Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2005, 02:11:43 am »
Tytuł sie opatrzył, to i przeceniają... Mam nadzieję, że gdzieś tam daleko panowie pracują nad kolejnym Czarnym Kotem... A tak przy okazji to ja nowy kolega jestem, przywitać się chciałem, czytam Was od pewnego czasu i generalnię traktuje jako wyrocznię (w jakimś sensie) w komiksowym shoppingu. Nie za bardzo wiedziałem,gdzie mógłbym to zrobić, a że Blacksada za przefajną rzecz uważam, to to chyba dobre miejsce:)Mam nadzieję uaktywniać się częściej:)Pozdrawiam!
Chrzań się, Smirnov

Gilbaert

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 10, 2005, 09:28:38 am »
my też witamy i zapraszamy do wypowiadania się na wszystkich subforach komiksowych :) i nie tylko

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 18, 2005, 11:46:45 pm »
no co ty Blacksad! -Smirnoff jest całkiem, całkiem, tyle że musi być dobrze zmrożony;)

witam na forum. ale ksywę to se taką dobrałeś że teraz będziesz musiał gadać mało, z sensem, luzacko ale z kwaśną gębą, hehe -powodzenia

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline misio141

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 14, 2005, 04:37:20 pm »
http://dargaud.com/front/albums/album.aspx?id=907
czy ktoś mógłby mi powiedieć co to za album, o czym jest i czy to jest osobny odcinek serii czy coś w stylu "Art of Hellboy" tyle że o Blacksad, gdyż nie znam za bardzo francuskiegoi niestety nic z tego co tam napisane nie rozumiem.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Gilbaert

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 14, 2005, 05:50:43 pm »
tak mi się wydaje że to po prostu dodatkowy rysunek, lub alternatywna wersja okładki pierwszego tomu. pisze że data wydania 2001, a jest dolaczony szkic jednej z plansz z jedynki.

Offline graves

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 14, 2005, 07:48:20 pm »
Cytat: "Gilbaert"
tak mi się wydaje że to po prostu dodatkowy rysunek, lub alternatywna wersja okładki pierwszego tomu. pisze że data wydania 2001, a jest dolaczony szkic jednej z plansz z jedynki.

ponoć jest to art of...
W środku rysunki scenariusze i texty.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Gilbaert

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 14, 2005, 08:24:30 pm »
być może, ja też kiepsko po francusku, tak sobie tylko dedukowałem :)

Offline andruth

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 14, 2005, 09:20:40 pm »
no, to jest "makin of"

w środku story board pierwszego tomu, szkice, projekty postaci i na 24 stronach wywiad z autorami
takie rzeczy tam sie czesto pojawiają, najlepszy, jaki widziałem to "makin of" Piotrusia Pana.Cudeńko! Nawet wklejony pokolorowany blaudruk jednej planszy był w środku :D ...

Offline misio141

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 15, 2005, 02:58:03 pm »
a wiadomo coś czy będą kolejne częsci "Blacksad" czy ta seria zamyka się w dwóch częsciach.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline JANKE'S

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 20, 2005, 09:42:38 pm »
premiera trzeciego albumu w listopadzie
http://www.bdnet.com/9782205055641/alb.htm

Offline Blacksad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 21, 2005, 04:24:56 pm »
Cytuj
premiera trzeciego albumu w listopadzie
http://www.bdnet.com/9782205055641/alb.htm

O porco Dio porco!!! Chandler jednak żyje wiecznie....  :D
Chrzań się, Smirnov

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 08, 2005, 10:52:22 pm »
http://www.dargaud.com/front/albums/planches.aspx?id=2764

niestety rysownik w III części poszedł trochę w styl Detektywa Kaczora na tropie :(

Link do okładki i sześciu stron - czego niezauważyłem - przepraszam Tomka R za niedopatrzenie :) i dziękuję za zwrócenie mi uwagi - gil

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 15, 2005, 06:31:24 pm »
a teraz w 100% odnośnie tematu:

pierwszy BLACKsad był naprawdę CZARNY. To mnie ujęło i uważam że (nomen omen) taka powinna być cała seria o Blacksad'zie.

drugi to już Śnieżna BIEL (i tu nasi tłumacze jednak zrobili lepszą robotę od twórców, nie uważam że byli zbyt dosłowni i myślę że lepiej wpasowali się w klimat serii niż tytuł Arktyczna nacja). W drugim albumie Blacksad staje się troszkę Whitesed'em -cóż zmienia się, ale nadal jest nieżle, a nawet "very well"

W trzeciej odsłonie autorzy stawiają na Kolor, nieco pastelowy, nieco odblaskowy, nieco niecowy... Pierwsze plansze Colorsad'a niespecjalnie przypadają mi do gustu i być może historia dżwignie kult pierwszych części, jednak te kolorki to dla mnie r.i.p. dla BLACKsada

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline wilk

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 28, 2006, 08:49:52 am »
WRAK podal nieoficjalnie, ze Taurus lub Mandragora przejmie wydawanie Blacksada.

Oby, oby. :)

Offline empro

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 28, 2006, 09:00:17 am »
Cytat: "wilk"
WRAK podal nieoficjalnie, ze Taurus lub Mandragora przejmie wydawanie Blacksada.

Oby, oby. :)


raczej nie Mandra, oni się skupiają na hameryce i skośnookich :)
więc ew Taurus i Egmotn, ale Egomont ma chyba kłopoty ostatnio, więc Taurus został :)
miejmy nadzieję, bo Egmotn wyda Blacksada za 90pln :)