tym okresie. Na poczatku XIX wieku dzialala w Lublinie loża Wolność Odzyskana, chyba nawet miala siedzibe kolo kurii, moze to tam. Jednak sie jeszcze sprawa nie zajalem. Jesli ktos cos wie to chetnie uzyskam wiecej info.
ww.jaskiniamerlina.prv.pl
www.menouor.prv.pl
-nieprofesjonalne strony z niczym o niczym
www.klub.rpg.prv.pl
-ta przynajmniej ma cus w sobie]:->

Offline Cagliostro

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2004, 03:54:58 pm »
Ta brama ze znakiem, o ktorej mowilem, znajduje sie przy skrzyzowaniu Poniatowskiego z Popieluszki, tam sa zdaje sie warsztaty ZSZ, mniej wiecej na przeciwko LO nr23, łatwo trafisz.
    Jak wspominalem, symbol przedstawia cyrkiel, tyle, że wątpliwości budzi, iż zamiast węgielnicy pod nim jest ekierka. Wewnątrz pisze ZSZ (żeby zmylić profanów :twisted: ), a całość otacza koło zębate, z tego co wiem symbol rotary (a oni jakies tam związki z masoneria ponoc maja).
    Poza tym, słyszałem o tym że istniała jakaś loża przy ulicy Żmigród, ale jeszcze tam nie byłem.
    Aha, i jeszcze kiedyś w gazecie widziałem zdjęcie Symbolu na jakiejs kamienicy -ponoc należącej kiedyś do Vetterów (nie pamietam gdzie to, gdzies na Starym Miescie, Bernardyńska może :? ) pzdr.

Offline Nocturno_Culto

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2004, 04:25:28 pm »
Cytuj
Otoz na jednym z domow w okolicy kurii biskupiej odnajdziemy typowe przedstawienie cyrkla, pod nim zas data 1937.


NIe sądze żeby to był symbol jak kolwiek zwiazany z Masonerią ponieważ masoni nie podawali by nigdy daty kalendarza chrześcijańskiego. Posługuja sie oni kalendzarzem Żydowskim co jest nabazgrane w ich konstytucji. Dowód : wejdź an polską stronę wolnomularską www.wlnp.com i przypatrz się godłu wilekiej loży polskiej czy jakiejśtam.
na dole widnieją dwie daty jedna prawdopodobnie założejnie pierwszej lozy ( Londynu bądź równie ważnej) oraz założenie rzeczonej loży.
sam cyrkiel też nie jest symbolem masonizmu jest nim tylko wtedy - patrz moje posty wyżej -. Równie dobrze mógł bym powiedzieć że gwiazda Pitagorejska ( pentagram ) jest symbolem szatana :lol:  :lol:  :lol:  .

Dowód dla wszystkich wrocławianów: pójdźcie do mego gimnazjum na ulicy Jeleniej 7 za gablotą po prawej stronei wisi sztandar szkoły - cyrkiel na otwartej księdze = czyli spisek masonów  :giggle:

 Cze :evil: :evil: :evil:

Offline Merlin,Loża MenOuoR

Masoni są wszędzie
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2004, 05:25:08 pm »
Cagliostro:to chyba wiem o co Ci chodzi,choc nie do konca. Na szkole włokienniczej obok tez chyba jest cos(moze sie myle,a moze o tym mowisz?taki bialy budynkek) ale to wszystko to chyba nei znaki masonskie tylko jakichs izb rzemislniczych albo ZDZtow
 mad_larkin:pisząc typowe przedstawienie cyrkla mam na mysli taki znak ,ktory od razu wywoluje skojarzenia z masoneria. jest to cyrkiel z katownikiem i tylko tyle. czy nakladaja sie na siebie?chyba tak,teraz nie pamietam.zamierzam sie wkrotce wybrac z aparatem wiec zobaczycie o co chodzi.
 czy sa oni autentyczni czy nie to zalezy kogo by uznawac za prawdziwego masona.moze mamy do czynienia z pewna grupa ktora za takich uchodzic chciala,a nie odwolywala sie do wszystkich masonskich zwyczajow:)-to by tlumaczylo date wg kalendarza dionizyjskiego
ww.jaskiniamerlina.prv.pl
www.menouor.prv.pl
-nieprofesjonalne strony z niczym o niczym
www.klub.rpg.prv.pl
-ta przynajmniej ma cus w sobie]:->

 

anything