Autor Wątek: Rome: Total War  (Przeczytany 58375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zaan

Rome: Total War
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 21, 2005, 07:54:51 am »
Cytuj
I jeszcze jedno, czy jak mam tego moda wersja 5 to czy zawiera on zmiany wprowadzane wcześniejszymi wersjami?

Si.
img]http://img210.imageshack.us/img210/9839/vgbar30jq.gif[/img]

Offline Osqar

Rome: Total War
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 24, 2005, 08:07:05 am »
Niby REALIMS mode...
W takim razie czemu wojsko wyposażone we włócznie produkuje się 2x dłużej niż te w miecze? :P
b]Beware the elves...[/b]

Offline SeeMoon

Rome: Total War
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 03, 2005, 03:07:07 pm »
Mam taki problemik. Co ze szczęśliwoscią - miasto wypas, tuż obok stolicy, gubernator cacy i siedi w środku, wojska pod same pachy, tax na low i szcześliwość 100% (światynie itp. są). Czego chcą te ludziki bo o codziennych igrzyskach to mogą pomażyć. - jak uszczęśliwić tych debili, a jak by się niedało to można je przynajmniej jakoś spalić ?
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline wiśnia

Rome: Total War
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 04, 2005, 08:37:19 am »
Mój kumpel ma dość brutalną metodę. Wyprowadza całe wojsko z miasta, czeka aż się ludzie zbunktują (jeżeli nie chcą to obniża zadowolenie przez niszczenie budynków), a potem je przejmuje i wybija ludność. Po tym są zadowoleni i płacą dużo kasy (choć ostrzegam, że nie zawsze działa).

Poza tym polecam obejrzenie cech namiestnika, ponieważ zdarzało mi się, że po wyprowadzeniu pana z miasta, ludzie byli bardziej zadowoleni i płacili więcej.
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline SeeMoon

Rome: Total War
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 04, 2005, 09:25:43 am »
THX wiśnia - namiestnik jest cacy jak pisałem a sposób bomba - ide pacyfikować ;)
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Beltjqxzbp

mace windu http://xp.gd/tT
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 04, 2013, 08:58:05 am »
canada goose toronto Can be found there canada goose outlet parka  Derfor har vi lagt motel flere interaktive barnesanger i vГҐr Propell-instance. Sammen mediterranean sea animerte eventyr og pedagogiske aktiviteter utgjГёr l'ordre de et digitalt bibliotek mye moro minste.Dette gjГёr Propell-AppduranteВ til mediterranean sea helhetlig lГёsning forВ  foreldre smГҐ barn. 
Canada goose uk Precisely how would need to canada goose outlet parka  Lima Г  los angeles TГёrstВ Drinktips fra TГёrstVi takker Gudmund about oppskriften og Liz via vi fikk feil.I budsjettet ligg det midlar unti to positively postdokrar og ph.deb.-Stipendiatar. l'ensemble des meir om prosjektetHilde Arntsen, Institutt as inmasjons- og medievitskap, Har fГҐtt innvilga personleg postdoktorstipend until prosjektet internet Satire and scouting around for replacement Communicative spots - completely new news media all over Zimbabwean Diasporas. 
stigma rotary cobolt boats scratch and dent caution synonym glovepie socially unacceptable art Neptune Township Schools   Canadian Goose Jackets Is that front Canada Goose Jakker  AdjЕ™, Au revoir, Avskjed, Farvel, lol det, ' det fint, hei, Lev vel, PДє gjenhЕ™r, PДє gjensyn, Takk as nДє, Vi ses,   
So why should not goose jacket canada goose clearance  PS: PГҐmelding til ГҐ lese opp begynner en time period fГёr, Og det ser fГёrstemann until mГёlla som gjeld.NГҐr: Fredag klokken 21.00Hvor: LitteraturhusetPris: GratisMer informasjon your girl >>god helg,
https://www.jerseyshop.cn/ Women鈥檚 New Orleans Saints Nike Black Custom Game Jersey

Offline Ribald

Odp: Rome: Total War
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 01, 2014, 11:42:58 am »
Wychodzi na to, że poniewczasie odkryłem Total Wary - wcześniej próbowałem Medievala II, ale mi nie podszedł, za to drugi Rome pochłonął mnie jak wielki błękit. Na zaznajomienie się z mechaniką Rzym, ale po szybkim pojechaniu bliższej i dalszej okolicy stwierdziłem, że jest zdecydowanie zbyt prosto. Toteż mod Divide et Impera, podniesienie poziomu trudności i zrobiło się zdecydowanie ciekawiej. Grając Pontem (Mitrydates!) już po kilku turach miałem walki (nie z własnego wyboru bynajmniej) nie tylko z Kapadocją, ale i dzielnymi Celtami z Galacji oraz Sardes, a dodatkowo bunty niewolników. Tymczasem bityński sojusznik szybko dał się pobić Pergamonowi i tyle było z jego pomocy. Wygrzebanie się z tej sytuacji dało naprawdę nielichą satysfakcję, zwłaszcza że pierwsze bitwy (zanim się coś wybudowało) trzeba było stoczyć właściwie trzema rodzajami jednostek - pozbawionym honoru psom wojny nie ufam. Ale moje chamstwo z włóczniami oraz chamstwo z procami uzupełnione oddziałem dowódcy z rydwanami (w DeI to 27 zamiast 9 jednostek) poradziło sobie doskonale. Kluczem było właśnie dobre manewrowanie rydwanami, które potrafiły zrobić miazgę z jednostek miotających czy lekkiej piechoty przeciwników. Potem te jednostki były uzupełniane lekką kawalerią, galijskimi ciężkimi włócznikami i hoplitami - jako całość nie do złamania :) Szczególnej urody była bitwa o jedno z pierwotnych pontyjskich miast, gdy znienacka przymaszerowały wojska Kapadocji z przewagą liczebną 2,5:1 (w tym w skład mojego 1 wchodził jeszcze motłoch garnizonowy). Szczęśliwie komputer zgubił w czasie tworzenia armii balans i miał za mało piechoty, a za dużo wojska miotającego, co skończyło się tym, że moje dwa oddziały hoplitów przetrzymały wszystkie ataki, by potem się tylko otrzepać, a kawaleria, rydwany i motłoch rozbiły mu całe tyły. Według prognozy automatycznej bitwy miało być miażdżące zwycięstwo komputera, a straciłem może z 15% stanu armii.


Pierwsze godziny gry miodne niesamowicie i w całej rozciągłości ma zastosowanie syndrom "jeszcze jedna tura", ale potem, gdy złapiesz trochę spokoju na ustabilizowanie gospodarki i stworzenie imperium dobrobytu raz, że znów robi się trochę za prosto, dwa - bitwy z udziałem wielotysięcznych oddziałów, choć niewątpliwie epickie, to trwają jednak koszmarnie długo, zwłaszcza etap samego dojścia do wojsk wroga. I robi się to samo co w HOMM, czyli "niech już będzie to quick combat, bo zaraz świta" - tyle że tym samym rezygnujesz z największej frajdy w grze. A dodając do tego długość tur rozgrywanych przez inne frakcje, długość ładowania etc. wychodzi, że nie chce mi się rozgrywać całej kampanii i dążyć do zrealizowania wszystkich celów. Prędzej już rozegram sobie początki innymi państwami, żeby zobaczyć co mają fajnego i zawalczyć o przeżycie z niewielkimi siłami.


Z ciekawszych refleksji jeszcze - postanowiłem, że nie będę w swoich państwach stosował niewolnictwa, bo to niezgodne z moim kodeksem wartości, w związku z tym wszystkich jeńców wyrzynam :P Instynkt mordercy budzi się też w momencie gdy komputer proponuje zakończenie bitwy, zawsze ścigam pozostałe jednostki i rzadko kiedy ktoś ucieknie :D


A kamera kinowa niszczy wszystko co do tej pory widziałem w grach, o!





Shogun II pewnie też kiedyś zagości na kompie, ale na razie pomyślę o zapożyczeniu kilku rzeczy zeń do planszówki, która jest świetna, ale może być jeszcze lepsza :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Dziex

Odp: Rome: Total War
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 01, 2014, 11:54:45 pm »
wcześniej próbowałem Medievala II, ale mi nie podszedł
Rome 1 i Medieval 2 należy traktować jako podstawki pod fanowskie modyfikacje - dzięki temu po kilku(nastu) latach wciąż do nich wracam, podczas gdy Empire i Shogun 2 znudziły mi się po paru dniach.

Rome 1 ma najlepszego moda traktującego o epoce hellenistycznej ever - Europa Barbarorum. Jego jedyną wadą jest to, ze po nim wszystkie inne mody historyczne będą wypadały słabiutko.

Medieval 2, oprócz porządnych historycznych Deus lo vult i Stainless Steel, ma przepiękne i arcyklimatyczne:

Third Age
https://www.youtube.com/watch?v=lky9diYN6Qo

i Call of Warhammer

https://www.youtube.com/watch?v=5AVGNdKiyUA

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko moda rozgrywającego się w Wiedźminlandzie o którym marzę od czasów pierwszego Medievala :/
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 12:57:06 am wysłana przez Dziex »

Offline Dziex

Odp: Rome: Total War
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 16, 2014, 08:59:02 pm »
Rome 1 ma najlepszego moda traktującego o epoce hellenistycznej ever - Europa Barbarorum.
Po ponad 7 latach produkcji doczekaliśmy się (no dobra, twórcy obiecują premierę na 22 sierpnia albo do końca miesiąca) drugiej części robionej pod Medieval 2.
http://www.youtube.com/watch?v=bh0PZkEKHzI

http://www.moddb.com/mods/europa-barbarorum-2
Mapa sięgająca do Indii, ponad 200 pięknych, stworzonych od podstaw jednostek, które w końcu wyglądają jak wojsko z epoki, a nie armie monochromatycznych klonów (docelowo ma być ponad 2x więcej, na starcie brakować będzie m.in. rzymskich legionów po reformach Mariusza ;() 28 nacji, realizm historyczny niespotykany w jakimkolwiek innym modzie (true story, z jedynki można było uczyć się o starożytnej sztuce wojennej).
Osobom zainteresowanym tym okresem historycznym baaaaardzo gorąco polecam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2014, 09:08:26 pm wysłana przez Dziex »

Offline Ribald

Odp: Rome: Total War
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 02, 2014, 12:41:54 pm »
Sympatyczne :)


Ktoś się orientuje czy wraz z Imperatorem Augustem można powiedzieć, że Rome II jest już w wersji docelowej? Bo założyłem, że zainstaluję go ponownie kiedy tak się właśnie stanie.


I chyba nawet DeI zmierza do wersji 1.0.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline szymon12

Odp: Rome: Total War
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 05, 2014, 11:25:37 am »
Jak dla mnie ROME II jest niedopracowaną grą, gra się za łatwo.
Lubisz pograć za darmo? zapraszam na  http://darmowe-gry.pl/ gdzie znajdziesz darmowe gry strategiczne, MMO, przeglądarkowe oraz sportowe

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Rome: Total War
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 27, 2015, 02:07:13 pm »
Jak oceniacie zakup tejże gry w takiej ofercie:
https://www.humblebundle.com/

Dodam, że:
1. W Total Warach nie lubię rozgrywki na mapie kampanii, a ostatnim Total Warem, gdzie grałem w trybie kampanii był pierwszy Rome;
2. W Total Warach gram przede wszystkim w "kampanie bitewne" (coś jak w Napoleonie), bitwy historyczne, względnie w kampanie na mapie świata, ale okrojonej i z jakimś jednym celem kampanii;
3. W sumie z Total Warów najlepiej wspominam właśnie Napoleona;
4. Wszystkie inne gry z tego bundle mam.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Ribald

Odp: Rome: Total War
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 10, 2015, 07:12:15 am »
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Dziex

Odp: Rome: Total War
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 23, 2015, 11:06:54 am »

Chaos dla pre-orderowców i jako dlc.
lolson
Pomijam kwestię oddzielnego sprzedawania contentu, który powinien znajdować się w grze w dniu premiery, ale ładowanie lorewise najważniejszej obok Imperium armii w settingu do dlc to absolutnie nowy poziom skurwienia.

Na szczęście jest Call of Warhammer.

Offline Ribald

Odp: Rome: Total War
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 23, 2015, 10:10:04 pm »
Abstrahując od wszystkiego - ujowa ta zajawka w porównaniu z poprzednimi
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

 

anything