trawa

Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 133827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 04, 2018, 06:39:50 pm »
Co rozumiesz przez podchody? Większość dodruków Egmont wprowadza po cichu. Po prostu się pojawiają.


właśnie to, że nie informują bo wiem, że takie ciche dodruki się pojawiają. Czekałem na ten tom na zasadzie, że pojawi się jak wcześniejsze tomy, które były zapowiedziane. ważne, że jednak jest  :razz:
The darkness will swallow everything

Offline bosssu

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 05, 2018, 12:29:29 pm »
Ciekawe, że ani na allegro ani po sklepach się nie pojawił. Nawet na sklepie Egmontu go nie ma, a wiadomo, że kupa ludzi czeka na skompletowanie całości.

Offline Pawelek

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 07, 2018, 12:26:05 pm »

Offline robbirob

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 10, 2018, 08:35:43 am »
Cały czas jest (a jak nie, to domawiają) w FŚ:
https://www.fantastyczneswiaty.pl/blacksad-amarillo-p-19749.html

Offline nexus6

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 01, 2019, 03:52:47 pm »
Czemu ma służyć ta maskarada ze zwięrzętami w tym komiksie? Nie można było normalnie zrobić o ludziach? Pytam z ciekawości, bo nie czytałem.

Offline -gościu-

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 01, 2019, 04:01:49 pm »
A czemu służyłoby, gdyby bohaterami byli ludzie?

Offline Bartek Gawron

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 01, 2019, 10:10:53 pm »
Po prostu @nexus6 nie lubi antropomorfizacji, a nawet niewinnej zoomorfizacji, czemu dawał już wyraz kilka lat temu (circa 4,5 roku) w odniesieniu do Trylogii Nikopola.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline nexus6

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 01, 2019, 11:11:01 pm »
Rozumiem, że nie ma to żadnego uzasadnienia w fabule. Ok.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 02, 2019, 05:01:29 am »
Tak ciężko dojść do prostego wniosku, że to pomaga w przedstawieniu charakterów postaci? Możesz posadzić przy stoliku z kartami gości z głową świni, węża czy goryla albo opisać to setką dymków i stracić tempo akcji.

Offline nexus6

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:24:51 am »
Rozumiem, to jest komiks dla mniej kumatych, gdzie trzeba prostacko, kawa na ławę, pokazać czytelnikowi kto jest kim.

Offline -gościu-

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:52:03 am »
Zawsze lepiej wyciągać podobne wnioski po przeczytaniu komiksu.  :roll:  No ale nie zrobisz tego, bo jesteś poważnym człowiekiem, nie będziesz czytał bajeczek z zwierzątkami w roli głównej.

Offline misiokles

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:56:23 am »
Też uważam że antropomorfizacja nie ma bardzo uzasadnienia w fabule Blacksada, po prostu autor ma frajdę rysować zwierzęta w 'l'ludzkim ciele'. A ja mam frajdę to czytać i ogladać.

Offline bosssu

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:40:49 am »
Rozumiem, to jest komiks dla mniej kumatych, gdzie trzeba prostacko, kawa na ławę, pokazać czytelnikowi kto jest kim.
Czy tak znowu prostacko? Powiedziałbym, że na odwrót, jest to forma wysublimowanego smaczku. o do komiksu ze zwierzętami w roli ludzi proponuję MAUS....i wszystko jasne.

Offline nexus6

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:54:51 am »
Zawsze lepiej wyciągać podobne wnioski po przeczytaniu komiksu.  :roll:  No ale nie zrobisz tego, bo jesteś poważnym człowiekiem, nie będziesz czytał bajeczek z zwierzątkami w roli głównej.


E, tam poważnym - uwielbiam np. animacje Zwierzogród, mam nawet to na blu ray. Po prostu pytałem, czy ma to uzasadnienie czy nie, bo fabuła jak przypuszczam raczej dla dzieci nie jest, a przecież właśnie z wymienionego wczesniej powodu w większosci bajek dla dzieci role ludzi odgrywają zwierzęta.


Ale zaryzykuje i przy najbliższych zakupach dorzuce pierwszy tom, tak na spróbowanie.

Offline -gościu-

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 02, 2019, 11:06:30 am »
Bosssu wyżej podał przykład Mausa. Mi też w pierwszej kolejności jeśli chodzi o "uzasadnienie użycia postaci antropomorficznych" nasuwa się ten tytuł, tylko czy tak naprawdę nawet w Mausie ma to jakieś większe znaczenie, poza użytą przez autora "konwencją"? Nic to nie zmienia.




Nexus6 nie nastawiaj się negatywnie, kup Blacksada, najlepiej póki jeszcze jest dostępny (bo wiele lat był wyprzedany) i sam się przekonasz, że to kawał dobrego komiksu.