Autor Wątek: Warhammer Reloaded  (Przeczytany 34169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sivy

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 06, 2004, 05:28:37 pm »
Sam sie zastanawiam jakim cudem WHRP udalo zrobic wokol siebie taki wielki rozglos podobno w Anglii lub Ameryce (nie pamietam :P ) nie zrobila takiego wielkiego halo jak tutaj... :?
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Adam Waśkiewicz

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2004, 06:44:07 pm »
Cytat: "sivy"
Sam sie zastanawiam jakim cudem WHRP udalo zrobic wokol siebie taki wielki rozglos podobno w Anglii lub Ameryce (nie pamietam :P ) nie zrobila takiego wielkiego halo jak tutaj... :?

 
 To banalnie proste - Warhammer był pierwszym systeme, jaki ukazał się na polskim rynku wydawniczym, wielu ludzi od niego zaczynało swoją przygodę z erpegami, i po dziś dzień zachowało do niego sentyment, nawet jeżeli teraz już w niego nie grają. Trochę podobnie było swego czasu w Stanach z pierwszą edycją D&D - praktycznie nikt w nią nie grał, nie ukazywały się nowe podręczniki, a mnóstwo ludzi wspominało ją z rozrzewnieniem. Kraj lat dziecinnych zawsze pozostanie... jak pisał mój imiennik.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline pafnucy

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2004, 09:18:30 pm »
Witam.

Myślę, że do popularności Warhammera w Polsce dochodzi jeszcze chyba czynnik psychologiczny. Coś, co wynika z naszego narodu. W Warhammerze Polakom podoba się chyba ta pozorna szarość. Również chyba to, że tam nie ma bohaterów jak w D&D. W Warhammerze zwykli ludzie są stawiani w niezwykłych i krytycznych sytuacjach. Przez to stają się nie bohaterami, a raczej szcześciarzami. A jeśli nawet bohaterami, to chyba przez małe "b".

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Ragnor

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2004, 09:51:32 am »
Witam
Czyli kiedy mówicie że będzie na wiosne 2005??
eszcze nie zaczołem walczć !!

Offline dra

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 08, 2004, 02:53:07 pm »
na zachodzie. u nas o ile sie pojawi pewnie sporo pozniej. ale zawsze zostaje net i ebook

Offline pafnucy

Jakie wydawnictwo?!
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 08, 2004, 07:24:44 pm »
Witam

Dość ciekawą kwestią jest dla mnie, które wydawnictwo podejmię się polskiej edycji Warhammera 2?! Czy znowu będzie to MAG, a może ktoś inny przejmie pałeczkę. Myślę, iż nie będzie to Portal, gdyż on ma Monastyr. ISA ma D&D. Trzeba pamietać, iż do tego tytułu nie trzeba będzie przekonywać graczy i MG. Kampania reklamująca świat będzie moim zdaniem niepotrzebna :) To przecież trochę groszy w kieszeni zostanie, żeby np. cena podręcznika była mniejsza :)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Szatany

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 08, 2004, 10:55:13 pm »
Cytuj
na zachodzie. u nas o ile sie pojawi pewnie sporo pozniej. ale zawsze zostaje net i ebook

Znaczy sie sciagniesz sobie pdfa z mirca?
Zawsze to pozostaje amazon. Kupuje tak podreczniki do D&D, kupie i młotka.

Offline pafnucy

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2004, 06:14:07 pm »
Ave

Ja uważam, iż w Polsce ktoś wyda WFRP 2. To przecież znany tytuł wielu Graczom i MG. Jak pisałem wcześniej nakłady na promocję powinny być o wiele mniejsze, w porównianiu z nowym tytułem.

Jeżeli u nas wyda się Warhammera 2, to można będzie obserwować prawdziwy powrót do tego systemu. I taką mam nadzieję :)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Kmicic

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2004, 07:37:14 pm »
Polscy wydawcy byliby kretynami, gdyby nie wydali Warhammera 2. Ludzie się "zabijają" o starą edycje na allegro to nowiutki i świeżutki podręcznik kupiłyby tysiące... Mam nadzieję, że zrobi to ISA - bo oni najszybciej by się z tym uporali, cena byłaby pewnie nie szokująca (z 70 złotych w twardej oprawie myśle) i byłoby mało błędów. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać. Miejmy nadzieję, że na Boże Narodzenie 2006 :D
ORONA 1973 KIELCE

Offline pafnucy

Rynek wydawniczy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 10, 2004, 09:04:02 pm »
Witam

Moim zdaniem polski rynek wydawniczy (nie tylko ten erpegowy) coraz szybciej dogania zachodnie standardy. Myślę, iż każdy wydawca w Polsce, będący w temacie RPG, będzie chciał jak najszybciej zdobyć licencje na WFRP 2 oraz jak najprędzej go wydać - przecież $ przyda się każdemu :) Dlatego, jeżeli na zachodzie druga edycja młotka faktycznie będzie na wiosnę 2005 roku, to myślę, iż w Polsce zobaczymy ją na gwiazdkę 2005 albo początek 2006 roku. Myślę, iż nie jestem zbyt wielkim optymistą i marzycielem :)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Tadeus

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 13, 2004, 11:31:28 am »
Powiem tak.. mam watpliwosci co do tego , czy wersja 2.0 bedzie w czymkolwiek lepsza od oryginalu.. Bo niby w czym.. chyba jedynie w mechanice.. reszta podoba sie fanom dokladnie taka jak jest i zmiany w tej materii beda przyjete raczej w sposob negatywny.. chyba ,ze naprawde uda im sie wymyslec cos geniealnego ,zachowujac dawny klimat - ale ktoz wierzy w cuda :)
W sumie ciesze sie z jednego faktu..
Wreszcie zaczna wychodzic znowu DODATKI - byle nie w stylu D&D :)

Offline pafnucy

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 13, 2004, 11:42:19 am »
Witam

Cytat: "Tadeus"
(...) reszta podoba sie fanom dokladnie taka jak jest i zmiany w tej materii beda przyjete raczej w sposob negatywny.. chyba ,ze naprawde uda im sie wymyslec cos geniealnego ,zachowujac dawny klimat - ale ktoz wierzy w cuda :)


Pisałem już o tym wcześniej, ale powtóże to jeszcze raz. Obawiam się, iż szrość Warhammera może być zastąpiona częrnią. Obserwują nową edycję WFB i przeglądając kodeksy do armi (nadal z utęsknieniem czekam na swoje leśne elfy :)) obserwuję, iż Stary Świat może się zamienić w jesienną krainę wiecznej nocy. Mutanty będą grasowały otwarcie po miastach razem z wampirami, itp. Może zabraknąć wtedy miejsca dla zwykłych ludzi. Kocham mrocznego Warhammera, ale otwiera mi się scyzoryk w kieszeni, kiedy słyszę o "super hiper extra mrrrrocznym" Warhammerze.

Mam nadzieję, iż wyraziłem się jasno.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Dwalthrim

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 08, 2004, 09:45:32 pm »
Bum na Młotka był i będzie nie ma co! Wiele osób od niego zaczynało i chętnie do niego wróci! Jeśli chodzi o polskie wydawnictwo licze na Copernicusa - tych co wydają Black Library i Cyberpunka! Mag raczej się w młotka już nie wpakuje mają przecież co wydawać aż nadto: Deadlandsy, Earthdawn, Gasnące Słońca, Wiedźmin! Jak będzie zbyt mroczno zawsze można się trzymać swojej wersji świata wyłapawszy z nówki co ciekawsze motywy i tyle!!! Koniec roku 2005 lub pierwsza połowa 2006 na wydanie Młotka2 w polszy brzmi rozsądnie i optymalnie jęśli chętni wydawcy się znajdą  :? , ale raczej powinni...
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline DnD Sucs

2nd WFRP
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 12, 2004, 05:51:52 pm »
A czemu Mag nie mialby wydac 2 edycji Warhammera to by im przyspozylo duzy prestiz (znaczy sie jeszcze wiekszy) zachowali by klase jako kontynuujacy wydawanie tak popularnego systemu.Tacy tak jakby wciaz wierni :D Co do tej "czerni" to niestety jest mozliwe szcegolnie patrzac na strony GW na ktorych od dawna gosci Storm of Chaos, nie chcial bym zeby mlotek poszedl w te strone.
rzepraszam za brak " k' " w nazwie uzytkownika...:P

Offline pafnucy

Warhammer Reloaded
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2004, 04:21:09 pm »
Ave

Obawy o tą czerń są widoczne u fanów WFRP na forum wydawcy drugiej edycji Warhammera. Szkoda, że piszą tam tylko fani, a nie ma żadnego odezwu ze strony wydawców  :x Cóż... Cierpliwość jest cnotą

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

 

anything