Autor Wątek: Blacksad - komiks genialny  (Przeczytany 134104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2004, 07:10:28 pm »
Cytat: "Tomk_eR"
Cytat: "Kurczaczek"
2) Jakosc wydania BlackSada 2 jest adekwatna do ceny.
hmm.. z Twojego nicka wnoszę żeś jeszcze młodziutki, zatem kasę na komiksy dostajesz od taty. Nie obraź się (serio) ale jak będziesz dużym kurczakiem to zobaczysz co to problem z kasą. We Francji czy Niemczech ludzie nie patrzą na cenę tylko na jakość, u nas niestety cena gra sporą rolę.
Poza tym co to znaczy że 30 zyli jest adekwatne?- Przecież gdybyś był milionerem to i 100 zyli dałbyś za coś zo lubisz. Popytaj komixiarzy -oni chcieli by kupić dużo więcej niż mogą, bo nasze zarobki nie są unijne a ceny niestety zaczynają być.  


No to jezeli spojrzales w temat o wieku, to juz wiesz, ze bynajmniej nie jestem takim malym Kurczaczkiem i kase na komiksy wykladam ze swojego budzetu, a nie biegam z tata do ksiegarni.
Jakosc wydania Blacksada usprawiedliwia swietny papier, twarda oprawa, dobrze nalozony kolor, no i jakosc samego komiksu, ktory jest bardzo dobry.
Wlasnie to oznacza adekwatnosc ceny to jakosci.

Cytat: "Tomk_eR"

Cytat: "Kurczaczek"
3) Jezeli mozesz dac za ksiazke 30 zł, a za komiks nie, no to kup ksiazke- nie kazdy musi miec BlackSada i nie kazdy musi kolekcjonowac komiksy, zwlaszcza jezeli wciaz uwaza komiks za uposledzona forme literatury.

 Nie mówiłem nigdy że kmx jest upośledzony, wręcz przeciwnie, ale wiedz że są także ludzie czytający książki, a te są jednak większą formą literacką, z tej przyczyny pierwsze obcowanie z nimi trwa dłużej niż z komami, nie tylko z tej przyczyny bywają droższe. Idiotyczne jest stwierdzenie że albo ktoś czyta jedno albo drugie, albo kupuje cd z muzą, albo chodzi do teatru. To wszystko jest dla ludzi, ale niestety w Polsce nie starcza na to wszystko kasy.
Inne komiksy wydane podobnie nie są dużo droższe.

A gdzie ja niby napisalem, ze masz albo kupowac ksiazki, albo komiksy? Napisalem tylko, zebys nie kupowal komiksow, jezeli uwazasz, ze komiks  jest mniej nosny w swym medium niz ksiazka. I wyobraz sobie, ze ja tez czytam czasami jakas ksiazke (okolo 50 rocznie- czytasz wiecej?).

Cytat: "Tomk_eR"

Cytat: "Kurczaczek"
4) Drogie wydania sa skierowane nie tyle do snobow, ale do mylosnikow komiksu- wiele osob z tego forum ma Blacksada i watpie, zeby ktos trzymal go nad kominkiem...  :P

jestem miłośnikiem komiksu, ale czytam też wiele książek, często chodzę do teatru, koncertami i kinem też nie gardzę. Jako mody (hehe) człowiek wiem co to dobry pub. Nie wmawiaj mi że Tobie na wszystko starcza kasy, bo pomyślę że jesteś od Micha lub Rybina;)

A w temacie kominka była ironia...


Ja tez mykam sobie czasem do pubu, czasem do teatru, kina, czy jeszcze gdzies indziej, kupuje tez kilka ksiazek miesiecznie i pare komiksow, a od jakiegos czasu bawie sie konsola PS2. Nie twierdze, ze wystarcza mi na wszystko kasy, ale na komiksy i kino akurat tak i w tych dwoch dziedzinach nigdy sobie nie zaluje. A, ze chcialbym miec tez jakas ladna DVDteke, a na kupowanie kolejnych plyt juz kaski brakuje to moj problem, a nie dystrybutorow, ze ladne wydania kolekcjonerskie z kupa dodatkow i porzadnym filmem tyle kosztuja.


REASUMUJAC:

Blacksad jest za drogi to go nie kupuj- sa inne komiksy znacznie tansze- wolisz ksiazke- kup ksiazke, wszystko jest zalezne od preferencji. Dla mnie 30 zł za genialnie wydany komiks to cena do przelkniecia.
...

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2004, 01:35:29 am »
Cytat: "freshmaker"
blacksad 2 ma 56 stron, format wiekszy od A4 i jest wydany na grubym, lakierowanym papierze. czy widziales jakis komiks wydany w Polsce o podobnej jakosci i nizszej cenie?


np. Skarbek ma 52 strony i też jest dobrze wydany, ma twardą okładkę i cenę 24 zyli

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2004, 01:40:13 am »
Cytat: "timof"
jest wielu takich co ładują w komiksy więcej niż 200 zł miesiecznie, a są i tacy którzy osiągają wyniki kilka razy większe (ja też, ale ile to zazdrośnikom twego typu mówić nie będę). poza tym wydają również pieniądze na inne rzeczy - na rodzinę, kino, teatr i życie po prostu. jak czlowiek umie gospodarować to na wszystko mu starczy kasy, a jak jest zachłanny i ma nienasycone żądze to niestety na nic mu nie starcza i wciąż narzeka.


to git że masz kasę, ja Tobie nie żałuję, tylko mi nie pisz że wszyscy fani komiksu mają takie możliwości.

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2004, 01:53:35 am »
do Kurczaczka:

eeech "stary"... (nie nie patrzyłem na Twój wiek, bo nie o to chodziło w moim komentarzu)

Zróbmy tak: Ogłaszam, że wszyscy (albo ci "prawdziwi) maniacy komiksów mają na nie siano, jak ktoś nie ma to nie umie się postarac.
Komiksy "genialnie wydane" mają kosztować co najmniej 35 zyli, bo gdyby były tańsze to nie wróżyło by dobrze rynkowi komiksów.

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Kurczaczek

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2004, 06:46:05 am »
No i teraz popadasz w przesade dude.

Nie ironizujmy az tak bardzo.
...

Anonymous

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2004, 08:01:42 am »
chyba nie czytałeś ze zrozumieniem. zaznaczam, że kiedyś przychodzi czas, gdy uczysz się wybierać rozrywki, ty chyba tej granicy jeszcze nie przekroczyłeś.
chyba napisałem ci o podstawowych prawach ekonomii popytu i podaży - w oparciu o nie zweryfikuj sobie to co napisałeś o cenach komiksów.

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2004, 12:19:59 am »
Cytat: "timof"
chyba nie czytałeś ze zrozumieniem. zaznaczam, że kiedyś przychodzi czas, gdy uczysz się wybierać rozrywki, ty chyba tej granicy jeszcze nie przekroczyłeś.
Nie -ja raczej tej wypowiedzi nie rozumiem (albo nie chcę) bo jest ona nie na temat, i ma się nijak do moich wpisów
Cytat: "timof"

chyba napisałem ci o podstawowych prawach ekonomii popytu i podaży - w oparciu o nie zweryfikuj sobie to co napisałeś o cenach komiksów.
hehe, a tu się trooosszkę uśmiałem:D, bowiem gdybyś wiedział kim jestem z wykształcenia -wysiliłbyś się bardziej z tym rynkiem;)
poza tym wiesz doskonale, że to "prawo" ekonomii nie jest jedynym odnoszącym się do tego tematu

Ale spoko -ja się tu nie chcę kłócić tylko wymieniać poglądy, więc bez obrazy timof!

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Anonymous

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2004, 08:16:53 am »
Cytat: "Tomk_eR"
hehe, a tu się trooosszkę uśmiałem:D, bowiem gdybyś wiedział kim jestem z wykształcenia -wysiliłbyś się bardziej z tym rynkiem;)
poza tym wiesz doskonale, że to "prawo" ekonomii nie jest jedynym odnoszącym się do tego tematu


ok
więc w oparciu o swoją wiedzę rozumiesz, że jedyna szansa żeby zmusić wydawców do spuszczenia cen to powstrzymać się od pokus, czyli nie kupować komiksów, ale to prawdziwemu komiksiarzowi raczej się nie udaje

Offline konradkonrad

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2004, 08:27:25 am »
Cytat: "Tomk_eR"
hehe, a tu się trooosszkę uśmiałem:D, bowiem gdybyś wiedział kim jestem z wykształcenia -wysiliłbyś się bardziej z tym rynkiem;)

Zbieraczem zwłok?  :o

Anonymous

  • Gość
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2004, 09:31:18 am »
Cytat: "timof"
powstrzymać się od pokus

nie zapominajmy o powstrzymywaniu się od hokus również.....

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 13, 2004, 12:15:53 pm »
Cytat: "timof"

ok
więc w oparciu o swoją wiedzę rozumiesz, że jedyna szansa żeby zmusić wydawców do spuszczenia cen to powstrzymać się od pokus, czyli nie kupować komiksów, ale to prawdziwemu komiksiarzowi raczej się nie udaje

 :D no rzeczywiście, za słabą mamy wolę ;)
można by jeszcze iść drogą "chłopską", blokować, pikietować, wymuszać dotację rządu, obniżanie podatków, zwolnienia z Vatu, wspierać wydawców, uchwalać subwencje(choć w Uni to wszystko odpada), tworzyć lobbingi hehe itd;)

A właśnie - Na ostatnim Szczycie gosp. w Wawie, uczestnicy wygadali się ile trzeba wydać setek tysięcy na roczne opłacanie członka grupy lobbingowej mającej wpływ na tworzenie ustaw w Parlamencie.

Może by tak zrzeszyć fanów komiksu, stworzyć lobby i dać do zrozumienia że komuś zależy na sztuce tego rodzaju...?

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 13, 2004, 12:18:43 pm »
Cytat: "konradkonrad"
Cytat: "Tomk_eR"
hehe, a tu się trooosszkę uśmiałem:D, bowiem gdybyś wiedział kim jestem z wykształcenia -wysiliłbyś się bardziej z tym rynkiem;)

Zbieraczem zwłok?  :o


baaaardzo śmieszne konradkonrad
tym bardziej, że ja tych naukowoforumowych tytułów nie wymyślam i do tych śmiesznych podpisów mam taki sam stosunek jak mistrz Śledziu :P

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 25, 2004, 08:27:30 pm »
eeech wreszcie poszedłem za namową niektórych z was i zarobiłem  te 30 pare zyli -o 16-tej w samo południe na ruchliwej gwarnie ulicy, pacnąłem w ucho staruszkę, po czym z upuszczonej przez nią tobebki pożyczyłem cztery rewaloryzacje emeryturki i kupiłem w końcu to badziewie..

hehe -żartuje;) -to nie jest badziewie, ale sprawnie poczynione dziełko komiksowe. I choć jak dla mnie nie sięga do pasa części 1 -to i tak 3 częćć wezmę z ciemno (tylko nie za 50 zeta wydawco! bo może już przecież nie być rewaloryzacji..)

hehe2 -żartuję -nie pacnąłem w ucho babci bo sam jestem emerytem i swój honor mam 8)

hehe3 -wszystko cofam oprucz tego że mam nieeezłyyy nowy kom :) ciutkę gorszy od cz. 1

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 27, 2004, 11:21:15 pm »
Druga u nas recenzja pierwszej części komiksu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/blacksad/1/rec2/
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Tomk_eR

Odp: Blacksad - komiks genialny
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 27, 2004, 11:53:35 pm »
po co komu recenzja po latach od premiery? do celów statystycznych? :D

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

 

anything