Autor Wątek: Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.  (Przeczytany 53703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aves

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« dnia: Październik 18, 2002, 05:23:43 pm »
Jeżeli ktoś zna jakieś DOBRE opowiadania w klimacie Fallout`a, niech je zaproponuje. Ja mogę polecić "Xawrasa Wyżryna".
Z filmów nic mi nie przychodzi do głowy.

Offline Cujo

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2002, 05:56:31 pm »
Z filmow wiadomo: Mad Maxy i duuzo filmow klasy B.
Z ksiazek: niewiele tego typu ksiazek czytalem ale napewno "Aleja potepienia" Rogera Zelaznego (mam nadzieje ze nie pomylilem tytulu, w kazdym razie cos z aleja :P ) i Phillipa K. Dicka "Doktor Bluthgeld" - zakrecona strasznie i mistrzowska.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Wajrak

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2002, 06:33:31 pm »
NIe wiem czy ktos slyszal, ogladal film o nazwie "Postman". Realia Mad Maxowe. Czyli jak wiadomo postnuklearna wizja swiata. Spoko film zachecam do ogladania. NIestety w filmie nie ma samochodow :(.
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline Kret

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2002, 09:28:15 am »
A ja polecam "Najdalszy brzeg" - ogromna, trzygodzinna (wyswietlali w dwoch czesciach na Hallmarku albo HBO) opowiesc o tym, co pozostalo po wojnie nuklearnej. I oczywiscie "Dzien, w ktorym wyplynela ryba" ("The day after").

Pozdrawiam

Kret

Offline Wajrak

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2002, 10:54:02 am »
Cytat: "Kret"
A ja polecam "Najdalszy brzeg" - ogromna, trzygodzinna (wyswietlali w dwoch czesciach na Hallmarku albo HBO) opowiesc o tym, co pozostalo po wojnie nuklearnej. I oczywiscie "Dzien, w ktorym wyplynela ryba" ("The day after").

Pozdrawiam

Kret


Kret a masz moze te filmy na hdd albo na cd ? bo z checia bym od ciebie sobie sciagnac....:)
___________________________________ _

"Battle not with monsters, lest ye become a monster... and if you gaze into Abyss, the Abyss gazes into you." /Nietzche

Offline Kret

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2002, 11:00:01 am »
Niestety, nigdy ich nie posiadalem. Tylko w telewizji ogladalem.

Nie posiadam zreszta takich zasobow... Bardzo mi przykro.

Pozdrawiam

Kret

Offline Aves

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2002, 01:14:29 pm »
"Najdalszy brzeg"? Nie, to nie dla mnie...
Warto obejrzeć, ale po tym filmie można popełnić samobójstwo.
Szczerze mówiąc to Fallout ma radosny klimat w porównaniu do tego filmiku. Leciało to kiedyś na HBO i naprawdę rzecz robi wrażenie.

Pozdrawiam

Aves

Offline Adam Waśkiewicz

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2002, 06:08:22 pm »
Postman, pokazywany w naszych kinach jako Wysłannik przyszłości jest, o czym mało kto wie, ekranizacją powieści pod tym samym tytułem (u nas wydano ją jako Listonosz). I trzeba powiedzieć, że książka jest dużo lepsza od filmu, szczerze zachęcam do lektury; niestety nie pamiętam autora.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2002, 06:32:58 pm »
Ponieważ już kilka postów w tym wątku się pojawiło i nikt nie wspomniał o filmie, który powinien się pojawić jako pierwszy na liście to ja to zrobię: "Hardware"  :!: Plus warto tu jeszcze wspomnieć o zrealizowanym na podstawie komiksu o tym samym tytule "Tank Girl"
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2002, 06:40:53 pm »
Cytat: "Cujo"
Z ksiazek: niewiele tego typu ksiazek czytalem ale napewno "Aleja potepienia" Rogera Zelaznego...

"Aleja Potępienia" została również zekranizowana i miałem okazję obejrzeć to "dzieło" ;-) Książka (drukowana kiedyś w odcinkach w Fantastyce) jest rewelacyjna i utkwiła mi na zawsze w pamięci.

Przy okazji wspomnę jeszcze o filmie fabularnym "Wojownik Gwiazdy Północy", którego akcja toczy się w odpowiednich klimatach. Prawdopodobnie jest to wersja aktorska anime o takim samym tytule.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Adam Waśkiewicz

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2002, 07:00:26 pm »
Na podstawie Tank Girl powstał także erpeg pod tym samym tytułem wydawany swego czasu przez West End Games (to ta firma od starych Gwiezdnych Wojen).

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Mysza

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2002, 01:06:58 am »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
Postman, pokazywany w naszych kinach jako Wysłannik przyszłości jest, o czym mało kto wie, ekranizacją powieści pod tym samym tytułem (u nas wydano ją jako Listonosz). I trzeba powiedzieć, że książka jest dużo lepsza od filmu, szczerze zachęcam do lektury; niestety nie pamiętam autora.


Jeśli mnie pamięć nie myli był to David Brin... a książka faktycznie była dużo lepsza od tego nudnego i kiepskawego filmu...
yszy i ludzie... przetrwa silniejszy...

Offline SzAjBuS

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2002, 07:41:30 am »
Ale chyba wszyscy zapomnieli o naszej rodzimej produkcji , i tu mam na mysli jak najbardziej kultowy film ot. "Seksmisja"
Co do filmu "Postmen" to nie zgodze sie z Mycha , film w porownaniu z podobnymi produkcjami wypadl calkiem niezle.
Innym  filmem podobnego stylu moze byc "Waterworld"
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline surmik

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2002, 08:03:54 am »
Oglądał ktoś "Dr. Strangelove" ? Może nie do końca postapokaliptyczny klimat ale przynajmniej w ciekawy sposob pokazuje jak mozna do takiego Fallouta doprowadzic :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Mysza

Książki/Filmy w klimacie Fallout`a.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2002, 04:12:39 pm »
Szajbus --> Ale ten film naprawdę był moim zdaniem nudny... a poziomem śmiesznego patosu pobił wszelkie rekordy... "MadMaxowi" zarzucano kiedyś efekciarstwo i kraksizm (zamiast katastrofizmu) i brak jakiegokolwiek głębszego przesłania... ale IMO ten film jest po stokroć bardziej Falloutowy i klimatyczny od "Postmana"...
yszy i ludzie... przetrwa silniejszy...