Autor Wątek: Adres dla miłośników książek sf i fantasy  (Przeczytany 9365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Golden000

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« dnia: Kwiecień 19, 2004, 12:45:46 am »
Dla tych którzy lubia czytac polecam stronę [moderator: link z adresem e-bookow, cenzura]
Cenzura by Zibi

Offline Vanin

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2004, 07:28:26 am »
I dla tych co lubią kraść.

Offline mr.maras

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2004, 08:46:00 am »
Nie podoba mi się ten link na tym forum...
Spalić po przeczytaniu.

Offline Smok_Marek

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2004, 09:19:18 am »
Na republice.pl takie kfiatki nie wiszą za długo... Swoją drogą zobaczymy jaki będzie czas reakcji administratorstwa.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline Vallarr

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2004, 09:39:42 am »
Dokładnie ...
tak z ciekawosci , ciagną was ebooki ?? to przeciez zupelnie co innego niz normalna ksiązka ... o wiele mniej przyjemne ... brrrr ;)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Smok_Marek

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2004, 09:52:52 am »
I nie ma jak włożyć zakładki...  8)
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline palik

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2004, 02:29:01 pm »
hej

mam tego na tony ale szczerze mówiąc przeczytałem może z jedną powieść tym sposobem i to tylko dzięki wydrukowaniu jej sobie :D... czytanie na kompie nie ma w ogóle sensu imho...

co innego oczywiście jesli chodzi o ebooki podręcznikowe, te są często fajne jak szybko trzeba coś znaleźć :)

pozdro

Offline Solitaire

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2004, 03:22:59 pm »
Cytat: "Smok_Marek"
Na republice.pl takie kfiatki nie wiszą za długo... Swoją drogą zobaczymy jaki będzie czas reakcji administratorstwa.

Póki co akurat na tym subforum mieliśmy spokój, więc i moderatorzy nie zaglądali szczególnie często... Chyba przydałby się jeszcze jeden.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Abignale

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2004, 04:11:12 pm »
Przeczytałam całe "The Great Gatsby" na kompie, bo tak trochę nie miałam tuszu w drukarce. Horror! Nigdy więcej. A to akurat straciło już chyba prawa autorskie.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Kormak

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2004, 04:11:51 pm »
Najgorsze jest to, że koleś chce na tym zarabiać - paskudztwo. Jeśli już, to powinien udostępniać dla każdego chętnego.

Ja nie mam nic przeciwko czytaniu z monitora (co, posty z forum też sobie drukujecie? ;D ) , ale zbieram tylko niedostępne w Polsce książki anglojęzyczne. Ale np. "Kod Leonarda Da Vinci" przeczytałem najpierw w pdfie po angielsku, a kiedy parę miesięcy później książka ta miała polską premierę - kupiłem.

Ebooki tak, zarabianie na nich - nie!

Offline khele

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2004, 06:12:23 pm »
No ja osobiscie przeczytalem juz kilkadziesiat e-bookow - glownie to czego po polsku nie ma lub czego polskie 'tlumoczenie' mnie odrzucilo. Jak dla mnie zero roznicy - liczy sie tresc a nie medium. Z monitora faktycznie ciezko byloby czytac ale juz dowolny stary wyswietlacz mono-lcd sprawdza sie doskonale.
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline Nyala

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2004, 07:36:50 pm »
W ogóle nie czytuję e-booków. Nie popieram tego i sama forma też mi nie odpowiada. Jak mam przeczytać jakiś dłuższy tekst, to muszę go sobie drukować. Przy krótszych nie mam jeszcze takiego kłopotu, ale moje oczy dość szybko się buntują.

Zresztą za bardzo lubię intymny kontakt jaki daje czytanie papierowej książki  ;)  W łóżeczku przed snem, z zakładką (których mam kilka w zależności od czytanej książki), pilnując, by okładka się nie pogięła... Nie wyobrażam sobie wycofania klasycznych książek na rzecz e-booków.
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline Kmicic

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2004, 08:15:36 pm »
Cytat: "Vallarr"
o wiele mniej przyjemne

wgóle nie przyjemne! Do dupy! Nie ma klimatu, oczy bolą, nie możesz wziąć do łóżka, kibla, wanny (niepotrzeben skreślić).
ORONA 1973 KIELCE

Offline Pasterz Upiorów

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2004, 10:28:44 am »
Popieram ale za to sa pozycje nie do dostania , przykladowo poszukuje w ksiegarniach ksiazek Zelanego ale jest ich malo , szcegolnie starszych pozycji . do tego niestety zasobnosc portfela.
Ostatnio wywalilem dwie stowy na serie czarnej kompani bo kiedys komus porzyczylem i nie oddano mi ... ale zgadzam sie z tym ze to kradziez .
Tylko ja pochalniam ksiazki , przykladowo achaja ziemianskiego grube dosc starczyło mi na poltora dnia .
co drugi dzien wydac od 30 do 40 zeta dla bezrobotnego to fortuna .
Kurde zaczynam sie usprawiedliwiac :|.
spadam ... najwyzej mnie zlinczujcie bo jak beda tam pozycje ktore mnie interesuja to zechce je miec nawet w takiej formie.
oszukujemy krytyków i czytelników...
http://deth-caradan.myblog.pl (postnuklear)
http://blog.tenbit.pl/druzyna-snu (powiesc)
www.druzyna-snu.prv.pl
http://fallen.lcts.com.pl/phpBB2/index.php
...a takze klanowiczów ...

Offline Zibi

Adres dla miłośników książek sf i fantasy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2004, 03:14:11 pm »
Troche pozno zobaczylem ten watek, ale co sie odwlecze, to nie uciecze. Kasuje link.