Autor Wątek: Telepatia  (Przeczytany 14950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przykuta

Telepatia
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 18, 2004, 06:49:09 pm »
A czy krowy są dwugłowe?
eni vidi wiki

Offline Zork

Telepatia
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2004, 01:38:02 pm »
Ciekawi mnie problematyka jaką niesie ze sobą telepatia. Gdyby ludzkość zamiast budować słowami potrafiła przekazywać samą ideę to doszło by do ciekawych konsekwencji. Nie można było by kłamać - wyobrażacie sobie co by się działo ?? Albo można by zabić kogoś (musiała by to być jakaś mało świadoma świata osoba) uświadamiając mu w jednej chwili najstraszliwsze idee i motywy.
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline Krzysio

Telepatia
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2004, 12:18:25 pm »
Kłamać dałoby się bez względu na to czy porozumiewalibyśmy się mową czy zdalną komunikacją pozawerbalną. W przypadku przesyłania czystej myśli kłamać byłoby już oczywiście trudniej. Jednak wystąpiłyby inne zagrożenia w postaci łatwiejszego wpływania na czyjeś przemyślenia. Tak zwane "słabe umysły" mogłyby znacznie łatwiej poddawać się ludziom o silniejszej osobowości i tym samym stawać się czymś na kształt ich niewolników. Zabijanie ludzi za pomocą takich "złych myśli" nie wchodzi tu raczej w rachubę. No, chyba że za zabójstwo uznamy doprowadzenie człowieka do takiego stanu, że sam sobie strzeli w łeb.
 Mnie natomiast ciekawi powiązana z telepatią opcja całkowitego połączenia ludzkich umysłów w ten sposób, aby zlały się w jedną, wspólną "osobowość". Ja sam wątpię, żeby "budowa" ludzkiego mózgu i ewolucyjne uwarunkowania umożliwiły taką synteze umysłów, ale kwestia jest otwarta i godna zastanowienia.
oszukiwanie sensu przez człowieka to podstawowa siła w jego życiu.

Viktor E. Frankl

Offline Zork

Telepatia
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 04, 2004, 01:14:28 pm »
Cytat: "Krzysio"

 Mnie natomiast ciekawi powiązana z telepatią opcja całkowitego połączenia ludzkich umysłów w ten sposób, aby zlały się w jedną, wspólną "osobowość".


Coś w rocaju Kwisatz Haderah z Diuny ? Chociaż...to trochę coś innego. A potem można by tą osobę umiejscowić w jednym ciele. Mogli by nawet w przyszłości zrobić nowy ustruj (przykładowo gdybyśmy spotkali inne cywilizacji i pojawiły by się problemy dotyczące władzy itp.) zebrać po 5 najlepszych naukowców z każdego kraju/cywilizacji i połączyć ich w jedną osobę. Był by on Imperatorem Wszechświata naczelnym przywódcą i koordynatorem.
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Telepatia
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2005, 05:18:51 pm »
Cytuj
Coś w rocaju Kwisatz Haderah z Diuny ? Chociaż...to trochę coś innego. A potem można by tą osobę umiejscowić w jednym ciele. Mogli by nawet w przyszłości zrobić nowy ustruj (przykładowo gdybyśmy spotkali inne cywilizacji i pojawiły by się problemy dotyczące władzy itp.) zebrać po 5 najlepszych naukowców z każdego kraju/cywilizacji i połączyć ich w jedną osobę. Był by on Imperatorem Wszechświata naczelnym przywódcą i koordynatorem.


Oczywiście przez niewytłumaczalny zbieg okoliczności zamiast 5 naukowców czy filozofów, zostali by wybrani wpływowi i możni tego świata. Chyba nie da się tego elementu wyeliminować...
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Zork

Telepatia
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2005, 07:08:55 pm »
Może ci wszechmocni i obrzydliwie bogaci nie chcieli by sie dzielic wladza  :lol:
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline Przykuta

Telepatia
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2005, 04:21:40 pm »
Cytat: "Krzysio"

 Mnie natomiast ciekawi powiązana z telepatią opcja całkowitego połączenia ludzkich umysłów w ten sposób, aby zlały się w jedną, wspólną "osobowość". Ja sam wątpię, żeby "budowa" ludzkiego mózgu i ewolucyjne uwarunkowania umożliwiły taką synteze umysłów, ale kwestia jest otwarta i godna zastanowienia.


Wspólna osobowość to kwestia wątpliwa, ale  z drugiej strony masz schizofreników, czyli biegun przeciwny. Jeżeli da się zespajać obce osobowości w jednym mózgu, to może i dałoby się to zrobić w stosunku do kilku mózgów. Tylko nie wiem, czy jest sens - tzn. czy rzeczywiście ilośc przemieni się w jakość, czy zwiększy się dzięki temu moc obliczeniowa (wątpliwe), czy pojemność (to na pewno). Ale z pojemnością - hm - masz rózne ekstensje (tzn. przedłużenia mózgu) jak książki, cyberprzestrzeń itd., która może jest mniej dostępna niż mózg... itd. teraz możemy nad tym tylko dywagować. Jeżeli to ma być kwestia dostępności do większej ilości informacji, to lepiej odśmiecać mózg przy socjalizacji i nie dawać młodym oglądać głupich filmów, tylko ich szkolić, szkolić, szkolić - ale to jest kuchnia nieco okrutne.
eni vidi wiki

Offline 8jakis

Telepatia
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 08, 2005, 10:07:41 am »
Cytat: "Bobie"
Brzmi smiesznie ale jest prawdziwe. Ten profesor jest z tego co pamietam kierownikiem katedry fizjologii zwierzat. Jego badania dotycza ogolnie telepatii wsrod zwierzat. Ale skupia sie glownie na krowach. 8)

a jakież to głębokie myśli przekazuja sobie krowy?
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

pimpek

  • Gość
Telepatia
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2006, 11:21:09 am »
A co będzie gdy w przyszłości będzie można wszeczpić do mózgu jakąś płytkę.I poprzez kabelek wystajacy spod włosów będzie można podłączyć się do komputera i przesyłać informacje do mózgu(wiedzę).
Wtedy zdrwowy i w miarę inteligentny człowiek majacy zdrowy mózg będzie mógł skończyć studia , szkołę w kilka tygodni.Zakłądając że wiedza będzie przesyłana dawkami ,nie naraz cała.
Czy szkolnictwo upadnie?Szkoły zastaną pozamykane?
Wiem dzisiaj wydaje się to śmieszne.Ale gdy ktos znajdzie w mózgu miejsce odpowiedizalne za zapisywanie informacji i uda mu sie podłączyc do tego miejsca to moze tak być.Siadamy na fotelu  i otrzymujemy dawkę wiedzy.Niemusimy się uczyć.Ciekawe co by było z dziećmi i z młodzieżą,by się normalnie zanudzili.
Nieciekawa perspektywa.Albo moze być tak że jeśli takie cos bedzie płątne to dzieci "bogaczów" będą sobie kupować wiedzęi do głowy a biedniejsze dzieci będą musiały wkuwać latami.

Offline Rhobaak

Telepatia
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2006, 06:31:27 pm »
Chyba zbyt wiele razy oglądałeś Matrixa;) Nie sądze, żeby nawet bezpośrednie podłączenie mózgu do komputera (pomijając szczegóły techniczne) mogło pozwolić na takie superszybkie przyswajanie wiedzy. Mózg to nie pamięć RAM, nie ma tam komórek pamięci, które zapełnia się stosami bitów.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

pimpek

  • Gość
Telepatia
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2006, 07:31:20 pm »
Rhobaaku może i niema pamieci Ram ale działa podobnie ,w ten sam sposób.Tylko że zamiast bitów są żywe komórki.

Offline pretorianstalker

Telepatia
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2006, 10:19:26 pm »
Zapewniam, że bity i zywe komórki to co innego :)
Bit - o ile się nie mylę "zapamiętuje"(przedstawia) jeden znak - 0 lub 1, żywa komórka działa na zupełnie innej zasadzie - pamięć to utrwalone szlaki impulsów nerwowych, których uczy się mózg podczas powtarzania tej samej czynności. Ponieważ komórek są całe tabuny toteż możliwych dróg impulsów ogromne ilości co daje nam możliwość zapamiętywania wielu rzeczy. Nie sądze jednak aby poprzez podłączenie do komputera mózg nauczył się zapamiętywać te szlaki szybciej - zawsze będzie potrzebna określona liczba powtórzeń dnaje czynności aby czegoś się nauczyć - specyficzna dla każdego człowieka.
ww.doomtrooper.pl

pimpek

  • Gość
Telepatia
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 20, 2006, 07:56:28 am »
No wiem, wiem.Tak tylko pytałem.

Offline solaris1

Wyjaśnienie telepatii
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 10, 2006, 11:34:33 am »
Co do mnie to ja jak najbardziej wierzę w coś takiego jak telepatia.
na pewno nie działa ona na falach elektromagnetycznych czy grawitacyjnych, lecz raczej wykorzystuje zjawiska kwantowe. Jak może to robić opisuję na swojej stronie http://teoriapsi.webpark.pl rozdział "teoria zjawisk paranormalnych".  Dla wielu może to by dość trudne do zrozumienia, lecz chyba warto przeczytać. Możemy podyskutować na temat mojej teorii na forum.
olaris1

Offline solaris1

telepatia
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 08, 2006, 09:33:23 am »
Mozecie wejsc na moją strone http://teoriapsiwebpark.pl
Jest to strona o zjawiskach paranormalnych ale napisana tak pod katem ich naukowego wyjaśnienia.Proba ich naukowego wyjasnienia jest w dziale "teoria zjawisk paranormalnycy"/ "Jak pawstają zjawiska PSI"
Zapraszam.
Co sądzicie o stronie i teorii mozecie napisać w książce.
olaris1

 

anything