Autor Wątek: #$!%^&^$%&%^&# falanga....  (Przeczytany 3915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiszkA

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« dnia: Kwiecień 09, 2004, 04:39:54 pm »
Ludzie powiedzcie mi co ja mam robic na zwarta 3 rzedowa falange kryta z jednej strony trollami a z drugiej kusznikami... Wymiekam, dzis w 700 ptk bitwie przegralem o (sic!) 440 pkt... Co prawda Boromira stracilem w glupi sposób, zalujac potegi w staarciu z trollem, ale  mniejsza z tym.
gralem czyms takim:
Mounted Boromir
King of Dead
10 warriors of Dead
9 Minas Warriors shields
9 Minas Warriors shields spears
8 Minas Warriors bows
6 citadel guards long bows
standard
5 knights

i tyla... rywal mial 8 kusz, 2 trolle, lurtza, szamanow i kupe urukow...

I co ja mam na to zrobic?
G: 3248856

Offline LordThom

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2004, 05:01:21 pm »
jakie to byly trole? jaskiniowe?
brakuje ci po prostu maga. na 700p to mozesz sobie nawet gandalfa bialego wystawic i paralizowac trole [sa bezbronne wobec magii].
postaraj sie rowniez o wieksza liczbe lucznikow. albo lepszym rozwiazaniem bedzie zamiast 8 minas warriors bows wprowadzic rangers of gondor, trafiaja na 3+ a sa zadziwiajaco tani 7p z D4.
i zdecyduj sie- czy cchesz grac konnica czy nie, bo 5 rycerzy to ni w 5 ni w 9 [o ile znasz to powiedzenie?  :)]. albo zwieksz ich liczbe albo wogule ich usun, bo tracisz punkty. 5 konikow szybko pojdzie do piachu, szczegolnie ze wrog ma kusze.
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline drachenfeles

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2004, 05:01:30 pm »
więcej styrzelaczy, dużo więcej zdejmujesz ile się da uruków, a potem kupą na trolle. Albo ładujesz w trolle i liczsz na to, że dojdą na 1 woundzie.

Offline Isembold

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2004, 05:24:34 pm »
Gandalf Bialy na shadowfaxie by sie przydal tutaj, ale on kosztuje az 215 pkt. Jednak ze swoim Ultimate Sorcerous Blast moglby troche pociac ta falange. Do tego unieruchamia trole i rzuca Cast Blinding Light oslaniajac jednoczesnie kupe wojska przed kuszami.
Lucznikow bym wsadzil elfow albo wlasnie rangersow faramira, ktorzy sobie tez niezle radza (tylko ze sila luku 2...).

Domyslam sie ze zmiana calej armii raczej w rachube nie wchodzi, wiec sprobuj zajechac konnymi ta cala falange od tylca i zajac sie kuszami. Bedzie to raczej trudne, ale jak sie uda to nie bedzie z nimi juz problemu. Luki skieruj raczej na trole, a reszta minasow atakuj uruki. Nie wiem jaki to skutek odniesie ale powinienes dac rade.
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline MiszkA

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2004, 07:14:16 pm »
Chyba usuneliscie moj post ;]
Ponawiam zatem pytania:
Czy mozna z kusz celowac w drugi rzad?
Gdzie w takim razie mam celowac lucznikami? w kusze czy pierwszy rzad piechoty?
G: 3248856

Offline drachenfeles

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2004, 07:22:24 pm »
nie można strzelać w drugi rząd

Offline Herudaio

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2004, 07:44:33 pm »
Jako że falanga ma 1 ważną wadę, jest absolutnie nie mobilna, próbowałbym całą armią zajść przeciwnika od boku (sic!), próbójąc ostrzeliwać go ale nie całość ale właśnie to skrzydło na które maszerujesz, po 2 stronie zostawiłbym np 1 warriors of death aby uprzykrzyć przeciwnikowi swobodny obrót.
Efekt: osłabienie nawet jeśli nieznaczne to osłabienie, zachodzisz od słabszej strony przeciwnika, wbrew pozorom ten jeden warrior of death uniemożliwia obrót całej formacji przy odrobinie szczęścia, nie musze mówić co się dzieje z falangą która musi walczyć w bok, a dlaczego strona po której są kusznicy? bo tamto skrzydło łatwiej da się ostrzelać, a kusznik tez uruk, kiedyś zginąć musi :)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Christoph

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2004, 07:53:16 pm »
Cytat: "drachenfeles"
nie można strzelać w drugi rząd


Na pewno :? Wydaje mi się że można, poprostu traktujemy figurki z pierwszego rzędu jako przeszkody. Na 1-3 strzała trafia w wojownika w pierwszym rzędzie, na 4-6 w tego w drugim rzędzie? Chyba że w ROTK coś zmienili, choć nie przpominam sobie...
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline drachenfeles

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2004, 08:02:28 pm »
a nie jest czasem tak, że pierwsza linia zasłania drugą?
no nic jest ktoś kto wie napewno jak jest?

Offline Isembold

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2004, 08:12:32 pm »
Mi sie wydaje ze jesli strzelec widzi cel, ale na drodze strzaly znajduje sie przeszkoda (w tym przypadku pierwsza linia) to traktuje sie to jako 'in the way' i robimy test w co trafia.
Co innego jesli pierwszy szereg sklada sie powiedzmy z troli, a w drugim stoja gobliny o istnieniu ktorych lucznicy nie maja zielonego pojecia. Wtedy sobie do niech niepostrzelaja
i]From the ashes a fire shall be woken. A light from the shadows shall spring.
Renewed shall be blade that was broken. The crownless again shall be king. [/i]

Offline drachenfeles

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2004, 08:36:57 pm »
słusznie Isembold, to wydaje się zarówno logiczne, jak i zgodne z tym co piszą w podręcznikach.

Offline KędzioR_vo

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2004, 08:38:07 pm »
jestem pewien, że pierwsza linia zasłania całkowicie drugą... Właśnie po to tworzy się takie ugrupowanie, zeby chronić "ważniejsze" figurki :)
zresztą, Szanowny Pan  Lugburc w jednym ze swoich artykułów wypowiada się o przydatności goblinów, które właśnie, stojąc w pierwszym rzędzie falangi, stanowią niezłą osłonę i wspaniałe mięsko ;)
PozdRawiam
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Rav-SD

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2004, 08:42:16 pm »
Moi drodzu gracze po fach na 99% jestem pewien, że jest to tak. Trzecia linia jest całkowicie nie widoczna wylączając Volly Fire. Natomiast do drugiej jeśli nie zasłanią ich jednostki o większych podstawkach można strzelać na zasadzie 1.2.3 trafiliśmy w pierwszą linie i 4.5.6 w drugą.
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline Herudaio

#$!%^&^$%&%^&# falanga....
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2004, 10:32:59 pm »
Racja, (sprawdziłem w 2 wieżach bo był przykład) można strzelać do 2 szeregu ale na 50 % trafi się w pierwszy szereg, no chyba że się używa volley fire (btw na którymś z faq też było takie pytanie i też taka odpowiedź a przecież ci ludzie wymyślali te zasady :)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

 

anything