Autor Wątek: Wiedżmin-system  (Przeczytany 4830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deathmaster

Wiedżmin-system
« dnia: Grudzień 13, 2002, 10:41:31 pm »
Graliście już w to? Opiszcie swoje wrażenia-wg.mnie najlepiej gra się w ten system po przeczytaniu wszystkich tomów ,,Wiedźmina".
Nie potrzebnie ludzie go tak zkrytykowali-to całkiem niezła gra!

Offline Crow4

Wiedżmin-system
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2002, 11:17:29 pm »
Ja przeczytałem, ale w sumię obawiam się gry w niego, nie widziałbym jak się zachować, w sumię bardziej lubie WARHAMMERA, ale spróbować nie zaszkodzi......... :)
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Offline SandmaN

Wiedźmin
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2002, 03:26:39 pm »
Ave gralem i stwierdzam pomysl nie jest zly tylko wykonanie jest do bani. Mechanika kuleje prawie w kazdym aspekcie a o magii pisal nie bede bo to jush przechodzi ludzkie pojecie - porazka calkowita i na calej linii. Ale wydaje mi sie za jakby to NAPRAWDE DOBRZE poprowadzic to daloby sie grac bez wiekszych problemow.

Offline Crow4

Wiedżmin-system
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2002, 05:46:25 pm »
Mi on tez się nie zabardzo podoba, masz rację stary, gdyby udało sie to jakoś polepszyć......

Np. wkurzają mnie te wszystkie testy, ciągle zapominałem jak się je wykonuje, a w warhamcu idzie wszystko spamiętac...........


Nic dziwnego, że nikt nie chce kupować go na aukcji, kiedy chceliśmy go sprzedać........... :?
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Offline Kret

Wiedżmin-system
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2002, 12:02:42 am »
Dostalem tylko swego czasu na konferencji te mala wersje demo z samymi zasadami i odstraszylo mnie to skutecznie. Ale sam swiat mi sie podoba, wlasciwie nic nie stoi na przeszkodzie, zeby prowadzic go na zasadach WFRP, GURPs czy kto co jeszcze tam lubi...

Poniewaz ja i tak bardzo rzadko stosuje mechanike gry (bo i po co, tylko przedluza sie gra... :-) ) to w sumie ktoregos dnia, jak znajde czas na przeczytanie wszystkich ksiazek Sapkowskiego raz jeszcze...

Wydaje mi sie, ze gra ma ten plus, ze nie jest obciazona cala ta nawalnica dodatkowych informacji, o ktorych trzeba pamietac w Warhammerze. Bitwy, swiat, historia, bestiariusz... w Wiedzminie jest tego jeszcze mniej (no, raptem jedna Saga i kilka opowiadan :-)))

Pozdrawiam

Kret

Offline Crow4

Wiedżmin-system
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2002, 06:51:12 am »
Ciekawi mnie, czy zapamiętałeś wszystkie państwa, jakie istnieją w WIEDŹMINIE, ja osobiście wole Warhamca, choć też jest tego dużo, nie mam problemu z zapamiętaniem, ale w wiedźminie były problemy, jakos mi ten system  nie pasuje, jest jakiś taki "dupiaty"...... :D
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Offline Kret

Wiedżmin-system
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2002, 12:28:28 pm »
Nie zapamietalem, bo glowa to nie smietnik...

Kazdy system pisany jest po to, zebys nie musial niczego pamietac poza swoja fabula. A i to tylko w przypadku kampanii...

Zadnego podrecznika nie czytam inaczej jak kilka godzin przed sesja, jesli w ogole.

Wiedzmin daje swiezosc, ktorej WFRP wedlug mnie nie ma. Okreslenia "dupiaty" nie potrafie niestety zaklasyfikowac, wiec sie nie bede klocil... :-)

Pozdrawiam

Kret

Offline Crow4

Wiedżmin-system
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2002, 09:20:24 pm »
Chodziło mi oto, że Wiedźmin jest z przedziału między Dzikie pola, a Warhammerem, lecz berdziej przypomina tego pierwszego, bo nie lube takich słów w stylu "WASZMOŚCI".......... :D
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Anonymous

  • Gość
Wiedżmin-system
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2002, 09:27:55 pm »
Jako ciekawostkę powiem Wam, że dwóch moich znajomych zostało testerami Widźmina (wypisali ich jako testerów), choć nigdy w ten system nie grali:)

Offline Vlad

Wiedżmin-system
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2002, 10:35:57 pm »
Cytat: "Artur 'Arhtu' Mathes"
Jako ciekawostkę powiem Wam, że dwóch moich znajomych zostało testerami Widźmina (wypisali ich jako testerów), choć nigdy w ten system nie grali:)


a to dobre :D  moze ten system nie byl wcale testowany :D  :wink:

Offline Crow4

Wiedżmin-system
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2002, 10:53:30 pm »
Tak, oni wzieli obojętne nazwiska z list i wpakowali jak "testerzy":)
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)