Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline melee

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 17, 2014, 11:46:18 am »
To nie był kontrargument dla "bełkotliwego scenarzysty", tylko dla "sztucznego i fałszywego świata".

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 17, 2014, 11:08:50 pm »
To nie był kontrargument dla "bełkotliwego scenarzysty", tylko dla "sztucznego i fałszywego świata".
Który stworzył kto? No kto? hmmm?
Chrzań się, Smirnov

Offline Dembol_

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 24, 2014, 09:16:36 am »
https://www.kickstarter.com/projects/120326342/juanjo-guarnido-in-the-freak-kitchen - Juanjo Guarnido chce z pomocą kickstartera zrealizować animowany teledysk do utworu zespołu Freak Kitchen. Fanów Blacksada powinno zainteresować.

Offline bosssu

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #228 dnia: Listopad 16, 2014, 12:46:27 pm »
W Hiszpanii wyszło wznowienie tomu 3-go, może i na Europę też zrobią. Egmont z tego co wiem kooperował w druku przy poprzednich tomach więc mam nadzieję, że się tym razem podepnie i wyda brakujące na rynku 2-kę (o ile ma do niej prawa) i 3-kę którą już wydawał, na pewno im to pomoże w sprzedaży zalegających 4-ki i 5-tki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2014, 04:17:47 pm wysłana przez bosssu »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #229 dnia: Listopad 16, 2014, 01:26:54 pm »
Można także wydać taki piękny integral  :biggrin:


http://www.bedetheque.com/BD-Blacksad-INT-L-Integrale-226936.html
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline TePe

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 29, 2016, 02:57:24 pm »
Widziałem taką zapowiedź pewnego filmu: Te postaci z czymś mi się kojarzą...

Offline bosssu

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #231 dnia: Listopad 14, 2016, 04:10:44 pm »
Może pora już na integral BLACKSAD?
Myślę, że dobrze by się sprzedawał. Pojedyńczych tomów cieżko uświadczyć na allegro a jak są to w bardzo wysokich cenach.

http://allegro.pl/canales-guarnido-blacksad-1-5-komplet-i6594530710.html

Offline arczi_ancymon

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #232 dnia: Listopad 17, 2016, 10:09:20 am »
Oj, przydałby się przydał, ale Egmont coś kręci...

Offline janjedlikowski

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 04, 2017, 08:18:33 pm »
Jak ktoś nabędzie nowe wydanie Blacksada, tom 1 lub 2, to super by było jakby mógł porównać jakość wydania/tłumaczenia ze starym wydaniem Siedmiogrodu :)

Offline janjedlikowski

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 16, 2017, 11:16:00 pm »
Wpadł im w ręce dziś 1 tom Blacksada w Empiku. Niestety nie mogłem go porównać ze starym wydaniem, ale na pewno na plus czcionka, która jest taka sama jak w pozostałych tomach i krótki wstęp, którego wcześniej nie było. Nie wiem jak samo tłumaczenie. Dodatkowo, zastanowiło mnie, że dwa egzemplarze jakie były w empiku miały pofalowane strony, nie wiem czy to kwestia druku, czy akurat te egzemplarze tak miały. Nie wiem też czy przypadkiem nowe wydanie nie ma cieńszego papieru, no ale to tylko moje przypuszczenia bez potwierdzenia.

Może ktoś już nabył nowe wydanie i może porównać ze starym?

Offline Corto Maltese

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 23, 2017, 11:00:43 am »
Paczka z FŚ zdążyła dotrzeć przed Świętami, mogę zatem porównać stare wydanie z nowym. Konkretnie, tom 2. Różnice widać już w okładce, kolory są nieco ostrzejsze w starym wydaniu, nowe wygląda jakby nałożony był delikatny filtr sepii. Podobnie rzecz ma się w środku, na niektórych kadrach widać, że w wydaniu Siedmiorogu są wyrazistsze niż w Egmontowym, jednak na większości nie widać różnicy.
Tłumaczenie różni się już w przypadku tytułu, "Arctic Nation" przetłumaczone jako "Arktyczni" w wydaniu Egmontu może i jest bliższe oryginałowi i jest powiązane z opowieścią, jednak mi osobiście bardziej podoba się "W śnieżnej bieli". Bliższe jest do pozostałych tytułów tomów z serii Blacksad (Pośród cieni, Czerwona dusza, Piekło,spókój, Amarillo). Resztę tłumaczenia, mimo różnic, których wystąpienie było oczywiste, mogę ocenić dobrze. Porównując kilka przykładowych stron, wrażenie jest na plus, oba tłumaczenia są solidne. Wychwyciłem jeden kadr, który w egmontowym wypadł gorzej: scena na korcie tenisowym, rozmowa między Oldsmillem i Blacksadem. Blacksad komentuje upośledzenie syna Oldsmilla z "czystego rasowo" małżeństwa mówiąc "Czasami mieszanki nie są takie złe" (Siedmioróg), "Czasami warto się trochę pomieszać" (Egmont).
To drugie uważam za słabsze ponieważ sugeruje inne znaczenia niż powinno, w tym jedno naśmiewające się z choroby syna Oldsmilla http://sjp.pwn.pl/sjp/;2504278 (wyrażenie "pomieszało mu się w głowie")
Więcej mogę porównać później.


Offline parsom

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 23, 2017, 11:39:24 am »
"Czasami mieszanki nie są takie złe" (Siedmioróg), "Czasami warto się trochę pomieszać" (Egmont).
To drugie uważam za słabsze ponieważ sugeruje inne znaczenia niż powinno, w tym jedno naśmiewające się z choroby syna Oldsmilla http://sjp.pwn.pl/sjp/;2504278 (wyrażenie "pomieszało mu się w głowie")
Więcej mogę porównać później.


Chyba jednak określenie kogoś "mieszanką" jest bardziej kontrowersyjne (jeżeli w ogóle). Nie znam oryginału i kontekstu (jeszcze), ale jakoś nie widzę w tej wersji sugestii o której piszesz. 
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Corto Maltese

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 23, 2017, 04:55:46 pm »
Może to zwyczajnie subiektywne wrażenie. Mieszanka w odniesieniu do postaci kojarzy mi się z sumą doświadczeń jakie ją definiują, mogą być mieszane odczucia, zaś pomieszanie z tym co wymieniłem. Konkluzja jednak może być taka, że choć oba tłumaczenia się różnią szczegółami to jednak są solidne i nie wpływają negatywnie na lekturę.

Offline janjedlikowski

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 23, 2017, 04:58:05 pm »
Dzięki wielkie Corto. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, to właściwie nie ma większych różnic w obu wydaniach, poza tytułem, i jeśli ktoś ma stare wydanie w dobrej kondycji to nowe może odpuścić?

Offline Corto Maltese

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 23, 2017, 06:51:44 pm »
Format ten sam, kadr na okładce też, na tylnej stronie okładki również... Różnice są kosmetyczne, np. rozmiarem kadru na tylnej stronie okładki czy opisem tomu z tyłu okładki zamiast cytatu (w wydaniu Siedmiorogu). Jeżeli posiada się stare wydanie w dobrej kondycji (a ja tom drugi miałem odrobinę podniszczony) to można te parędziesiąt złotych zaoszczędzić.

 

anything